Toshiba VL963 - rodzina 2012

zibciu

Member
Cześć M,
Niestety muszę Cię zasmucić. Używanie czyichś "dobrych ustawień" z forum na Twoim telewizorze może mieć dokładnie odwrotny efekt. Każdy telewizor jest ciut indywidualny. Już wcześniej pisalem o tym w tym temacie.
Mimo wszystko gratuluję zakupu. Samemu zaraz po kupieniu bałem się, że popełniłem błąd, bo często ludzie pisali, że Panasy i Philipsy (zwłaszcza PFL6007) są dużo lepsze. Ale czytając o problemach innych i widząc porównanie z modelem E5E wiem, że mam cudowny telewizor z genialnym obrazem. I kilkoma wadami, z którymi da się żyć (wolne przełączanie kanałów, leciutki clouding). Zatem gratuluję zakupu.
BTW z ciekawostek - postanowiłem zobaczyć obraz absolutnie bez ulepszaczy. W tym celu przeprowadziłem "swoją kalibrację" (Tablice Burosha) w trybie "Gra". I powiem szczerze. Tryby ulepszania (oczywiście bez przeginania aż do efektu Teatru) są genialne. Ten telewizor sprawia, że nawet zwykły divx wygląda jakby był w HD. Tryb Hollywood 2 z delikatnymi poprawkami jest dla mnie RULEZ :D
 

alf1973

New member
Witam posiadam telewizor Toshiba 47VL963 a od kilku dni UPC cyfrową z modułu CI+ od początku instalator tłumaczył mi że jest nie kompatybilny i na pewno nie będzie działać . Dalsze wywody typu że z modułem są tylko problemy i żeby brać tuner nie pomogły ;) , uparty jestem . Niestety po instalacji pierwsze schody tv nie szuka cyfrowych stacji z kablówki tylko cyfrowe naziemne i analog , problem rozwiązałem zmieniając kraj na Niemcy jasne przecież w Polsce nie ma cyfrowych kablówek (telewizor składany w Polsce ). Oczywiście nie działają funkcje dodatkowe interaktywne ale o tym akurat wiedziałem . Problem numer 2 to po zmianie kraju na Niemcy brak polskich znaków w przewodniku i tu liczę na małą pomoc jak to przeskoczyć zaznaczam że zmiana na Polskę nie wchodzi w grę bo tracę dostęp do kablówki .
ps. dużym plusem jest możliwość poustawiania kanałów według własnego gustu
 

Olmis1

New member
Wiem, że każdy ma swoje ustawienia i preferencje, ale od czegoś trzeba zacząć:niewiem: Jak na razie dla mnie Hollywood 2 jest najlepszy, ale póki co nie mam czasu się z nim bawić. Może dopiero w długi weekend... ?
przed zakupem też mocno zastanawiałem się nad Philipsem 6007 - ale w końcu zdecydowała cena przy chyba porównywalnych możliwościach. Jestem zadowolony, obraz jest b. dobry, SD ładnie się skaluje, ma wszystko co trzeba. Teraz próbujemy testować filmy 2D i 3D, a potem xbox, net, sat... :cool:

Olmis
 

daremar

New member
cześć
wie ktoś może w jaki sposób ustawić zegar w tym TV,
czy na naszych TV działa Iplex bo podobno "Od piątku w wybranych modelach telewizorów Toshiba dostępna jest aplikacja VOD – IPLEX. Dzięki niej macie ZA DARMO dostęp do tysięcy polskich i zagranicznych produkcji!"
 

al79

New member
Mam do Was pytanie, posiadaczy tego tv. Też go ostatnio nabyłem, obraz jest super itd. W zasadzie to przeszedł wszelkie oczekiwania, ale jestem chyba tym który nie ma dużych wymagań. :cool:
Nie miałem wcześniej nigdy takiego tv i nie umiem się przyzwyczaić do dużego ekranu, to pierwszy problem. Drugi, to różnica między czernią i bielą - jest za duża - czy da się to jakoś zniwelować w ustawieniach?
Kolory sobie zmniejszyłem i jest super, ale czarne jest zbyt czarne i nic nie widzę, a jak dam jaśniej, to gdy scena zmienia się na jasny widok - razi mnie po gałach. :shock:
Reszta może być. Wiecie jak to jest, człowiek na starość ma swoje przyzwyczajenia i nie da się starego psa nauczyć nowych sztuczek, bo nie będzie chciał. To samo tutaj. Miałem kiedyś kineskopowy Sony, obraz był zawsze lekko szarawy, delikatny, kolory ustawiałem na blade prawie czarno - białe i tak chciałbym ustawić ten tv. Kolory udało mi się w prosty sposób, po prostu zmniejszyłem je.
Tylko gdyby komuś udało się już ustawić go, skalibrować do poziomu mniej czerni i mniej bieli, by między nimi nie było takiej różnicy. Chętnie skorzystam. Czytałem Wasze wypowiedzi, że każdy tv jest inny, ale zawsze można w przybliżeniu przetestować. A jak się nie ma punktu wyjścia to nie wiem jak to zrobić. W starym Sony był tylko kontrast, jasność i to wystarczyło do zmian. Teraz jest tego tyle, że nie wiadomo co za co odpowiada. Np. jasność i odcień - nie wiadomo czym się to różni. Po zmniejszeniu obydwa przyciemniają. Po zwiększeniu, jest jaśniej. :fool:

Na standardowym pozmniejszałem kolory na -20 do -25 (testuje między nimi, ale chyba ostatecznie jeszcze zmniejszę, bo przy rysowanych jest za kolorowo) a w zaawansowanych zmieniłem wszystkie opcje czerwonego na +3, odpowiednio zielonego na -2, niebieskiego na -3, żółtego na +2 i tego takiego różowego na +1, a ostatniego zielonkawego na -1.
Zmniejszyłem też jasność i kontrast oraz odcień. Wyłączyłem te wszystkie kontrole. Trochę się przyciemnił. Potrzebne tylko te ustawienia, żeby było widać zarówno w ciemnych scenach i w jasnych bez dużych rozbieżności w sekwencji czerń - biel. Jakby ktoś zapodał jak to zrobić. :blagam:
Dzięki. Pozdrawiam.
 

zibciu

Member
Masz generalnie za ostro poustawiany telewizor. Zacznij od wybrania trybu Hollywood 2. Na nim powinieneś mieć bardziej stonowane kolory. Nie przesadzaj z kontrastem, podswietleniem, kolorem. Barwę ciepłą. A dalej to już trochę większa zabawa konkretnymi kolorami...

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry