TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

tigersky

New member
Sprawdziłem ten nowy firmware od Noonteca. Faktycznie, Youtube działa bardzo dobrze. Niestety bardzo uboga jest ilość polskich stacji radiowych i TV. Może po 5 września turcy coś wypuszczą na Dark'a. Przydałaby się paczka z możliwościami jakie są w Dark'u + działające Youtube.

I jeszcze dodam, że torrenty śmigają bardzo sprawnie.
 
Ostatnia edycja:

djsuszi

Member
takie moje spostrzeżenia.
soft A.C. Ryana trochę dziwny wg. mnie, chyba lepiej mi DARK pasuje,
wielkość fontów istotnie mała,
ale działanie pilota średnio z
http://www.martyni.katowice.pl/acrbo/irfake.conf
mi odpowiada,
np. na Youtube pauza i nie da się puścić,
na Filmie po pauzie da się OK puścić, w DARK było wygodniej chyba, OK->PAUZA, OK->PLAY
działa przewijanie FR, a nie działa FF (i to chyba w całym systemie np. przy mp3 tak samo, nawet na niego nie reaguje, w filmie po FR trzeba wziąć Pause i później OK,żeby ruszyło odtwarzanie:\),
super za to tył przód można skakać po filmie, szkoda, że DARK ma tylko te 30sek na GOTO.
GUIDE jak pamiętam w DARK przerzucało zawsze do głównego Menu,
po wejściu w gąszcz Katalogów, trzeba klikać z tysiąc razy RETURN, żeby powrócić do MENU.
Do filmów na serwerze potrafię wchodzić tylko przez "Menadżer plików".
Plus taki, że da się katalog na serwerze dodać do Ulubionych i wchodzić bezpośrednio z z Menu.
Prędkość po Otoczeniu ma chyba gorszą, przynajmniej wrzucanie na wewnętrzny dysk leci tylko z 1MB/s i to też nie tak stabilnie, ściąganie to w ogóle nędza <200kB/s
FTP za to dość ładnie śmiga, ściąganie >6MB/s , wrzucanie 2.5MB/s.

Pobawię się jeszcze, ale chyba wrócę do DARK'a
 

atek000

New member
Witam wszystkich.
Proszę o pomoc, bo mi juz ręce opadają. Zacząłem czytać ten wątek i dotarłem do 24 karty. Oczy zaczęły już opadać więc zadaję pytanie.
Brat zakupił kilka dni temu Traxdatę z ebay "
Cyclone 2000gb 2Tb MKV, LAN, HDMI, MP4 Media Player" od sprzedawcy envizage2000 107.95 Funa plus 4.95 funa wysyłka. Sprzęt różni się od tego na zdjęciach z aukcji, bo przyszła normalna traxdata jak na zdjęciach na początku tego postu. Śmiga pieknie, ruszył z kopyta od pierwszego podłączenia. Nie testowaliśmy jeszcze BT ale nie ma takiej potrzeby. Sprzęt fajny i zważywszy że przyszedł z 2TB dyskiem to naprawdę dobra cena.
Po podłączeniu do PC poprzez USB widziane jest jak flash-ka lub zwykły dysk zewnętrzny. Problemy zaczęły się przy próbie połączenia pctów z nim poprzez sieć lan. Jak go skonfigurować do pracy w sieci jako dysk zewnętrzny sieciowy? Nie chcemy aby przerzucanie plików PC-Media player odbywało się tylko porzez USB bo w chacie są 3 lapki i 2 smartphony na androidzie. Zamiar był taki aby traxdata działała jako player pod TV w salonie ale także jako magazyn danych dla reszty urządzeń.
 

Maraq

New member
Witam wszystkich.
Jak go skonfigurować do pracy w sieci jako dysk zewnętrzny sieciowy? Nie chcemy aby przerzucanie plików PC-Media player odbywało się tylko porzez USB bo w chacie są 3 lapki i 2 smartphony na androidzie. Zamiar był taki aby traxdata działała jako player pod TV w salonie ale także jako magazyn danych dla reszty urządzeń.
Pewnie masz stary soft jeszcze, który wymagał doinstalowania BT/Samba z płyty. Najlepiej wgraj jakiś nowszy soft np. Dark, który ma to już zintegrowane. Po aktywowaniu tej funkcji w setupie, traxdata będzie widziana w otoczeniu sieciowym.
 

atek000

New member
No właśnie chodzi o to, że to jest świerzutkie oprogramowanie. Bodajże z 26 sierpnia tego roku. v3 cośtam. Gdzieś coś przeczytałem, że należy wejśc po IP (wpisać w przeglądarkę) ale pyta o jakieś 2 numery i weryfikuje sumę. W sieci nie jest widoczny a on widzi sieć i kompy z niego mogę wejść na kompa i kopiować zawartość do urządzenia. Może trzeba utworzyć jakiś specjalny katalog? Formatowałem HDD z poziomu urządzenia jak i z PC poprzez kabel USB. Format NTFS. A jak wspominałem, nie urzywamy BT bo wykupujemy na zmianę dostęp do rapidshare, fileserve, itp. Jeżeli samba, to co potrzebujemy i jak skonfigurować. Wczoraj siedziałem do 2-giej w nocy. Brata dziewczyna się dąsa bo brat ciągle zajęty przy nowej zabawce a o mojej żonie już szkoda gadać (dzieckiem się zajmij;) )
 

atek000

New member
Wielkie dzięki Cypisku. To właśnie to. Nie włączałem BT bo nie korzysamy a tu trzeba było. hulaaaa.. :D
A tak na marginesie, da się aby dysk był widoczny na zewnątrz? Chodzi o to abym z karzdego miejsca miał możliwość dostepu do danych, coś ala serwer.
 

adamkrak1

New member
Możemy się przekonać jak działa nowy soft A.C.Ryan dla ACR-PV73100 Playon!HD na naszej skrzyneczce Traxdata MMS.
Postępujemy w następujący sposób:
Ściągamy FW przygotowany, udostępniony i zmodyfikowany przez kolegę lejem z arivahd.pl (Wielkie Dzięki)

Działa wybornie ! Dziękuję bardzo !

A chciałem sprzedać swoją Traxdate MMS, bo dotychczasowe softy średnio mnie przekonywały.
Właśnie wszedłem aby sprawdzić jakie są inne podobne klony, aby to napisać w ogłoszeniu.... a tu taka niespodzianka :) Traxdata zostaje!

pozdrawiam

Adam
 

djsuszi

Member
kurde na tym sofcie od AC.Ryan
ACRBO_v7.4.4.r5440_Euro(BC18)_lejem_pogoda_2x_radio.7z
napisy mi się rozjeżdżają jak są w pliku *.txt w postaci:
{2026}{2079} xxxx
a idą poprawnie dopiero jak są w postaci:
[690][709] xxxx
 

tigersky

New member
Czy ktoś wie, w jaki sposób można zmienić czcionkę w 1073_Ver3.83_HDD od Dark Media Mania ?

W wersji modowanej Dark_Media_Mania_3.801_HDD_mod3 odbywało się to bez problemu, ale w tej wersji nie działa youtube.
Wersja
1073_Ver3.83_HDD poprawiła ten błąd ale użyta czcionka nie jest najbardziej trafioną.
 

tigersky

New member

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Czy w tym sofcie działa youtube?
Czym i czy wogóle można można edytować *.img? Bo na chama niby można, tylko po dokonanych zmianach jest problem z ponownym zapisem do img.
YouTube działa bo to jest przeróbka ostatniego softu od Dark Media. MOD zawiera identyczną czcionkę jak ta której ci tak brakowało. Czcionka to Calibri.TTF
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy podana niżej karta WIFI będzie działać z odtwarzaczem Traxdata. Sprzedający podaje, że chipset to Realtek RTL8192 CU


Działają karty z chipsetami RTL8192, wszystko wskazuje na to, że z nowym CU też powinny działać, bo różnica to tylko wzbogacenie o MIMO. Ale dopóki ktoś nie spróbuje "organoleptycznie"... :)
 
Do góry