Tv 40-46 cali max 3000

peral

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,

Noszę się z zakupem TV, natomiast nie mam sprecyzowanych modeli, marek. Resztę opisałem w ankiecie:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost lub delikatnie pod kątem.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać na dostawce RTV, wysokość od ziemi 40 cm
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Jest przy ścianie na której słońce jest od południa, ale są żaluzje, w razie konieczności.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrej jakości obraz, może być jakieś sensowne Smart Tv, nie musi być 3d.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? W domyśle cyfrowy.
10.Jakie urządzenia ? PS3, laptop, może zewnętrzny HDD.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? W laptopach matową, co do TV nie mam punktu odniesienia.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Dokumenty z BBC, filmy, trochę sportu.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Rzadko.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 50%.
16.Preferencje co do marki ? Na razie nic konkretnego, ale może ze względu na PS3 zostałbym przy Sony, jeśli to poprawi jakość użytkowania.
17.Preferencje co do wielkości ? 40 a 46 cali.

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Pół na pół.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł z lekkim zapasem.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Niekoniecznie.

dziękuję za pomoc
 

peral

Klub HDTV.com.pl
vip
Dziękuję za odpowiedź, a gdyby zejść z rozmiaru to czy Sony KDL 40HX750 byłby lepszą opcją od proponowanych?
 

peral

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam, po długich poszukiwaniach, na 90% jestem zdecydowany na firmę Panasonic model albo TX-L47E5E lub TX-L42ET5E. Stąd pytanie czy prócz WIFI i 3D różni się czymś jeszcze (jakość obrazu, dźwięku, współdziałania z PS3) ta bogatsza wersja ? Czy 47 cali to nie będzie za dużo na odległość w jakiej mam możliwość oglądania - 3m?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
100hz matryca w et5e, co sprawia że jest lepsza jakość obrazu i większa liczba szczegółów na ekranie. Poprawione jest też skalowanie (choć to może być tylko efekt w/w bonusu)
 

peral

Klub HDTV.com.pl
vip
Dziękuję. Więc chyba jednak to będzie 42ET5E. Mam jeszcze jedno pytanie, bo widziałem, że występuję on w białej obudowie, czy ktoś z forumowiczów ma tę wersję? Zastanawiam się czy ta biel szybko nie pożółknie.
 
Do góry