Toshiba 40RL838 smuzenie xbox

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jakie masz ustawienia podświetlenia matrycy?
Co to znaczy że jest smużenie?
Czy masz zrobioną kalibrację obrazu ?
 

redzio13

New member

poroz

New member
Nic nie smuży plotki

Telewizor mam od 03.02.2012 nic nie smuży non stop forza 3 i fifa 12 w przerwach fable 3! Serdecznie poleca nie jestem sprzedawcą !
 

redzio13

New member
No to na tych 3 grach pewnie nie widać tego (obadałem demka właśnie) - w wyścigach tym bardziej, bo ekran cały czas jest w ruchu, poza tym to kolorowa i dość jasna gra (wtedy efekt jest praktycznie niezauważalny).

U mnie widać to wyraźnie w ciemnych etapach w Just Cause 2, RAGE - gdzie już przy lekkim przesuwie kamery otoczenie od razu zmienia nasycenie koloru (np. trawa robi się brązowa zamiast zielonej w ruchu). Sprawdzane też na innej Toshibie w sklepie, więc to leży w genach TV;) Grane oczywiście na kablu HDMI w 1080p.

Gdy Xboxa podłączyłem do starego monitora LCD 22" po kablu VGA, to zero smużenia, nawet gdy ustawiłem sporą ciemność ekranu. Wątpię zatem, by problem leżał w konsoli.

Tu wcześniej podawane przykłady - oczy bolą przy dłuższej grze:
S7003189.AVI - YouTube
toshiba2 - YouTube
toshiba - YouTube
toshiba3 Youtube - nowy: wspomniana wcześniej trawa, która zmienia odcień. W grach gdzie trzeba precyzyjnie ruszać kamerą, takie migotanie wnerwia niemiłosiernie. Czy ktoś znalazł sposób jak to rozwiązać?
 
Ostatnia edycja:
Do góry