Sharp prezentuje nowe telewizory na rok 2014.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp prezentuje nowe telewizory na rok 2014.
Sharp zaprezentuje w tym roku na rynku bardzo ciekawe rozwiązania w nowych modelach telewizorów. Nowe modele wreszcie nawiązują wyglądem do rynkowych potrzeb użytkowników.

Zastosowanie nowych dyfuzorów spowodowało, że równe podświetlenie matrycy ma być standardem. A czerń daje wyjątkową głębię obrazu.

Obraz powinien być ostry i wyraźny... i jest ostry i wyraźny.

Szczegóły nawet w najtańszych seriach zadowolą wreszcie nawet wybrednych koneserów.

Prezentację nowości zaczynamy od serii LD160 - czyli modelu 32" z podświetleniem Direct Led.

Seria która powinna cieszyć się dużym uznaniem - to również seria z podświetleniem Direct Led
czyli modele LC-LD264.

Występować będzie w wielkościach 42", 46" i 50".

Będą różne wersje tego modelu, które różnić się będą wyposażeniem w postaci DVB-T2 .
Model LE 265 ma posiadać na wyposażeniu pełny pakiet aplikacji Androida sterowany z pilota.

Tak to wygląda. A to oznacza, że specjalnie oprogramowany Dongl z Androidem znajdzie się w komplecie w cenie tego telewizora. A 900.000 aplikacja gwarantuje, że żaden telewizor na świecie nie będzie tak multimedialny ze swojego poziomu.

Jak widać telewizor posiada :
- gniazdo CI
- wejście USB
- gniazdo słuchawkowe
- wejście antenowe
- HDMI x 2
- eurozłącze
- component

Podstawa dobrze wkomponowana i jest bardzo stabilna.

Cienka ramka

Pilot

Dolna część telewizora podkreśla elegancję.

Jak na klasę - prezentuje się bardzo ładnie. Proste w formule przez długie lata zachowują swoją świeżość. Taki wygląd jest ponad czasowy....

Telewizor ma dobre kąty widzenia.

Tablica znamionowa informuje że pobór maksymalny określony jest na 90W.

Obsługa manualna z prawej strony telewizora.

Przy dobrym bitrate - bardzo dobra jakość.

Czerń przekłada się na większą głębię.
A ilość szczegółów - Sharp miał zawsze.

Matryca błyszcząca.

Ma równe podświetlenie bez artefaktów.

A wyrazistość w klasie będzie robić duże wrażenie. Czystość obrysu jest imponująca.

Jak na klasę cenową zarówno wygląd telewizora...

Jak obraz prezentowany poprzez skalowanie przysporzą radości wielu użytkownikom.

Kolejna seria to LC - LE 760

Modele tej serii są bezramkowe.
Telewizory występować będą w rozmiarach: 42" i 50" ale również w różnych wersjach wyposażenia.


Matryca błyszcząca.

Aluminiowa obrotowa podstawa.

Telewizor posiada 3D pasywne i 4 pary okularów w komplecie.


Telewizory od tej serii posiadać będą Miracast.

Oraz telewizję przez internet - Internet Live Streaming

W tym roku modele będą oparte na nowej platformie internetowej.

Telewizor posiadać będzie możliwość nagrywania na USB.

Głośniki skośnomembranowe i szkoda, że nie sprawdziłem jak grają....

Nowa aplikacja pozwoli na sterowanie telewizora również gestami.

Sharp nie omieszkał pochwalić się wynikami finansowymi, które z trudem i znojem powracają na właściwe tory.

Główne nowości i główne rozwiązania Sharpa na 2014 r.

Sharp zamierza walczyć o utrzymanie palmy pierwszeństwa w modelach 60+.
Na świecie ma nie zachwianą pozycję w tym segmencie.

Przejście na jedną platformę.

Sterowanie gestami modeli Sharpa poprzez aplikację na Androida.

Miracast

Czyli super sprawa przesyłu całej zawartości smartfona lub tabletu na ekran.
I spokojnie można oglądać dowolne treści w czasie rzeczywistym.
Również bez problemów działa Skype.

Strumieniowy przesył video telewizji bez buforowania.

W nowych modelach serii UQ 10 - możesz również przesyłać dźwięk z różnych źródeł do swojego telewizora.

Czas na wyższą rozdzielczość.


Teoria sygnału.



Czyli co to jest Quatron Pro - w szczegółach.

Adrian Wysoscki - szef produktu Sharp Polska szczegółowo objaśnia zasadę działania nowej technologii i korzyści wynikające dla użytkownika.

Korzyści są bardzo wymierne.

Co daje nowy skaler w UQ10 ?

O tyle więcej pikseli zobaczysz na ekranie.

Przy natywnej rozdzielczości 4K - różnice są widoczne jak powyżej.

Sam Quatron Pro ma różne możliwości regulacji. Opis poniżej określa wyniki regulacji.

Najważniejsze szczegóły Quatron Pro.

Obecnie jest to jedyny telewizor LCD który utrzymał reżim jakościowy organizacji THX i otrzymał Certyfikat THX.

Jakie warunki musi spełnić telewizor aby otrzymać certyfikat ?

Ponieważ obecnie na rynku walka idzie głównie o cenę a nie o jakość - to wielkie uznanie dla inżynierów Sharpa za chęć walki o JAKOŚĆ !!!



Jak widać telewizor musi spełniać wiele twardych reguł dla certyfikatu THX.

Podobnie jak przy regulacji trybów Quatron Pro, tak i tu można ustawiać zmienne.

I Certyfikat THX w całej okazałości. Oczywiście certyfikację przeszły wszystkie modele serii.

Szczegółowo przedstawiamy serię UQ10 - czyli główne cechy modelu.

Jaka jest różnica pomiędzy Sharpem 60LE857 a 60UQ10 ?

Trzeba o tym pamiętać.

Dla Ciekawostki prezentujemy modele które ukażą się na jesieni.
Czyli pierwszy model Sharpa UHD.
Występować będzie w wielkości 70 i 80".
Szczegóły powyżej.
Oraz modele które ukażą się w pełni lata. Wielkości 60 i 70"

Sharp przypomina, że dokonał Update serii :


Na tym zakończono prezentację.

Ale Sharp zaprezentował to co ma być hitem w najbliższych latach tego koncernu.
Mowa o Modelu LCD 32" IGZO.

Tu jakość jest porażająca.

Mimo wysokiej ceny - wszystkie modele są sprzedane na pniu.

Można sprawdzić, modele trafiły w symbiozie z Mac PRo - dlatego kwota 17.000 zł za ten monitor nie była żadną wartością zaporową.

Nie prowadzi się nawet zapisów na ten model . Popyt znacznie przewyższa podaż.

Dla ułatwienia podam, że obecnie jest sprzedawany w zestawie Appla za okołom 80.000 zł

Ale dzięki temu użytkownik może w czasie rzeczywistym obrabiać cztery niezależne sygnały natywne 4K w czasie rzeczywistym.

Inaczej mówiąc zamiast 4 profesjonalnych monitorów to wystarczy jeden. Czyli wychodzi że jest bardzo tanio...

Zdjęcie nie oddaje jakości. Ale opad szczęki - ustawiczny.

Podstawa regulowana we wszystkich pozycjach.
Tego się nie da opisać to trzeba zobaczyć !!!

Sharp zaprezentował też Soundbara z bezprzewodowym subem.
Niestety również nie dało się odpalić w pełni tego modelu. Ale przy prezentacji fragmentów filmów..
Z telewizorem 60UQ10 - prezentował jakość bez kompleksów.


Cena detaliczna na poziomie około 1799 zł .

Tymczasem my czekamy na modele do testów nowej generacji telewizorów Sharpa.


Mają zawitać do nas za kilka dni.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pasywne 3d na Sharpie? Koniec świata :D
Ale ogólnie ładne telewizorki, poza podstawkami w droższych seriach - pręty, krzywizny, jakieś półokręgi przy rogach - wszystkie firmy walczą o nagrodę za najmniej wygodną podstawkę pod tv?
Jakie matryce będą w serii LE760? 100hz?
 

andrju75

New member
Pasywne 3d na Sharpie? Koniec świata :D
Ale ogólnie ładne telewizorki, poza podstawkami w droższych seriach - pręty, krzywizny, jakieś półokręgi przy rogach - wszystkie firmy walczą o nagrodę za najmniej wygodną podstawkę pod tv?
Jakie matryce będą w serii LE760? 100hz?


Witam.Ja podziękowałem pasywnym wynalazkom po przetestowaniu cuda techniki od Sony 55W955B a liczyłem na ten model.Niestety po konfrontacji ze starszym bratem W905A zmiękła mu trąbka.I dzisiaj zdecydowałem się na zakup modelu z zeszłego roku.Jakość obrazu w W905A jest na wysokim poziomie i nikt mnie nie przekona do pasywa ze słabą głębią przez brak czerni i lipnym kontrastem przy wieczornych seansach.Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma inne preferencje - w tym również cenowe.
Ja 3D omijam i mam się dobrze.
 

jacabad

New member
Jestem ciekaw jak im wyjdzie to równe podświetlenie matrycy zwłaszcza przy większych modelach typu 60 cali i więcej.'
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
CO prawda na pokazach ale sala była przyciemniona i powiem że na równych , ciemnych obrazach nie było widać żadnej chmurki
 

RAF1977

Banned
To chyba w słoneczny dzień :-D.
Żartowałem.
Jacabad.
Masz pełną skrzynkę, nie mogę Ci odpowiedzieć.

Wysłane z mojego GT-I9300
 
Ostatnia edycja:

3dfx

New member
Witam,

Zakupiłem dziś 46LD264E. Z początku zdecydowany byłem na model R470 lub E6E, jednak teraz już dość ciężko z ich dostępnością. Kolejnymi kandydatami były AS600 i W705, jednak zależało mi tylko i wyłącznie na przesiadce na coś większego, dlatego nie chciałem dopłacać za mnogość kompletnie niepotrzebnych mi opcji, ponieważ TV służy wyłącznie do filmów z PC przez HDMI i PS3 - nie posiadam telewizji. Pokój non stop zaciemniony, ewentualne źródła światła zza TV lub z boku. Filmy tylko i wyłącznie po ciemku. Nie potrzebowałem nie wiadomo czego, a już tym bardziej nie chciałem za to płacić. W między czasie wyczytałem o nowym, tanim modelu Sharpa i podjąłem decyzję o zakupie właśnie 264E.

Pokrótce opiszę pierwsze wrażenia. Porównywać będę do 32C530:

W C530 kontrast dynamiczny nie był specjalnie udany i nawet jeśli był wyłączony, to niestety i tak łatwo było zauważyć nagłe przyciemnienia i rozjaśnienia przy zmianie scen. Tutaj czegoś takiego nie uświadczyłem. Kontrast dynamiczny ustawiony na maksa zdaje się nie powodować podobnego efektu. Może to też kwestia technologii, nie wiem.

Sama czerń jest bardzo ok. Mniej święcąca niż w Samsungu i nie trzeba mocno majstrować przy jasności, podświetleniu i gammie żeby uzyskać jednolitą czerń. Może to zaleta samej technologii LED, nie wiem.
W Samsungu udało mi się uzyskać jednolitość pomiędzy czarnymi elementami sceny, a paskami panoramy, niestety tylko z wyłączonym kontrastem dynamicznym, co trzeba było korygować zmniejszeniem jasności i gammą.

Smużenie, jeśli występuje, nie jest łatwo dostrzegalne. C530 w trybie gry dawał radę, ale bez było dużo gorzej. W 264E trybu gry nie znalazłem. Mimo wszystko, nie czuję jednak, że mi go brakuje. Przy szybkich scenach np. wykopie bramkarzem piątki, C530 trochę klatkował i dopero tryb gry rozwiązywał ten problem.

Dźwięk? Niebywale zły. Zdaje się dobywać zza ściany lub nawet daleko z ulicy. Nie jest nawet plastykowy. Bardziej mu do tekturowego. W pierwszym odruchu poodklejałem wszystkie nalepki i zabezpieczenia, myśląc, że coś po prostu zakrywa głośniki. Niestety. Nie warto nawet kombinować, nie ma z czym. Trzeba zaopatrzyć się w cokolwiek zewnętrznego. Jak złych głośników C530 by nie miał, 264E ma coś, co nie wydaje z siebie nawet przeciętnego dźwięku. Poziom crapowatości, dalece wyprzeda założenia sprzętu budżetowego, naprawdę.

Podstawka po prostu jest. TV stoi stabilnie. Minusem może być brak możliwości obrotu, ale podejrzewam, że wszystkie podstawki tego typu pozbawione są tego udogodnienia.

Menu wygląda jak DOS. Jest proste i bardzo niebieskie :) Nie laguje jak w Samsungu, ale nie ma też specjalnie czego tam szukać. Opcje obrazu pokrywają się z tymi w Samsungu. Jedyną różnicą są paski podświetlenia i ostrości. Tutaj mamy odpowiednio 100 i 20 przełożeń, w Samsungu z kolei było na odwrót, 20 i 100. Kosmetyka.

Mimo obecności funkcji CEC, nie udało mi się sparować TV z konsolą. PS3 nie uruchamia TV.

Nawigacja odbywa się za pomocą małego pilota. Małego względem tego z Samsunga i jeszcze mniejszego w porównaniu do tego ze starych Sony. Pilot bardzo ok.

Obudowa zdaje się być bardzo solidna. Konstrukcja jest idealnie spasowana i robi wrażenie trwałego sprzętu. Ramka jest cienka i wygląda bardzo stylowo. C530 to przy nim niezgrabny dinozaur. Jest też mniejsza od tej z R470. Napis AQUOS jest ledwo widoczny, bo napisany czcionką wyraźnie mniejszą niż logo SHARP.

Bardzo małą diodę można wyłączyć w opcjach. W stand-by jest czerwona. Przy korzystaniu z pilota - niebieska.

Podsumowując:
Jeśli ktoś, podobnie jak ja, przesiada się ze starej technologii LCD lub daleki jest od fascynacji tym, co ma już przecież w leżącym obok telefonie, bądź i tak korzysta z podpiętego po HDMI laptopa, nie wiem czy kupi równie dobrej jakości sprzęt tej wielkości.
Korci co prawda napis Sony i szczotkowane aluminium, ale patrząc na jakość wyświetlanego obrazu, nie czuję, że poszedłem na kompromis. Czuję za to rozmiar i ponad 1000 zł w kieszeni.
 
Ostatnia edycja:

bk1974

New member
Witam
Czy wie ktoś coś więcej na temat premiery(lipiec-sierpień) modeli LC 60-70 LE767e i gdzie będą produkowane - oczywiście będzie pisać made in Japan ale to dotyczy samej matrycy.
 
Do góry