TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

qsqa

New member
Czy ktoś z Traxdatą lub jej klonem mógłby wrzucic screeny z GUI ? Jestem ciekawy czy v3 jest podobna do tego co mam na Mancie z firmwarem z Evolve
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Rozumiem, że ten firmware wgrałeś do Traxdata...?

Tak, wgrane do Traxdata MMS 1080p.
Potwierdzałem działanie YT na FW od Roxcore bowiem wiem że korespondowałeś z supportem Traxdata w sprawie nie działającego YouTube na ich sofcie. Oczywiście też mam z tym problem jak używam FW 3.0 od Traxdata.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Czy ktoś z Traxdatą lub jej klonem mógłby wrzucic screeny z GUI ? Jestem ciekawy czy v3 jest podobna do tego co mam na Mancie z firmwarem z Evolve

Tak byś na szybko się zorientował jak to wygląda zobacz na ten link od Noontec V9-T

YouTube - Noontec V9-T

Oczywiście Traxdata nie ma tunera oraz związanych z nim opcji ale reszta wygląda niemal identycznie.
A na pewno teraz masz wgląd jak to się prezentuje. Traxdata/Noontec/Roxcore/Mvix i inne z rodziny na sofcie 3.0

Edit: ten link jest do Mvix i sytuacja podobna ale w języku eng. i troszkę inaczej pokazane.
http://www.youtube.com/watch?v=GDl1RWJSlW8
 
Ostatnia edycja:

flat

New member
No po przeczytaniu całego wątku muszę stwierdzić że chyba nabyłbym TraXdate o której mowa.

Pytanie mam jedno : gdzie ją można kupić teraz ??
 

qsqa

New member
Tak byś na szybko się zorientował jak to wygląda zobacz na ten link od Noontec V9-T

YouTube - Noontec V9-T

Oczywiście Traxdata nie ma tunera oraz związanych z nim opcji ale reszta wygląda niemal identycznie.
A na pewno teraz masz wgląd jak to się prezentuje. Traxdata/Noontec/Roxcore/Mvix i inne z rodziny na sofcie 3.0

Edit: ten link jest do Mvix i sytuacja podobna ale w języku eng. i troszkę inaczej pokazane.
YouTube - MVIX Ultio Pro MX-880HD Media Player Review

Dzięki - jednak klony Manta/Evolve/Woxter działają na starszej wersji SDK :-(

Niemniej jednak przed pierwszymi próbami wgrania np FW Traxdaty poszukałem trochę na sieci i znalazłem np un_HDS6L_v4318_128_drv2388(24062010).7z ? RGhost ? file sharing

(link pochodzi z rosyjskiego forum o klonie Iconbit HDS6L)

czyli najnowszy firmware z AC Ryan PlayON HD (4318) działający (u mnie od pół godziny) na Mancie C200. Należy go wgrać w trybie emergency czyli

1. Wyłączamy Mantę
2. Wkładamy sticka z rozpakowanym install.img
3. Włączamy Mantę za pomocą przycisku na przodu (ten podświeltony na czerwono lub niebiesko) i trzymamy go do czasu aż nie zacznie się proces instalacji

Co daje nam ten firmware:
- YAMJ
- działający YT
- poprawną pracę DVD USB

Coraz bardziej się upewniam w przekonaniu, że Manta była dobrym wyborem - jeśli jeszcze tylko uda się wgrać FW z SDK 3 ... (ale z tego co się orientuję to tylko się zmienia oprawa graficzna)
 

drjones

Member
czyli najnowszy firmware z AC Ryan PlayON HD (4318) działający (u mnie od pół godziny) na Mancie C200. Należy go wgrać w trybie emergency czyli

I działa? A podobno się zabezpieczali przed klonami... Jesteś WIELKI. Z niecierpliwością czekam na końcowe rezultaty eksperymentów. A tak na marginesie wiesz może co masz w środku Manty? Jest już na 1073DD+ czy dalej zapasy magazynowe 1073DD pakują?
Ma to o tyle znaczenia, że SDK3 ma mieć obsługę HDaudio a DD+ z alternatywnym softem załatwiłby sprawę i Manta C200 + zewnętrzny DVD/BD by rządziły ;)
 

qsqa

New member
I działa? A podobno się zabezpieczali przed klonami... Jesteś WIELKI. Z niecierpliwością czekam na końcowe rezultaty eksperymentów. A tak na marginesie wiesz może co masz w środku Manty? Jest już na 1073DD+ czy dalej zapasy magazynowe 1073DD pakują?
Ma to o tyle znaczenia, że SDK3 ma mieć obsługę HDaudio a DD+ z alternatywnym softem załatwiłby sprawę i Manta C200 + zewnętrzny DVD/BD by rządziły ;)

Firmware działa bez problemu, aczkolwiek nie mam jak przetetsować teraz wszystkich funkcji bo jestem u teściów i Manta jest podłączona do bańki (ale jutro już wracam). Bebechy też już sprawdzę jutro wieczorem.
 

flat

New member
Panowie, mam może pytanie trochę banalne , lecz prosiłbym o odpowiedź.
Jak wygląda sprawa gdy filmy w formacie MKV posiadają kilka ścieżek dźwiękowych lub tez kilka wersji językowych napisów, które są zaszyte w pliku mkv ... Czy powyżej opisywane sprzęty i ich klony mają z tym jakieś problem?
 

maciekk@maciekk

New member
Panowie, mam może pytanie trochę banalne , lecz prosiłbym o odpowiedź.
Jak wygląda sprawa gdy filmy w formacie MKV posiadają kilka ścieżek dźwiękowych lub tez kilka wersji językowych napisów, które są zaszyte w pliku mkv ... Czy powyżej opisywane sprzęty i ich klony mają z tym jakieś problem?

Masz przyciski na pilocie...niestety nie dzialaja czaptery.
 

maciekk@maciekk

New member
Dzięki - jednak klony Manta/Evolve/Woxter działają na starszej wersji SDK :-(

Niemniej jednak przed pierwszymi próbami wgrania np FW Traxdaty poszukałem trochę na sieci i znalazłem np un_HDS6L_v4318_128_drv2388(24062010).7z ? RGhost ? file sharing

(link pochodzi z rosyjskiego forum o klonie Iconbit HDS6L)

czyli najnowszy firmware z AC Ryan PlayON HD (4318) działający (u mnie od pół godziny) na Mancie C200. Należy go wgrać w trybie emergency czyli
U mnie zwis (Sumvision )! Zaistalowalo sie ale nie reaguje na pilota ani na przyciski w przednim panelu :-(
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
U mnie zwis (Sumvision )! Zaistalowalo sie ale nie reaguje na pilota ani na przyciski w przednim panelu :-(

Żaden przycisk nie działa, nie obsługuje innej funkcji? Bo jeżeli tak, to kwarc pilota działa na innej częstotliwości i d... zbita...

Ogólnie rzecz biorąc, gdy urządzenia nie są klonami, trzeba pobawić się mapowaniem na nowo klawiszy pilota, pod warunkiem, że player w jakikolwiek sposób reaguje na pilota. "Mapa" pilota zawarta jest w edytowalnym pliku, w różnych urządzeniach w różnych katalogach, więc czasem znalezienie może być problemem. Na zachodnich forach jest jednak sporo opisów, łącznie z "mapami".
 

maciekk@maciekk

New member
Wszystkie filmy, czy tylko te w 24p? Bo tak naprawdę, ich klatkaż wynosi przeważnie 23,976, a Realtek wypuszcza to jako 24, co powoduje owe przycięcie co około 40 sekund...
Hmm...mam wrazenie ze to nie chodzi o 24 kl/s...a raczej o problemy z szybkoscia przetwarzania obrazow o wiekszej rozdzielczosc... ale jeszcze poobserwuje.
 

qsqa

New member
U mnie zwis (Sumvision )! Zaistalowalo sie ale nie reaguje na pilota ani na przyciski w przednim panelu :-(

Według mnie Traxdata, Sumvision, Mvix tworzą jedną linię klonów a Manta, Woxter, Evolve, AC Ryan - drugą (np w Mancie nie masz przycisków na przednim panelu ale za to dodatkowo masz czytnik kart pamięci). Poza tym Kirek50 może mieć rację co do zgodności pilotów. Ja na razie eksperymentuję tylko z FW dokładnych klonów Manty - za zabawę z FW Traxdaty zabiorę się dopiero koniec tego tygodnia.

Rozumiem, że udało ci się odratować playera poprzez wgranie oryginalnego FW ?
 
Do góry