Toshiba seria ZF

kklocek

New member
<trochę przesadziłeś z tymi cenami.
<20 % drożej - wow - chciałaby dusza do raju.

Nie doczytałeś-pisałem o wcześniejszych modelach i gdy np.digitalo miał Toshibę Z3030(jedna z najniższych cen w necie)za ok 6400 to u Was była po 7800 z "taniejącą następną dostawą". Sharpy też były sporo droższe... Cena pokrywała się ze stroną internetową Kikiego a ponoć dla klubowiczów miała być specjalna. Ale-wolny rynek, wolny wybór... Nie mam pretensji (skorzystałem czytając testy)tylko, tak jakoś nieskromnie mi się pomyślało, że mogę być wyróżniony jako klubowicz;)
Co do jakości Tośki to mi się podoba i przy moim codziennym oglądaniu programów z satelity jest spoko. Ktoś powiedział, że jak się ma jeden tv to on jest najlepszy i to jest podstawa...Nie ma porównania, nie ma problemu... Widziałem i Toshiby i Sharpy i JVC i inne (obok siebie)i najlepiej w demo wychodził....Samsung. Natomiast przy zwykłym sygnale Toshiba ma i kolory i skalowanie i , moim skromnym zdaniem, nie ustępowała plazmom i innym lcd. Pamiętam jak się załamałem po pierwszym włączeniu tv-usiadłem blisko i tragedia. Obraz rozmyty, skaczący. Odsunąłem się na 3 metry i już było lepiej:)) Później się go lepiej poznało, dostroiło i byłem zachwycony jakością niektórych polskich kanałów za wyjątkiem TVP. Żadna kobieta w domu nie mówi, że obraz jest zły i coś się dzieje tylko że: po co taki duży:)) Jak ja mogę oglądać siatkówkę, hokej i nożną i nie drażni mnie "niewyraźna piłka" (bo dobrze wyświetla) i obraz mam ostry to uważam że tv spełnia wymagania (albo może ja nie mam wymagań?). Martwił mnie bilard, ale porównałem z innymi lcd i crt i na szczescia okazało się, że to taka jakość transmisji...
Co do gwarancji to mam polską i respektowaną przez polski serwis Toshiby..- zresztą i tak gdzieś muszę wysłać -albo do Toshiby albo do digitalo a oni mi muszą odesłać naprawiony w określonym gwarancją terminie..
 

krzyhoo24

New member
40zf

Witam! Ostatnio tylko czytałem, ale chyba czas się odezwać. Jeżeli chodzi o Kikiego, to jestem pełen szacunku co do jego porad. dzięki nim zainteresowałem się Toshibą, początkowo 37 z3030, a później apetyt rósł. Byłem napalony na 42z3030 i chciałem ją zamawiać w lutym ale zadzwoniłem do Kikiego, był chyba wtedy w Bangkoku, więc dał mi numer do człowieka ze sklepu, różnica w końcówce komórki, chciałem pogadać na temat 42z i zamówić. Wszystko było ok dopóki nie doszliśmy do kwesti ceny, była około 500 zł wyższa niż w obojętnie jakim sklepie + cena prezentacji co dje ładną sumkę. Spytałem więc o upust dla forumowiczów, który Kiki obiecywał, dosatłem odpowiedź, że cena jest bardzo atrakcyjna, Zapytałem co to za atrakcja 5 stów drożej? Usłyszałem: można iść do konkurencji!!! W tych czasach takie podejście do klienta?!!! Póżniej zobaczyłem 42z3030 w akcji i załamały mnie kąty w porównaniu do xf355, więc odpuściłem temat i kupiłem 3 marca 40zf. Wtedy Kiki pisał już do jakiegoś czasu, że 40 są w magazynach Toshiby, i ceny będą atrakcyjne. Spodziewając się "atrakcji" sklepu Kikiego kupiłem od ręki z polską gwarancją. I tak cieszę się już miesiąc, a oglądałbym do tej pory 19". Co do gwarancji to jaka nie bedzie istnieje, jeżeli ktoś nie wie odpowiedzialność sprzedawcy, więc tematu nawet nie poruszam. Wielkie POZDRO dla GILEK za ustawienia, zmodyfikowałem tylko czerń i podświetlenie, ale kolorki super. Przy tych możliwościach ustawień nie wiem czy bym takie kiedyś stworzył, choćby z powodu braku czasu. Jeszcze raz Gilek DZIĘKI. Kiki DZIĘKI za podsunięcie Toshiby, nawet jeśli już tak nie chwalisz zf-ów (ciężko chwalić coś czego się nie ma i nie można sprzedać zarabiając na tym, jeżeli można przekonać kogoś do zmiany decyzji i sprzedać coś co się aktualnie ma na magazynie- NIEKONIECZNIE GORSZEGO, o to Kikiego bym nie posądził, dotąd doradzał fachowo, ale biznes is biznes!) POZDRO dla forum!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja jeszcze - jak napisałem - nia mam własnej dokładnej oceny tego modelu ponieważ jeszcze go testujemy. Wszystkie dotychczasowe modele Toshiby w swoich klasach cenowych LCD należały do absolutnie ścisłej czołówki światowej ,żeby nie powiedzieć najlepsze.
Dziś na prezentacjach samych LCD - Toshiba ZF - zwyciężyła konkurencję.
 

baxter1

New member
kiki napisał:
Ja jeszcze - jak napisałem - nia mam własnej dokładnej oceny tego modelu ponieważ jeszcze go testujemy. Wszystkie dotychczasowe modele Toshiby w swoich klasach cenowych LCD należały do absolutnie ścisłej czołówki światowej ,żeby nie powiedzieć najlepsze.
Dziś na prezentacjach samych LCD - Toshiba ZF - zwyciężyła konkurencję.
No własnie KIKI to jest ocena fachowca je nie widzę konkurecji dla zf w lcd a kuro to całkiem coś innego mysle ,że błyszczący panel w plażmie jak dla mnie jest nie do zaakceptowania, ruszanie sie ,czy mrowienie obrazu jak i duszki widoczne, czy syczenie tez, a już napewno nie mógłbym podłączyć jej do peceta sam nie wiem, ale takie są opinie i nie wydałbym tej kasy na kuro chociaż czerń jest super ,ale już z bielą gorzej ,chociaż kuro to najlepsza plazma bez wątpienia
 

gilek1975

New member
Bez reklam
krzyhoo24 , kklocek - mam podobne odczucia co do obrazu naszych ZF :D. Poczekajmy jak wydanie w testach (po prostu jestem ciekawy bo mojego zdania nikt nie zmieni). Szacunek dla przedmówców, tych co wybrali inne TV, jasne- każdy ma inne gusta- o nivh się nie dyskutuje. Każdemu podoba się coś innego.
Co do plazmy. Naprawdę wierze że Kuro to nr 1, ale jak sobie pomyślałem że będę musiał na początku dzwonić do domu co ileś godzin i mówić: "kochanie zmnień kanał bo na początku oglądania tego TV tak trzeba i to przez jakiś czas" to szlak by mnie trafił. Moja żony by o tym nie pamiętała bo i nie musi- tak nie powinno być i basta. Nie po to wydaje się tyle kasy żeby o tym pamiętać (ale to jest moje zadanie i opinia, z którą nie wszyscy muszą sie zgadzać). Poza tym nic do nich nie mam.
Teraz będę kupowal kolejny TV do sypialni i też to będzie LCD :D.
Pozdrawiam
 

studius

New member
W kwietniowym numerze Video MIX jest recenzja 46 ZF355D. Oceny:
jakość obrazu - 39/40
jakość dzwięku - 14/20
funkcje - 13/15
łatwośc obsługi - 14/15
stosunek ceny do jakości - 8/10
ocena łączna - 88/100 bardzo dobra.

Do wad zaliczono brak gniazda USB.
Niestety test skupił się na funkcjach i obsłudze tv. Niewiele jest nt. analizy obrazu. Błędnie podano rodzaj matrycy - IPS. Ciekawostką jest cena: ok. 11 000 zł - skąd oni to wzięli?

W tym samym numerze test Samsunga LE46A656. Oceny podobne:
jakość obrazu - 38/40
jakość dzwięku - 14/20
funkcje - 14/15
łatwośc obsługi - 13/15
stosunek ceny do jakości - 8/10
ocena łączna - 87/100 bardzo dobra. Cena ok. 8 000 zł
 

Sochanus

New member
Dlatego też poczekamy na samsunga :) może u niego ramka nie ma 22 milimetry a poprzednicy nie pokazali nic ciekawego, ale jeśli potwierdzi się to co pisali w teście to chyba się skuszę.

Rzeczywiście w teście Tosi się nie popisali, zrobili parę błędów a na zdjęcia wszystkich łączy chyba zabrakło baterii w cyfrówce bo pokazali tylko podstawowe.

Ja z miłą chęcią przyjrzę się opiniom ludzików odnośnie tych dwóch telewizorów, przejdę się do Media pooglądam podtykam...

Nie ma jak empiryczne wrażenia :)
 

Glimmer Twins

New member
Zauważ, że w tym magazynie wszystkie TV, czy to plazmy czy LCD mają takie same b.dobre albo doskonałe oceny. Ot takie czasopismo które nie zaszkodzi i nie pomoże.

TOM0000 napisał:
"Podziwiam osoby, ktore wybraly pionera 42" w takim przypadku. Gdyby to byl nowy pana to co innego.
Przygladalem sie 42" pionerowi i jakosc kolorkow nie jest w zadnym razie w stanie zrekompensowac brzydoty wyswietlania wysokoszczegolowego obrazu hd."

Myślę że naprawdę warto było by się nie tylko poprzyglądać. Wyświetlanie sygnału HD, jego ostrość i szczegółowość to była moja największa obawa i właśnie dlatego przed prezentacją byłem przekonany, że absolutnie tel plazmy Kuro nie wybiorę, no ale jak juz tak dobrze o niej piszą to potestuję.
Do tej pory byłem tekże zwolennikiem LCD - użytkowałem naprawde dobry CD Sharp XD1.
Wyświetlanie zdjęć i obrazu HD z Humaxa iCord (C+) i N-ki tak mnie zaskoczyło na pionierze na +++ że zaskoczony szukałem przez 3 godziny w domowym zaciszu jego nagatywów w porównaniu do tych lcd które miałem. Ja ich nie znalazłem i został Kuro, ale powtarzam to był mój subiektywny wybór.
 

MaxPayne

New member
40zf355dg

Uffff skończyły się poszukiwania i oczekiwania wreszcie jest ZF355DG powiem krótko zaj.........y , pierwsze wrażenia- bardzo przejrzyste menu nie sprawia problemów tv cyfra na tą chwilkę na philipsie 3010 podłaczony scart obraz powalający ( niedługo tunera HD)mogę sobie tylko wyobrazić jaki będzie obraz po podłaczeniu pod hdmi .
100Hz w pełni 100% gdy przełaczyłem na mecz piłki noznej byłem pod wielkim wrażeniem piłka nie miała zadnych zmaz tak jak i piłkarze w takcie ruchu ( w porównaniu do poprzedniego lcd Grundiga niebo a ziemia ) obraz krystaliczny bardzo wyrazisty . pierwsze chwile spędzone przed ZF.:D :D
 
Ostatnia edycja:

studius

New member
Czekamy na dalsze wrażenia i uwagi. :)
Czy regulowałeś wstępnie obraz czy piszesz "z marszu". Gilek1975 podawał swoje ustawienia więc jestem ciekaw z jakich korzystałeś. Nie pogniewam się jak wrzucisz kilka zdjęć - może być na priv.
 
Ostatnia edycja:

MaxPayne

New member
pisze z marszu własnie teraz ustawiam to chyba najgorsze dobrać odpowiednią kolorystykę , głosniki są pierwsza klasa po ustwieniu sopranów i basów brzmią jak dobre kino domowe wrażenia są niesamowite, podłaczyłem komputer na kablu RGB/PC rozdzielczość SXGA 1280x1024 płynnie chodzi większa rozdzielczość tylko na HDMI .
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
kiki, zdjęcia w HD są puszczane przez komputer?
Co do początkowego testu- cieszę się że wreszcie jest ;) . Co prawda niedługo będzie uzupełniony, ale poczekamy. kiki mam jeszcze prosbę- czy będziesz tak uprzejmy i podasz ustawienia na jakich Ty dokonywałeś testów? Może być tutaj lub na PM. Czy dokonywałeś kalibracji? Jeśli tak to ustawienia powiiny być perfekcyjne i wyciagnięte na maxa co do najwyższej jakości obrazu i koloru. Chętnie bym je sprawdził u siebie. Chodzi mi o całe menu łacznie z podświetleniem, kontrastem, DNR itp. + kolory. CHyba to nie jest problem.
Dzięki i pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
NO jak na razie test ok, poprosiłem kikiego o podanie ustawień (jeśli robiona była kalibracja to powiiny być idealne).
Myślę że wszyscy co mamy ZF porównalibyśmy ze swoimi :) .
Czekam na info od kiki.
Pozdrawiam
 

MaxPayne

New member
Gilek1975 - ja ustawiłem ZF wg twoich parametrów kolory są bardzo intensywne szczególnie na canale + sport i film kolory są zachwycające.
przypomne dla tych co nie znaleźli:

ustawienia wg kolegi Gilek1975.
Podświetlenie - 35
Kontrast - 88

Jasność - 45
Kolor - 40
Odcień - -7
Ostrość - +10
Czerń - OFF
MPEG - niski
DNR - auto
Temperatura - chłodny
Czerwony - +3 +6 -4
Zielony - +3 -5 0
Niebieski - -3 -2 -3
Żółty - -1 +6 -2
Magenta - -1 -3 -4
Cyjano - 0 -12 +7

Jak będziesz miał od kikiego podaj prosze ustawienia....
 
Ostatnia edycja:

Tomanek

New member
W sobote dotarła do mnie Tosia 40ZF355 i uważam że dokonałem bardzo dobrego zakupu. Szukałem TV od 4 miesięcy i uważam że jest warta każdej wydanej złotówki. Wprowadziłem może z 4 różne ustawienia z zachodnich forum i uważam, że ustawienia kolegi Gilek1975 są najlepsze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry