TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

szczur12

New member
Patrzyłem jeszcze na płycie głównej mam:

złącze UART (6-pin)
nie wlutowany SW1
nie wlutowany JP3 N-Flash
nie wlutowany JP4 S-Flash

Może z tym coś się uda zrobić?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Co prawda nie uwaliłem Traxdata ale zdarzyło mi się to zrobić z Argosy. Bardzo się nie różnią więc sposób jest identyczny na playerach z prockiem RTL1073DD.

Umieścić w USB dobry install.img na penie. Następnie znaleźć 197 nóżkę procesora oraz masę urządzenia. Przymocować przewód do masy a drugim końcem zewrzeć do punktu z nóżką 197.

DOPIERO TERAZ WŁĄCZYĆ PLAYER!!

Obserwować co się dzieje na ekranie i gdy upgrade się uruchomi przerwać układ zwarcia.
Ja używałem poradę by w szereg umieścić rezystor 100 ohm. Rezystor nie jest konieczny.

Metoda szybka lecz uważać by rączki nie latały by nie zewrzeć czegoś innego.
Argosy z bardzo ciężkiej śpiączki ożyła :)
 

szczur12

New member
Jeżeli dobrze liczę to układ ma 256 nóżek - czyli wychodziło by mi że 197 to 5 nóżka od góry po lewej stronie? - poprosił bym o potwierdzenie, nie chciał bym zewrzeć nie tego co trzeba :) - swoją drogą to widzę że robota bardziej dla zegarmistrza.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Sorry ale jeszcze się upewnię

- próbowałeś na różnych pendrive'ach z FAT32? (różne pojemności i różne wersje FW)
- upgrade robisz: przy wyłączonym urządzeniu przycisk Power (trzymany na stałe) a w USB czeka przygotowany pen z FW? I dopiero wtedy uruchamiasz playera czekając co się pojawi na ekranie?
- czy odłączyłeś kabel HDMI i na czas upgrade jest połączenie analogowe (wideo)
 

szczur12

New member
Próbowałem na dwóch penach ze 3 softy.
Upgrade na wyłączonym urządzeni, pen włożony, wciśnięty przycisk, włączam czekam kilka sek i puszczam przycisk - jedyny efekt to pojedyncze mrugnięcie na penie tak co 25 s.
Kabel HDMI odłączony (na HDMI brak sygnału), podłączony analogowy (wyświetla się cały czas logo traxdata).
Problem pojawił się jak próbowałem wgrać noonteca na oryginalny firmware poprzez menu (byłem podpięty HDMI) - ekran zgasł, nic się nie działo, odczekałem z 15-20 min i wyłączyłem urządzenie - pewnie za szybko :( - i od tej pory nie żyje.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Jeszcze bym próbował z dwoma następnymi innymi penami. Tak dla świętego spokoju. Traxdata już nie posiadam więc nawet nie zajrzę na nóżki. Podobny efekt uwalenia miałem z Argosy i chyba zmieniał mi bootcode zanim padł.

Czyli może miałeś jeszcze stary bootcode? W tym wątku jest w którym momencie nowe wersje FW potrzebowały zmiany bootcode.

Jeszcze jedna próba. Ściągnij ten zestaw FW:

http://dl.dropbox.com/u/39660571/Traxdata/Cyclone%20MKV1%20Enclosure%20-%20Firmware%20Update%20EU5.rar


To zestaw składający się boot oraz firmware. Najpierw instalujemy install.img z katalogu boot, a następnie install.img z katalogu firmware. Oczywiście jednocześnie jest tylko 1 install.img na pendrive. Pamiętam że nie poszło za pierwszym razem.
Robiłem aż załapało. Do znudzenia.
 
Ostatnia edycja:

szczur12

New member
Najprawdopodobniej tak - dostałem go z pierwszym softem traxdata i podniosłem do 3.12 traxdata - z bootcode nic nie robiłem, więc pewnie był stary (coś mi się kojarzy z 0019 w nazwie ale nie jestem pewny).
Wieczorem po kombinuje - może się uda go ożywić.
 

szczur12

New member
Zestaw firmware od Cyclone MKV1 noi zadziałał :(. Zwierania nóżki jeszcze nie próbowałem - może dzisiaj ni się uda - na pewno dam znać o efektach.
 

johnny99

New member
Hej, jak nowy zapytam o coś innego :)
Czy ktoś kto ma dongla wifi do traxdaty mógłby potwierdzić czy działa z ukrytą siecią wifi ?
 

tigersky

New member
Pojawiła się nowa aktualizacja amp_r9_pohd

moServices • View topic - New line of FW - AMP (r9)

Wszystko działa bardzo sprawnie, ale mam jeden problem. W moServices instaluję moduł do odtwarzania Youtube. Moduł działa, filmy domyślne się otwierają. Jednak nie mogę włączyć wyszukiwania. Aby wyszukać, należy wcisnąć klawisz MENU. Żaden z klawiszy na pilocie nie odpowiadają za wywołanie MENU. Czy można jakoś dopisać/przepisać odpowiedni kod, aby któryś z przycisków na pilocie Traxdaty odpowiadał za wywołanie opcji MENU?
 

bestb

New member
tak na kompie dziala, ale chyba mam uszkodzony port usb w Traxdata, nawet pena nie widzi
musz sprawdzic czy ma zasilanie 5v na porcie, bo dioda w donglu sie jarzy, a nie swieci (jak na kompie)
Moze ktos mial taki problem ?
 
Do góry