TV 47-50" do sportu, filmów i konsoli z funkcją SMART

LE21

New member
Witam.
Chciałbym kupić TV w rozmiarze 47-50". Poszperałem trochę na forum i wstępnie wybrałem kilka modeli. Proszę was o podpowiedź co warto wziąć i podanie kilka propozycji względem moich potrzeb. Poniżej kilka informacji odnośnie warunków w jakich będzie użytkowany, jak również oczekiwań względem możliwości i wyposażenia. Dziękuje.

1. Odległość od ekranu: około 2-3 m (w zależności gdzie będzie stał).
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój ma okna od wschodu, telewizor na razie będzie stał tyłem do okna, a docelowo na południowej ścianie (z boku okna).
3. Jak duży jest pokój: 3,89 m x 3,52 m, około 13,7 m2.
4. Preferowana technologia: nie mam.
5. Jaki masz obecnie telewizor: Thomson 29DZ640 29".
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmowe, sportowe, popularno-naukowe, informacyjne, filmy z komputera, netu, DVD i BD.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem: 17-24, w weekendy także w dzień.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie, ale chyba wole bez.
9. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej błyszczącą.
10. Preferowana wielkość telewizora: myślę, że około 47-50".
11. Jakie urządzenia będą podłączone: amplituner, odtwarzacz Blu-ray, dekodery CP i NC+, konsola do gier, chciałbym także móc podłączyć laptopa, pendrive i dysk zewnętrzny.
12. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń: 55% telewizja, 35% konsola, 10% inne cele (przede wszystkim internet).
13. Czy ważne jest WiFi: tak.
14. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak.
15. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: tak, ale mało.
16. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: tak.
17. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak.
18. Ma mieć 3D: nie musi, dla mnie to zbędna funkcja.
19. Ma mieć slot na karty SD: nie musi.
20. Ma mieć tuner DVB-C: tak.
21. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: internet przez WiFi; amplituner (HDMI 4 IN, 1 OUT), odtwarzacz Blu-ray, dekodery CP i NC+ (zamiennie), konsola do gier, laptop przez HDMI, pendrive i dysk zewnętrzny przez USB.
22. Jaki masz sygnał: tv satelitarna w HD (dekodery CP i NC+), antena siatkowa do DVB-T.
23. Ile programów HD: 46 z CP i 21 z NC+.
24. Ile godzin dziennie ma grać telewizor : średnio 6h.
25. Ma stać czy wisieć: stać.
26. Rozdzielczość: Full HD.
27. DVB-T: tak.
28. Na czym najbardziej Ci zależy: jak najlepszy obraz SD/HD, brak cloudingu, dobre odwzorowanie kolorów w tym czerni i bieli, równomierne podświetlenie matrycy, odświeżanie i płynność ruchu (głównie przy oglądaniu meczy i szybkich scen w filmach), brak przejaskrawionego obrazu, dobre kąty widzenia i płynne działanie internetu.
29. klasa cenowa: do 3.500 zł.

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam LE21
 

LE21

New member
Dzięki KiKi. Z twoich propozycji dwa znajdują się w orbicie moich zainteresowań, tj. Panasonic i Sony. Z tym, że Sony jest dużo droższy i zastanawiam się czy naprawdę warto dopłacić 1100 zł, bo taka jest różnica między tymi modelami tych producentów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś masz wpisy tych co kupili 47AS740 i są bardzo zadowoleni.
Ale ten Sony naprawdę wart grzechu. Co do jakości jest super.
 

LE21

New member
Raczej zdecyduje się na Panasonica, ponieważ jest dużo tańszy. Teraz pozostaje wybrać konsole, kupić wszystko i cieszyć się rozrywką.

Pytanie do użytkowników Panasoniców. Czy też macie/mieliście kłopoty z odtwarzaniem TVN Player i Ipla (wychodzenie z filmu, zacinanie się filmu, błędy podczas odtwarzania)? Czy na TV innych producentów też jest taki problem z tymi aplikacjami? Moja narzeczona ma Panasonic TX-42AS650E i takie rzeczy się dzieją.
 

LE21

New member
Witam. Odświeżam temat.

Chciałbym kupić TV w rozmiarze 47-50". Niestety przez złamaną rękę nie kupiłem we wrześniu swojego typu: Panasonica AS740. Sony 809C też mi się nie udało.

Proszę was o podpowiedź co warto wziąć teraz na tą chwile i podanie kilka propozycji względem moich potrzeb. A może poczekać do przyszłego roku?

Poniżej kilka informacji odnośnie warunków w jakich będzie użytkowany, jak również oczekiwań względem możliwości i wyposażenia. Dziękuje.

1. Odległość od ekranu: około 2-3 m (w zależności gdzie będzie stał).
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój ma okna od wschodu, telewizor na razie będzie stał tyłem do okna, a docelowo na południowej ścianie (z boku okna).
3. Jak duży jest pokój: 3,89 m x 3,52 m, około 13,7 m2.
4. Preferowana technologia: nie mam.
5. Jaki masz obecnie telewizor: Thomson 29DZ640 29".
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmowe, sportowe, popularno-naukowe, informacyjne, filmy z komputera, netu, DVD i BD.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem: 17-24, w weekendy także w dzień.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie, ale chyba wole bez.
9. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej błyszczącą.
10. Preferowana wielkość telewizora: myślę, że około 47-50".
11. Jakie urządzenia będą podłączone: amplituner, odtwarzacz Blu-ray, dekodery CP i NC+, konsola do gier, chciałbym także móc podłączyć laptopa, pendrive i dysk zewnętrzny.
12. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń: 55% telewizja, 35% konsola, 10% inne cele (przede wszystkim internet).
13. Czy ważne jest WiFi: tak.
14. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak.
15. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: tak, ale mało.
16. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: tak.
17. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak.
18. Ma mieć 3D: nie musi, dla mnie to zbędna funkcja.
19. Ma mieć slot na karty SD: nie musi.
20. Ma mieć tuner DVB-C: tak.
21. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: internet przez WiFi lub kabel; amplituner (HDMI 4 IN, 1 OUT), odtwarzacz Blu-ray, dekodery CP i NC+ (zamiennie), konsola do gier (PS4), laptop przez, pendrive i dysk zewnętrzny przez USB.
22. Jaki masz sygnał: tv satelitarna w HD (dekodery CP i NC+), antena siatkowa do DVB-T.
23. Ile programów HD: 46 z CP i 21 z NC+.
24. Ile godzin dziennie ma grać telewizor : średnio 6h.
25. Ma stać czy wisieć: stać.
26. Rozdzielczość: Full HD.
27. DVB-T: tak.
28. Na czym najbardziej Ci zależy: jak najlepszy obraz SD/HD, brak cloudingu, dobre odwzorowanie kolorów w tym czerni i bieli, równomierne podświetlenie matrycy, odświeżanie i płynność ruchu (głównie przy oglądaniu meczy i szybkich scen w filmach), brak przejaskrawionego obrazu, dobre kąty widzenia i płynne działanie internetu.
29. klasa cenowa: do 3.800 zł.

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam LE21
 

LE21

New member
TV w rozmiarze 47-50" - odświeżam temat

Witam.
Chciałbym kupić TV w rozmiarze 47-50". Niestety przez złamaną rękę nie kupiłem we wrześniu swojego typu: Panasonica AS740. Sony 809C też mi się nie udało.

Proszę was o podpowiedź co warto wziąć teraz na tą chwile i podanie kilka propozycji względem moich potrzeb. A może poczekać do przyszłego roku?

Poniżej kilka informacji odnośnie warunków w jakich będzie użytkowany, jak również oczekiwań względem możliwości i wyposażenia. Dziękuje.

1. Odległość od ekranu: około 2-3 m (w zależności gdzie będzie stał).
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój ma okna od wschodu, telewizor na razie będzie stał tyłem do okna, a docelowo na południowej ścianie (z boku okna).
3. Jak duży jest pokój: 3,89 m x 3,52 m, około 13,7 m2.
4. Preferowana technologia: nie mam.
5. Jaki masz obecnie telewizor: Thomson 29DZ640 29".
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmowe, sportowe, popularno-naukowe, informacyjne, filmy z komputera, netu, DVD i BD.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem: 17-24, w weekendy także w dzień.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie, ale chyba wole bez.
9. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej błyszczącą.
10. Preferowana wielkość telewizora: myślę, że około 47-50".
11. Jakie urządzenia będą podłączone: amplituner, odtwarzacz Blu-ray, dekodery CP i NC+, konsola do gier, chciałbym także móc podłączyć laptopa, pendrive i dysk zewnętrzny.
12. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń: 55% telewizja, 35% konsola, 10% inne cele (przede wszystkim internet).
13. Czy ważne jest WiFi: tak.
14. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak.
15. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: tak, ale mało.
16. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: tak.
17. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak.
18. Ma mieć 3D: nie musi, dla mnie to zbędna funkcja.
19. Ma mieć slot na karty SD: nie musi.
20. Ma mieć tuner DVB-C: tak.
21. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: internet przez WiFi lub kabel; amplituner (HDMI 4 IN, 1 OUT), odtwarzacz Blu-ray, dekodery CP i NC+ (zamiennie), konsola do gier (PS4), laptop przez, pendrive i dysk zewnętrzny przez USB.
22. Jaki masz sygnał: tv satelitarna w HD (dekodery CP i NC+), antena siatkowa do DVB-T.
23. Ile programów HD: 46 z CP i 21 z NC+.
24. Ile godzin dziennie ma grać telewizor : średnio 6h.
25. Ma stać czy wisieć: stać.
26. Rozdzielczość: Full HD.
27. DVB-T: tak.
28. Na czym najbardziej Ci zależy: jak najlepszy obraz SD/HD, brak cloudingu, dobre odwzorowanie kolorów w tym czerni i bieli, równomierne podświetlenie matrycy, odświeżanie i płynność ruchu (głównie przy oglądaniu meczy i szybkich scen w filmach), brak przejaskrawionego obrazu, dobre kąty widzenia i płynne działanie internetu.
29. klasa cenowa: do 3.800 zł.

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam LE21
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb to masz dobre modele :
- Sony 50 W 809
- Philips 49PUS7600
- Sharp 49 XUE8772
- Hitachi 49 HGW 69
 

gambit230

New member
A co sądzicie o TOSHIBA 47L7453DG pod moje potrzeby?

model z super niskim inputlagiem, czołówka moim zdaniem zaraz po Sony W705C .
3D pasywne, matryca 100Hz IPS,smart TV, "upłynniacz" AMR1500 Hz cóż można chcieć więcej w tej cenie ok 2 800 zł
Z tego co u mnie osobiście wypadło na minus to pobór prądu/mocy a mianowicie 47"-ok 180W, 55" - 240W, ale jeśli ktoś na to nie zwraca uwagi to model L7453 jest naprawdę godnym uwagi z racji na końcówki serii i wyprzedaże.
polecam temat tu na forum z 2014 roku : TV40-42 cali z natywną matrycą 100Hz - ( nie mogę jeszcze wklejać gotowych linków).
Niewiem czy byłbyś też zainteresowany Philipsem PFS7509 (droższy o kilkaset zł od Toshiby) - dokładny test na forum robił kiki.
Pytaj kiki'ego który z nich miał lepszy obraz i czy warto dołożyć tyle za ambilight .

pozdrawiam
 

LE21

New member
Dzięki za wypowiedź. W innym poście odpowiedziałem Ci, że tyle ta Toshiba to pewnie ciągnie przy włączonych wszystkich bajerach na full. Normalnie tyle nie pali (przynajmniej tak mi się wydaje), bo jest w klasie A+. I cena jest dobra.

Co do innych TV. Bardzo chciałem Panasonica tx-47as650e lub 750 nie pamiętam. Ale 1 już nie ma, a drugi kosztuje za dużo o jakieś 800 zł w MM.

Interesowałem się także Sony 809C i Philipsem 7600, ale oba są na Androidzie, który nie jest dopracowany i mają swoje problemy. Sony przede wszystkim. I to mnie odrzuca, poza tym są droższe od Toshiby, a cena Philipsa jest poza moim budżetem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poszalejesz, poszalejesz.
Wystarczy wgrać KODI z właściwymi wtyczkami i masz dostęp do tysięcy, tysięcy filmów, bajek , koncertów, programów telewizyjnych i to w jakości HD.
 

LE21

New member
Na info o nowych tv chyba się nie do czekam, więc wybór padnie na jeden z poniższych. Podpowiedzcie co wybrać:

Sony 50w755c
Toshiba 47l7453dg

a może coś innego w zbliżonej cenie?
 

racuh

Banned
Na info o nowych tv chyba się nie do czekam, więc wybór padnie na jeden z poniższych. Podpowiedzcie co wybrać:

Sony 50w755c
Toshiba 47l7453dg

a może coś innego w zbliżonej cenie?

Jak masz czas i nerwy do konfiguracji androida to Sony 50w755c.
A jak chcesz przyjść do domu i mieć już gotowy TV do oglądania to LG 50LF652V
 
Do góry