Toshiba Z3030 wszystko o serii z, wszystkie wielkości ( 37Z3030D 42Z3030D 47Z3030D)

eweb

New member
Wczoraj udało mi się wynudzić od ojca n-kę i podłączyłem ją do toshiby. To co osiąnąłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania - kanały HD wyglądają bajecznie (nawet stare filmy), obraz żyleta, po prostu nie ma sie do czego przyczepić rewelacja.

Wczoraj też byłem w Saturnie w Krakowie oglądnąć HD DVD Toshiba w akcji; mają tam podłączony 24Z30303 z HD DVD Toshiba (tym droższym - nie pamietam modelu) - obraz niesamowity po prostu to trzeba zobaczyć (włączone była płytka z zapowiedziami filmów).
Tak na marginesie obsługa w Saturnie nie udostępniła mi pilota od HDDVD, dlaczego nie wiem chyba nie wzbudzam zaufania :( .

Wracając jeszcze do tematu odbioru analogowej telewizji z czystym symieniem mogę stwierdzić iż po wszystkich regulacjach osiągnąłem satysfakcjonujące optimum tzn. że jestem bardzo zadowolony z obrazu i dźwięku :D .
 

demosthenes

New member
EWEB!
Dzięki za kolejne info... Dzwoniłem do Skawiny na telefon, który podałeś. Dzięki raz jeszcze. Okazało się, że akurat nie mają 37, ale mają mieć... Pani rzeczywiście baaardzo sympatyczna i miła, obiecała zadzwonić, jak będzie do ściągnięcia. Mówiła, że jakiś klient kupił ten tv i jest zadowolony - przypuszczam, że chodziło o Ciebie i nazwała Cię przyjacielem sklepu! :) Opowiedziała mi o warunkach gwarancji - dla mnie ważna sprawa - czy oni przyjeżdżają do zepsutego TV, czy ja wysyłam kurierem, na swój, czy ich koszt.... W miarę się orientowała - aczkolwiek nie potrafiła powiedzieć, która opcja będzie prawdziwa... Tak więc pozostaje się modlić, co by TV nie padł... i modlić (w moim przypadku), co by W OGÓLE BYŁ! :)
I jeszcze pytanie - napisałeś, że jesteś zadowolony z tego co osiągnąłeś - może mógłbyś się z nami podzielić ustawieniami?
Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
telewizory wjeżdżają za tydzień w większej ilości.

Normalny sygnał Sd w warunkach oczekiwanych 2,5 - 3 metry jest bardzo płynny. Kłania się kalibracja obrazu.
 

birut

New member
A jakie polecacie kabelki hdmi do tego lcd w jakiejs rozsadnej cenie.
Bo widizlaem kabel za 800zl to jakie sprzegiecie za tyle to juz mozna maly lcd kupic :))
 

eweb

New member
Opowiedziała mi o warunkach gwarancji - dla mnie ważna sprawa - czy oni przyjeżdżają do zepsutego TV, czy ja wysyłam kurierem, na swój, czy ich koszt.... W miarę się orientowała - aczkolwiek nie potrafiła powiedzieć, która opcja będzie prawdziwa... Tak więc pozostaje się modlić, co by TV nie padł... i modlić (w moim przypadku), co by W OGÓLE BYŁ! :)

Z tego co wiem (u rodziców się zepsuł telewizor LCD Panasonic) to przyjeżdżają do serwisu telewizora.
 

grzesgol

New member
Ja też mam problem z otrzymaniem TV z Digitalo...

Jaki wybrałeś sklep skizzie po rezygnacji z Digitalo?
U mnie sytucja też jest podobna, daję się co prawda zwodzić przedstawicielom tej firmy już trzeci tydzień ale cirpliwość ma swoje granice.....

Zamówiłem 47Z3030 22 listoopada, zaraz po telefonicznym zapewnieniu przez pana z Digitalo, że telewizor na pewno będzię za tydzień czwartek-piątek ( mają coś na stanie ale sprzedane). Jednak dopiero 28 Listopada ktoś podjął zlecenie zakupu i określił datę odbioru na 5-8 Grudnia. Tak więc dzwonie nieco ździwiony ( wkurzony) 29-tego i się pytam o co chodzi a pani ze stoickim spokojem zapewnia mnie że nikt nie mógł mi obiecać dostawy w tym tygodniu bo wiadomo że planowana jest na przyszły tydzień...
icon5.gif
Cóż poczekam cierpliwie....
Dzwoniąc na początku grudnia dowiedziałem się że na pewno będzie...dostwa w środę 5 grudnia. W środę 5 grudnia że przyszły ale tylko 42Z a 47 to już na pewno za tydzień bo się dystrybutor nie wyrabia.... Dowiadywać się w środę 12 grudnia
icon9.gif

Dowiaduję się, nieco już zirytowany, wieczorkiem 12 grudnia że 47Z znowu nie dojechały
icon8.gif
Bardzo miła aczkolwiek lekko zakłopotana pani przekazuje słuchawkę jeszcze milszemu panu który stwierdza z całą stanowczością że sprawa jeszcze do uratowania, że gdyby nawet przez jakiś kataklizm 47-emki jednaknie dotarły to mają 46ZF i zaproponuje ten model w atrakcyjnej cenie...... Pan nieco mnie zadziwia, nie chce jednak nic mówić o ewentualnej "atrakcyjnej" cenie za ZF i informuje że jutro wszystko będzie wiadomo.......
Dzwonię więc dziś po 16-tej i Miła pani oznajmia mi że nic się jednak nie wyjaśniło 47 nadal nie ma, a co do ewentualnej kwesti z 46 to pani coś słyszała ale urwała rozmowę.... może w piątek wszystko będzie wiadomo.... słuchawka nie powędrowała jednak do miłego pana a na widełki......
Tym razem to już chyba przegięcie. Jaki byłby wasz werdykt w sprawie Digitalo po takiej przeprawie? Nic nie wspomne o komplikacjach w przestawianiu godzin pracy by móc dojechać do Piaseczna przed 17 by odebrać sprzęt... na darmo :)

[ Co do cen 47Z jest za 7799, a w cenniku 46ZF za ~9500 :)
w Niemczech w sklepie można spokojnie 46ZF dostać za 2180 EUR=~7800PLN Kwestia transportu do Polski i tej nieszczęsnej gwarancji.]

Co mnie również martwi, niekórzy podnosili problematyczną kwestię gwarancji w Digitalo. Niestety nie pytałem przed zakupem czy gwarancja jest pisemna i od producenta. Na stronie napisane że 24miesiące i przyjąłem że jest, skoro TV od dystrybutora w Polsce. ( "pan sprzedawca" wpowiada się że wszyscy chcąt e z Angli a oni mają i takie i te z Polski -więc przyjąłem że biorą od polskiego dystrybutora i że posiadają pisemne gwarancjie producenta)

Zastanawiam się mocno nad rezygnacją z tych zakupów.... Jestem jednak ciekawy jaką wymówkę Digitalo wymyśli jutro na brak 47Z3030DG :)

pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę Wam udanych zakupów. Niekoniecznie w Digitalo
icon7.gif
 

skizzie

New member
grzesgol napisał:
Jaki wybrałeś sklep skizzie po rezygnacji z Digitalo?
U mnie sytucja też jest podobna, daję się co prawda zwodzić przedstawicielom tej firmy już trzeci tydzień ale cirpliwość ma swoje granice.....
Witam,

poslałem Ci na priva dane sklepu, żeby nie było że reklamuję obce strony :) Swoja droga Kiki w któryms poście informował że posiada 47'' od ręki i to większą ilość, może warto Go zapytać.
Co do Twoich perturbacji, to jest to po prostu przykre jakim azjatyckim krajem wciąż jesteśmy. Należy chyba mieć nadzieję że kiedy boom na "plaskacze" nieco osłabnie a sklepy będą musiały bardziej zabiegać o klientów to także ich podejście się zmieni.
Mimo wszystko gratuluję Ci cierpliwości, ja wytrzymałem całe 3 dni :).
Pozdrawiam
Krzysiek
 

lazarusek

New member
TerazJa

Ogłądałem ten model w Saturnie i przychodząc do sklepu byłem zdecydowany na sharpa 42, wychodząc już na toshibę 37. Uznałem że 37 to dla mojego metrażu będzie akuracik. Pozatym z3030 najlepiej wypadł test analogowej tv - co akurat jest dla mnie wazniejsze bo wiadomo w HD to i zadna nowość ze bedzie bajecznie. Na minus to czern moglabybyc lepsza i troszkę kąty.

PS: Niedługo i ja będe mógł przedstawic swoją subiektywną recenzje tego modelu - spodziewany termin dostawy najblizszy wtorek.Oby kurier nie zawiódł.
 

MaxPayne

New member
demosthenes napisał:
Czy KTOKOLWIEK wie, kiedy Toshiba 37Z3030 znajdzie się w normalnej dystrybucji i sprzedaży, z polską gwarancjąToshiby np. w MM, czy Saturnie, albo u KiKiego????? Czy są jakiekolwiek wiarygodne informacje na ten temat?????? Ileż można czekać... :) Pozdrawiam zastanawiając się, po co reklamują ten TV i dlaczego w UE na zachód od nas można ten TV kupić, a u nas nie.... :confused:


http://www.ceneo.pl/933751
 

ww-05

New member
grzesgol napisał:
Co mnie również martwi, niekórzy podnosili problematyczną kwestię gwarancji w Digitalo. Niestety nie pytałem przed zakupem czy gwarancja jest pisemna i od producenta. Na stronie napisane że 24miesiące i przyjąłem że jest, skoro TV od dystrybutora w Polsce. ( "pan sprzedawca" wpowiada się że wszyscy chcąt e z Angli a oni mają i takie i te z Polski -więc przyjąłem że biorą od polskiego dystrybutora i że posiadają pisemne gwarancjie producenta)

Zastanawiam się mocno nad rezygnacją z tych zakupów.... Jestem jednak ciekawy jaką wymówkę Digitalo wymyśli jutro na brak 47Z3030DG :)

pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę Wam udanych zakupów. Niekoniecznie w Digitalo
icon7.gif
Ja na swój 42" czekałem tylko tydzień w Digitalo, ale otrzymałem do niego tylko (!) fakturę bez gwarancji i na wyjaśnienie sprawy czekam już prawie miesiąc...
Informowano mnie o pismach, które podobno wysłali do TTCE (Toshiba Polska) i równolegle do UOKIK, ale dalej nie mam bardziej konkretnych informacji w sprawie gwarancji. Zadałem też pytanie TTCE o sprawdzenie numerów seryjnych mojego tv i stamtąd też cisza... Widać z tego, że zarówno sama Toshiba (TTCE-Polska) jak i Digitalo tak samo mają w dużym poważaniu swoich klientów. Nic ich (TTCE) nie obchodzą jakieś problemy na styku klient-sklep internetowy, a odnalezienie tego kto wyprodukował tv Toshiba z konkretnym numerem seryjnym jest chyba też powyżej ich możliwości logistyczno-organizacyjnych. Nie wiem czy przy takiej "organizacji" i "współpracy" obu stron warto w ogóle ryzykować zakup produktów tej marki w Polsce, choć na swój TV nie mam powodów do narzekań...i obym dalej nie miał...
 

bobik007

New member
Bez reklam
witam, właśnie dołączam do użytkowników 37z3030, porównywałem ją z panasem 37lz70, na początku większych różnic nie zobaczyłem, ale po krótkim okresie testów, kanały sd i hd na tunerze cyfrowym, tośka zaczęła połykać panasa. 100hz w tośce to kapitalne rozwiązanie, obraz jest ultrapłynny, tam gdzie w lz70 obraz szarpał w z3030 był super płynny. wcześniej tego nie zauważyłem w panasie, ale w porównaiu z tosią było to wyraźne, poza tym lepsza głebia kolorów, lepsza czerń i mnogość ustawień zadecydowały, że zawisła u mnie tosia 37z3030. niezdecydowanym polecam...
 

zzigi

New member
Ponieważ to mój pierwszy post - Witam wszystkich.
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Toshiba 42Z3030DG. Kilkanaście tygodni zastanawiałem się nad wyborem tv i także dzięki Waszej pomocy wybór padł na Toshibe. Poniżej moje spostrzeżenia. Może komuś pomogą w wyborze.
Dodam iż swoją ocenę opieram na źródle sd. Na razie odbieram z anteny dachowej na dwa sposoby. Tradycyjnie oraz w DVB-T, gdyż mam w odległości 20 km taki nadajnik. Pokój ma jedno okno, tv jest ustawiony 1,5m od niego pod kątem 90st. Nasłonecznienie średnie. Odległość od TV wynosi od 2,5 do 4,5m, przy czym już od 2,5m obraz wygląda dobrze. Im dalej tym lepiej. Materiał odbierany w analogu jest średni, lepszy na Polsacie. Za to w dvb-t bardzo dobry. Ogląda się z przyjemnością, choć zależy też od jakości emitowanego programu.
Sygnał ze zwykłego dvd silnie zależy od jakości materiału i może być gorszy niż tvp lub całkiem przyzwoity.

Po małych ustawieniach w menu ogólnym obraz bardzo przyjemny i nie męczący. Kolory bardzo ładne, zbliżone do naturalnych. Jest jeszcze możliwość ustawienia dokładniejszego. Kontrast z dużym zapasem. Do uzyskania miękkiego obrazu większość wartości parametrów mam ustawione poniżej połowy możliwości. Brak jakiegokolwiek smużenia. Obraz bardzo płynny, nie zauważyłem żadnych szarpnięć, czy przeskoków. Świetne skalowanie. Czerń bardzo dobra – jest też możliwość jej regulacji. Dźwięk, jak dla mnie przeciętny. Poprzednik, crt miał pełniejszy, ale po małych głośnikach nie można się chyba spodziewać więcej - przewiduje kino domowe. Pilot lekki i wygodny.
Do tej beczki miodu, jedna łyżka dziegciu. Kąty. Według mojej subiektywnej oceny : poziome do 30st odchylenia jest dobrze, potem obraz zaczyna się pogarszać; pionowe, chyba jeszcze mniejsze. Ważne by środek tv był podczas oglądania na linii oczu. Dużym mankamentem jest możliwość zdefiniowania tylko jednego profilu ustawień użytkownika.

Generalnie po wielkich obawach jak to będzie po przesiadce z crt i antenie dachowej, jestem więcej niż zadowolony i teraz tylko zastanawiam się nad wyborem platformy cyfrowej.
 

bobik007

New member
Bez reklam
chciałbym sprostować moją wypowiedź, jak pisałem wyżej, miałem do testów 37lz70 i 37z3030, początkowo wybrałem z3030, ale po tym jak emocje opadły, zacząłem dokładną analizę, niestety wady toshiby były dla mnie nie do zaakceptowania, a przede wszystkim kąty, to jest naprawdę bardzo słabyyy punkt tośki, szczególnie wtedy gdy wcześniej miało się panasonica i matrycę ips alpha, toshiba ma wiele zalet, ale także wady, które spowodowały, iż u mnie zostaje panas 37lz70. ja miałem możliwość porównania obu modeli w zaciszu domowym. sprawa zupełnie inaczej wygląda w sklepie, dlatego w miarę możliwości proponuję wam prezentację w domu. pozdrawiam i trafnych wyborów życzę...
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Specjalnie dziś przyglądałem się Z3030 tylko i wyłącznie pod względem słynnych już kątów .Moim zdaniem do normalnego oglądania ten LCD jest super , a ;normalnośc; rozumiem że nie oglądam TV z 1-1.5m siedząc pod kątem 35-45 stopni. 42'' model z trzech metrów nawet siedząc około 1.5-2 metrów w bok od środka matrycy dla mnie jest do zaakceptowania.Dziwię się że niektóre Osoby są tak ; wrażliwe ; choc z drugiej strony każdy inaczej postrzega obrazy.
 

ww-05

New member
jaceksobczak napisał:
A jak wygląda sygnał SD cyfrowy ?
Już to gdzieś pisałem, SD z C+ (oczywiście w zależności od kanału) na dobrych kanałach zastanawiam się czy warto inwestować w odbiór w trybie HD - Toshiba radzi sobie z przeskalowaniem do pełnego ekranu bardzo dobrze.
Im lepszy obraz w "źródle" tym lepszy na tv. Chyba poczekam na o wiele szerszą ofertę kanałów HD i wtedy zastanowię czy warto zmieniać C+ na coś innego. Na razie nie widzę uzasadnienia do płacenia dodakowo za HD jeśli to samo mam na Toshibie w SD.
 

chmielek

Klub HDTV.com.pl
vip
Zakup Toshiby LCD 47" Z3030

birut napisał:
Zdecydowalem sie na Regze 47cali z3030.

1) Prosze o osoby ktore kupowaly ten telewizorek przez internet o napisanie w jakich sklepach je nabyli i czy dawali gwarancje toshiba polska.

Na allegro wystwione sa takie od 2 sklepow ale jak dzwonie to ich nie maja .
To po co je wystawiaja.
Chcialbym kupic przez neta ale odebrac osobiscie.
Stad moje drugie pytanie.

2)Czy zna ktos rozmiar kartonika w ktory jest zapakowany lcd .
Zastanawiam sie czy wejdzie do mojego auta.

W media markt bydzia cena 9999lekka przesada.
W necie znalazlem cene 7799zl ale bez Gwarancji Toshiba Polska.

Witam

Kupiłem ją 3 tygodnie temu. Również miałem dylemat od kogo kupić i z jaką gwarancją. W Digitalo oferta cenowa była najtańsza, ale jak zacząłem ich wypytywać o gwarancję. Czy jest gwarancja polska czy niemiecka? I gdzie telewizor będzie naprawiany w razie awarii to nabrali wody w usta i nie odpisali na maila.
Po tym i przeczytaniu opinii o nich,z Digitalo dałem sobie spokój.

W końcu kupiłem za 7998zł w elektromarket.pl z polską gwarancją.
Z czystym sumieniem polecam ten sklep. Mieli najtańszą ofertę na skąpcu.

Pozdrawiam
 
Do góry