TV 3d prośba o pomoc w decyzji

MiG85

New member
Witam

Na wstępie chcę powiedzieć, że nie wiem czy w dobrym dziale temat, ale chyba tak :)

Jestem dość zielony w tych sprawach, zaporzyczyłem poniższe pytania z innego wątku - mam nadzieję, że coś pomogą. Odpowiedzi oczywiście własne :p

1. Odległość od ekranu: 2,5-3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? pokoj jasny - słońce świeci na tv tylko kiedy zachodzi
3. Jak duży jest pokój: ok 25m2 - na tv jest spora wnęka
4. Preferowana technologia: ?
5. Jaki masz obecnie telewizor: do wymiany :p
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: głównie filmy, dziecko bajki :) - czesto sport i przyrodnicze Discovery, National G.
7. Oglądasz w dzień czy wieczoremopołudniem i wieczorem - cały czas, jednak głównie wieczorami
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez światła lub mała lampka nad tv
10. Matryca błyszcząca czy matowa: ?
13. Czego nie lubisz w telewizorach: długiego przełączania między kanałami
14. Jakie urządzenia będą podłączone: kino domowe, usb,
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% TV, 40% USB
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost - max kąty 20-25 stopni
17. Czy ważne jest wifi : przydałoby się
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: TAK
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : jeśli będzie możliwość to tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : TAK
26. Jaki masz sygnał: narazie analog, ale po kupnie tv oczywiscie zmieniam
27. Ile programów HD: około 10
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 3 - 5
28. Ma stać czy wisieć: bez różnicy
29. Rozdzielczość: full HD
30. Dvb-t, mpeg-4: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: oczywiście na dobrej jakość, małej awaryjności i możliwości odtwarzania filmów z usb oraz możliwości ogladania czegos przez neta w tv
32. Ile osób ogląda: 1-3 osoby
33. Jaka klasa cenowa: max ok 3000zł
34. Rozmiar: 40,42,46


Słyszałem i czytałem bardzo dobre opinie o modelu

TOSHIBA 46TL838 - co prawda czytałem o 40calowym

Dodatkowo zainteresowały mnie:

Panasonic TX-P46GT30
SAMSUNG UE40D6500
SONY KDL-40EX720 - ten maiłem okazję potestować i w sumie jest ok - ale nie wiem czy nie za mały :)
a może coś jeszcze innego - Philips ?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc
 
Ostatnia edycja:

MiG85

New member
Dziękuje

A gdyby porównać dwa modele:

TOSHIBA 46TL838 i Panasonic TX-P46GT30

To są jakieś konkretne plusy i minusy na korzyść lub niekorzyść któregoś ?

I jeszcze pytanie jeśli zdecydowałbym się na Plazmę Panasonica to czy muszę coś więcej na ten temat wiedzieć ?? Czytałem coś o jakichś powidokach - czy to poważne zjawisko ? I czy ogolnie o Plazmę trzeba jakoś specjalnie dbać itp - Bo ktos pisał o docieraniu Plazmy ??

Panasonic by mi pasowal bo mam kino domowe (co prawda dość prymitywne) ale tez Panasonic

A o Toshibe pytam bo czytałem test i mi się spodobał :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zależy czy dużo przesiadujesz na tych samych programach?
Ale 60% do TV , katy boczne, płynność, czerń plus filmy i IPLA, IPLEX itp po stronie Panasonica
Matryca matowa aktywna , net TV po stronie, bezpieczeństwo Toshiby
 

MiG85

New member
Jeśli chodzi o przesiadywanie na tych samych programach to w sumie jedynie czas filmu, programu, nie ma tak że cały dzień jest ten sam program włączony. Max 2-3 h jest jedna stacja. Potem zmiana lub wyłączenie tv

W sumie 2 główne warunki to możliwośc odtwarzania filmów z USB z polskimi napisami oraz możliwośc właśnie korzystania i oglądania seriali programów itp przez neta w tv

A co masz na myśli mówiąc bezpieczeństwo?

jestem w kropce co do tych dwóch modeli :) Napewno któryś z nich tylko się trzeba zdecydować :)

Panasonic ma 600HZ a Toshiba 200Hz taka różnica dużo zmienia jeśli chodzi o korzystanie z tv ?

No i w sumie zastanawia mnie pobór mocy - panasonic ma podany 340W a Toshiba ok 130 W
 

MiG85

New member
Witam decyzja zapadła. Zobaczymy czy nie będę żałował. Jednak zostały dołożone pieniądze i wybór padł na

SONY KDL46HX751

Dziękuje za porady

Pozdrawiam
 

MiG85

New member
no nie to fakt, dlatego napisałem, że dofinansowanie doszło :p

4800 ale w cenie 2 pary okularów 3d no i tv ma juz wbudowane wifi
 
Do góry