TV 4K 48-55 cali

Brooklyn

New member
Witam,
Poszukuję telewizora 4K, od 48 do 55 cali, najlepiej z ok. 100 hz, za około 3 tys. zł. Jakby miał 3d to w ogóle brałbym jak poseł dietę ;)
No ale do rzeczy. Byłem w Saturnie i tam sprzedawca zachwalał Philipsa 49PUS6561.

Ponoć jedyny telewizor w takiej cenie, która ma 120hz. Cała reszta tj. LG, Samsung, Sony, Panasonic z takimi parametrami będą kosztowały powyżej 4 tys.
I teraz pytanie, czy rzeczywiście te 120hz jest tak ważne? Generalnie widzę, że producenci ukrywają strasznie te dane. Trudno rozgryźć, który telewizor jest powyżej 100 hz. Sprzedawca mówił, że LG to modele z oznaczeniem 6 z przodu, Samsungi ... nie pamiętam, ale chyba też z 6 z przodu oznaczenia modelu.
A co ze Smart TV w tym Philipsie? Ma ponoć Androida. Sprzedawca mówił, że to najlepszy wybór. Ja z kolei słyszałem gdzieś, że Android w Philipsie to niewypał :/

W każdym razie rozważałem właśnie ww. Philipsa 49PUS6165
Oprócz niego biorę też pod uwagę:
Samsung 55UE6000
Samsung 50UE6072 (pewnie niewielka różnica w porównaniu do 55UE6000)
Samsung 49KU6470
LG 55UH605V
LG 49UH603V (pewnie też niewielka różnica z UH605V)
LG 50UH6507
LG 55UH6257
A może jeszcze Philips 49PUS7150?

Co je kurka różni? :) Czy któryś z nich to telewizor o częstotliwości pow. 100Hz? Brać tego Philipsa czy może któregoś z wymienionych Samsungów albo LG, a może jakieś Sony czy Panasonic?
Choć Sony i Panasonic poza zasięgiem cenowym o takich parametrach tak mi się wydaje, a do innych firm nie mam zaufania.
Z góry bardzo, bardzo dziękuję za jakieś podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips PUS 7150 - to model 50Hz, podobnie jak wszystkie pozostałe które wymieniłeś.

Tu masz opis:

ROZMYTY OBRAZ
Przy częstotliwości odświeżania 50 Hz każda klatka jest widoczna przez 0,02 sekundy. W tym czasie oko przesuwa się, ale obiekt pozostaje w tym samym miejscu. Z tego powodu jego obraz na siatkówce jest niewyraźny.

LEPSZY OBRAZ
Przy 100 Hz każda klatka jest widoczna tylko przez 0,01 sekundy. Klatki pośrednie (2, 4, 6) nie pochodzą z przesłanego sygnału, ale muszą być wygenerowane elektronicznie. Obraz widziany przez obserwatora jest mniej rozmyty.
http://www.hdtv.com.pl/forum/podstawy/40131-bardzo-dobry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html

Brałbym w klasie cenowej ten co podałeś na początku czyli Philips 49PUS6561 - model 100Hz , 4K, HDR, VP9.
A za dopłatą masz :
- TCLa 58S7806 za 3199 zł
- Philips 55PUS6561 za 3599 zł
Jak się zalogujesz w klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html
Masz jeszcze kalibrację profesjonalną gratis.
 

Brooklyn

New member
Dzięki kiki.
Dokładnie o takie wyjaśnienie mi chodziło.
Podejrzewałem, że te wszystkie wymienione TV są za tanie, żeby były 100hz.
Swoją drogą pierwsze słyszę o TCL. Ciekawe.
 

Brooklyn

New member
Dobra, poszperałem w internecie i faktycznie wychodzi mi, że w cenie ok. 3000 zł to Philips będzie najlepszym wyborem.
Jednak nurtują mnie jeszcze trzy sprawy.
Czy siedząc ok. 3 m od telewizora 49 calowego 4K wszystko tam z obrazem będzie OK? :) Czytałem opinie, że a to 49 cali to za mały na 4K, a to, że 3m to za blisko na 4K, że będzie smużyć itd. Prawda to czy bzdury? Sygnał mam z NC+, a więc moim zdaniem bardzo dobry.

Druga sprawa, czy ten Philips 49PUS6561 nie ma połączenia WiFi?

I trzecia sprawa, czy podłączając USB to niego pójdą filmy bezpośrednio z dysku DIVIX, AVI, MP4 itd? Jakoś tak skąpo o tym w opisach. Samsung się chwali przy każdym modelu, że odtwarza masę formatów, a tu nic w zasadzie.

Dzięki za info
 

Mariollo2

New member
Pamiętaj, że Philipsy to badziewny soft, wieszające się piloty, okropny banding i serwis dla którego "wszystko jest w normie" i "to nie jest wada telewizora, tylko jego cecha"
 

Marta84

New member
Sygnał mam z NC+,

NC+ nie ma dekoderów 4k.
Pierwszy ma byc dostepny w Q3 2017. (taki jest plan - zobaczymy jak bedzie naprawdę)
TVP zamierza testowo uruchomić 1 kanał w 4K w 2018 roku.

Jeśli chodzi o powszechną dostępność kanałów 4K w telewizji to obstawiam 2021 rok.

Tak więc w przypadku NC+ obraz będzie wyglądał lepiej na telewizorach FHD (natywna rozdzielczość matrycy i podanego sygnału)
 

Brooklyn

New member
Pamiętaj, że Philipsy to badziewny soft, wieszające się piloty, okropny banding i serwis dla którego "wszystko jest w normie" i "to nie jest wada telewizora, tylko jego cecha"
W innym temacie tutaj czytałem, że Android Philipsa, w zasadzie Googla, ale stosowany w Philipsie to przyszłość:roll: Czytałem opinie o tym TV na różnych stronach i, jak pisze Kiki, nie wypada źle w porównaniu z innymi. Zwykle średnia ocena oscyluje w granicach 4,2-4,6 (w skali do 5). Owszem zdarzają się jakieś pojedyncze opinie, że coś tam komuś się zawiesiło, ale o każdym można to samo wyczytać.

No to co proponujesz w zamian?
48-55 cali, 4K, dobrze żeby było jednak min. 100Hz, kwota ok 3000 zł, max. 3500 zł?
Z 4K wolałbym raczej nie rezygnować. Kupuję TV na lata, obecny mam 10 lat prawie, więc jak kupię Full HD to zostanę w tyle :)
A może nie warto szukać 100Hz, wystarczy mniej? Będzie to zauważalne?
 
Ostatnia edycja:

Marta84

New member
Twój budżet jest za mały na dobry TV ze średniej półki.
W zasadzie przy Twoich wymaganiach co do 100hz, 4K do wyboru masz tylko TCL lub 49PUS6561.
Zamów przez internet, przetestuj. Jak nie bedzie Ci pasowac to zwrócisz, dozbierasz 1,5-2k PLN i wtedy bedziesz mógł zainwestować w lepszy sprzęt.
A byc moze okaże sie, że banding, mały kontrast, srebrzenie IPSa czy słaba czerń wieczorem przy filmach w Philipsie Ci nie przeszkadza i bedziesz zadowolonym użytkownikiem :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zależy Czy to CI przeszkadza czy nie :

ROZMYTY OBRAZ
Przy częstotliwości odświeżania 50 Hz każda klatka jest widoczna przez 0,02 sekundy. W tym czasie oko przesuwa się, ale obiekt pozostaje w tym samym miejscu. Z tego powodu jego obraz na siatkówce jest niewyraźny.

LEPSZY OBRAZ
Przy 100 Hz każda klatka jest widoczna tylko przez 0,01 sekundy. Klatki pośrednie (2, 4, 6) nie pochodzą z przesłanego sygnału, ale muszą być wygenerowane elektronicznie. Obraz widziany przez obserwatora jest mniej rozmyty.

http://www.hdtv.com.pl/forum/podstawy/40131-bardzo-dobry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
 

niecnyzloczy

New member
Pozwólcie, że się dołączę, bo generalnie szukam telewizora w podobnych kryteriach. Czy lepiej kupić TCLa 58S7806 i dokupić do niego TV BOXa, czy lepiej kupić Philipsa 55PUS6561 z gotowym rozwiązaniem?
 

Brooklyn

New member
Kupiłem tego Philipsa wczoraj. W sumie to jeszcze chciałem pomyśleć nad innymi, ale trafiła się okazja.
Okazało się, że w Saturnie pomylili cenę i wystawili mu cenę na ekspozycji ... 2749 zł! Normalnie powinien kosztować tam 3049 zł. No to jak zobaczyłem cenę to wziąłem :) Dodatkowo dają teraz bon na zakupy w Piotrze i Pawle 100 zł za każdy wydany 1000 zł, więc dostałem jeszcze 200 zł na zakupy.
Podsumowując Philips kosztował mnie 2549 zł zamiast 3049 zł :)
Jeśli ktoś myśli o nim to polecam odwiedzić Saturn w Arkadii. Wczoraj było jeszcze 4 sztuki w tej cenie.

Co do jego jakości - na razie się nie wypowiem, bo za krótko go mam. Android chodzi płynnie wbrew opiniom i moim obawom. Resztę opiszę jak pobawię się nim dłużej.
 
Do góry