TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam, można gdzieś w Polsce kupić Traxdata. Jeśli nie to co mogę kupić zamiast Traxdaty tak żeby funkcjonalnie i jakościowo nie odbiegała od oryginału.
 

kap_sel

New member
- jak na razie przetestowałem FW z Evolve Blade (praktycznie to samo FW jak oryginalnie w Mancie) oraz z Woxter I Cube 750 (bardziej zaawansowane), w najbliższych dniach postaram się potwierdzić możliwość wgrania FW z AC Ryan (zablokowane ale podobno można odblokować) i Mede8er
- wykonanie playera całkiem staranne (co dziwi w przypadku Manty) lepiej też się prezentuje w porównaniu do Argosy
- na oryginalnym FW Manty DVD na USB nie jest widziane - do przetestowania na innych FW
- testy wyjść zostawiam na później

UPDATE - na FW z Evolve Blade DVD na USB jest widziane prawidłowo (pojawia się ikonka DVD w przeglądarce :) ) i na 10 filmów wszystkie byly odtwarzane bezproblemowo !!!


Jak testowałeś "obce" firmware? Na "sucho", czy wrzucałeś normalnie do playera?
Zamówiłem właśnie dla kolegi i jutro mam odebrać w Euro.
Nie ukrywam, że gdyby soft od AC Ryana albo od Mede8era działał, to zamówiłbym dla siebie.
Może dzieciom dałbym Xtreamera :mrgreen:
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam, można gdzieś w Polsce kupić Traxdata. Jeśli nie to co mogę kupić zamiast Traxdaty tak żeby funkcjonalnie i jakościowo nie odbiegała od oryginału.

W zasadzie w tym momencie nie można kupić tego modelu w kraju. Dystrybutor wszytko sprzedał a żadnych dostaw od bardzo dawna nie było. Jeśli chodzi o drugie pytanie to cały wątek jest o tym. Jest dużo porównań i wskazówek. Temat rozwija się dość elastycznie więc jest mnóstwo wiadomości o innych podobnych odtwarzaczach HD.
 

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
Watek przeczytałem i dlatego chciałem kupić Traxdate. Ostatnio przeczytałem o promocji na Mede8er MED500X 533zł. Czy to dobry wybór czy może lepiej wybrać coś tańszego. Chce to podłączyć do Logitech z-5500 (po optyku) i tv FullHD (HDMI). Odtwarzać będę mkv z wysokim bitrate i dzwiękiem 5.1. Czasem też xvid, divix itp. Chyba, że wybrać coś tańszego. Szkoda, że traxdata jest już praktycznie nieosiągalna bo po przeczytaniu wątku chętnie bym kupił.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Watek przeczytałem i dlatego chciałem kupić Traxdate. Ostatnio przeczytałem o promocji na Mede8er MED500X 533zł. Czy to dobry wybór czy może lepiej wybrać coś tańszego. Chce to podłączyć do Logitech z-5500 (po optyku) i tv FullHD (HDMI). Odtwarzać będę mkv z wysokim bitrate i dzwiękiem 5.1. Czasem też xvid, divix itp. Chyba, że wybrać coś tańszego. Szkoda, że traxdata jest już praktycznie nieosiągalna bo po przeczytaniu wątku chętnie bym kupił.

To nie tyle promocja co promocja jednodniowa. Mede8er MED500X jest bardzo ceniony Playerem HD na tym forum i nie tylko. Wartym polecenia. Cena jest niższa niż normalnie w detalu. Oprócz wymienianych wcześniej plusów posiada w zestawie kabel HDMI oraz nawet torbę na odtwarzacz :).
Sam bym się skusił ale już coś posiadam więc muszę się wstrzymać.
 

maciekk@maciekk

New member
Już dwa razy zaliczyłem w moim Sumvision rozjazd pliku z filmem - odtwarzanie z wewnętrznego dysku.
Pierwszy objaw polegał na komunikacie o uszkodzonym pliku podczas próby odpalenia podglądu - małe okienko po prawej. Pomogła zmiana nazwy pliku.
Drugi objaw to zatrzymanie odtwarzania trailera filmu. Nie pomogło nic. Plik wykasowałem.
Problem powtarza się podczas odtwarzania krótkich filmów (teledyski, trajlery).
Film po prostu się zatrzymuje. Nie zdarzyło się to jak na razie na żadnym długim filmie. Myślałem że może to problem z przegrzewaniem się ale na zimno robi się to samo.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Problem powtarza się podczas odtwarzania krótkich filmów (teledyski, trajlery). Film po prostu się zatrzymuje.

Czasem plik ściąga się z błędami, czasem został źle skompresowany, czasem... Jeżeli są to kontenery AVI użyj NanDuba lub VirtualDuba, w audio ustaw interleaving na "0", w video "direct stream", zapisz po czym sprawdź. W przypadku Matroski warto przejrzeć zawartość kontenera (MKVmerge, MKVdiag), czasem ludzie wrzucają dziwne rzeczy, które komputer odtworzy, a stacjonarny player niekoniecznie. Ostatnio miałem taki problem z plikami MP4, w których ktoś umieścił obrazki JPEG HD w rozdzielczości powyżej 5 tys. pix.
 

maciekk@maciekk

New member
Czasem plik ściąga się z błędami, czasem został źle skompresowany, czasem... Jeżeli są to kontenery AVI użyj NanDuba lub VirtualDuba, w audio ustaw interleaving na "0", w video "direct stream", zapisz po czym sprawdź. W przypadku Matroski warto przejrzeć zawartość kontenera (MKVmerge, MKVdiag), czasem ludzie wrzucają dziwne rzeczy, które komputer odtworzy, a stacjonarny player niekoniecznie. Ostatnio miałem taki problem z plikami MP4, w których ktoś umieścił obrazki JPEG HD w rozdzielczości powyżej 5 tys. pix.

Tylko wiesz...ten klip raz idzie dobrze raz źle...
 

qsqa

New member
Jak testowałeś "obce" firmware? Na "sucho", czy wrzucałeś normalnie do playera?
Zamówiłem właśnie dla kolegi i jutro mam odebrać w Euro.
Nie ukrywam, że gdyby soft od AC Ryana albo od Mede8era działał, to zamówiłbym dla siebie.
Może dzieciom dałbym Xtreamera :mrgreen:

Witam po dłuższej przerwie - soft od Woxtera i Evolve wrzuciłem normalnie, nie było żadnego problemu. "Na sucho" testowałem soft z Traxdaty i na razie nie poszedł :-(

Resztę testów zostawiam na następny tydzień poo powrocie z urlopu - na razie mam soft z Woxtera z lekkimi modyfikacjami i nie mam zastrzeżeń

Soft z AC Rayn i Mede8er można wrzucić normalnie aczkolwiek trzeba dokonać paru modyfikacji - mniej więcej już wiem jak to zrobić ale musi to poczekać też na koniec urlopu
 
Ostatnia edycja:

maciekk@maciekk

New member
Filmy wgrywam przez pendrive.
Zauwazylem ze jak z dysku zamontowanego w playerze nagram klipy to pojawiaja mi sie na pendrivie pliki typu exe! Jak potem urachamiam je na kompie to zmieniaja nazwy !!!
Kurde czy to nie aby jakies wirusy ?!
Przykladowe nazwy : laaegab.exe, laaegabx.exe
Do plikow video tworza sie tez pliki typu lnk ktore maja dokladnie taka sama nazwe jak pliki wlasciwe.

Te exe-ki pojawiaja sie w momencie jak odtwarzam klipy (jeden to mpg drugi avi ). Dla mkv i iso nie tworza sie dodatkowe rzadne rzeczy!

Exeki pojawiają się podczas kopiowania z dysku na kartę. Teraz sa to teayoew.exe i teayoewx.exe. Powstal tez plik autorun.inf
lnk wydaje sie ze powstaja jjuz w kompie!
 
Ostatnia edycja:

Oniegin1

New member
dzis dostalem cyclone mkv full 1080p media player enclosure. sprzet zakupiony na ebayu (440zl z przesylka) od online*computers*electronics*bargains. musze przyznac ze jestem bardzo zadowolny. wsadzilem do niego wd 500gb z serii green. wszystko ladnie chodzi. ta maszyna ma naprawde duze mozliwosci. jutro bede wiercil dziure w scianie :) i bede prowadzil kolejne testy. w tej chwili lacze sie z kompem poprzez kabel usb (laptop widzil playera jak zwykly pendrive). przed zakupem zastanawialem sie nad zakupem odtwarzacza blu-ray w polsce. nie zaluje z sie zdecydowalem na klona traxdaty
 

kap_sel

New member
Witam po dłuższej przerwie - soft od Woxtera i Evolve wrzuciłem normalnie, nie było żadnego problemu. "Na sucho" testowałem soft z Traxdaty i na razie nie poszedł :-(

Resztę testów zostawiam na następny tydzień poo powrocie z urlopu - na razie mam soft z Woxtera z lekkimi modyfikacjami i nie mam zastrzeżeń

Soft z AC Rayn i Mede8er można wrzucić normalnie aczkolwiek trzeba dokonać paru modyfikacji - mniej więcej już wiem jak to zrobić ale musi to poczekać też na koniec urlopu

Dzięki za odpowiedź.
Jak coś wymyślisz z softem AC Ryana albo Mede8era, daj znać tu na forum.
Ja zostawiłem koledze oryginalny Manty, działa OK, tylko nie wyświetla okładek filmów.
Natomiast opisy zrobione w Thumbgenie pokazuje pięknie, tylko rozmiar nie może przekraczać 500 KB.
 

maciekk@maciekk

New member
Firmware V8pro_V3.0412.02_Noontec_Beta

Jest nowy firmware do Noontec'a v8
Download - Service - Noontec

Wrzuciłem go do swojego Sumvision Cyclone MKV Enclosure.
Tak na szybko ...działa YouTube i poprawili chyba odtwarzanie Blu-Ray ISO bo idzie płynnie (mpeg).
Jest tez kilka zmian systemowych ale dopiero co wgrałem...

Niestety plik tekstowy opisujący poprawki jest jak dla mnie nieczytelny ;-))
http://www.noontec.com/Files/ProductPics/20108171714533762.txt

------------------
Zauważyłem problem z "info". Jest kłopot żeby "zgasić" napisy informacyjne.
Informacja o wznowieniu odtwarzania filmu znika bardzo szybko i trzeba się wyrabiać ( nie wszystkie pliki)
;-)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wprowadzili pełną obsługę komercyjnych DVD i - uwaga - obsługę zewnętrznych napisów TXT. Dołożyli też języków menu, w sumie jest ich 18. Brzmi interesująco, mam zamiar potestować.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jest nowy firmware do Noontec'a v8
http://www.noontec.com/En/Service/Download/Wrzuciłem go do swojego Sumvision Cyclone MKV Enclosure.

Czy dołożyli już język polski? Czy bez problemu działa zewnętrzny napęd DVD, czy obsługuje komercyjne płyty?

Na razie nie chcę tego firmware instalować na Traxdacie, bo nie mam czasu na kolejne przetwarzanie i ustawianie na nowym sofcie metafeeds, a widzę, że w Noontecku z tym krucho. Niestety, goście od supportu Traxdaty upierają się, że YouTube działa, gdy im zacytowałem opinie z forów i informacje o tym, że inni zrobili update'y, to przestali się odzywać.

Urządzenie świetne, ale support do d...
 

maciekk@maciekk

New member
Czy dołożyli już język polski? Czy bez problemu działa zewnętrzny napęd DVD, czy obsługuje komercyjne płyty?
Polski jest bo to to samo co firmware innych producentów. Mowie o ver 3.
Co do DVD to nie wiem bo nie mam zewnętrznego napędu.

Wymieniłem natomiast wentylator...wyszło na gorsze bo...wprawdzie mocniej ciągnie ale robi tez więcej hałasu więc...wróciłem do tego firmowego. Myślę nad czymś dużym od góry :)

Zauważyłem że podczas odtwarzania, co jakiś czas, filmy się lekko, na moment przycinają.Jest tak od początku bez względu na wersje firmware.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Wszystkie filmy, czy tylko te w 24p? Bo tak naprawdę, ich klatkaż wynosi przeważnie 23,976, a Realtek wypuszcza to jako 24, co powoduje owe przycięcie co około 40 sekund...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Roxcore EZ-Play HD czyli Traxdata po szwedzku FW 3.02sv

Wgrałem FW od Roxcore EZ-Play HD czyli wierny klon Traxdata. Jest to plik 98509_firmware-3.02sv.zip. Mogę potwierdzić ze w tej wersji oprogramowania Youtube nie sprawia problemów. FW jest w zasadzie identyczny jak Traxdata 3.0. Jest język polski oraz dodany niedawno szwedzki. Jedynie co zauważyłem to mniejsza ilość Internet Services. Jest podstawowych osiem i żadnych chińskich udziwnień ;).

Edit: I ja stałem się posiadaczem Traxdata. Już nie mogłem czekać na naszego dystrybutora /bez komentarza/. Zakupiłem za 89 orejro na opirata.com. Niestety dla niech nasz kraj jakby nie w UE leży więc przyszło trasą kombinowaną czyli troszkę prywatnie. Dokładny koszt przesyłki w tej chwili trudny do wyliczenia. Grunt że już stoi od trzech dni.
 
Ostatnia edycja:
Do góry