Toshiba seria ZF

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam na testy jak wjadą 46 ZF . Już są zamówione. Jest ich w magazynie Toshiba Polska 18 szt + 1 szt na pokazy. Japończycy ustalają nowe ceny.
 

studius

New member
Ciekawe czy wyższe czy niższe te nowe ceny :cool:
Ja właśnie czekam na swojego 46 ZF i mam informację że Toshiba przesunęła dostawę :-?. Czyżby moj dostawca chciał zarobić więcej dlatego powiedział o przesunięciu dostawy?
 

jm8

Klub HDTV.com.pl
VIP
lcd czy plazma

Witam.
Krótkie pytanie:
Toshiba 40 ZF 355 czy Panasonic TH - 42 PY 85 ?
Co wybrać.......
W przypadku plazmy czy warto dopłacić do modelu 42 PZ 85 ?
Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Przecież jeśli kiki robi test 46ZF to jest to jednoznaczne że dotyczy to również 40ZF, jaki sens jest robić 2 testy, przecież to tylko inny rozmiar matrycy.
 

jm8

Klub HDTV.com.pl
VIP
gilek1975 napisał:
Przecież jeśli kiki robi test 46ZF to jest to jednoznaczne że dotyczy to również 40ZF, jaki sens jest robić 2 testy, przecież to tylko inny rozmiar matrycy.
Skąd np. różnice kontrastu ?
40zf - 30 000 : 1
46zf - 20 000 : 1
Nie pisz "przecież", "jaki sens" itd.,
jestem zainteresowany 40zf i dlatego o niego zapytałem.
Dla Ciebie nie ma sensu, dla kogoś jest.
Nie pytam po to aby wyjaśniaś Ci sens czegokolwiek, to nie ma znaczenia co ma sens dla Ciebie a co nie.
Jedni szukają tu pomocy w wyborze TV - inni, którzy już wybrali, życzliwie pomagają - nie szukają sensu.....
Daj jakąś sensowną odpowiedź, nakieruj na jakiś test a nie baw się w adwokata.
Nie pomagasz..... "Przecież jeśli kiki" - spółkę macie ???
 
Ostatnia edycja:

d.karolik

New member
Witam
Na temat czasów reakcji w LCD było pisane już parę razy proponuje poczytać posty . Powiem tak czas reakcji nie jest najważniejszy i papier przyjmie wszystko . Jak napiszą że czas reakcji równy jest 0 albo 1 ( mimo że będzie smużył ) to uwierzysz ?.
Każda firma sprawdza po swojemu czas reakcji ( nie ma wyznaczonych priorytetów co do tego ) i podaje taki jaki jest dla nich wygodny ( czytaj dobry ).
 
Ostatnia edycja:

studius

New member
Różnice w kontraście wynikają z wielkości ekranu. Elektronika i typ panelu w tych modelach jest ten sam.
Trudno sobie wyobrazić żeby każdy test był wykonywany na wszystkich mozliwych wielkościach ekranu z uwagi chociażby na ograniczony dostep do modeli testowych.
 

RheeTCT

New member
Rzeczywiście jest z tym pewien problem.W kilku przypadkach TV z tej samej niby serii jednak się różnią(np.rodzajem matrycy) w zależności od wielkości.Nie twierdzę ,że tak jest z serią ZF,ale nie wiem i kol. jm8 też nie wie ,dlatego pyta.Dobrze byłoby gdyby nasi "testerzy" podawali takie informacje w testach -jeśli występują takie różnice w serii.
 

Deevs

New member
Jestem posiadaczem zf355 i szczerze mówiąc nigdy nie wnikałem jaki ma czas reakcji, fakt jest jednak taki, że tv smuży (pewnie jak każdy lcd) jednak jest to widoczne w pewnych warunkach tylko, np. ostatnio gram w Bioshocka i tu jest widoczne bez specjalnego wpatrywania się w ekran, z drugiej strony w CoD4 nie zauważyłem (choć gram teraz już tylko w multi, a tam raczej nie patrzy się na smużenie lufy karabinu :)). Oglądając kanały n-ki, również nie zauważyłem, co nie znaczy, że go nie ma. Z resztą można łatwo zobaczyć jak wyglądają te smugi mając xboxa, wystarczy w dashboardzie poprzesuwać w górę/dół jakiś tekst i ładnie wtedy widać.
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
jm8 - spuść troszkę z tonu kolego, z kiki nie mamy żadnej spółki :p , to że pytasz to dobrze, ja tego nie neguje. Stwierdziłem jedynie że mając test 46 możesz go sobie przypasować do 40. Jeśli jednak kiki zrobi dodatkowo test to tylko należy się cieszyć.
"Nie pytam po to aby wyjaśniaś Ci sens czegokolwiek, to nie ma znaczenia co ma sens dla Ciebie a co nie." - o czym ty w ogóle piszesz?? Co TY masz mi wyjaśniać?? :confused: Przyczepisłeś się do słowa "sens". Trochę pomyśl nad tym co napisłałeś.....
Jak masz pisać takie posty to lepiej nic nie pisz albo się zastanów.

PS. Adwokatem Twoim nie jestem i nim nie chciałbym być. Czepliwy gość.
I weź tu takim coś powiedz....
 

StaniB

New member
Panowie zycie moze byc takie piekne........,ale po co te nerwy.......??!!
Forum jest po to ,zeby sobie nawzajem pomagac,a nie zeby cisnienie podnosic.Pozdrawiam.
 

jm8

Klub HDTV.com.pl
VIP
[" Czepliwy gość.
I weź tu takim coś powiedz....[/quote]"

:-D
Nie stresuj się, czytam to forum od chwili rejestracji i nadal mam zagwozdkę z wyborem TV.
40zf i 46zf są prawie identyczne w danych technicznych - jedyna różnica to kontrast, a to może znaczyć, że jednak mają różne matryce ( starsza - nowsza ), mogą być nieco inaczej podświetlane.
Wydając prawie 7 tys. na tv nie chcę opierać się wyłącznie na danych producenta i oględzinach w sklepie - bardzo pomocne są wszelkie konstruktywne opinie szczęśliwców, którzy już zdecydowali się na zakup.
 
Ostatnia edycja:

rogowskik

New member
Deevs napisał:
Jestem posiadaczem zf355 i szczerze mówiąc nigdy nie wnikałem jaki ma czas reakcji, fakt jest jednak taki, że tv smuży (pewnie jak każdy lcd) jednak jest to widoczne w pewnych warunkach tylko, np. ostatnio gram w Bioshocka i tu jest widoczne bez specjalnego wpatrywania się w ekran, z drugiej strony w CoD4 nie zauważyłem (choć gram teraz już tylko w multi, a tam raczej nie patrzy się na smużenie lufy karabinu :)). Oglądając kanały n-ki, również nie zauważyłem, co nie znaczy, że go nie ma. Z resztą można łatwo zobaczyć jak wyglądają te smugi mając xboxa, wystarczy w dashboardzie poprzesuwać w górę/dół jakiś tekst i ładnie wtedy widać.
A co drogi Deevs z menu ekranowym-czy jest w języku polskim?
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiki ja to bym chcial poznac twoja subiektywna opinie co do odbioru tego zf-a porownujac do z3030 i powiedzmy sharpa hd-1.ze wszystkie 3 graja spoko to wiem:)

jak ze smuzeniem, ktory najlepiej twoim zdaniem radzi sobie w szybkich scenach, powiedzmy katy, no i co tam jeszcze na co zwrociles uwage. tak uszeregowac moze od 1 do 3 w kilku kategoriach jesli to nie problem.


dzieks
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czeka nas dużo pracy bo przyjadą wszystkie modele na raz.
40 ZF , 46 zf , 40 XF , JVC DS9, Samsung 652, Panas 46" py 85, Hitachi X 01, Samsung 511, LG pg 6000 . Do tego sami porównamy do HD 1 Sharpa i Pioneera Kuro .
Więc będziemy porównywać wszystko ze wszystkim. Ale zajmuje to naprawdę dużo czasu.
 
Do góry