TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

bestb

New member
to skoro Wy nie macie z tym problemu to wychodzi na to ze mam jakiś trafiony model, potestuje jeszcze i jeśli nadal tak bedzie to go oddam do sprzedawcy..

natomiast problemy głównie występują na plikach mkv ,
problem najczęściej pojawia sie kiedy chce przewinąć poczatek filmu i wlaczyc play wtedy po 1 min. a czasami dłużej nagle się zawiesza.

dysk jest na 100% sprawny aktualnie wrzuciłem soft od noonteca zobaczę jak bedzie...
 

bestb

New member
a więc chyba jednak dysk, bo filmy po lanie idą bez problemu, wiec musi to być dysk
zwłaszcza ze partycja zakładałem nową, formatowałem itd. ale co ciekawe to zrobiłem diagnostykę programem ze strony samsunga i nic nie wskazywało na uszkodzenie dysku.

napiszcie czy wasze dyski formatuje cie Fat32 czy NTFS?
dzięki za porady pisze do sprzedawcy o problemie...
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
a więc chyba jednak dysk (...)napiszcie czy wasze dyski formatuje cie Fat32 czy NTFS? dzięki za porady pisze do sprzedawcy o problemie...

Tak to wyglądało od początku. Spróbuj jeszcze poprawić dysk jakimś normalnym programem, np. Paragon Disk Manager: usuń partycję, załóż nową (oczywiście jedną), sformatuj na NTFS. Następnie włóż dysk do playera i jeszcze raz sformatuj. Jeżeli to nie pomoże, to dysk w kosz. Aha, sprawdź jeszcze ustawienia dysku - master.

Oczywiście, że należy formatować na NTFS, ponieważ filmy HD są z reguły duże i na Fat32 ich nie skopiujesz.
 

bestb

New member
już napisałem do sprzedawcy i napisał ze wymieni dysk... wiec nie będę już kombinować, jeśli chodzi o formatowanie to po zalozeniu nowej partycji, formatowałem go w traxdacie i się zawiesił podczas formatu, wiec to kolejny znak ze dysk umiera...

jest jeszcze format exfat chyba obsługuje traxdata...


mam jesze jeden problem filmy po lanie chodzą jak je udostępnię z Maca, natomiast jesli chce je udostępnić z kompa na Win7 to traxddata pyta o nazwe użytkownika i hasło.... nie zakładałem hasła, a pliki są udostępnione czy miał ktoś taki problem?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
jesli chce je udostępnić z kompa na Win7 to traxddata pyta o nazwe użytkownika i hasło.... nie zakładałem hasła, a pliki są udostępnione czy miał ktoś taki problem?

Trzeba założyć nowe konto użytkownika, np. "gosc" "gosc", udostępnić katalogi, wejść z Traxady, zalogować się i tyle...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
już napisałem do sprzedawcy i napisał ze wymieni dysk... wiec nie będę już kombinować, jeśli chodzi o formatowanie to po zalozeniu nowej partycji, formatowałem go w traxdacie i się zawiesił podczas formatu, wiec to kolejny znak ze dysk umiera...

mam jesze jeden problem filmy po lanie chodzą jak je udostępnię z Maca, natomiast jesli chce je udostępnić z kompa na Win7 to traxddata pyta o nazwe użytkownika i hasło.... nie zakładałem hasła, a pliki są udostępnione czy miał ktoś taki problem?

I tu jesteś w dobrej sytuacji że kupowałeś te dwie rzeczy jako komplet. Mniej problemów z reklamacją bowiem zestaw nie chce ze sobą poprawnie współpracować.

Problem jak problem bowiem tu nie chodzi o Tradate ale poprawne udostępnienie w sieci Windows 7. Chyba straszny raptus jesteś bowiem jest to wyjaśniane w wielu miejscach. W ustawieniach udostępnionego katalogu wybieramy 'Udostępnianie Zaawansowane' dalej 'Uprawnienia' i zaznaczamy grupę WSZYSCY i nadajemy mu prawa: Pełna kontrola. Jeśli nie ma grupy WSZYSCY to ją dodajemy.
 

bestb

New member
i tu jesteś w błędzie jeśli chodzi o raptusa, ponieważ jestem inżynierem sieci komputerowych CCNA i MCSA... ale do rzeczy wszystkie ustawienia sa zdjęte, udostępnione dla wszystkich, firewall wyłączony katalog udostępniony a jednak hasło nadal wola
 

tomud

New member
...inżynierem powiadasz ;) no ale do CCIE troche brakuje ;) Natomiast MSCA do czegos zobowiazuje, wiec troche mnie dziwi ten problem u ciebie z Win 7 (zwlaszcza ze temat jest znany).

Sorry za offtop ale jak juz sie pochwaliles to musialem cos napisac ;) no i do zobaczenia ewentualnie na ccie.pl ;)
 

bestb

New member
...inżynierem powiadasz ;) no ale do CCIE troche brakuje ;) Natomiast MSCA do czegos zobowiazuje, wiec troche mnie dziwi ten problem u ciebie z Win 7 (zwlaszcza ze temat jest znany).

Sorry za offtop ale jak juz sie pochwaliles to musialem cos napisac ;) no i do zobaczenia ewentualnie na ccie.pl ;)
skoro tak to pociągnę temat
tak jestem inzynierem ukonczylem Coventry University w UK i rowniez ukonczylem oba kursy...i nie pisałem ze mam ccie tylko ccna a to duza różnica jak zapewne wiesz...
czy to dziwne ze zadaje pytania, od tego jest chyba forum żeby pytać prawda...?

natomiast problem nadal jest i przyznam ze nadal nie wiem dlaczego pyta o haslo skoro nie powinien....
ciekawe jest to ze przez maca mogę bez problemu wejść do zasobów na win7...
ściągnę soft do traxdaty i zobaczę jak bedzie...

tyle w temacie... i do zobaczenia na ccie
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Do bestb: wiem że dysk poszedł w ramach gwarancji do wymiany ale ostatecznie nie podałeś jaki dokładnie to był model dysku. Taka informacja może się jednak przydać.
 

bestb

New member
dysk to samsung sata 5400rpm 2TB (modelu juz nie podam bo siedzi w urzadzeniu)
sprzedawca przyslal mi dzisiaj taki sam dysk nowy w pudelku, przetestuje i zobacze ja bedzie, w miedzyczasie ogladalem filmy po LAN i wszystko bylo ok....
wiec to byl napewno dysk...
co ciekawe testowalem go oryginalnym programem producenta ktory nie wykazal beldow, a jednak byl uszkodzony..
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
...
co ciekawe testowalem go oryginalnym programem producenta ktory nie wykazal beldow, a jednak byl uszkodzony..

To jeszcze nic nie znaczy, raczej trzeba użyć kilka różnych softów diagnostycznych. Inna sprawa że problem z dyskiem to nie tylko coś bardzo oczywistego i trywialnego (np. Bad Sector)
Kolejny punkt ze test na PC to nie jest identyczne środowisko systemowe co współpraca z HD Playerem. Tak byłem ciekaw czy to nie HD204UI (2TB) który miał błąd w swoim FW. Gdzieś to znalazłem na forum dotyczącym współpracy z HD Player.
 

bestb

New member
To jeszcze nic nie znaczy, raczej trzeba użyć kilka różnych softów diagnostycznych. Inna sprawa że problem z dyskiem to nie tylko coś bardzo oczywistego i trywialnego (np. Bad Sector)
Kolejny punkt ze test na PC to nie jest identyczne środowisko systemowe co współpraca z HD Playerem. Tak byłem ciekaw czy to nie HD204UI (2TB) który miał błąd w swoim FW. Gdzieś to znalazłem na forum dotyczącym współpracy z HD Player.
nie jestem pewnien ale chyba mam ten dysk...
dzisiaj ogladalem film na nowym dysku i jest to samo, w nieoczekiwanych momentach film sie zatrzymywal i przechodzil do kolejnego
czy jest jakis sposob na auktualizacje softu w dysku?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nie chcę robić paniki (bo nie o to chodzi) ale tylko uczulam na ten model. Wystarczy odkręcić 3 śrubki i mamy dostęp do dysku by zrobić identyfikacje.

Inna sprawa to że na stronie Traxdata jest dopisek:

** Due to error report of some end users, we are not recommanding to use Samsung hard drives for installation into the MMS. - jest to jakaś podstawa to zmiany dysku u sprzedawcy (na inną firmę)

Traxdata | Product | MultiMedia Player | Traxdata MultiMedia Station 1080P 9CHC0000TRA03

Sam aktualnie posiadam w Traxdata: Samsung HD103SJ 1000/7200/32 Spinpoint F3 REV A 09-2010 i takich problemów nie doznałem.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Cyclone MKV1 Enclosure - Firmware Update EU5

No dobra znam ten temat. Firmware jest od innego producenta co nie zmienia faktu że urządzenie jest identyczne. To nie jest tylko sam soft ale też narzędzie do zmiany bootcode na wyższy co się wiąże ze zmianą powitalnego logo producenta. Teraz mam pytanie czy nie narusza to gwarancji odtwarzacza? Jakie dostałeś na ten temat informacje?
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Cyclone MKV1 Enclosure Firmware Update EU5

Cyclone MKV1 Enclosure Firmware Update EU5

– data wydania (11 styczeń 2011)

Cyclone MKV1 Enclosure - Firmware Update EU5.rar - Cyclone, MKV1, enclosure, firmware, EU5

Mój post jest informacyjny i nikogo nie namawiam na przeprowadzanie tej operacji. Zwłaszcza jak ktoś się nie za mocno czuje w sytuacji gdy coś pójdzie nie tak. Nie wiem dokładnie co na to warunki gwarancji. Wolałem jednak podzielić się z tym co wiem niż ktoś ma zdecydowanie mniej informacji na ten temat a chęć eksperymentować po omacku.

## Prawdopodobnie niedługo Traxdata wyda podobną aktualizacje ##

Paczka zawiera dwa oddzielne foldery:
1. boot
2. firmware

W katalogu BOOT znajduje się oprogramowanie do urządzeń posiadających bootcode 15. Zanim nastąpi zastąpienie aktualnej wersji FW, dokonuje się zmiana bootcode na 21.
Ponowne wykonanie tej samej operacji zamienia bootcode na 26 !!!

W katalogu FIRMWARE jest tylko soft przeznaczony dla urządzeń posiadających już bootcode 21 lub wyższych. W tym procesie nie ma zmiany bootcode.

Aktualizacja oprogramowania zawiera między innymi:

Fixed - MKV file header compression issue.
Fixed - Old boot code problem.
Improved - Minor user interface changes.

- Internet Radio
- İnternet TV
- Advanced Weather Report
- Naprawiono problemy z plikami MKV w mkvmerge 4.3.0

……….

Zdecydowanie zalecanym sposobem aktualizacji jest metoda:

1. Odłącz zasilanie (najlepiej trzeba odczekać pewien czas 20-40 sek.)
2. Wstaw USB z oprogramowaniem
3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania
4. Podłącz kabel zasilania (nadal przytrzymując przycisk zasilania)
5. Odczekać około 10-20 sekund
6. Zwolnij przycisk zasilania
7. Ekran powinien pokazać postęp aktualizacji firmware
- jeśli nie, powtórzyć powyższe działania do skutku.

Przypominam : zmiana bootcode w tym przypadku wiąże się ze zmianą powitalnego logo producenta. (Cyclone MKV Enclosure)
 
Do góry