Toshiba Zv635

akutoja

New member
zv635

Witam i pozdrawiam wszystkich na forum.
Bardzo interesują mnie Wasze opinie o 47zv635, a szczególnie w porównaniu do zf355. Jestem fanem oglądania sportu w hd i jak dla mnie odbiór w zf był znakomity. Czy w zv jest nie gorszy?
Pod jakim kątem da się oglądać tv bez utraty wartości obrazu? - u mnie zasiada czasem na kanapie cztery osoby z odległości 3m do tv.
Jakie są tryby odbioru programów w sd ( w zf moim zdaniem niezbyt udane)?
Jakie dane producent podaje jeśli chodzi o pobór energii tv 47" - jakieś tryby oszczędnościowe?
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Trybów w SD jest mniej ale obraz jest na tych trybach bardzo ładny. HD wygląda mioodzio. Animal Planet HD jak się ogląda to naprawdę zapiera dech w piersiach (chyb amusi mieć wysoki bitrate :)).
Pobór energii podawany jest na 260. A ile ma po zmianach ustawień tego to nie wiem, ale chyba jest zdecydowanie lepiej od ZF.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=414834#post414834 - test gotowy :
Technologia firmy Toshiba pozwala na przetwarzanie sygnału który będzie dobry do konwersji materiału 1080i i 1080p oraz nawet do skali wyższej rozdzielczości 2K i 4K paneli które dostępne będą w przyszłości.
Tak prezentuje się w całej okazałości.
001_P1210588.JPG


008_P1210862.JPG



Czerń na wprost bardzo dobrze.
043_P1210684.JPG
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Dzięki pomocy paru osób od dzisiaj nie jestem już szczęśliwym posiadaczem telewizoru marki TOSHIBA, serii ZV635. Póki co moja przygoda z tą marką się skończyła, aczkolwiek nie twierdzę że już jej nigdy nie kupię. Nadal uważam że to dobry produkt, ale...... musżę odczekać.
Od dziś jestem posiadaczem.......... jak w stopce :D.
Pozdrawiam wszystkich kolegów z forum.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Wydaje mi się ze lepszy jest JVC, natomiast podstawowym parametrem decydującym o zmianie TV była szyba w ZV. U mnie tak się bardzo odbijała że nawet przy zasłonietych roletach oglądałem siebie i inne przedmioty w TV. Po prostu tak mocne odbijanie jest nie do przyjęcia.
Natomiast JVC po kalibracji u kikiego - obraz cud, miód palce lizać, do 2 rano nad nim siedziałem i bawiłem się wszystkim czym się dało, PS3, BR, DVD, cyfra+.
Jestem pod wrażeniem obrazu - coś wspaniałego. Widać dużą zasługę kalibracji obrazu.
Pozdrawiam
 

michalczuk88

New member
kiki napisał:
- test gotowy :
Technologia firmy Toshiba pozwala na przetwarzanie sygnału który będzie dobry do konwersji materiału 1080i i 1080p oraz nawet do skali wyższej rozdzielczości 2K i 4K paneli które dostępne będą w przyszłości.
Tak prezentuje się w całej okazałości.
  • Kąt widzenia (stopnie): 178
  • Szybkość reakcji (ms): 8 ms
  • Technologia poprawy obrazu: Resolution +
  • 200Hz
  • 24p technology​
  • Widescreen: 16:9 (683)
  • Czujnik światła otoczenia
  • Nowa technologia 200 Hz nazwana jest przez Toshibę : Active Vision M200HD.
    Co oznacza nowa technologia dla Toshiby ?
    Czy to tylko słowa?
  • Witam wszystkich - to mój pierwszy post tutaj, więc z góry prszepraszam za wszystkie błędy. Kiki jak to jest, że w teście Toshiby 42ZV635DG piszesz że ma ona technologie 200 Hz, a tymczasem na stronie Toshiby jest jak wół napisane że ma system 100/120Hz. Dodam do tego, że we wszystkich sklepach internetowych jakie odwiedziłem także jest 100/120Hz? Chyba jest spora różnica między 120Hz, a 200Hz?
 

chrup

New member
U Toshiby jest trochę "oszukane" 200Hz - normalne 100/120Hz + 100Hz wyłączanie podświetlenia (lub wstawianie czarnych ramek - nie jest to z opisu do końca jasne) - w każdym razie tak jest w modelu SV (wg europejskiej strony Toshiby w modelu ZV również). Ta funkcja nazywa się właśnie Active Vision M200HD - czyli "oszukane" 200 Hz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=44330


icon1.gif
Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty
Toshiba 42ZV635DG - test

Co to jest RESOLUTION + w skrócie nazwane R+ ?

Producent tak określa swój nowatorski system:
R+ pozwoli Ci cieszyć się obrazem o wysokiej jakości bez względu na to czy właśnie oglądasz TV analogową, cyfrową czy też filmy DVD lub BD. R+ to technologia zaawansowanego wieloetapowego procesu skalowania sygnałów o standardowej rozdzielczości (SD – Standard Definition – PAL lub NTSC) do jakości HD. Proces ten jest konieczny w przypadku większości źródeł sygnału dostępnych dla polskich konsumentów. LCD TV pracują w technologii HD natomiast telewizja analogowa, większość z pośród dostępnych na rynku odtwarzaczy DVD oraz cyfrowych dekoderów (zarówno kablowych jak i satelitarnych) pracuje w systemie SD. Nawet telewizja DVB-T MPEG4 będzie zapewne na początku nadawana w systemie SD. Reasumując jakość procesu skalowania z SD do formatu HD jest kluczowa dla jakości obrazu wyświetlanego na LCD TV. Procesor Meta Brain będący "silnikiem" Technologii R+ analizuje oddzielnie każdą klatkę o obrazu. Następnie dzieli każdy obraz na trzy typy segmentów – po pierwsze wyróżnia takie, w których występują linie po drugie takie, w których występuje duża ilość szczegółów, wreszcie wyodrębnia te segmenty, które są względnie jednorodne. Dla każdego z tych obszarów R+ stosuje inny rodzaj obróbki: tam gdzie jest to konieczne rekonstruuje i wygładza krawędzie na bazie informacji zaciągniętych z sąsiadujących pikseli. Tam gdzie występuje duża ilość szczegółów procesor zwiększa lokalnie ostrość, na koniec na obszarach o jednolitej strukturze nie wykonuje żadnych działań aby nie ryzykować powstania niepożądanych artefaktów.

037_P1210763.JPG
 

MichasR

New member
samael napisał:
Mi brakuje trybu Super Live z ZF-ki gdzie skalowanie polegalo na tym ze srodek obrazu byl proporcjonalny a rozciagniete byly tylko boki.

Gilek, Podświetlenie: 66
U mnie skala to -50/50 :-?


W ZV nie ma super live? Dziwne bo w XV jest.
 

tomykid

New member
pytanie 42zv555d

mam pytanko czy ma moze ktos ustawienia pod wczesniejsza zv tj.zv555
bo na polskich stronkach mało moge znalezc na ten temat:D
 

mgora01

New member
gilek1975 napisał:
Dzięki pomocy paru osób od dzisiaj nie jestem już szczęśliwym posiadaczem telewizoru marki TOSHIBA, serii ZV635. Póki co moja przygoda z tą marką się skończyła, aczkolwiek nie twierdzę że już jej nigdy nie kupię. Nadal uważam że to dobry produkt, ale...... musżę odczekać.
Od dziś jestem posiadaczem.......... jak w stopce :D.
Pozdrawiam wszystkich kolegów z forum.

Gilek w związku z powyższym może pokusiłbyś się o jakieś szersze porównanie???.
 

_BOSS_

New member
gilek1975 napisał:
Ja też nie wiem, ale mam nadzieję że się dowiem. Ale do rzeczy, oto po wielu żmudnych godzinach moje ustawienia (używałem płyty do ustawień, tyle mam):
Podświetlenie: 66
Kontrast: 93
Jasność: 0
Kolor: 1
Odcień: -2
Ostrość: 0
Czerowny: +5 +1 -2
Zielony: -2 -2 +1
Niebieski: -3 +1 0
Żółty: +1 +1 -1
M +2 +1 0 (nie wpisałem co bo nie mogę odczytac z kartki :p)
Cyjan: +2 +1 -1
Temperatura koloru: 5
Poziom czerni/ bieli: 4
MPEG: niski
PWR: wył.
Resolution +: wł.
Poziom: 3
Stabilizacja: Standardowy

Jeśli koledzy uważacie że amcie lepiej prosze o sugestie.
Pozdrawiam

Gilek wiem, że zmieniłeśna JVC DV1 - mam pytanko tą Tośkę za pomocą jakiej płytki kalibrowałeś - i czy masz z powyższych ustawień tą 3 cią cyfrę w M (przed cyjanem) - może masz jeszcze gdzieś tą kartkę?
 
Do góry