Toshiba Zv635

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam.
Właśnie przyjechał do mnie Tv serii ZV. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, próbuje się pobawić ustawieniami. Co do ustawień - jest ich zdecydowanie więcej niż w serri ZF, obraz jest ładniejszy (pierwsze wrażenie). Na razie ejstem bardzo zadowolony i myślę że nie będzie już problemów jak z moim poprzednikiem.
Znalazłem pewne ustwienia na necie (na niemieckim forum), zaraz je wypróbuje, ciekawe jak to będzie wyglądało. No i oczywiście jeden cal większy + większa ramka (powiem szczerze że nawet z bliska jest ładna) i TV wydaje się duużo większy.
Ogólne wrażenia na +.
Wieczorem podłaczam PS3, sprawdzę DVD, BR, no i gry. Jutro napiszę coś wiecej.
Pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Właśnie gram w Grand Turisno 5, ale zaj.......... Nad ustawieniami jeszcze pracuje, teraz wieczorem pewnie będzie inaczej i w dzień inaczej. Muszę wybrać jakiś kompromis, jutro zdjecia wyślę.
BR jeszcze nie oglądałem bo kurde gdzieś mi filmy wcięło, ale jutro zasuwam do wypożyczalni ;).
Pozdrawiam
PS.
A co do czerni, to wg mnie jest naprawdę dobra, chodzę z boku i ogladam - jest teraz ciemno i nic nie widzę. Naprawdę jest lepszy od ZF......tylko jeszcze go dobrze ustawić. Hmm.... jakoś sobie poradzimy.
 
Ostatnia edycja:

pener77

New member
To dobrze bo chce wymienić mojego 40ZF355 na inną Toshibe głównie ze względu na wyjście na Suba i bdb płynność. Inne modele zresztą nie przypadły mi do gustu.

Pozdrawiam.
 

hevonen

New member
Witam,
Jesteś chyba pierwszym na tym forum, który widzi na żywo ZV635 ;))
Gratuluję.
Myślę nad tym modelem, ale 42 -i waham sie pomiędzy 42ZV635 a Sharpem 42DH77.
Jak oceniasz jakość obrazu takze z SD, skalowanie; płynność??
Będę bardzo wdzięczny, jeżeli podzielisz się kilkoma wrażeniami
 

koldek

Member
Witaj Gilek
Tak jak pisałem poprzednio juz od miesiąca testuje nowe możliwości ZV635 i powiem szczerze, iż na chwilę obecną jestem zadowolony. Podjąłem próbę zmiany różnego rodzaju ustawień obrazu i nadal nie jestem pewien które są naj. Mam wrażenie, że funkcja autoview działa zgodnie z opisem ponieważ w słoneczne dni obraz jest niezły, trochę gorzej w ciemnym pomieszczeniu w nocy. Czy masz już wyprobowane własne ustawienia.
Pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Wieczorem napiszę jakie mam ustawienia - sprawdź u siebie i zobaczymy co z tego wyniknie. Jednak chyba jeszcze nie do końca tak jak chce, ale może Ty jak je wklepiesz to coś zmienisz i będzie dobrze. W końcu co dwie głowy to nie jedna ;).
Pozdrawiam.

PS. Co do skalowania to nie mam zastrzerzeń. Na obecnych ustawieniach płynność więcej niż dobra, tzn. nie zuważam żadnych smużeń, a o obrazie z SD chyba nie muszę mówić. Naprawdę bdb.
Chociaż powiem szczerze że różnica 1 cala w stosunku do ZF jest przeze mnie zauważalna.
Tylko ta szyba........ myślę że przy odpwoeidnich ustawieniach rano w dzień będzie lepiej bo teraz się odbija bardziej niż w ZF i nie tyle Ja co moja żona nie może się przyzwyczaić.
 
Ostatnia edycja:

pener77

New member
Gilek i jak?? Chodzi głównie o czerń i kąty boczne, jutro zabierają moją Tosie ZF355 do naprawy i jeśli nie dadzą rady to pewnie wymienią mi na ZV i chciałbym wiedzieć co i jak:) bo zawsze nie musze wymienić :)
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Powiem tak jeśli chodzi o czerń - na wprost super, z boku jak oglądam też jest dla mnie dobrze tzn. nie ma szarości. Jednak (pewnie każdy tak sprawdza) jak staniesz mocno z boku, klękniesz lub połozysz się lub też staniesz na stołku to niestety robi się jasno. Ale to chyba przypadłość LCD. Na początku po włączeniu było nawet ok, zacząłem bawić się ustawieniami (jeszcze wszyskich nie rozgryzłem) i zauważyłem że jest duuużo lepiej. Jest tyle ustawień że naprawdę trzeba poświęcić dużo czasu aby sobie dopracować ustawienia. Wieczorem napiszę jakie mam, myślę że w pewnym stopniu pomogę, ktoś może coś zmieni i będzie lepiej.
Reasumując uważam osobiście że czerń jest dużo lepsza natomiast kąty boczne są (trudno żeby ich nie było), ale myślę że kalibracja naprawdę pomoże. Natomiast nie ma poświat na ekranie jakiem miałem w każdym rogu ZF, tutaj jest matryca równomiernie podświetlona i to mi się podoba.
Acha i taka refleksja - TV wydaje się jakby miał 52 cale z rą ramką + 1 cal w sosunku do 46ZF.
Pozdrawiam
 

koldek

Member
Aby nie było tak zupełnie różowo to przedstawię moje spostrzeżenia i
Fakty:
+ czerń zdecydowanie lepsza niż w ZF;
+ szyba poprawia kontrast;
+ znaczna ilość ustawień;
+ skalowanie Resolution widać;
+ poprawione równomierne podświetlenie matrycy;
+ cal więcej oraz szersza ramka powodują iż odbiornik sprawia wrażenie;
znacznie większego;
+ towar nowy i znów 2 lata gwar.

- wymieniona szyba jest wstawiona lecz nie do końca dopasowana (drga),
- plastyk użyty na obudowę jest chyba deczko gorszej jakości,
- schowane głośniki przy b. wysokim posiomie głośności brzydko brzęczą,
- hmm funkcja playera z USB jest ale jakość na minus, znacznie lepiej ten sam plik idzie z nmt.
- zakładam iż mimo możliwości aktualizacj softu tego TV nie będą dostępne odpowiednie pliki.
To tyle spostrzeżeń po okresie prawie miesiąca uzytkowania.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Szybie się nie przyglądałem czy drga (jak to spostrzegłeś?)
Co do plastików to się przyjrzę - aczkolwiek ta szyba ładnie wygląda, chodzi mi o ten srebrny pasek wychodzący zza czarnej szyby do krawędzi telewizora.
Ja słucham nawet głośno i brzęczenia nie słyszę ( u mnie TV wisi, ale właśnie teraz jak pisze kazałem żonie pogłosić i u mnie jest ok ;)).
Przez USB oglądałem zdjęcia - szybko i ładnie, a filmu nie oglądałem, zaraz sprawdzę.
Nie za bardzo rozumiem twojego roku myślenia jeśli chodzi o soft, co to znaczy że pliki nie będą dostępne? Nie za bardzo rozumiem tego zdania.

Co do ustawień to jak żona skończy "na dobre i na złe" :x - to podam moje ustawienia.
Pozdrawiam
 

pener77

New member
Gilek czy mógłbyś wrzucić jakies zdjęcia?
I opisz jeszcze jakie są różnice na plus i minus w porównaniu z ZF.
Troche niepokoi mnie ta szyba która bedzie wszystko odbijała no i jestem ciekaw jak sprawuje sie w SD i HD.
Mam również nadzieje ze niedługo pojawi sie upragniony soft.

pozdrawiam.
 

koldek

Member
Witaj Gilek
Wiec tak: 1. drgająca szyba to ta któraj jest bezpośrednio nałożona na matrycę (poprawiająca kontrast , ostrość, tzw. filft, itd). Np. przy lekkich uderzeniach w obudowę drga.
2. Lubię niskie tony w związku z tym mam bass przesunięty deczko dalej niż norma, wówczas brzydko "pierdzą" głośniki.
3. Zakładam, iż prawdopodobnie Toshiba nie będzie udostępniać softu do aktualilzacji TV mimo takiej możliwości.
4. Aby nie być gołosłownym jeszcze raz sprawdziłem kilka plików DiVX na penie 16GB i nmt. Potwierdzam, różnica jest na korzyść nmt.

Ps. Syn stwierdził, iż TV jest większy i ładniejszy - subiektywne odczucie. Póki co rodzina zadowolona. Wielkie podziękowania dla J. W. z TTCE.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Ja też nie wiem, ale mam nadzieję że się dowiem. Ale do rzeczy, oto po wielu żmudnych godzinach moje ustawienia (używałem płyty do ustawień, tyle mam):
Podświetlenie: 66
Kontrast: 93
Jasność: 0
Kolor: 1
Odcień: -2
Ostrość: 0
Czerowny: +5 +1 -2
Zielony: -2 -2 +1
Niebieski: -3 +1 0
Żółty: +1 +1 -1
M +2 +1 0 (nie wpisałem co bo nie mogę odczytac z kartki :p)
Cyjan: +2 +1 -1
Temperatura koloru: 5
Poziom czerni/ bieli: 4
MPEG: niski
PWR: wył.
Resolution +: wł.
Poziom: 3
Stabilizacja: Standardowy

Jeśli koledzy uważacie że amcie lepiej prosze o sugestie.
Pozdrawiam
 

koldek

Member
Witam
W kwestii wyjaśnień NMT - Network Media Tank (playery z rodziny np. popcornhour, icybox, itp.).
Jako, że wyjeżdzałem na weekend dziś sprobuje Twoich ustawień Gilek.
Tak na szybko: juasność + 8, ostrość mam na + 5, temp kol. o jeden pkt mniejsza, reszta podobnie. Jakiś czas temu znalazłem pewne ustawienia na jakimś greckim forum - ale jak dla mnie nie były zbyt trafione.
Pozdrawiam.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Dobra nie miałęm czasu za bardzo, foto wrzucę dzisiaj wieczorem.
teraz parę słów o obrazie (moje odczucia).
Oglądając Cyfrę+, BR, grając w GT5, DVD - muszę stwierdzić iż obraz jest bradzo ładny, kolory sa głębokie, ostre i bardzo wyraziste. Tego nie było w ZF. Co do czerni to siędząć naprzeciwko nie mam nic temu TV do zarzucenia. Jeśli chodzi o sport, nie zauważyłem smużenia a wczasie gier żadnego klatkowania. Podczas oglądania BR nie miałem żadnych przeskoków, obraz wręcz żyleta :D. Wydaje się że to zasługa szyby że obraz jest na duuzy + w porównaniu z ZF, choć i w tamtym TV obraz bardzo mi się podobał.
Generalnie po 5 dnaich mogę stwierdzić że jest wszystkow najlepszym porządku a i utawienia które podałem wyżej zostawiłem sobie (mnie póki co bardzo pasują), próbowałem innych ale za każdym razem czegoś im brakowało.
Pozdrawiam
 

samael

New member
Mi brakuje trybu Super Live z ZF-ki gdzie skalowanie polegalo na tym ze srodek obrazu byl proporcjonalny a rozciagniete byly tylko boki.

Gilek, Podświetlenie: 66
U mnie skala to -50/50 :-?
 
Do góry