Toshiba Z3030 wszystko o serii z, wszystkie wielkości ( 37Z3030D 42Z3030D 47Z3030D)

chemet

New member
Toshiba 42 Z3030 DG

Witam,
Odpowiadam na zadane mi pytanie.
Jest to polska karta gwarancyjna. Toshiba 42Z3030DG
TOSHIBA Autoryzowany Serwis Centralny. A. Solidarności - Warszawa
Gwarancja zawiera tabelę z wykazem lokalizacji stacji serwisowych w Polsce.
TOSHIBA Television Central Europe Sp. z o.o. ul. Pokoju 1 Biskupice Podgórne ,
55-040 Kobierzyce , Polska
 

ww-05

New member
chemet napisał:
Witam,
Odpowiadam na zadane mi pytanie.
Jest to polska karta gwarancyjna. Toshiba 42Z3030DG
TOSHIBA Autoryzowany Serwis Centralny. A. Solidarności - Warszawa
Gwarancja zawiera tabelę z wykazem lokalizacji stacji serwisowych w Polsce.
TOSHIBA Television Central Europe Sp. z o.o. ul. Pokoju 1 Biskupice Podgórne ,
55-040 Kobierzyce , Polska

Dzięki, czyli tak jak powinno być! Gratuluję, możesz spokojnie cieszyć się swoim tv.
 

ProSiaczek

New member
CZy ktoś z szczęśliwych posiadaczy podpinał już kompa i PS3 do tego tv??

Interesuje mnie bardzo jak wygląda współpraca tych sprzętów.
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Dziękuję bardzo KM 1963,czy może mi ktoś doradzić czy jest sens
posiadania full hd przy tej przekątnej i sygnale z kablówki?
Niektórzy forumowicze twierdzą że może być gorzej.
Które modele mają wbudowane tunery cyfrowe?
CZy to pomoże jeżeli nadawca ma wprowadzić nadaw.prog.cyfr.na
przełomie roku?

km1963 napisał:
Witam

jest tutaj
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16084&highlight=fabryka+lcd

ale on nie jest modny ;) ( nie full HD )

Pozdrawiam
 

birut

New member
Zdecydowalem sie na Regze 47cali z3030.

1) Prosze o osoby ktore kupowaly ten telewizorek przez internet o napisanie w jakich sklepach je nabyli i czy dawali gwarancje toshiba polska.

Na allegro wystwione sa takie od 2 sklepow ale jak dzwonie to ich nie maja .
To po co je wystawiaja.
Chcialbym kupic przez neta ale odebrac osobiscie.
Stad moje drugie pytanie.

2)Czy zna ktos rozmiar kartonika w ktory jest zapakowany lcd .
Zastanawiam sie czy wejdzie do mojego auta.

W media markt bydzia cena 9999lekka przesada.
W necie znalazlem cene 7799zl ale bez Gwarancji Toshiba Polska.
 

eweb

New member
Mam przywieźli mi. Od razu jak przyszedłem do domu ustawiłem go na podstawce i odpaliłem. Pierwsze wrażenie jest bardzo emocjonalne dlatego moje uwagi są obarczone tym czynnikiem.

Ponieważ nie mam w zwyczaju czytania instrukcji obsługimiałem ogromne problemy z przebrnięciem przez menu konfiguracyjne cyfrowej telewizji naziemnej (poddałem się po ok godzinie i poczytałem instrukcję po czym w minutkę skonfigurowałem analogowy sygnał z anteny tzw. siatki)

Po czym (już z instrukcją w dłoni) przeszedłem menu konfiguracyjne dźwięku i obrazu (możliwości ustawień dziesiątki).

Obraz z mojej anteny siatkowej jest beznadziejny ale w przypadku TVP2, która ma najsilniejszy sygnał, obraz jest lepiej niż dobry (spodziewałem się gorszego efektu). Po podłączeniu nagrywarki DVD Samsung (model 757) przez HDMI nie powaliło mnie jak niektórych na tym forum; tutaj taka uwaga - dopiero na tym telewizorze widziałem różnicę pomiędzy nagraniami (z Cyfry+) w różnych trybach nagrywarki. I na tym niestety musiałem zakończyc wczorajsze testy ponieważ już była godzina 1, a patrzały wychodziły mi z orbit.

Dam znać co osiągnąłem po podłączeniu Cyfry, natomiast na marginesie muszę stwierdzić że padł mi pilot w mojej nagrywarce (po miesiącu od zakupu) i w związku z tym nie jestem w stanie odpowiednio skonfigurować DVD.
 
Ostatnia edycja:

demosthenes

New member
eweb napisał:
Dam znać co osiągnąłem po podłączeniu Cyfry, natomiast na marginesie muszę stwierdzić że padł mi pilot w mojej nagrywarce (po miesiącu od zakupu) i w związku z tym nie jestem w stanie odpowiednio skonfigurować DVD.

Czekam (y) z wypiekami, co napiszesz dalej.... Ja w każdym razie na pewno!!! Dzięki i pozdrawiam!
 

robert5

New member
Witam
czy w 37z3030 problem z katami taki sam jak w 42'?
pozdrawiam:eek:k:
Nie wiem jak jak wygląda w wersji 42" ale w 37" nie jest to duży problem,widziałem sony 40d3500 muszę przyznać że miał lepsze kąty .

[Po podłączeniu nagrywarki DVD Samsung (model 757) przez HDMI nie powaliło mnie jak niektórych na tym forum; tutaj taka uwaga /QUOTE]

Z dvd rzeczywiście nie ma co powalać ten telewizorek jest stworzony do hd ,mam podłączony box n-ki i,kanały hd to dopiero jazda":)Powiem tak analog wygląda przyzwoicie ,jednak przy tym systemie przewaga jest po stronie kineskopu ale obraz HD to LCD
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
:D ale dokonałeś kalibracji ?
lub choćby zmiany podświetlenia matrycy ?
Dali Ci pilota do reki ?
Bo dopiero wówczas widać różnice - tylko na czyją stronę :hmm:
 

eweb

New member
Przepraszam że tak długo to trwało, ale potomek w drodze to i obowiązki są:grin:.

Wizorek podłaczyłem do Cyfry do zwykłego Fergusona 6018 kablem za 20 PLN scart.
Obraz niezły choć widoczne są różnice w jakości poszczególnych kanałów (niewidoczne na starym 21" CRT). Nie jest to HD ale obraz jest lepiej niż dobry , rewelacyjnie wyglądają kreskówki i sceny w jasnej scenerii z kontrastowymi kolorami; drugi plan rozmyty ale po podłączeniu starego CRT i na nim zauważyłem tą cechę.
Mam uwagi jedynie do ciemnych scen które ewidentnie mi się nie podobają, zlewają się (np. dwóch stojących obok siebie facetów ubranych w ciemne garnitury zlewają się i widać tylko bezkszałtną masę z dwoma głowami (przypominam że to sygnał SD)) - po namyśle uważam że można to wyregulować poziomem czerni i bawiąc się kolorami na co mi brakło czasu.
W przypadku podświelania matrycy nie bardzo wiem co można tą regulacją osiągnąć ale dalej się bawię więc może do tego dojdę.
Wracając do tematu sygnału analowego z anteny siatkowej , który wcześniej poruszałem to po przełaczeniu na inną antenę obraz wyraźnie zyskał i obecnie jest nawet lepszy niż na CRT, co mnie dziwi, ale tak jest.
W przyszłym tygodniu wezmę od taty na próbę "n" i zobaczę czy mnie z nóg zwali (jak mnie ocucą to dam znać).

Podsumowywując mój jakże chaotyczny pseudo teścik polecam gorąco ten telewizor wszytkim zdecydowanym, a niezdecydowanym sugeruję aby wzięli ten model pod uwagę przy wyborze.:eek:k:
 

Jimmy

New member
Witam

Czy ktoś wie lub widział gdzieś w necie specyfikację 47 Z3030 z podanym czasem reakcji matrycy?
Gdy pytałem sprzedawcę Toshiby w Saturnie to dawał jakieś mętne wyjaśnienie o rzekomym niedoganiu się Toshiby co do standardu w jakim ma być określony czas reakcji dla telewizorów tej serii. Boję się, że nie pierwszy to raz gdy niewygodne informacje są ukrywane przez producentow sprzętu. Niestety celuje w tym np. Sharp.
Pozdrawiam
 

krisder

New member
Bez reklam
Witam!
Mam pytanie, dla fachmanów może głupie. Właśnie jedzie do mnie Toshiba 37Z3030DG w związku z tym sprawiłem sobie "n" telewizję (jeszcze nie zamontowana). Dotychczas CRT był połączony z DVD Yamaha kablem scart. DVD z amplitunerem Yamaha optykiem. Teraz wiem że dekoder n połączę z lc kablem HDMI. Nie wiem czy połączenie DVD z Toshibą może pozostać tak jak poprzednio czy lepsze będzie połączenie przez component. Jak najlepiej połączyć dekoder z amplitunerem? Czy również przez component czy może lepiej optykiem? Chodzi mi o dżwięk wielokanałowy.:roll:
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Napewno sygnał po componencie (DVD -LCD)będzie lepszy niż po scarcie,jeżeli chodzi Ci o dzwięk wielokanałowy to optyk spełni twoje oczekiwania.
 

Gatekeeper

New member
witam,

pozwolę sobie skrobnąć kilka słów, jako że w końcu udało mi się porozmawiać z kimś z Toshiba Polska, bardzo dobrze obeznanym w temacie ichnich telewizorków. Zaznaczam, iż nie był to żaden pan Heniek czy inny niedorozwój z infolinii telefonicznej, więc informacje można traktować jako 100% pewne.

W kwestii matryc zostało już chyba wszystko powiedziane, ja dorzucę tylko że Toshiba stosuje matryce VA oraz dwa rodzaje matryc IPS. W niższych modelach montowane są matryce IPS-ALpha (spółki IPS-ALPHA INC.), zaś w lepszych (Z3030) matryce S-IPS (spółki LG-PHILIPS).

W kwestii tego nieszczęsnego "FULL 10-BIT PROCESSING" - nikt chyba do końca nie był w stanie na forum odpowiedzieć, czy to matryce są 10-bitiwe, czy tylko obróbka/przetwarzanie sygnału jest 10-bitowa. Sprawa wygląda następująco: Toshiba stosuje FULL 10-bit processing, czyli zarówno matryca, jak i elektronika przetwarzają obraz z 10-bitową dokładnością.

Jeszcze w kwestii matryc: z tego co pamiętam, to pojawiały się w wątkach jakieś niejasności i wątpliwości, że 10-bitowe matryce są montowane w modelach od 42" w górę. Oficjalnie mogę potwierdzić: KAŻDY telewizor z serii Z3030, XF oraz ZF posiada matrycę 10-bitową.



pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry