Toshiba VL963 - rodzina 2012

zibciu

Member
Niestety podawanie konkretnej firmy jest tutaj kasowane (konkurencja?). Musisz poszukać w necie co polecają...

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

zibciu

Member
Warto sobie telewizorek ustawić pod siebie. Wczoraj pograłęm chwilę w MOH - akcja w nocy w dżungli. Stwierdziłem, że trochę słaba widoczność i sobie przypomniałem o ustawieniach typu "GRA", czy "Dynamiczny". Włączyłęm do porównania. I się załąmałem (albo zachwyciłem). Bo na predefiniowanych ustawieniach zobaczyłem same czarne plamy, tam, gdzie w moich ustawieniach miałem ciemne faktury drzew, czy ściany domu. ;) natomiast nie polecam kopiować ustawień "gotowców" - stwierdziłęm po przeczytaniu tekstu z "zaprzyjaźnionego forum":
ustawienia-kalibracyjne-do-skopiowania
(wyższy wiersz wpiszcie w (jakąś popularna na "G") wyszukiwarkę i wybierzcie pierwszy link - powinien być blog telewizyjny ;)
 

Luca Brasi

New member
A jak ten telewizor sprawuje po podłączeniu do konsoli? Chodzi mi o sławetny input lag (w recenzji przeczytałem, że wynosi on około 64ms, co jest raczej średnim wynikiem).
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
45819211.png

50ms
Pełna współpraca z PC / Konsolą, obraz bez smużenia.
 

zibciu

Member
Jacenty,
Nie czepiaj sie proszę. Z "Panem Rysiem" na PW prowadziliśmy wcześniej dyskusję dot prostej kalibracji tego modelu. Stąd mój żarcik. Swoją drogą nikt tutaj nie uważa się nawet za "półprofesjonalistę". Chyba tylko "locoloco" (wybacz Kiki kolejny żarcik) i parę innych osób mogłoby próbować.
Większość osób wypowiadających się na temat telewizorów (i nie tylko) to czynni obserwatorzy, którzy zwykle chcą pomóc. A nierzadko sami o tę pomoc proszą ;)
 

zibciu

Member
Ustawień nie posiadam. Tym bardziej, ze podobno kopiowanie ustawień nie ma sensu na różnych telewizorach.
Natomiast mam ciekawostkę. Rodzice na gwiazdkę dostali Panasonica E5E 42 cale. I jestem załamany jakością obrazu na tamtym modelu. Kiki żarliwie go polecał, natomiast skalowanie SD to porażka. Same ząbki. Chyba, ze Petrus w Toruniu daje taki obraz analogowy. O raz kolejny daje punkt dla Toshiby

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

daremar

New member
czy ktoś z Was używa w tym modelu modułu CAM Conax z kablówką,
opłaca się w to inwestować czy też lepiej brać dekoder?
 

czarny03

New member
TOSHIBA 42VL963G czy ten model posiada szybę jak vl 748
i jak ma się ona do sharpa 830e
 
Ostatnia edycja:

radish

New member
chciałbym się dowiedzieć coś o tym modelu, bo jest teraz w cenie 2800.
Mam kilka pytań do posiadaczy w.w sprzętu:

1) jak wygląda odtwarzanie multimediów z dysku usb (głównie format .mkv + .srt), czy obraz uruchamia się na full screen? (bo np: w LG 660s pojawiają się czarne pasy góra/dół - panorama), czy można zmienić wielkość wyświetlanego obrazu, powiedzmy pomniejszyć gdyż może się zdarzyć, że mamy słabą jakość odtwarzanego obrazu i chcemy poprzez zmniejszenie obraz poprawić jej jakość?
2) czy ktoś ma go podłączonego pod laptopa? czy multimedia uruchomione z laptopa wyglądają równie dobrze jak przy sygnale hd/sd?
3) wiem, że ten model nie posiada WIFI, pytanie do tych, którzy dokupili adaptery, czy są z nimi jakieś problemy, czy kupiliście,zamontowaliście i zapomnieliście (czyt. wszystko chodzi płynnie, żadnych problemów)
4) jak wyglądają napisy podczas oglądania filmów z dysku usb (czy czionka jest wystarczająco duża/wyraźna? czy można ją powiększyć/pomniejszyć/zmienić położenie (góra/dół).


na razie to wszystko, co na szybko przyszło mi do głowy.

dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

R
 

robrob1

Member
odp

chciałbym się dowiedzieć coś o tym modelu, bo jest teraz w cenie 2800.
Mam kilka pytań do posiadaczy w.w sprzętu:

1) jak wygląda odtwarzanie multimediów z dysku usb (głównie format .mkv + .srt), czy obraz uruchamia się na full screen? (bo np: w LG 660s pojawiają się czarne pasy góra/dół - panorama), czy można zmienić wielkość wyświetlanego obrazu, powiedzmy pomniejszyć gdyż może się zdarzyć, że mamy słabą jakość odtwarzanego obrazu i chcemy poprzez zmniejszenie obraz poprawić jej jakość?
- z dysku czyta mi na razie wszystko oprócz filmów z aparatu(VOB.) SRT widzi, ale wielkości liter za pomocą pilota nie można zmienić- przynajmniej ja nie znalazłem takiej opcji. Wielkość obrazu mogę tylko zmienić oglądając DVB-t, przy filmach nie mogłem. Panorama/pasy- zależy od filmu czy jest na cały ekran czy z pasami.
2) czy ktoś ma go podłączonego pod laptopa? czy multimedia uruchomione z laptopa wyglądają równie dobrze jak przy sygnale hd/sd?.
- dla mnie czy z dysku czy z laptopa po HDMI- to taka sama jakość
3) wiem, że ten model nie posiada WIFI, pytanie do tych, którzy dokupili adaptery, czy są z nimi jakieś problemy, czy kupiliście,zamontowaliście i zapomnieliście (czyt. wszystko chodzi płynnie, żadnych problemów)
-próbowałem z netgearem 3100, ale TV go nie widział i byłem zmuszony podpiąć pod router kablem
4) jak wyglądają napisy podczas oglądania filmów z dysku usb (czy czionka jest wystarczająco duża/wyraźna? czy można ją powiększyć/pomniejszyć/zmienić położenie (góra/dół).
- napisy ok, ale nie mogłem ich zwiększać, zmieniać położenia...


na razie to wszystko, co na szybko przyszło mi do głowy.

dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

R
odp pod pytaniami
 

ditomee

New member
Czy ktos poradzil sobie z napisami przy divixach śćłóżź , i jak to jest z przegladarka da sie serfowac po internecie ??
 

alf1973

New member
Witam od początku grudnia jestem "szczęśliwym " posiadaczem Toshiby 47VL963 moje wielkie szczęście objawiło się po raz pierwszy już 3 dnia po zakupie (zawieszenie zero reakcji).Na szczęście sklep wymienił mi od ręki na nowy , tym razem moje szczęście trwało 2 tygodnie i replay . Nerwy dyskusja z kierownikiem sklepu i wymiana na następny po 3 dniach (dzień przed wigilią).Święta z Tosią super :) i następne piękne dni aż do dzisiaj kolejna zwiecha i dużo radości bez tv na święta a potem serwis , powodzenia dla innych użytkowników Wesołych Świąt (to na pewno moja ostatnia toshiba)
 

Olmis1

New member
Witam,
no więc i ja zostałem szczęśliwym posiadaczem VL963 :razz: Kupiłem z pewnym i obawami przez sklep Pixmania - czyli jest to wersja na rynek francuski - oznaczenie "F". Podobno niczym się nie różni od G, oprócz ceny...:shock: Na razie ją testuję i próbuję ustawić, i póki co nie zauważyłem jakichś problemów. Ładnie odbiera DVB-T oraz DVBT-2 (w okolicach Warszawy są prowadzone testy). Może jedynie mały mankament, że na kanałach HD wchodzi w tryb "szeroki kąt" zamiast "natywny". A - i jeszcze nie doszedłem, jak usunąć nadmiarowe kanały TV z listy:confused:
A czy ma ktoś może jakieś dobre ustawienia do kalibracji tego TV?

Pzdr
M.
 
Do góry