Toshiba seria ZF

RheeTCT

New member
do jtd

ENDZI porównywał Panasonika z Toshibą ZF, więc gdzie go miałem spytac o PY800? w wątku o Panasie?
Sami porządkowi cholerka.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam :). Kalibrację którą zamieściłem w necie robiłem dla swoich potrzeb w domu (w miejscu w którym stoi TV). Dlatego oczywiście każdy musi dostosować ustawienia (z małą korektą) pod siebie. U mnie takie ustawienia jak kolegi yamashi nie wchodza w rachubę. Robiłem to za pomoca płyty ale nie pamiętam jej nazwy ;). Co do liter na telegazecie - jaki masz sygnał tzn. pod co masz podłączone, bo Ja mam Cyfra+ i u mnie są wszystkie ą,ó,ż,ź itd.
Lube przyglądałem się czerni o której pisałeś i powiem szczerze że nie zauważyłem takiego efektu jaki występuje u Ciebie, popatrze jeszcze dokładniej dzisiaj wieczorem, może coś zauważe.
Co do przełaczania TV jak się włącza DVD to niestety tak jest, też musze po włączeniu DVD przełączać, ale się już przyzwyczaiłem ;).
Pozdrawiam
 

lube

New member
gilek1975 napisał:
Lube przyglądałem się czerni o której pisałeś i powiem szczerze że nie zauważyłem takiego efektu jaki występuje u Ciebie, popatrze jeszcze dokładniej dzisiaj wieczorem, może coś zauważe.
Co do przełaczania TV jak się włącza DVD to niestety tak jest, też musze po włączeniu DVD przełączać, ale się już przyzwyczaiłem ;).
Pozdrawiam

Opisany efekt z czernią zaobserwowałem tylko na 2-3 programach SD i to w ciemnych scenach (były to bodajże Polasat i TVN Turbo).

Co to włączania DVD ręcznie to rozwiązałem ten problem... kupując Logitech'a Harmony 555 :) Teraz "one touch" i wszystko się włącza przygotowane pod oglądanie filmu z automatycznym wyborem wejść :eek:k:

Pozdrawiam
 

szpigiel9

New member
Regza

Mi dziś przywożą toshibę 40 zf355 i jestem ciekaw czy faktycznie będzie taka rewelacyjna. Mam sharpa 32 p50 od 4 lat i dobrze wygląda w nim HD. Toshiby zf wogóle nie widziałem na oczy bo nigdzie jej nie mieli tylko z3030 oglądałem. Aż się boję, że z 2,5 metra różnica oprócz wielkości matrycy będzie znikoma a te wszystkie zachwyty pochodzą od ludzi którzy przesiedli się z 21" crt. Ale może będzie jakaś super jakość obrazu i widoczna różnica ze staruszkiem sharpem - oby bo szkoda było by kasy jak nie wiele więcej by tosia pokazała. Jak porównam to opiszę na zachwyty nie liczę bo wedłóg mnie one są tylko wtedy jeżeli zmienia się crt na lcd. Liczę na brak pikselozy przy szybkim przesuwaniu się kamery po publiczności na meczu, lux czerni, żywsze kolory i brak minimalnych przycięć dzięki 100Hz.A jak będzie to się okaże....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Py 800 nie ma jeszcze w Panasonic Polska.
A Toshibę mozesz być spokojny - rewelacja w każdym calu.
Pamiętaj że właśnie na tym portalu została wybrana jako najładnieszy telewizor.
www.zlotypixel.pl
 

amadeo

New member
Lech100 napisał:
Czy mozna ten test przetlumaczyc jakims programikiem na polski?:confused:
InterTran potrafi ale efekty są opłakane.

Edit: Google Translate dorobiło się polskiego, oto efekt:
http://209.85.135.104/translate_c?h...dvd.de/hardware/2008/toshiba_52zf355d_1.shtml

Moje eksperymentalne ;) tłumaczenie wad i zalet:

+ skrajnie ostry obraz
+ bardzo wysoki kontrast
+ ledwie widoczne szumy (panelu)
+ doskonałe odtwarzanie ruchu
+ rozległe możliwości regulacji obrazu
+ dobre właściwości akustyczne
+ szlachetny wygląd
+ przyzwoita cena

- zazielenienie (panelu w tym testowanym egzemplarzu)
(mój dopisek: widoczne na przykład na twarzach)
- poziom czerni do ulepszenia

Amadeo
 
Ostatnia edycja:

KOJOT80

New member
Zwracam się do posiadaczy Toshiby ZF 355. Co sądzicie o jakości obrazu?
Czy faktycznie smuży delikatnie w pionie tak jak podał kiki w testach???
Zastanawiam się nad wyborem między Toshibą a Panasem 37LZD800.
 

mizarialkor

New member
Witam
Mam pytanie dotyczące głośności pracy 40ZF. MIałem już u siebie 2 Tośki 42Z i jedną 37C i niestety wszystkie po zjechaniu poziomu podświetlenia matrycy poniżej 90 zaczynały buczeć, wyraźnie słychać to w całym pokoju, a biorąc pod uwagę że poziom podświetlenia niweluje się właśnie na nocne oglądanie problem staje się nieznośny. Czy możecie opisać poziom buczenia w ZF? Może to gdzieś o tym było, ale sami przyznacie że trudno przeglądnąć tyle postów w watku więc liczę na wyrozumiałość. Z góry dzięki
 

studius

New member
Jest cicho jak makiem zasiał. I to niezależnie czy podświetlenie 0 czy 50.
Poziom podświetlenia 90? Nie za dużo?

Smużenia nie zauważyłem żadnego. To sprawa właściwej kalibracji.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Tak jak u kolegi studius nie mam żadnego buczenia, hmm gdybym miał to bym 1- go dnia nie wytrzymał. Wczoraj wieczorem z 10 cm przysłuchiwałwem się i coś tam słychać , ale to elektronika (nie moze być idealnie cicho bo to nie możliwe). Jednak buczenia nie zaobserwowano :). U mnie za 5 dni mija pół roku od urzytkowania tego TV :D. Tak więc kolego musiałeś mieć naprawdę pecha z tym buczeniem. Jeśli chodzi o odcień zieleni - dobre dopasowanie kolorów i jest super, naprawdę nie ma żadnych odcieni.
Pozdrawiam
 

pener77

New member
mógłby ktos sprawdzić jaki jest rzeczywisty pobór mocy przez Tośkę, najlepiej 40 cali, kiki mógłbyś sprawdzić ??
 

pener77

New member
sprawdzał ktoś jaki jest rzeczywisty pobór mocy przy 40ZF355?? Przeważnie jest on zawyzany przez producenta, ale..... bardzo mnie to ciekawi więc prosiłbym o odpowiedź, może kiki to sprawdzi tak jak np. w tescie nowego panasonica
pozdrawiam :)
 

mizarialkor

New member
studius napisał:
Jest cicho jak makiem zasiał. I to niezależnie czy podświetlenie 0 czy 50.
Poziom podświetlenia 90? Nie za dużo?

No w tym problem że tylko na full podświetleniu jest cicho, ja w życiu nie byłbym w stanie wytrzymać na takim podświetleniu - oczy wypala :) Dlatego oddałem z-kę i dlatego pytam o głośność ZF. Czyli jest pod tym katem ok w/g was. To dołączam się jeszcze do pytania o realny pobór mocy przez ZF 40" Ktoś bawił się miernikiem ?
 

Nero80

New member
nie wiem nic o poborze mocy, natomiast chciałem powiedziec że Toshiba 40ZF355, z tego co zauważyłem, jest strasznie ciężka 34kg no i dosć gruba 13 cm.
Wieszak musi być pożądny do takiego sprzętu. No i całośc będzie jednak trochę odstawała od ściany.:(
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
(Tylko tak dla porównania w tym temacie- nowe 42`od JVC ( LT-42S90BU)są i sporo lżejsze i mniej energożerne:
Power Consumption: Avg / Standby 183W / 0.5W
Dimensions: W x H x D, mm; Net Weight: kg
With tabletop stand 981 x 672.5 x 274.8; 23.3kg
TV only 981 x 626.9 x 74.5; 19.3kg.
Podobnie w modelu46`.
http://www.jvc.pl/product.php?id=LT-42S90BU&catid=100010&sub=ts#product-tabs
No i do całej reszty tego tv też można odczuć ...respekt.Ktoś już podziwiał to na własne oczy ?
Ale to tylko tak na marginesie.Przepraszam...)
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Tak jak napisałem wyżej, nie występuje buczenie ani bzyczenie czy tam jak zwał tak zwał ;). Jest po prostu cicho. A miernikiem się nie bawiłem bo i po co, jak kogoś stać na taki TV to nie ma co liczyć. Reasumując po 6 m-cach użytkowania miałem już 2 razy spisywanie licznika za pobór prądu i porównując płacę teraz o jakiej 30 zł więcej za 2 m-ce niż poprzednio ;).
Pozdrawiam
 

pener77

New member
gilek1975 napisał:
Tak jak napisałem wyżej, nie występuje buczenie ani bzyczenie czy tam jak zwał tak zwał ;). Jest po prostu cicho. A miernikiem się nie bawiłem bo i po co, jak kogoś stać na taki TV to nie ma co liczyć. Reasumując po 6 m-cach użytkowania miałem już 2 razy spisywanie licznika za pobór prądu i porównując płacę teraz o jakiej 30 zł więcej za 2 m-ce niż poprzednio ;).
Pozdrawiam

tak z ciekawości chciałbym wiedziec rzeczywisty pobór mocy ZF355, tak zebym miał jakąś linie obrony w konfrontacji z moją żoną :)
 
Do góry