TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

jgx

New member
Bez reklam
soft leży tu:Download - Service - Noontec zakładka V8 i to jest to "środkowe" z datą 10.10.2010r u mnie idzie na nim średnio 55kbps na tym najnowszym 15! Filmy BD o których mowa są kopią z płyt BD 1:1 (30-50GB) ale nie są to iso tylko normalne struktury z folderami BDMV CERTYFIKATE itd. w takiej postaci filmy BD występują na trakerach torentowych, player po zatwierdzeniu folderu odtwarza odrazu film - nie ma menu działa wybór napisów, ścieżek audio - jak taki film odpale bezpośrednio z dysku playera idzie super, jeśli po LANie z kompa w drugim pokoju to po kilku minutach zaczyna ciąć, natomiast mkv nawet te najcieższe jakie można spotkać w sieci idą po LAN OK, myśle że poprostu minimalnie brakuje mocy procowi. Ja nie moge korzystać z USB bo w playerze nie mam dysku w obudowie tylko normalny SATA i wypinanie nie wchodzi w gre więc musze te BD przesyłać LANem i z tąd moje zmagania z softami - wszystkie które "ślą" wolniej" czyli te 15kbps odpadają bo film kopiuje się prawie cały dzień! Jak dla mnie to brak odtwarzania BD po LAN jest największym minusem tego odtw. z reszty jestem bardzo zadowolony
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
A.C Ryan ACR4824 i Traxdata MMS

Proponuję zapoznać się z postem andrew k a dokładniej to z 2gą jego częścią, zaczynającego się od „Tu jest obiecany ACR4824mkkmv8finalESSENTIELB”
http://www.hdtv.com.pl/forum/636372-post439.html

Dla wyjaśnienia dodam że jest to soft który pasuje do Traxdata MMS. Kody pilota również są zgodne, choć czasami jest marginalnie inna obsługa klawiszy. Potwierdzam że testowałem go osobiście i zastosowałem tradycyjnie metodę ‘soft reset’ która jest tam dokładnie opisana a po wgraniu zalecam reset ustawień domyślnych. A po sprawdzeniu podzielić się wrażeniami.

Jest tam opcja zmiany fontu do napisów w filmach. Na penie trzeba utworzyć katalog Resource i tam umieścić wybraną przez siebie czcionkę i przemianować ją na nazwę font.ttf
Następnie umieścić pena w porcie USB. Fonty można sobie wymieniać.
==> aktualizację zawsze robimy na własną odpowiedzialność <==
 

jgx

New member
Bez reklam
dwa pytania:
1. Jak zalogować się na konto roota w playerze - co wpisać w konsoli jako login i hasło - wpisuje jako login np. su root ale pod haslem klawiatura już nie działa? (sorki ale w zarządzaniu telnetem jestem zielony)
2. Czy z tego softu przejde ew. z powrotem na noonteca metodą z menu?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
dwa pytania:
1. Jak zalogować się na konto roota w playerze - co wpisać w konsoli jako login i hasło - wpisuje jako login np. su root ale pod haslem klawiatura już nie działa? (sorki ale w zarządzaniu telnetem jestem zielony)
2. Czy z tego softu przejde ew. z powrotem na noonteca metodą z menu?
1.
login: root
password: bez hasła

2. Pewno tak, tylko po co jak nie zalecane*? Lepiej przez 'soft reset' lub przez przycisk przytrzymania power (awaryjnie).
* - nie zalecane przy crossflasing co w tym przypadku występuje
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Witam - jestem niestety w trakcie remontu (malowanie pokoju) i cały sprzęt rozłączony, jak tylko się ogarne wrzucam (soft już pobrany :) i dam znać na forum co i jak - dzięki cypisek byłoby swietne połączenie dobrego transweru i dobrej czcionki :) - jescze tylko na nowym SDK poprawią odtwarzanie BD po LAN i będzie gitara :)
pozdro 4all
 

kerad77

New member
przez post CooLBaRT zacząłem mieć myślenice. Jak ten player wygląda w porównaniu z WD TV Live?
Bo pieniądze podobne i nie wiem teraz co wybrać. Dzieki za podpowiedz
 

jgx

New member
Bez reklam
przez post CooLBaRT zacząłem mieć myślenice. Jak ten player wygląda w porównaniu z WD TV Live?
Bo pieniądze podobne i nie wiem teraz co wybrać. Dzieki za podpowiedz

Czuje się bardzo kompetentny żeby udzielić odpowiedzi - traxdate mam i używam około roku, z racji tego że ten player ma problemy z odtwarzaniem po LAN plików BD szukając innego playera który by spełnił te warunki kupiłem (wypożyczyłem) z opcją zwrotu WD TVLive - obydwa playery podpięte do tego sameg tv (52Z5500 Sony) na identycznych kablach HDMI i identycznych ustawieniach wejść AV - jak pisałem traxdata z HDD podpiętego odczytuje WSZYSTKIE pliki - mkv to wiadomo ale i wszystkie BD czy to obrazy plików czy to struktury plików - jedynym problemem było odtw. BD po LANie (z kompa) po prostu film idzie ale gdzieś w połowie zaczyna się cięcie choć są pliki że odtworzy całe.
Teraz WD - około połowa moich plików BD poszła po LANie bez problemów ale duża część LIPA nie rusza wogóle - z początku myślałem że tak jak na Traxie to problem przesyłu po LAN więc przerzuciłem pliki na zewnętrzny dysk usb i o zgrozo dalej nie idą! Czyli po prostu ten player nie odtwarza wszystkich BD (nie wiem od czego to zależy które tak a które nie) wbrew temu co piszą użytkownicy na wątku BD!!! Z dwojga złego wole po ściągnięciu na kompa przesłać plik na wewnętrzny dysk Traxy i obejrzeć niż nie obejrzeć wogóle!!! Jeśli chodzi o mkv to oba playery radzą sobie znakomicie i z podpiętych dysków jak i po LAN - tu malutką przewagę ma Traxa bo WD nie czyta napisów txt i trzeba konwertować do srt - traxa łyka wszystko ale z kolei traxa nie czyta konteneru 5.1 który trzeba przemiksować do 4.1 ale tych filmów jest naprawdę bardzo mało.
Co do jakości obrazu to ja widzę na swoich 52" lekką przewage Traxy choć moim zdaniem np. na 32" będzie to niezauważalne. Mam obecnie w domu obydwa playery tak że jakby były pytanie to moge pomóc. U mnie zostaje Traxdata - WD zwracam!
 

djsuszi

Member
Czuje się bardzo kompetentny żeby udzielić odpowiedzi -

da się podpiąć CD po USB, żeby mkv z płyt czytać ?

da się jakoś zaciągać informacje o filmie z imdb/filmweb ?

jak możesz napisz jeszcze jaki aktualnie soft/zmiany byś polecił świeżym użytkownikom,
jestem na etapie czytania tych 42 stron :) ale dobrze by było mieć radę od kogoś
kto już zęby zjadł na tym sprzęcie ;]

może jakieś przydatne linki ?
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
da się podpiąć CD po USB, żeby mkv z płyt czytać ?

da się jakoś zaciągać informacje o filmie z imdb/filmweb ?

jak możesz napisz jeszcze jaki aktualnie soft/zmiany byś polecił świeżym użytkownikom,
jestem na etapie czytania tych 42 stron :) ale dobrze by było mieć radę od kogoś
kto już zęby zjadł na tym sprzęcie ;]

może jakieś przydatne linki ?

prosze nie łapać mnie za słówka :) czuje się kompetentny do odpowiedzi na konretny post dotyczący porównania WD TV z Traxdatą a nie do robienia z siebie góru tego odtw. - tu raczej kolega Cypisek będzie miał więcej do powiedzenia na twoje pytania nie odpowiem bo cd na usb nie mam co do pyt. 2 nie wiem nie próbowałem, co do softu - ja używam modowanego przez turków opartego na starszym sofcie bo na nim jest szybszy przesył po LAN (przeżucam filmy BD z kompa na wewnętrzny dysk playera) i jednocześnie są poprawione napisy - bardziej czytelne - to połączenie dzięki koledze Cypisek :) czytaj wyżej a wszystko będzie jasne
pozdro
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam.
Mam prośbę do kolegi Cypiska o reupload tego modowanego softu.

Jeśli ci odpowiada logo DARK to ja używam soft modowany z tureckiego forum kol. enis.
https://docs.google.com/leaf?id=0B1YssNivmG_3MjI2ZTcwMTItYmQ5NC00ZDdiLWJhY2MtMGY4M2NiYTY5NjNk&hl=tr

Często eksperymentuje jednak zawsze wracam do tej wersji. Jest to FW od Noontec ale zrobione na potrzeby tureckiego klona. Ma już zmienioną czcionkę (oraz dostęp przez otoczenie sieciowe do systemu playera). Samemu można w ten sposób podmieniać font, stacje radiowe i TV (edycja na 'żywca").
Jest lepszy niż ten który ja przerabiałem na bazie od Noontec.
 

tigersky

New member
Jeśli ci odpowiada logo DARK to ja używam soft modowany z tureckiego forum kol. enis.

Czy w tym tureckim sofcie jest j. polski w menu?
Jak polecasz dokonać zmiany FW: Najpierw soft od Sumvision Cyclone MKV1 a potem ten turecki? Czy od razu turecki?

Właśnie odebrałem sprzęcik zamówiony na ibood.pl i wieczorem zacznę testy.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Czy w tym tureckim sofcie jest j. polski w menu?
Jak polecasz dokonać zmiany FW: Najpierw soft od Sumvision Cyclone MKV1 a potem ten turecki? Czy od razu turecki?

Właśnie odebrałem sprzęcik zamówiony na ibood.pl i wieczorem zacznę testy.
Tak, jest polski język do wyboru. Co do zmiany softu przerobiłem te dwa różne warianty (dwie sztuki Traxdata) i raczej nie ma znaczenia. Prawdopodobnie dostaniesz playera ze starszym bootcode. Te softy je zmieniają na wyższy ale wiąże się z tym że nie zawsze idzie to za pierwszym razem. Grunt to się nie stresować i próbować do skutku.
Aktualizację robić trybem awaryjnym. Może zacznij od Sumvision.

Zmiana czcionki wpływa na wygląd opisów w menu oraz TAG (TAG'i są nieczytelne)
 

Loreandel

New member
Mam prośbę co do WIFI dongla. Dziś odebrałem swego iboodowego i próbowałem wcisnąć (bo mam) mu wifi dongla linksysa a nawet od neo. Niestety nie widzi ich. Podajecie wcześniej coś opartego na Realtek 8191SU ale dziś nie jestem w stanie nic znaleźć. "Najbliższy" jaki znalazłem to RTL 8188CU, ktoś testował, pójdzie?
Oprogramowanie uaktualniłem do traxowego 3,12.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Szukaj 'Adapter dedykowany dla odtwarzaczy HD Ferguson ARIVA HD Player 110, 210, 150DVD"
Działa na 100%, jest dostępny w kraju oraz ma dobrą cenę.
 

tigersky

New member
Mam prośbę co do WIFI dongla. Dziś odebrałem swego iboodowego i próbowałem wcisnąć (bo mam) mu wifi dongla linksysa a nawet od neo. Niestety nie widzi ich. Podajecie wcześniej coś opartego na Realtek 8191SU ale dziś nie jestem w stanie nic znaleźć. "Najbliższy" jaki znalazłem to RTL 8188CU, ktoś testował, pójdzie?
Oprogramowanie uaktualniłem do traxowego 3,12.

Ja próbowałem z Bluetake i TP-LINKIEM, ale bez rezultatów. Pozostaje znalezienie czegoś z Realtekiem. Teraz pytanie: czy to muszą być dedykowane dongle do takich odtwarzaczy? Czy normalne karty wifi do kompów na usb będą działać?
 

tigersky

New member
Sieć po kablu

Do testów sieci użyłem kabla i po dodaniu odpowiednich praw w routerze wszystko śmiga. Połączenie z DHCP bezprobemowe, youtube i picassa działają bardzo sprawnie.

W sofcie Dark MM jest wrzuconych trochę stacji radiowych i internetTV. Wszystko działa bardzo dobrze.

Jeszcze żeby znaleźć jakiś adapter wifi w rozsądnej cenie, to byłoby już idealnie :eek:k:
 
Do góry