TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dystrybutor Traxdata

No to chyba pojawił się player Traxdata u dystrybutora. I nie wydaje mi się żeby to była aż taka dobra wiadomość. Sprzedają go za 479.90 zł. w e-sklepie. To troszkę dziwny żart wyskoczyć z taka ceną po kilkumiesięcznym opóźnieniu z dostawą i to z podwyżką około 90 zł. Dystrybutor chyba strzela sobie w nogę. Mocno przesadzili. Wiele mniej kosztuje sprowadzenie z innych krajów. Co uczyniłem po irytacji związanej z czekaniem na dostawę i słuchaniu o zwyżce dolara.
Mamy koniec września 2010 a konkurencja nie śpi. Jest coraz większy wybór niż kilka miesięcy temu.
Myślałem że została na stronie prognozowana cena która ulegnie poprawie jak przyjdzie dostawa. Ale widzę ze na Alledrogo pojawiła się aukcja kup teraz. Teraz raczej nie mam wątpliwości.
 

drjones

Member
No to chyba pojawił się player Traxdata u dystrybutora. I nie wydaje mi się żeby to była aż taka dobra wiadomość. Sprzedają go za 479.90 zł. w e-sklepie. To troszkę dziwny żart

Raczej porażka kompletna. Chyba, że przypadkiem te Traxy mają już DD+ i coś z nich będzie można wykrzesać wraz nowym firmware? Wiadomo coś o modyfikacjach lub ich braku?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Chyba, że przypadkiem te Traxy mają już DD+ i coś z nich będzie można wykrzesać wraz nowym firmware? Wiadomo coś o modyfikacjach lub ich braku?

Nie mają. Traxdata na razie nie branduje playerów HDD, nie nie wiadomo, aby mieli jeszcze to robić. Ale konstrukcja solidna i sprawdzona i można zmieniać firmware jak rękawiczki... Z drugiej strony cena jest przegięciem - 400 zł to góra.
 

flat

New member
No ja już od ponad miesiąca korzystam z Sumvision i chciałbym sie podzielić z Wami małymi uwagami.
Jakoś nie widziałem tego tematu w tym wątku więc chciałbym go poruszyć.
Czy ktoś z Wam ma problem z płynnością odtwarzania MKV, prawdopodobnie chodzi o filmy 23.976 fps a wyświetlane w 1080/24p. Ale nie wiem czy tylko te. Co kilkanaście sekund występuje "szturchniecie" na filmie tak jakby zgubił frame'a.
Tutaj wiecej na ten temat
A.C. Ryan • View topic - 23.976 fps still an issue?
24p Works, but 23.976p doesn't

Może niektórzy tego nie widzą ( i chyba bardzo dobrze)
ale dla niektórych oczu będzie to widoczne.
Czy macie podobne spostrzeżenia ? Bo ja niestety zauważyłem ze przy niektórych filmach występuje właśnie takie niepożądany efekt.

Ciekawe czy będzie to naprawione jakims firmware'em czy to wbudowany bug w Realtecku
 

jgx

New member
Bez reklam
No ja już od ponad miesiąca korzystam z Sumvision i chciałbym sie podzielić z Wami małymi uwagami.
Jakoś nie widziałem tego tematu w tym wątku więc chciałbym go poruszyć.
Czy ktoś z Wam ma problem z płynnością odtwarzania MKV, prawdopodobnie chodzi o filmy 23.976 fps a wyświetlane w 1080/24p. Ale nie wiem czy tylko te. Co kilkanaście sekund występuje "szturchniecie" na filmie tak jakby zgubił frame'a.
Tutaj wiecej na ten temat
A.C. Ryan • View topic - 23.976 fps still an issue?
24p Works, but 23.976p doesn't

Może niektórzy tego nie widzą ( i chyba bardzo dobrze)
ale dla niektórych oczu będzie to widoczne.
Czy macie podobne spostrzeżenia ? Bo ja niestety zauważyłem ze przy niektórych filmach występuje właśnie takie niepożądany efekt.

Ciekawe czy będzie to naprawione jakims firmware'em czy to wbudowany bug w Realtecku

to jest tu opisane na forum dość szeroko - są tu ludzie którzy wciskają kit że tego zjawiska nie ma (może to ludzie z firmy :) )ale jest i to jest jeden z minusów które ma ten player (a właściwie procesor realteka) i ja to potwierdzam w 100 % moim zdaniem jest niemożliwe żeby ktoś tego nie widział chyba że już wzrok pada bardzo :) - drugi to jakość napisów a konkretnie kolor szary zamiast biały -to przycinanie jest to bug realteka - czy to zmienią? Podobno w nowym oprogramowaniu (SDK) może to naprawią ale kiedy i czy to już ogromny znak zapytania - przy okazji czy na sigmie też tak fajansiarsko podeszli do 23.976fps?
 
Ostatnia edycja:

flat

New member
to jest tu opisane na forum dość szeroko - są tu ludzie którzy wciskają kit że tego zjawiska nie ma (może to ludzie z firmy :) )ale jest i to jest jeden z minusów które ma ten player (a właściwie procesor realteka) i ja to potwierdzam w 100 % moim zdaniem jest niemożliwe żeby ktoś tego nie widział chyba że już wzrok pada bardzo :) - drugi to jakość napisów a konkretnie kolor szary zamiast biały -to przycinanie jest to bug realteka - czy to zmienią? Podobno w nowym oprogramowaniu (SDK) może to naprawią ale kiedy i czy to już ogromny znak zapytania - przy okazji czy na sigmie też tak fajansiarsko podeszli do 23.976fps?

No nie da sie ukryć, że efekt ten występuje. Co kilkanaście sekund występuję małe zacięcie na mkv. Ja to widzę ewidentnie. I nikt mi nie wmówi że tego nie ma.
A dokładnie tak jak piszesz , występuje to na wszystkich playerach na RealTeku, (na zagranicznych forach też na to narzekają i to w stosunku do różnych playerów na realteku)

To że napisy sa szare to faktycznie jest mało wygodne gdyż trochę wtapiają sie w tło filmu i słabo je widać , oczywiście jak podświetlę TV na maxa to napisy stają się białe, ale wtedy LCD wypala mi oczy jaskrawością i też jest to mało wygodne.

"Judder on " , drgania przy szybszych scenach na drugorzędnych obiektach w tle filmu też występują i to podobno też jest standard w tych playerach. Ale tutaj ponoć 24 klatki nie mogą dać lepszego efektu uzyskać.

Cóż , informacji na temat nowego SDK - nie mam , nawet nie słyszałem o tym. w każdym razie problem jest mało przyjemny (szczególnie ten pierwszy który opisywałem) i jak narazie na wszystkich firmwarach które próbowałem - żaden nie pomaga.
 

jgx

New member
Bez reklam
ktoś tu radził żeby ustawić format na 1080/60 - ja tak oglądam i mam wrażenie że jest lepiej, wtedy te przycięcia są mniej widoczne, piszesz że co kilkanaście sekund - na pewno nie co kilkanaście a raczej kilkadziesiąt sekund, zresztą tak naprawdę najbardziej nie wkurzają mnie te przycięcia bo nie jest to wcale aż tak dokuczliwe (porównując jakość obrazu z kompem i tak player wygrywa - mam na myśli płynność obrazu, komfort obsługi itd) a to że przecież to procek dedykowany więc mogliby się lepiej postarać, czy orientujesz się jak to wygląda na sigmie?
 
Ostatnia edycja:

flat

New member
ktoś tu radził żeby ustawić format na 1080/60 - ja tak oglądam i mam wrażenie że jest lepiej, wtedy te przycięcia są mniej widoczne, piszesz że co kilkanaście sekund - na pewno nie co kilkanaście a raczej kilkadziesiąt sekund, zresztą tak naprawdę najbardziej nie wkurzają mnie te przycięcia bo nie jest to wcale aż tak dokuczliwe (porównując jakość obrazu z kompem i tak player wygrywa - mam na myśli płynność obrazu, komfort obsługi itd) a to że przecież to procek dedykowany więc mogliby się lepiej postarać, czy orientujesz się jak to wygląda na sigmie?

No może przesadziłem z tymi kilkunastoma, może faktycznie rzadziej. Ale nie zmienia to faktu i takie coś istnieje. Faktycznie może mało to przeszkadza , ale jak się już posiada takiego playerka to chciałby sie aby tego nie było. Tym bardziej że to ewidentny bug w obsłudze filmów zrobionych na 23.976 fps. Potestuje dziś popołudniu tak jak mówisz z ustawieniem 1080p/60Hz, obadam różnice
(Może jak ktoś nie jest tego świadom i nie ma czujnego oka to pewnie będzie z tym żył w nieświadomości , że takie coś w ogóle istnieje)

Nie mam pojęcia jak to wygląda na sigmie. Nie doczytałem znalazłem takiego tematu, ani też nie testowałem niczego na sigmie.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Traxdata do wzięcia przez dobrych ludzi :)

Ponieważ trafiła mi się przyzwoita cenowo mozliwość przejścia na wyższy poziom, czyli do Dune Smart, będę wystawiał na Allegro playerka Traxdata. Każdy wie, o co chodzi + najnowszy soft od Mvix Ultio (ze względu na działający YouTube) + gwarancja do marca 2012. Jeżeli są zainteresowani to proszę na PM.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Ponieważ trafiła mi się przyzwoita cenowo mozliwość przejścia na wyższy poziom, czyli do Dune Smart, będę wystawiał na Allegro playerka Traxdata. Każdy wie, o co chodzi + najnowszy soft od Mvix Ultio (ze względu na działający YouTube) + gwarancja do marca 2012. Jeżeli są zainteresowani to proszę na PM.

Oooo! To bardzo smutna wiadomość. Szczerze mówiąc myślałem że da się Ciebie namówić na utworzenie przejrzystego tutorialka do dodawania metafeeds w Traxdata. Wiele osób było by wdzięcznych.
Wiem, wiem że nie raz podawałeś linki do źródeł jak to zrobić ale przydał by się przewodnik po polsku jak krok po kroku jak to zrobić. Masz tu spore doświadczenie choć czasu pewno nie za wiele.
Naprawdę się zasmuciłem. Sprzedając Traxdata chyba już nie będzie szans jego na stworzenie.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przyzwoita cenowo to znaczy 200 USD (+ 20 USD przesyłka) za Smart B1. Okazało się, że pewien Tajwańczyk, z którym miałem okazję kilkakrotnie grać w parze w sieciowego bridge'a jest gdzieś tam jakoś powiązany z producentem, a dowiedziałem się o tym, gdy zgadaliśmy się na temat filmów HD i odtwarzaczy. Stwierdził "no problem", wziął adres i trzy dni później przysłał maila, że wysyła mi playera. Ta cena to chyba z jakąś korporacyjną zniżką, bo Smart B1 kosztuje najmniej 300 "zielonych".

I tu ciekawostka, świadcząca o tym, że są na świecie sympatyczni i ufni ludzie. Gdy stwierdziłem, że mu przeleję kasę przez MoneyBookers lub PayPal i później dopiero wyśle player, znowu stwierdził, że "no problem", bo już wysłał i mogę kasę przelać, gdy dostanę...
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
myślałem że da się Ciebie namówić na utworzenie przejrzystego tutorialka do dodawania metafeeds w Traxdata.

Może się da :). Planuję sobie w najbliższym czasie kilkudniowy wypoczynek na takim potwornym zadupiu, gdzie nie będzie nic do roboty, więc coś mogę podziubać przed snem... Zasięg Play jest, modem mam...
 

flat

New member
ktoś tu radził żeby ustawić format na 1080/60 - ja tak oglądam i mam wrażenie że jest lepiej, wtedy te przycięcia są mniej widoczne, piszesz że co kilkanaście sekund - na pewno nie co kilkanaście a raczej kilkadziesiąt sekund, zresztą tak naprawdę najbardziej nie wkurzają mnie te przycięcia bo nie jest to wcale aż tak dokuczliwe (porównując jakość obrazu z kompem i tak player wygrywa - mam na myśli płynność obrazu, komfort obsługi itd) a to że przecież to procek dedykowany więc mogliby się lepiej postarać, czy orientujesz się jak to wygląda na sigmie?

1080p/60 to tylko chyba efekt psychologiczny , nic to naprawdę nie daje.
A z tego co się doczytałem to Sigma nie ma tego chu***** efektu, jednocześnie mnie coraz poważniej zaczyna drażnić ten Sumvision. Nie wiem czy to jest spowodowane tym że jestem wrażliwy na obraz który nie leci płynnie czy po prostu go bardziej widzę niż pozostali.

Ale jak można zaobserwować powyżej,, Kirek też się przesiadł na Sigme:) Czyżby jednym z powodów było właśnie brak obsługi 23.976 fps na realteku ? Poza tym wydaje mi się, ze ten Realtek nie daje rady w niektórych scenach po prostu mkv'y sobie "żabkują". Zależnie od sceny traci sie płynność. Smutne

Niektórzy na zagranicznych forach pisali z początku ze to będzie poprawione w następnym SDK, ale juz pod koniec wątków piszą ze to nie będzie możliwe i chyba Playerki na Realteku juz będą po prostu musiały żyć z tą wada w postaci braku odtwarzania filmów z prędkością 23.976fps.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
1Kirek też się przesiadł na Sigme:)

Jeszcze się nie przesiadłem, "przesiadka" w drodze :) Pomijając ten fakt, mam w tecj chwili w domu trzy playery na Realtekach i naprawdę nie mam żadnych powodów do narzekania. A HiMedia sprawił mi dzisiaj nawet kilka niespodzianek, o czym w odpowiednim wątku.

Ale może ja taki bezproblemowy jestem...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Mvix Ultio Firmware V3.12

Kirku rozumiem że wgrałeś soft tylko dla działającego YouTube? Bowiem jest chyba identyczny jak w Roxcore czyli ta sama ilość IMS'ów i wszytko takie same oprócz logo?.
Traxtada miała troszkę więcej serwisów internetowych dodanych.
No i oczywiście tym ruchem pozbawiłeś się własnych i przez siebie dodanych Metafeeds?
Już jesteś na urlopie?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Traxadata w wersji f/w 2.12 i 3.0 ma chyba najwięcej metafeeds ze wszystkich playerów, jakie widziałem. Ale to tylko jeden duży plik menu.rss, który można wrzucić do innego playera, kory umożliwia takie modowanie f/w.

A propos Traxdaty: moja jest od dzisiaj do wzięcia na Allegro. Cena wywoławcza 350 złociszów.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Playlista - kłopot z funkcjonowaniem tej opcji

Wiele stron wcześniej pytałem się co źle robię że mi się nie udaje korzystać z tej opcji. Oczywiście umiem czytać manuala ale dalej kończyło to się niepowodzeniem. Na forum dostałem potwierdzenie że u innych to śmiga. Nie działało mi to na FW Traxdata ani na Roxcore. Co więcej w międzyczasie nawet zmieniłem dysk wewnętrzny i efekt podobny. Chyba znalazłem przyczynę. Zawsze montowałem dyski wcześniej sformatowane gdzie były już przygotowane pliki i katalogi. Tym razem wkładałem nowy twardy dysk i postanowiłem użyć formatu z menu Traxdata. Tak to mi chodziło po głowie. Od tej pory funkcja dodawania do Playlisty działa :)
 

rafaello666

New member
Witam jestem nowym forumowiczem i posiadaczem ARGOSY HV335T wersji amerykańskiej. Dostałem w prezencie i jestem zainteresowany zmianą menu na polskie lub ewentualnie szukam instrukcji po polsku. Trochę ciężko wytłumaczyć innym domownikom co i jak. Dziękuje za pomoc.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam jestem nowym forumowiczem i posiadaczem wersji amerykańskiej. Dostałem w prezencie i jestem zainteresowany zmianą menu na polskie lub ewentualnie szukam instrukcji po polsku. Trochę ciężko wytłumaczyć innym domownikom co i jak. Dziękuje za pomoc.

Proponuje utworzyć nowy wątek ARGOSY HV335T. Co prawda pojawiał się tu temat tego Playera ale nie może zostawmy ten watek dla Traxdata i jego rodziny. Miałem Argosy HV 335T a teraz mam jeszcze do niej jakiś tam dostęp. Chętnie coś tam pomogę w nowo utworzonym temacie.
 
Do góry