Toshiba 40TL 933 test. Kontynuujemy rozpoczęte dzieło jakości.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba 40TL 933 test. Kontynuujemy rozpoczęte dzieło jakości. Toshiba 40TL 933 test. Kontynuujemy rozpoczęte dzieło jakości.
TL933_963_front_Pillow_Family.jpg

Nowy model został bardziej dopracowany w szczegółach niż poprzednik czyli 40TL 838 , którego prezentujemy poniżej. Jednak zmienił też kolor z czarnego na srebrny i zmienił charakter na łagodniejszy i bardziej stonowany.

011_P1390509.JPG

Dół jest wyprofilowany z błyszczącym elementem , który dodaje mu stylu.

005_P1390529.JPG

Ilość szczegółów rewelacyjna, ostrość jest również poprawiona.

003_P1390562.JPG

A u nas w standardzie wyszło - 63W

025_P1390584.JPG
Drgania są naprawdę minimalne i jak na klasę cenową to bardzo dobre osiągnięcie.

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/83...t-kontynuujemy-rozpoczete-dzielo-jakosci.html
 

andyw

New member
Tak betman masztu wszystko w teście jak napisał kiki ale niestety musisz za to, aby poczytać test zabulić kikiemu kasę, bo w Polsce nie ma nic za darmo.
Jak pewnie wczesniej zauwazyłeś każdy powstający w Polsce nowy kanał TV musi byc zakodowany, bo chodzi tylko o jeleni którzy zapłacą za jego ogladanie, tu jest podobnie.
Zaraz usłyszę tłumaczenie, ze on ponosi jakieś koszty związane z testem, ale nikt go o to nie prosi i robi to tylko dla własnej przyjemności i checi pomocy innym bezinteresownie, ale jednak tu chodzi tylko i wyłacznie o kasę.
Wydawało mi się ze to forum powstało z załozenia aby jedni drugim mogli pomagać i dzielić się doświadczeniami w użytkowaniu sprzętu bezinteresownie, ale niestety się pomyliłem, bo na przykładzie testu Toshiby TL933 widać że jeżeli ktokolwiek poprosi o pomoc w tej sprawie od razu kiki się włacza i kieruje do swojego płatnego testu, bo z tego ma kasę.
Tak że jak dla mnie to niech sobie kiki włoży ten swój test "w buty" bo ja nie będę jednym z jeleni i mu za to nie zapłacę i innym radzę podobnie.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Tak betman masztu wszystko w teście jak napisał kiki ale niestety musisz za to, aby poczytać test zabulić kikiemu kasę, bo w Polsce nie ma nic za darmo.
Jak pewnie wczesniej zauwazyłeś każdy powstający w Polsce nowy kanał TV musi byc zakodowany, bo chodzi tylko o jeleni którzy zapłacą za jego ogladanie, tu jest podobnie.
Zaraz usłyszę tłumaczenie, ze on ponosi jakieś koszty związane z testem, ale nikt go o to nie prosi i robi to tylko dla własnej przyjemności i checi pomocy innym bezinteresownie, ale jednak tu chodzi tylko i wyłacznie o kasę.
Wydawało mi się ze to forum powstało z załozenia aby jedni drugim mogli pomagać i dzielić się doświadczeniami w użytkowaniu sprzętu bezinteresownie, ale niestety się pomyliłem, bo na przykładzie testu Toshiby TL933 widać że jeżeli ktokolwiek poprosi o pomoc w tej sprawie od razu kiki się włacza i kieruje do swojego płatnego testu, bo z tego ma kasę.
Tak że jak dla mnie to niech sobie kiki włoży ten swój test "w buty" bo ja nie będę jednym z jeleni i mu za to nie zapłacę i innym radzę podobnie.

A tak po za tym to u ciebie w domu wszyscy zdrowi? Gadasz takie bzdury ze powinienes dostac banana. Zeby kiki napisal test ktory ty bys chetnie przeczytal to musi na starcoe wydac 100zl na kalibracje. Ma to zaplacic ze swojej kieszeni zebys ty mogl czytac? A moze ma wziasc z budzetu sklepu? Jedna kalibracja to 100zl a zobacz ile testow jest na forum. Drugie to gdzie uderzasz jak masz problem ze sprzetem? Na onet.pl czy tu? Utrzymanie tak wielkiego forum tez kosztuje. Po za tym jak zaplacisz to nie tylko masz dostep do testow ale rowniez do innych rzeczy. Faktem jest ze kiki moglby czasami odpowiedzoec na pytanie a nie ciagle podawac link, ale to juz jego sprawa
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Kiki jest przepracowany, więc dajcie mu spokój :)
Menu w TL933 jest dość szybkie, przechodzenie pomiędzy opcjami to około 0.5-1sekundy.
Standardowy input lag wacha się w granicach 150ms, na trybie do gier jest 50ms, więc wynik na poziomie konkurencji.
 

andyw

New member
Mając wczesniej Toshibę TL838, a obecnie wymienioną w serwisie na TL933 i wiedząc jakie maja wady oczywiście wybrałbym teraz Panasonica, chocby ze względu na matrycę jaką posiada IPS Alpha.
Wybór oczywiście nalezy do Ciebie, chociaż TL933 jest i tak lepszym modelem od TL838, ale moze rzeczywiście lepiej opłac obejrzenie testu kikiego to wtedy łatwiej Ci bedzie podjac decyzje.
 

betman

New member
Mając wczesniej Toshibę TL838, a obecnie wymienioną w serwisie na TL933 i wiedząc jakie maja wady oczywiście wybrałbym teraz Panasonica, chocby ze względu na matrycę jaką posiada IPS Alpha.

Są to jakieś poważne wady, które zauważyłeś?

Na matrycach IPS są też tegoroczne modele LG, choćby LS570S.
 

betman

New member
Nie popelniaj tego bledu i nie kupuj tl838..l nawet nie patrz w strone tego badziewia. Bledy sa nie do zaakceptowania. Omijaj szerokim lukiem.

OK, ale 933 jest zarówno lepszy, nowszy jak i tańszy, tak więc czemu miałbym mierzyć w 838? Tak więc pytanie czy 933 jest już pozbawiony błędów występujących w swoim poprzedniku...?

Problemem z tym Panasoniciem jest taki, że to 50Hz telewizor.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tak - 933 jest pozbawiony wszystkich błędów, ma dodatkowo usb recording, wi-di, konwersję 2d do 3d. Co do matrycy nie jestem pewny, przy 46" była błyszcząca, przy 32" w domu mam pół-matową. Więc przy 40" pewnie jest los, i raz Samsung raz Sharp :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test przedstawia więcej potrzebnych informacji więc warto.
Koszt 1 zł nie obciąża żadnego budżetu.
Opłaty służą do utrzymania portalu.
 

DanielKK

New member
Czy ktoś z użytkownikow Toshiby TL933 może podzielić się swoimi ustawieniami obrazu? Na razie mam tryb dynamiczny z małymi modyfikacjami ale kolory są za jaskrawe.
 
Do góry