TV 32" pod PC :)

ryszard309

New member
Witam, mój stary monitor powoli odmawia mi "posługi" więc nadszedł czas na zakup czegoś nowego. Pod uwagę biorę TV rozmiar max 32 cale, ponieważ będzie stał na biurku (podłączony pod PC). No chyba że ktoś korzysta z TV 40 cali pod PC i poleca to wtedy też to przemyślę :D. TV przeznaczony głównie do gier, filmów , wszystko w rozdzielczości 1920x1080. Za jakiś czas zawita też pewnie do mnie platforma n więc dobrze by było gdyby telewizor miał te 100 hz. Budżet to 2 tysiące pln.

Bardzo prosiłbym o Wasze opinie gdyż nie jestem na bieżąco jeśli chodzi o tematykę TV .
Za wszystkie wskazówki mówię "Thanks"!
Pozdrawiam!

1. Odległość od ekranu: 50 cm
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój południowy, okna od południa, bardzo nasłoneczniony
3. Jak duży jest pokój: 3x6
4. Preferowana technologia:LCD standard lub LCD LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: CRT 17'
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, film,
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: to zależy
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 32"
12. Preferowana marka: Samsung, Sony, LG
13. Czego nie lubisz w telewizorach: brak
14. Jakie urządzenia będą podłączone: n(HDMI), PC(HDMI)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% PC, 50% reszta
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych:na wprost
17. Czy ważne jest wifi: tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: czemu nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora:czemu nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: nie zależy mi
23. Ma mieć slot na karty SD: obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI n,WiFi,komputer przez HDMI
26. Jaki masz sygnał:wkrótce n
27. Ile programów HD: okaże się
28. Ma stać czy wisieć: stać na biurku
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: na dobrym stosunku cena/jakość ,INPUT LAG (gry fps)
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: do 12h
33.Ile osób ogląda: 1-3
34.Jaka klasa cenowa? 2000
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Też mnie interesowała ta kwestia, wszyscy mówili że nie ma problemów i może sam też ich nie zauważysz jeśli nie masz zbytniej nadwrażliwości na kolory... jednak na każdym tv gdy podłącze pod pc widziałem problem z wiernością odcieni, komputer wysyła na standardowy monitor kolory w troszeczkę innym odcieniu na które oczywiście te monitory są ustawione. Podłączysz pod to tv i już nie jest tak świetnie. Oczywiście większość osób tego nie zauważa ale mnie osobiście trochę denerwuje np zamiast krwistej czerwieni jest pomarańczowe zabarwienie. Testowałem pod tym kątem 4 telewizorów, rożne kable. Na równych modelach było to widać mniej lub bardziej zawsze jednak te odcienie nie były takie jakie być powinny. Dopiero jak podłącze jakiś normalny odtwarzacz hdmi czy też ps3 to dopiero kolory są prawidłowe. Najlepiej zrobisz jeśli weźmiesz od kogoś laptopa i pójdziesz z tym to sklepu i samemu przetestujesz swój tym telewizora, w wielu sklepach na to pozwalają.
 

ryszard309

New member
TV naprawdę świetny, sprawdził się idealnie. Jednak mam pytanie ponieważ mój znajomy też chce kupić tv do gier pod PC jednak budżet jest mniejszy, ok 1500 zł, nie potrzebuje on wifi, internetu, widgetów. Najbardziej zależy mu na tym żeby miał te 100 Hz, Full Hd oczywiście, 32 cale, i przede wszystkim niski INPUT LAG. Co możecie polecić w tym przedziale cenowym?
Pozdrawiam serdecznie!
 

capo

New member
mam ten sam problem

Szukam TV 32 cale do gier koniecznie z:
-prawdziwym 100hz (200hz dopalaczami typu cmr)
-obsługą mkv.

Jedynie co znalazłem oprócz wyżej wymienionego Panasonica i Toshiby to:
Samsung ue32d6000 (6100)
Sharp 32lx630e

Co prawda samsung ma niby 3d.. ale z tego co wiem samsung nie posiada w ofercie TV, który bez 3d ma 100hz (200hz cmr) :?:. Niższy model D5500 nie ma ani 3d ani prawdziwych 100hz.. bardzo brakuje mi tu modelu pośredniego. Nie zależy mi na 3d i nie wiem czy jest sens dopłacać do tego. Czy przy słabszej karcie graficznej będzie to działało dobrze? (Czy to w ogóle ma coś wspólnego z kartą graficzną?).
 

capo

New member
kwota na razie nie istotna, chociaż wiadomo, czym mniej tym lepiej :) (Póki co skupiałem się jedynie na Samsungu.)

Poszperałem trochę jeszcze w internecie, pojeździłem po sklepach porozmawiać ze sprzedawcami i jedyne czego się dowiedziałem, to że ekrany z podświetleniem led, 100hz'owe od samsunga mają od razu 3d (jest to dla mnie zbędny bajer za który nie chce dopłacać - ceny około 2000zł za 32''). Byłbym gotów zrezygnować nawet z LED, jeśli znalazłbym dobrą 100hz matrycę LCD (mówię cały czas o samsungu). Podobno były takie produkowane w tamtym roku czyli chodzi prawdopodobnie o serię C i tu moje pierwsze pytanie:

-które samsungi z serii C mają 100hz (200hz cmr) w rozmiarach 32''?

Ma to być przede wszystkim TV do gier i filmów - Input lag na przyzwoitym poziomie.
Z tego co słyszałem w grę wchodzi też seria EX od Sony i E30 Panasonica. Proszę o rady :) Pozdrawiam.

Jeszcze jedno pytanie, czy po podłączeniu TV do kompa kablem dvi-hdmi, na komputerze będzie można wybrać w opcjach grafiki 100hz odświeżanie?
 
Ostatnia edycja:

Mylagos

New member
Jeśli chodzi o Sony to KDL-32EX720 posiada 100Hz. Co do połączenia komputera do telewizora, to jeśli dobrze pamiętam działa on wtedy z częstotliwością 60Hz.
 

ryszard309

New member
kwota na razie nie istotna, chociaż wiadomo, czym mniej tym lepiej :) (Póki co skupiałem się jedynie na Samsungu.)

Poszperałem trochę jeszcze w internecie, pojeździłem po sklepach porozmawiać ze sprzedawcami i jedyne czego się dowiedziałem, to że ekrany z podświetleniem led, 100hz'owe od samsunga mają od razu 3d (jest to dla mnie zbędny bajer za który nie chce dopłacać - ceny około 2000zł za 32''). Byłbym gotów zrezygnować nawet z LED, jeśli znalazłbym dobrą 100hz matrycę LCD (mówię cały czas o samsungu). Podobno były takie produkowane w tamtym roku czyli chodzi prawdopodobnie o serię C i tu moje pierwsze pytanie:

-które samsungi z serii C mają 100hz (200hz cmr) w rozmiarach 32''?

Ma to być przede wszystkim TV do gier i filmów - Input lag na przyzwoitym poziomie.
Z tego co słyszałem w grę wchodzi też seria EX od Sony i E30 Panasonica. Proszę o rady :) Pozdrawiam.

Jeszcze jedno pytanie, czy po podłączeniu TV do kompa kablem dvi-hdmi, na komputerze będzie można wybrać w opcjach grafiki 100hz odświeżanie?

jaka odległość od tv?
 
Do góry