Toshiba Z3030 wszystko o serii z, wszystkie wielkości ( 37Z3030D 42Z3030D 47Z3030D)

ww-05

New member
kozikhana napisał:
Już tak ustawiałem i jest jeszcze gorzej jakoś bardzo ciemno,nie wchodziłem do menu serwisowego bo nie wiem jak.Po drugie to są ustawienia do x3030d.Najwiekszy problem mam z obrazem kiedy jest ruch kamery w poziomie ,traci ostrość najbardziej widać to na piłce nożnej. Zamówiłem kabel firmowy tech-linka więć poczekam i będę dalej walczył.Ten sam problem miałem przy wcześniejszym tv amoi chodź obraz miałem też lepszy.
Nie wiem co Ty tam poustawiałeś, na moim 42Z3030 włączyłem coś, co się nazywa Active Vision M100, na On też "Stabilizacja obrazu". Na początek spróbuj może po zwykłym Scart'cie, a potem dla porównania po HDMI, może nie ma zgodności standardów w tym zakresie, albo masz walnięty kabel.
Sprawdź też poprzez klawisz "Wybór preferencji ustawień obrazu" (2-gi od lewej w trzecim wiersz od dołu) - może masz włczony tryb kina, wtedy jest ciemniej, przełącz na początek chyba na standard lub na dynamic.
 

oki44

New member
grah napisał:
Tu chyba nie ma co się przerzucać porównaniami.
Ja miałem okazję testować w zaciszu domowym JVC V80, Sharp XL2 i Toshibę Z3030DG. Została na stałe Toshiba. Z tego co wiem, to takie samo porównanie zostało jeszcze przeprowadzone conajmniej 2 razy i za każdym razem został inny TV. Tak więc z 3 TV, na 3 porównania, każdemu podobał się inny.
Masz rqcję grah, też miałem w domu te trzy modele. U mnie został xl2, ale nie spierał bym się z nikim, co do wyższości jednego nad drugim. Wszystkie są podobne, różnią się niuansami, trzeba je samemu porównać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zawsze twierdziłem i twierdzę, że każdy potencjalny kupujacy powinien sam przed zakupem móc sprawdzić / jazda próbna/ telewizor we własnym domu.

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17438
Świetne skalowanie w SD. A ujęcia obrazy są robione z odległosci 1,5 metra .
fd3516657719eeabmed.jpg


odzwierciedlenie kolorów również w SD - znakomite.
3a32f85a51a62eadmed.jpg
 

ww-05

New member
pp56825 napisał:
ww co masz na mysli wyjasnia ? mozesz powiedziec cos wiecej. pls
Jak widac w tamtym wątku Digitalo pisze jakies pisma do Q-N (firma serwisująca m.in. Toshiby) i TTCE (Toshiba Polska) (via UOKIK) w celu wyjasnienia sprawy kart gwarancyjnych, ktore poprzednio nie były wymagane przez Q-N, a teraz jakby po interwencji MM zaczęły być wymagane. Ale do ostatecznego rozwiania wszystkich wątpliwości trochę jeszcze zostało.
Poczekamy... zaobaczymy... W interesie wszystkich sklepów internetowych leży wyjaśnienie takich spraw w interesie swoim i przede wszystkim ich potencjalnych klientów. Nikt nie będzie się narażał (klienci) na jakieś spory pomiędzy serwisem i sprzedawcą - lepiej pewnie nawet dołożyć kilkaset złotych i spać spokojnie w razie konieczności naprawy. Choć zawsze można spojrzeć na to i z drugiej strony: za towar odpowiada sprzedawca (zgodnie z zapisami prawa) i nawet jak nie dał nam karty gwarancyjnej to musi nasz sprzęt naprawić. Istotna jest tu chyba kwestia tzw. poczucia bezpieczeństwa klienta sklepów internetowych - widząc taką nie jasną sytuację i nie mając "papieru" z warunkami świadczenia usług gwarancyjnych (poza tym co jest napisane w sposób bardzo skrótowy na stronach www sprzedawcy), klient zapewne wybierze inny sklep/ sprzedawcę, który zapewni mu to bezpieczeństwo i święty spokój.
Sama faktura za towar, na której nie ma ani słowa o gwarancji (i sposobie naprawy) sprzętu to trochę za mało.
 

scic05

New member
Moze mi ktos powiedziec czym sie rozni Toshiba 42Z3030D od 42Z3030DG ??

i jeszcze mam pytanie czy ma 24p (24 klatki na sekundę) bo Sharp 42XL2E to ma a miedzy nim sie waham ??
 
Ostatnia edycja:

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już byłem skłonny kupić z3030, ale po przetestowniu go w sklepie musiałem wstrzymać się z tą decyzją.
Brakowalo mi odpowiedniej ostrości i szczegółowości obrazu. Drugi plan był rozmazany , a przy jakichkolwiek ruchach zlewał się wręcz w bezkształtną plamę...Grzebałem w ustawieniach prawie trzy godziny i nie osiągnąłem nic , co by mnie w pełni zadowoliło.Przemilczę fakt,że na kilku stojących obok tv wyglądało to duużo lepiej !
Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu,że technologia lcd wciąż jest w powijakach i nawet mając te ok. 8-10 tys.zł do wydania , nie uda się kupić jeszcze w tej chwili NIC, z czego człowiek byłby naprawdę w PEŁNI zadowolony / usatysfakcjonowany.
Pozostaje więc chyba jeszcze trochę poczekać - może naukowcy wreszcie dopracują tę technologię.
Chętnie poczytam wasze opinie , również te , które będą starały się mi udowodnić ,że nie mam racji.
 

jimmx

New member
Zyczę powodzenia... mam nadzieję że zdąrzysz przed śmiercią kupić sobie jakikolwie telewizor :)
Przecież logiczne że co chwilę wychodzi coraz to nowsza technologia i mozesz czekac w nieskonczonosc...
Ja kupiłem tą Toshibę i na moje warunki finansowe i wymaganiowe jestem w pełni usatysfakcjonowany.
 

elfior

New member
Mam małe pytanko...W mojej miejscowości nigdzie nie zanalazłem Tośki 42z3030, widziałem natomiast 42x3000. Czy kąty w tych tv są podobne? Wszędzie piszą o nienajlepszych kątach w z3030 i chciałbym mieć jakieś porównanie..
 

gatar

Active member
Bez reklam
ja67 napisał:
Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu,że technologia lcd wciąż jest w powijakach i nawet mając te ok. 8-10 tys.zł do wydania , nie uda się kupić jeszcze w tej chwili NIC, z czego człowiek byłby naprawdę w PEŁNI zadowolony / usatysfakcjonowany.
Pozostaje więc chyba jeszcze trochę poczekać - może naukowcy wreszcie dopracują tę technologię.
Chętnie poczytam wasze opinie , również te , które będą starały się mi udowodnić ,że nie mam racji.
Witam.
To jest oczywiście Twoja opinia, z którą w wiekszości nie zgadzam się.
LCD na rynku jest od dobrych kilku lat ... to nie są powijaki. Taka to technologia. Czy jest cokolwiek z czego jesteś W PEŁNI (w 100%) zadowolony, bo ja czegoś takiego nie znam (z czego byłbym rad w 100%). Możesz czekać bardzo dłuuuugo i przy Twoim, bardzo analitycznym podejściu do techniki możesz się nie doczekac lub wybrac inną technologię. Nie chcę Ciebie przekonywać, że nie masz racji. Oczywiście masz rację .... Swoją rację i ja to szanuję.
 

skizzie

New member
Witam,

czy tosia posiada mozliwość wyświetlenia informacji o sygnale podanym przez HDMI ? Chodzi o rozdzielczość, częstotliwość itp. Czytam instrukcję i nie mogę się tego doszukać.

Pozdrawiam
Krzysiek
 

skizzie

New member
Witam,

nie chcę nikogo oczerniać ale osobiście zrezygnowałem z zakupu w Digitalo. W momencie jak zamawiałem tv był na magazynie (dostepność 1-2 dni) a jak zadzwoniłem po 3 dniach czy coś się dzieje w sprawie mojego zamówienia to się dowiedziałem, że mam czekać bo... towar nie dojechał, nawet MM nie dostaje tyle ile zamawia, kurier miał wypadek. Wiem że ogólnie jest ciężko teraz z tv ale takie pokrętne tłumaczenia doprowadzaja mnie do szewskiej pasji. Wolę usłyszeć na dzień dobry że mam czekać 2 tygodnie ale niech to będzie prawdą. Tv dojechał do mnie wczoraj z innego sklepu z fakturą i kartą gwarancyjna producenta.
Pozdrawiam
Krzysiek
 

scic05

New member
Przejechałem dzisiaj caly Poznan i nigdzie nie znalazłem tej Toshiby :/
Stary był na mnie wkurzony bo dzisiaj juz chcial go miec :/
Alternatywa byl Sharp xl2 ktorego tez nie moglem znalezc a jak byl to 46' za 12tys:/ ja szukalem 42.
Czy mozecie poradzic cos innego ale dobrego?? Wszedzie bylo pelno Samsungow Panasonickow i Phillipsow
 

scic05

New member
W sklepie dla debili koles mi powiedzial ze duzo ludzi pyta sie o ten model, ale on nie wie kiedy bedzie bo szef nie kwapi sie zeby go zamowic :/
 

birut

New member
DO JA67
No tak ale ile mozna czekac .
Ja tez sie zastanawiam nad tym LCD.
Ale cholerka sam nie wiem czy kupowac teraz czy poczekac tak do lutego moze cos nowego wejdzie.
Niby na forum pisza ze narazie zadnych nowosci nie bedzie.
Przeciez Z3030d miesiac temu wszedl na rynek.
Sam nie wiem a czekac na ledy to mozna nawet z 5lat,zanim beda kosztowaly tyle co lcd i beda tak trwale i wyswietlaly obraz w full hd.
 

ww-05

New member
ja67 napisał:
Już byłem skłonny kupić z3030, ale po przetestowniu go w sklepie musiałem wstrzymać się z tą decyzją.
Brakowalo mi odpowiedniej ostrości i szczegółowości obrazu. Drugi plan był rozmazany , a przy jakichkolwiek ruchach zlewał się wręcz w bezkształtną plamę...Grzebałem w ustawieniach prawie trzy godziny i nie osiągnąłem nic , co by mnie w pełni zadowoliło.Przemilczę fakt,że na kilku stojących obok tv wyglądało to duużo lepiej !
Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu,że technologia lcd wciąż jest w powijakach i nawet mając te ok. 8-10 tys.zł do wydania , nie uda się kupić jeszcze w tej chwili NIC, z czego człowiek byłby naprawdę w PEŁNI zadowolony / usatysfakcjonowany.
Pozostaje więc chyba jeszcze trochę poczekać - może naukowcy wreszcie dopracują tę technologię.
Chętnie poczytam wasze opinie , również te , które będą starały się mi udowodnić ,że nie mam racji.
Trudno mi ocenić ten konkretny egzemplarz, który akurat "testowałeś".
Ja mam Z3030DG od kilku tygodni i nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń do obrazu - a oglądam zwykłą Cyfrę+. Nawet na antenie siatkowej odbiór naziemnych programów analogowych jest więcej niż dobry. Więc prawdopodobnie trafiłeś albo na jakiś felerny egzemplarz (w co wątpię), albo raczej na fatalne źródło sygnału + ustawienia wielu innych podbnych Tobie "szperaczy", którzy wszystko co mogli poprzestawiali na "własne widzimisię" i nie potrafiłeś tego wyprostować. Parę lat temu podobnie podchodziłem do tematu tv lcd - teraz mam już kolejny i z każdego z nich byłem i jestem praktycznie zadowolony. Każdy tv ma swoje wady i zalety. Nigdy nie znajdziesz tylko takiego z samymi zaletami. Sygnał tv w większości sklepów jest co najmniej "fatalny" i nie ma go co porównywać z warunkami domowymi - chyba, że masz tak samo kiepskie źródło sygnału. Jeśli masz choćby Cyfrę+, N, albo Polsat i w miarę sprawny dekoder to na pewno z odbioru będziesz zadowolony.
Ale czekać to Twój przywilej. Zrobisz jak zechcesz. Aby się jak najmniej rozczarować, przynajmniej finansowo, zrób tak: wylosuj markę i najtańszy typ tv - pewnie i tak dla Ciebie będzie odbierał on za dobrze. A Twoja rodzina nie podzieli Twoich obaw.
 
Ostatnia edycja:
Do góry