Transformers 4 Wiek Zagłady (zwiastun)

Henry

Active member
Bez reklam
Jest też zapowiedź całego pakietu TRANSFORMERS 1-4. Premiera 26 listopada.
large_Transformers-1-4-br-fr.jpg

Polska premiera? Wydanie PL?
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Wątek jeszcze nie umarł;)

Limited Edition (1500 sztuk) 5 numerowanych kart z najważniejszymi postaciami, 3 Dyski Blu Ray 3D Ultimate ,Full Slip Cover.Raczej nie nasz rynek

0001-jpg.113602

0002-jpg.113603

[Blu-ray] Transformers:Age of Extinction BD Steelbook-(3DISC)+Full Slip case+Character Card5(EA)+Numbering card
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Drodzy Koledzy właśnie jestem z przyjaciółmi po seansie transformersów 4. Moje pierwsze wrażenia........ normalnie się załamałem widząc jakiej jakości jest obraz. Myślałem, że tylko ja to dostrzegłem ale wszyscy doszliśmy do wniosku, że podobny był w 1 i 2 części. Takiego ziarna to dawno nie widziałem, normalnie myślałem że jakiegoś divixa oglądamy a nie film z płyty BR...;-(. Potem już było troszkę lepiej, w scenach gdzie są dodane komputerowo transformersy, widać mniej tego ziarna.... ale tam gdzie są tylko ludzie to jest kaszka. Jak na film z 2014r. gdzie na taki film idą olbrzymie pieniądzę mogli by chociaż nakręcić kamerami takim jak np. były kręcone ostatnie bondy czy Niepamięć. Tam obraz żyleta. Nawet nowy Need for speed jest pod względem obrazu kilka klas wyżej od transów...... ;-( Ponadto dźwięk, rozumiem dolby atmos ale żeby niedać DTS HD MA przy takim filmie no to już już polecieli po całości....... Masakra. Lubie transów, ale takiego bubla to dawno nie widziałem.... ;-(
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Drodzy Koledzy właśnie jestem z przyjaciółmi po seansie transformersów 4. Moje pierwsze wrażenia........ normalnie się załamałem widząc jakiej jakości jest obraz. Myślałem, że tylko ja to dostrzegłem ale wszyscy doszliśmy do wniosku, że podobny był w 1 i 2 części. Takiego ziarna to dawno nie widziałem(

"Transformers 1" ma w ciemnych scenach ziarno jak cholera.Nie wiem skąd oni te kamery wytrzasnęli.
Jak chcesz zobaczyć czyściutki obraz,to polecam "Lucy" - tutaj o nim pisałem http://www.hdtv.com.pl/forum/1107210-post5104.html
Tak na marginesie (już o tym kiedyś wspominałem) - kamery Azjatów mają lepszy efekt końcowy niż kamery amerykańców...Wyjątki stanową Red Epic i Sony F65...
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ziarno dziś dodawane jest w post produkcji i wynika tylko i wyłącznie z wizji twórczej reżysera, osobiście mi się to podoba bo dodaje klimatu kinowego wreszcie oglądamy film fabularny a nie mode na sukces. A o dzwiek się nie martwię bo czy to dolby Atmos /TRUHD czy DTS hd jest nieistotne bo obydwa formaty są bezstratne.

Sent from my GT-I9300
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ziarno fajne było jako tako w "300",ponieważ to był specyficzny obraz.Jednak na co dzień na własne oczy w prawdziwym życiu nie widzę ziarna,więc po co mi one ? :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, chyba mamy inne wydania.
Jakość video świetna, nie ma to nic wspólnego z ziarnem które jest celowo stosowane w innych produkcjach, jutro odpalę jeszcze raz i się przyjrzę.
Co do toru audio, przecież jest rewelacyjnie brzmiąca ścieżka Dolby THD, nic tu by DTS nie wniósł lepszego, do tego mamy Atmosa.
Generalnie świetne wydanie, ja mam US, ale nie sądzę, żeby nasze było tak złe jak opisujesz. Kupie na dniach z ciekawości i ocenie/porównam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo, chyba mamy inne wydania.
Jakość video świetna, nie ma to nic wspólnego z ziarnem które jest celowo stosowane w innych produkcjach, jutro odpalę jeszcze raz i się przyjrzę.
Co do toru audio, przecież jest rewelacyjnie brzmiąca ścieżka Dolby THD, nic tu by DTS nie wniósł lepszego, do tego mamy Atmosa.
Generalnie świetne wydanie, ja mam US, ale nie sądzę, żeby nasze było tak złe jak opisujesz. Kupie na dniach z ciekawości i ocenie/porównam.

Ja jutro będę miał ten film lub we wtorek to sprawdzę i też napiszę od siebie. Nie wierzę że byłaby taka różnica pomiędzy wydaniem USA a tym który jest w naszych sklepach. Bywa że raz na jakiś czas ktoś coś spartoli ale bez przesady...

Ziarno dziś dodawane jest w post produkcji i wynika tylko i wyłącznie z wizji twórczej reżysera, osobiście mi się to podoba bo dodaje klimatu kinowego wreszcie oglądamy film fabularny a nie mode na sukces. A o dzwiek się nie martwię bo czy to dolby Atmos /TRUHD czy DTS hd jest nieistotne bo obydwa formaty są bezstratne.

Sent from my GT-I9300

Dokładnie tak jak piszesz - jak ktoś kupuje oryginały to w dodatkach jest nawet o tym mowa o ile pamieć mi nie szwankuje ( a na pewno w necie o tym było pisane i do póki jest ten reżyser, a nie zapowiada się na innego to ziarno będzie dodawane w tych filmach), reżyser celowo dodaje to ziarno a to już kwestia gustu kto co lubi i co komu pasuje.
Natomiast dźwięk dokładnie jak piszesz oba formaty są bezstratne i nie ma znaczenia jaki to jest rodzaj dźwięku - oba generują wysoki poziom pod warunkiem że ktoś tego nie zepsuje. Wszystkie części były w DTHD i chyba nie ma osoby komu dźwięk nie pasuje w Transach.... Wiele filmów jest w tym formacie nagrywane choćby Mission impossible Ghost protocol i przy scenie burzy piaskowej to ja mam takie wrażenie że ta burza była u mnie w domu podczas oglądania filmu - dźwięk jest świetny.

Ziarno fajne było jako tako w "300",ponieważ to był specyficzny obraz.Jednak na co dzień na własne oczy w prawdziwym życiu nie widzę ziarna,więc po co mi one ? :)

Wiesz nie jesteśmy reżyserami tego filmu a właściwie tej"sagi" więc każdy z nas może swoje zdanie tylko wypowiedzieć ale to nie zmienia faktu że decyduje o tym reżyser a jemu to odpowiada i nie zmienimy tego. Ale od siebie dodam że nie widzę tego filmu jakby był taki czysty jak np Avatar czy kilka jeszcze innych pozycji, choć w niektórych scenach nie dałbym tego ziarna, ale nie jestem reżyserem i nigdy nim nie będę więc to tylko moje przemyślenia.
Co do kamer Red Epic i Sony F65 to ja osobiście z tego co w dodatkach obejrzałem w kilku filmach czy tez wyczytałem w necie to myślę że to są dwie najlepsze albo jedne z najlepszych kamer jakie w tej chwili są do kręcenia filmów. Jeszcze jest spoko Imax ale jest duża i ciężko się nią pracuje w niektórych scenach ze względu na gabaryty. Nolan ją lubi :)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja oglądałem tą wersję:
Transformers: Wiek zagłady 3D (3 Blu-ray), Fantasy/Sci-Fi - sklep saturn.pl
Odnośnie DTSu faktycznie może by nic nie wniósł, bo w żadnej części nie było. Odnośnie ziarna, to ja rozumiem że to jest dodatek efektów końcowych nakładanych przez grafików komputerowych w trakcie montażu...? Jeśli tak to moim zdaniem ziarno to kwestia gustu, jak dla mnie przesadzili....

Nie pamiętem dokładnie, ale chyba druga część miała ścieżkę w DTS?
 
Do góry