TV 47-50" do sportu, filmów i konsoli z funkcją SMART

aksulK

New member
Witam

Sugerowalem się opisem na tvmaniak

Przepraszam za wprowadzenie zamętu.

Wysłane z mobilnego za pomocą Tapatalk.
Proszę wybaczyć wszelkie literówki
 

racuh

Banned
Witam

Sugerowalem się opisem na tvmaniak

Przepraszam za wprowadzenie zamętu.

Wysłane z mobilnego za pomocą Tapatalk.
Proszę wybaczyć wszelkie literówki

Sam ostatnio miałem z tym dylemat ale z 42 calowym i mnie sprowadzili na ziemię :) To jest wysoki model FHD i jeden z lepszych na ten rok w tej klasie.
 

LE21

New member
racuh co masz na myśli pisząc "...konfiguracji androida"? Chodzi Ci o wtyczki (to co pisał Kiki)? Poza tym jakiś użytkownik tego forum testował tego Sony i wyglądało to dobrze.
 

racuh

Banned
racuh co masz na myśli pisząc "...konfiguracji androida"? Chodzi Ci o wtyczki (to co pisał Kiki)? Poza tym jakiś użytkownik tego forum testował tego Sony i wyglądało to dobrze.
Właśnie chodzi o aplikacje i wtyczki. Sam system fabryczny na strasznie mało możliwości. Większość rzeczy trzeba instalować z pena.
 

dj.doc

New member
racuh co masz na myśli pisząc "...konfiguracji androida"? Chodzi Ci o wtyczki (to co pisał Kiki)? Poza tym jakiś użytkownik tego forum testował tego Sony i wyglądało to dobrze.
Witam.
Zgadza się. Kol. Damaranus bardzo fajnie opisuje i pokazuje na filmikach swoja przygodę z TV Sony 50W755C.
Kilka jego postów z filmikami jest w tym temacie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/123381-50-cali-do-xbox-tv-i-filmow-z-usb-4.html

Takie postępowanie, zasługuje na pochwałę:eek:k:
Pozdrawiam
 

LE21

New member
Witam wszystkich.

Po długich poszukiwaniach zdecydowałem się w końcu kupić nowy telewizor. Szukałem TV z dobrym obrazem, do filmów, sportu i konsoli. Wybór padł na Sony 50W755C, choć interesowałem się także 50W809C. TV z obawy przed działaniem androida, zakupiłem przez Internet w Euro. Dzięki temu zyskałem czas na testy i możliwość zwrotu.

Po pierwszym użyciu i testach jestem bardzo zadowolony z zakupu. Wszystko co do tej pory przetestowałem i opisałem poniżej działa dobrze lub bardzo dobrze, więc z czystym sumieniem mogę polecić zakup tego modelu. TV działa dobrze i płynnie, a przy tym w ogóle się nie wiesza.

I. Opis:
TV: czas włączenia: pierwsze uruchomienie po dłuższym odłączeniu od zasilania trwa kilka sekund, zwykłe włączenie TV z trybu standby jest prawie natychmiastowe, szybko reaguje na pilota, bardzo ładny wygląd, czarna ramka – dla mnie to ważne, gdyż nie odwraca wzroku od tego co najważniejsze, stabilna stopka wykonana z prętów (powierzchnia do ustawienia: 54x19 cm). Minusem może być osobno podłączany zasilacz, którego wtyk w TV może się wypiąć pod wpływem napięcia przewodu.

Obraz: Bardzo dobre kąty widzenia, czerń, kolory żywe, obraz bardzo wyraźny, matryca równo podświetlona, nie zauważyłem żadnych problemów z cloudingiem, czy bandingiem.

Pilot: normalny, powiedziałbym typowy jak u Sony (miałem już kiedyś TV tej firmy), nieduży, dobrze rozlokowane przyciski poza funkcyjnymi, które umieszczone są wokół przycisków nawigujących – przez przypadek można wcisnąć zamiast jednej ze strzałek, któryś z przycisków funkcyjnych!

Gniazda: odpowiednia ilość, rozlokowane na środku tyłu TV – moim zdaniem to atut, bo ułatwia podłączenie wszelkiego dostępnego sprzętu, minus dla kogoś, kto potrzebuje często podłączać i odłączać kabelki. Minusem może też być brak gniazda USB z boku TV – ja uporałem się z problemem szybkiego dostępu do gniazda poprzez podłączenie przedłużacza, który wyprowadziłem pod TV z przodu. Dzięki temu mam możliwość szybkiego podłączenia pendrive'a.

II. Testy dostępnych aplikacji:
1. TVP Player – aplikacja włącza się dość szybko (czas: ), poruszanie się po menu płynne, jedynie przeskakiwanie po kolejnych podstronach lekko zawisa co drugą (ale nie wiem czy trwa to nawet 1 sek.). Na próbę włączyłem serial Pitbull (uruchomił się szybko, ale w początkowych 30 s. się zaciął na chwilę, ale nie wyłączył się. Od tego czasu działał poprawnie przez pełen czas testu, tj. 35 min. TV obraz wyświetla poprawnie, choć widać niedociągnięcia, ale to jakość materiału, który nagrany jest w SD – z 0,5 m nie do przyjęcia, z 2-2,5 m ok.

2. Ipla – aplikacja włączyła się po około 7 s., poruszanie się po menu płynne, włączenie zakładki trwa 1-2 s., przeskakiwanie po kolejnych podstronach lekko zawisa co drugą (czas: 2-3 s.). Na próbę włączyłem:


a) Materiał SD: Serial Ranczo (uruchomił się po około 7 s.) Od tego czasu działał poprawnie przez pełen czas testu, tj. 12 min. TV obraz wyświetla poprawnie, choć widać niedociągnięcia, ale to jakość materiału, który nagrany jest w SD – z 0,5 m dla mnie ok, z 2-2,5 m dobrze.

b) Materiał HD: Serial Służby specjalne (uruchomił się po około 6 s.) Od tego czasu działał poprawnie przez pełen czas testu, tj. 12 min. TV obraz wyświetla poprawnie, choć widać niedociągnięcia, ale to jakość materiału, który nagrany jest w niby HD – z 0,5 m dla mnie ok, z 2-2,5 m dobrze.

3. TVNPlayer – aplikacja włączyła się po około 7 s., poruszanie się po menu płynne, jedynie przeskakiwanie po kolejnych podstronach lekko zawisa co drugą (czas: 2-3 s.). Na próbę włączyłem film Świadek Koronny (uruchomił się po około 12 s.) Od tego czasu działał poprawnie przez pełen czas testu, tj. 12 min. TV obraz wyświetla poprawnie, choć widać niedociągnięcia, ale to jakość materiału, który nagrany jest w SD – z 0,5 m nie do przyjęcia, z 2-2,5 m ok.

4. Netflix – nie testowałem, ponieważ nie zakładałem jeszcze konta – zastanawiam się czy jest sens robić to już teraz zważywszy na to, że prawdopodobnie repertuar jest dość ubogi, a poza tym nie dysponuje aż taką ilością czasu, aby w pełni wykorzystać limitowany czas darmowego użytkowania.

III. Testy obrazu na ustawieniach fabrycznych z materiałów ściągniętych na pendrive’a:

1. Test kolorów:
a) Czarny – siedząc na wprost wszystko super,

b) Czarny z białym krzyżykiem - siedząc na wprost wszystko super,

c) Zielony – przyglądając się z bardzo bliska znalazłem kilka czarnych kwadracików w różnych rejonach ekranu, z dalszej odległości (od 50 cm i dalej) są niewidoczne,

d) Czerwony - przyglądając się z bardzo bliska znalazłem kilka czarnych kwadracików w różnych rejonach ekranu, z dalszej odległości (od 50 cm i dalej) są niewidoczne,

e) Niebieski – przyglądając się z bardzo bliska znalazłem kilka białych kwadracików w różnych rejonach ekranu, z dalszej odległości (od 50 cm i dalej) są niewidoczne,

f) Szary - przyglądając się z bardzo bliska znalazłem kilka białych kwadracików w różnych rejonach ekranu, z dalszej odległości (od 50 cm i dalej) są niewidoczne,

Wyczytałem gdzieś w Internecie, że lekkie puknięcie w taki punkt na matrycy likwiduje sprawę i rzeczywiście działa!  Tylko czy to nie wróci?

2. Zdjęcia:

a) Zdjęcie w rozdzielczości 4k – żółw i ryba pod wodą na tle rafy (brak wyrazistości, ale to może być przyczyna tego, że to TV HD, a nie 4K) – efekt nie zadowalający,

b) Zdjęcia wykonane moim Galaxy S4 i aparatem kompaktowym Sony (różne rodzaje, wykonane o różnych porach dnia i nocy) – super wyraźne, widać każdy szczegół, piękne kolory – jest super,

3. Filmy HD:
a) Prezentacyjny filmik Philipsa pod tytułem Downtown Assault (The Snipers) 23.976 fps – jakość obrazu super, gdy kamera przesuwa obraz po budynkach wolno w bok jest bardzo dobrze, ale jak szybko to mam wrażenie, że drga obraz i męczą mi się oczy – czy to efekt nieradzenia sobie TV, czy ja mam tak wrażliwe oczy?

b) Film na prezentacje szybkości obrazu zatytułowany Speed_1080 – tu podobnie jak na filmie powyżej, przy bardzo szybkich scenach pokazanych z bliska (zjazd na nartach – zauważam problemy, na rolercosterze jest dobrze). Co ciekawie to samo odpaliłem na laptopie i rolercoster wypadł tak samo, zjazd na nartach lepiej,

c) Film testujący banding – nie znam się na tym, ale nic nie zauważam; widziałem ewentualne problemy w jakimś Samsungu i tam zauważalne są smugi podczas obrotu kamery. W moim Sony czegoś takiego nie ma,

4. Konsola PS4 – grałem jedynie w The Last Of Us Remastered - wszystko super,

5. Filmy z BD:

a) Projekt Monster – obraz prezentuje się bardzo dobrze,

b) Mroczny Rycerz Powstaje – obraz prezentuje się super, widocznie czymś się różnią oba filmy (pomiędzy nimi jest 4 lata różnicy), ale jest zauważalna różnica,

IV. Podłączenie laptopa:
Podłączyłem go bezpośrednio z TV za pomocą HDMI. Wszystko ok.

Na razie tyle. Kupujcie bez obaw, bo warto!
Pozdrawiam.
 
Do góry