TV 39-42'', 2800 zł, filmy/gry

szukam

New member
Witam,
wywiadzik:


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? <15 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5 - 2 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? nie dotyczy
6.Jak słońce świeci w pokoju ? nie dotyczy
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie dotyczy
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? ciekawi mnie ambilight
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy - HDMI (INEA, PC)
10.Jakie urządzenia ? PC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-10h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? TV pod filmy, PC
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? rzadko, ale jest to opcja konieczna
16.Preferencje co do marki ? nie dotyczy
17.Preferencje co do wielkości ? nie dotyczy
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? czas oczekiwania między przejściami kanałów
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? jeżeli już, to pasywne

W skrócie: mały pokój, filmy i gry (PC), do 3000 zł, bez bajerów, byle dobry obraz.

Nie chce wybierać sam, ponieważ obawiam się smużenia, zbyt dużego input laga w grach. Nie wiem w co powinienem celować.
Pojawiają się też głosy, że lepiej poczekać na nowe modele, jak i by się śpieszyć i kupować te znikające. Nie wiem co o tym myśleć - dla mojej specyfikacji czekać czy brać od razu? A jak brać, to który?

Z góry dzięki za pomoc.
 

szukam

New member
Trzy ostatnie to pieśń przyszłości - trudno je kupić, w sklepach głucho. Nie wiem czy to sugestia bym zaczekał, czy tak tylko zaproponowałeś.

Panasonic 42ET60 czy Philips 42PFL 6008 - w opiniach same ochy i achy, różnica w cenie znaczna. Philips wypada niby lepiej w opiniach, do tego jest tańszy, więc pewnie będę w niego celował.

Rozumiem, że opłaca się za niego położyć 2900-3000 zł w tym momencie?
I co właściwie znaczą te końcówki - 6008K, 6008K/12, 6008S/12?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma extra czerń, płynność i podświetlenie matrycy. Do tego dochodzi bardzo dobry dźwięk, skalowanie i ambilight.
Oferta dla niebieskich jest specjalna
Napisz na PW dostaniesz info.
 

theblock

New member
W tych rozmiarach do grania najlepsze są telewizory Sony - input-lag jest na poziomie nieosiągalnym dla konkurencji. Jeśli oglądasz wieczorami przy wygaszonym świetle, to możesz darować sobie tv oparte o matryce IPS, oferowany przez nie poziom czerni jest trudno akceptowalny.
 

theblock

New member
Na pewno nie ten Philips którego tu polecono. Jakimi osiągami legitymują się inne nie wiem - producent się nie chwali, a do testów nie dotarłem (jeśli takowe są chętnie się z nimi zapoznam). Sony 42W705 ma IL 13,5ms (tak, nieosiągalne dla konkurencji), nie wiem czemu ma służyć przytaczanie pomiarów odmiany 50".
 
Ostatnia edycja:

szukam

New member
Dzięki, a już myślałem, że mam problem z głowy ;)
TV kupuje na wyposażenie świeżo wyremontowanego mieszkania, to będzie mój wkład, nie mogę zrobić wtopy, także proszę Was, co mam w końcu zrobić ;D
 
Ostatnia edycja:

jasssu

New member
Philips 6008 to jeden z najniższych input lagów w tej klasie telewizorów, więc jego bym polecał autorowi najmocniej. Plus sympatyczny dodatek w postaci ambilighta, na pewno nie pożałujesz. ;)
 

szukam

New member
Nie ma to jak klarowna sytuacja. Przejrzę to wszystko jeszcze wieczorem, jak wrócę do domu.

Spodobał mi się ten ambilight, ale jak mam cierpieć później przez IL, to nie wiem czy warto. Aczkolwiek znowu te gry to raczej single player, okazyjnie coś innego, ale wole mieć taką możliwość zwyczajnie.
Zdziwił mnie trochę brak jakiekolwiek Soniacza w propozycjach, bo przeglądając siec, właśnie te modele często wygrywały, przez co theblock - włożyłeś kij w mrowisko ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz grać spokojnie w sieci. Pomiary robiłem początkowo na różnicy sygnału analogowego . Wówczas miał 50 ms - czyli mieści się w I granicy 60ms - która pozwala na extra granie w sieci.
Ostatnie pomiary wykonane są urządzeniem którym posługuję się wszyscy na świecie.
Sprawdzałem na 42PFL 6008.
 

theblock

New member
Powód: Nauucz się czytać po Polsku !!! podane jest 42" o ile rozumiesz co to znaczy.
Szanowny Panie moderatorze, nie życzę sobie edycji postów które w żaden sposób nie łamią regulaminu, tylko obnażają niewygodną dla niektórych prawdę. xxxxxxxxxxxxxxxxxxx. Niezależnie o jakiej przekątnej mowa, choć z treści wynika że pisze o całej serii 6008. Poza tym sam Pan przytacza testy 47" Philipsa i 50" Sony, a jak powszechnie wiadomo wyników i osiągów dla różnych przekątnych tej samej serii nie można traktować tożsamo i dowolnie przenosić pomiędzy większymi i mniejszymi modelami. Kolejna sprawa, tutejsze 'extra granie w sieci' i tzw 'pierwsza grupa', to na Testing Method for Input Lag Database | Display Lag (strona poświęcona tematowi opóźnień) jest ledwie 'trzecia grupa' (każdy poważniejszy gracz się z tym zgodzi). Żadne z zagranicznych for poświęcone tematowi gamingu nie traktuje telewizorów Philipsa jako 'najlepszych' do tego celu i żadne zaklinanie rzeczywistości czy manipulowanie faktami, nie zmieni tego stanu rzeczy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

szukam

New member
To może ja zwyczajnie poczekam na nowe modele, i tak mam ten sam problem z wyborem z meblami i musiałem zamówić robione na wymiar, tak że mam czas ;)

Zgłoszę się ponownie pod koniec miesiąca, na ten czas dzięki za pomoc.
 

szukam

New member
Ponawiam pytanie:
  • telewizor pod filmy/PC (gry dla rozrywki - nie "pro"),
  • pokój 4x2,5 m,
  • odległość od TV 1,5-2m
  • dobry obraz, szybkie działanie, znośny input lag
  • opcjonalne gadżety: pasywne 3D, ambilight
  • cena 2800-3200 zł
Dostaję też głosy, że 42 cale to zdecydowanie za dużo - rozważany jest model 32 cale na tę odległość, maks 39. Nie wiem co o tym myśleć.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie nie jest za dużo.
Teraz masz już nowe modele:
Panasonic 42AS650
Philips 42PFS 7109 z ambilightem
Philips 42PFS 7509 z potrójnym ambilightem

Philips 40PFL 8008 z potrójnym ambilightem
Philips 42PFL 6008 z ambilightem
 

szukam

New member
Ceny trochę bolą i dostępność zerowa - odbiór mebli mam jutro, a na te nowe modele TV ile będę musiał poczekać?
Czytam, że się wyjaśni w ciągu tygodnia co i jak. Tylko to jest czekanie na dostawy czy kolejną zapowiedź?
 
Do góry