Toshiba 42x3030d 42"

pp56825

New member
Tomek Koko napisał:
Zanlazłem test gdzie ten tv wypada baaardzo intersujaco http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2007/05/11/Toshiba-Regza-42X3030D-42in-LCD-TV/p1 . Faktycznie model X3030 to ten sam co X3000 tylko wyposazony dodatkowo w tuner cyfrowy

mKotek cos pisal ze czern slaba, a mi na tym troche zalezy. jakos sie przyzwyczailem do swiadomosci ze czarne to czarne a biale to biale :)

Szkoda ze nie ma [ albo go nie znam ] odpowiednika 42z3030D bez cyfrowego tunera i HD ready, byle z ta sama technologia motion cos tam 100Hz
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
pp56825 napisał:
mKotek cos pisal ze czern slaba, a mi na tym troche zalezy. jakos sie przyzwyczailem do swiadomosci ze czarne to czarne a biale to biale :)

Szkoda ze nie ma [ albo go nie znam ] odpowiednika 42z3030D bez cyfrowego tunera i HD ready, byle z ta sama technologia motion cos tam 100Hz
No ja tez załuje. Poczatkowo myslałem o R3500 ale on niestety z tego co widze jest tylko 37''. Co do czerni to mam jvc 37s60 i na poczatku faktycznie zauwazałem ze czern nie jest taka jak w crt ale dzis uwazam, ze czern jest czarna wiec nie jest tak źle. Od jakiegos czasu mysle o wymianie tv i tak sie zastanawiam nad x3000. Cena fajna, kilka opinii co przeczytałem tez niezłe. Kiki , jak go zapytałem o ten model tez powiedział ze wypada całkiem całkiem. Mnie zastanawia tylko czy czasem obraz nie bedzie gorszy niz na moim s60, który z Pal radzi sobie bardzo dobrze, bo zona mnie spakuje wtedy z tym tv za drzwi.
 

seandillon

New member
Toshiba w Bydzi/Toruniu

Tomek Koko napisał:
No ja tez załuje. Poczatkowo myslałem o R3500 ale on niestety z tego co widze jest tylko 37''. Co do czerni to mam jvc 37s60 i na poczatku faktycznie zauwazałem ze czern nie jest taka jak w crt ale dzis uwazam, ze czern jest czarna wiec nie jest tak źle. Od jakiegos czasu mysle o wymianie tv i tak sie zastanawiam nad x3000. Cena fajna, kilka opinii co przeczytałem tez niezłe. Kiki , jak go zapytałem o ten model tez powiedział ze wypada całkiem całkiem. Mnie zastanawia tylko czy czasem obraz nie bedzie gorszy niz na moim s60, który z Pal radzi sobie bardzo dobrze, bo zona mnie spakuje wtedy z tym tv za drzwi.

Sam poluję na 37 R3500 - prawdopodobnie u kikego (w połowie listopada ma być dostępna). X 3000 testowałem (ale 37) - robiła bardzo dobre wrażenie - soczyste kolory wyraźny, przyzwoity kąt widzenia. Ja jednak sądzę, że w naszych polskich warunkach bardziej przydatne będzie 100Hz niż Full HD. Pozdrawiam.
P.S. Tomek czy sprawdziłeś gdzie można obejrzeć w Bydzi telewizory Toshi - ja widziałem je właściwie tylko w MM.
 

pp56825

New member
seandillon napisał:
Sam poluję na 37 R3500 - prawdopodobnie u kikego (w połowie listopada ma być dostępna). X 3000 testowałem (ale 37) - robiła bardzo dobre wrażenie - soczyste kolory wyraźny, przyzwoity kąt widzenia. Ja jednak sądzę, że w naszych polskich warunkach bardziej przydatne będzie 100Hz niż Full HD. Pozdrawiam.
P.S. Tomek czy sprawdziłeś gdzie można obejrzeć w Bydzi telewizory Toshi - ja widziałem je właściwie tylko w MM.

Nie wiem skad jestes ale w piasecznie w digitalo maja Toshiby i w tygodniu mozna sie do nich wybrac i troche pomeczyc, mam taki zamiar w przyszlym tygodniu
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
seandillon napisał:
Sam poluję na 37 R3500 - prawdopodobnie u kikego (w połowie listopada ma być dostępna). X 3000 testowałem (ale 37) - robiła bardzo dobre wrażenie - soczyste kolory wyraźny, przyzwoity kąt widzenia. Ja jednak sądzę, że w naszych polskich warunkach bardziej przydatne będzie 100Hz niż Full HD. Pozdrawiam.
P.S. Tomek czy sprawdziłeś gdzie można obejrzeć w Bydzi telewizory Toshi - ja widziałem je właściwie tylko w MM.
Ja tez widziałem tylko w MM. pozdrawiam
 

darek64

New member
Oglądałem go dziś w sklepie. Obraz niezły, ale to nic nie znaczy, bo w domu nie będę oglądał płyt demo...
Może ktoś obeznany z tym modelem (42X3000 lub 42X3030) odpowie mi na kilka pytań - będę wdzięczny:
1. jak sobie radzi z sygnałem z kablówki?
2. czy czas reakcji 8 ms to nie za mało? Sharpy i Philipsy radzą sobie z tym znacznie lepiej, ale to na papierze... jak jest w praktyce? jak sie ogląda lecącą piłkę?
3. czy 100 Hz cos daje przy LCD? - czy warto dopłacać do 42Z3030?

pozdro
 

kozi170

New member
darek64 napisał:
Oglądałem go dziś w sklepie. Obraz niezły, ale to nic nie znaczy, bo w domu nie będę oglądał płyt demo...
Może ktoś obeznany z tym modelem (42X3000 lub 42X3030) odpowie mi na kilka pytań - będę wdzięczny:
1. jak sobie radzi z sygnałem z kablówki?
2. czy czas reakcji 8 ms to nie za mało? Sharpy i Philipsy radzą sobie z tym znacznie lepiej, ale to na papierze... jak jest w praktyce? jak sie ogląda lecącą piłkę?
3. czy 100 Hz cos daje przy LCD? - czy warto dopłacać do 42Z3030?

pozdro

Przyłączam sie pod te pytania ale cos nikt nie chce odpowiedzieć:), szczególnie o czas reakcji czy nie ma efektu smużenia...?
 

darek64

New member
42z3030 - 42x3030 - 42x3000

Czy naprawdę nikt na tym forum nie może się wypowiedzieć na temat tych modeli?
1. Jak sobie radzą z odtwarzaniem szybkiego ruchu? (matryca 8 ms, zdaje się - samsungowa)
2. Jak sobie radzą z sygnałem z kablówki? Słyszałem, że słabo, podobno gorzej niż Samsungi, ale to informacja nie zweryfikwana. Potrzebna wypowiedź kogoś, kto ma Toshibę...

PS. Brak wypowiedzi nt. telewizorów Toshiba (nie tylko w tym temacie, popatrzcie na liczbę wątków i wypowiedzi w ramach tych wątków) świadczy albo o małej popularności marki jako takiej na naszym rynku, albo o niechęci do Toshiby (podobnie Philipsa) na tym forum. Są tu zadeklarowani fani (dystrybutorzy?!?!) Sharpa, JVC, może jeszcze Panasa, a zwłaszcza dwóch marek z Korei...
...a Tosia i Filipek są tu chyba źle widziani...
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Jest jedna opinia w strefie testów

"Ale co tam to drobnostki startujemy.
Na pierwszy ogien idzie xbox 360 z gra Gears of War.
No i to co zobaczylem to mnie powalilo na podloge i skopalo :)
Piekna, ostra i czytelna(napisy) grafika.
Teraz moja kablowka ktora miala kiepski obraz juz na tv SD
Myslalem ze zobacze padline cos ala w sklepach MM a tu mile zaskoczenie.
Obraz jest dobry-akceptowalny (ja mam duze wymagania, mozna to wyczytac w moich postach :grin:)
Kilka programow jest slabszych(akceptowalne) a kilka wyglada tak jak na moim starym tv SD czego sie naprawde nie spodziewalem.
Teraz czas na DVD a ze dowiedzialem sie o upscalowaniu filmow dvd przez xboxa to pakuje star wars do czytnika.
Tu rowniez toska nie zawiodla obraz jest sliczny lecz widac ze to nie HD DVD przy HDDVD to znowu lezal bym skopany na podlodze :grin:"

 

darek64

New member
> Tomek Koko >

O którym konkretnie modelu mówisz, że tak świetny na SD?
A co z szybkim ruchem? Jak sie ogląda mecz piłki nożnej czy tenisa?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
darek64 napisał:
> Tomek Koko >

O którym konkretnie modelu mówisz, że tak świetny na SD?
A co z szybkim ruchem? Jak sie ogląda mecz piłki nożnej czy tenisa?
Jest to opina tak naprawde obu tych modeli bo to sa te same tv. X3030 ma tylko dołozyony tuner dvb-t. NIe wiem jak sie sprawuje przy piłce noznej bo go na razie nie mam. Zacytowałem ci wszystko co jest jak do tej pory na tym forum o tych. Co do ruchu to tymi 8ms tak bardzo bym sie nie przejmował. Sony chocby W3000 ma tez 8ms a mimo to zbiera super oceny http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W3000/Conclusion.php

W testach Kikiego tez nie wyszło nic co by dawalo powody do zmartwien w tej kwestii.
 
Ostatnia edycja:

darek64

New member
OK. Ale jedna opinia to trochę za mało, żeby wyrobić sobie pogląd, którego konsekwencją będzie zakup.
Gdyby tak ktoś porównał te modele (serii "X" i "Z") pod kątem przydatności owych 100 Hz. To 2000 PLN różnicy, a jeśli efekt podobny, to po co przepłacać? X3000 jest jednym z tańszych FullHD na rynku i jeśli tylko matryca 8 ms nie smuży, a elektronika radzi sobie z szybkim ruchem, to X3000 powinno być hitem rynkowym, bijącym na głowę Sharpy, JVC... o koreańczykach nie wspomnę...
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
darek64 napisał:
OK. Ale jedna opinia to trochę za mało, żeby wyrobić sobie pogląd, którego konsekwencją będzie zakup.
Gdyby tak ktoś porównał te modele (serii "X" i "Z") pod kątem przydatności owych 100 Hz. To 2000 PLN różnicy, a jeśli efekt podobny, to po co przepłacać? X3000 jest jednym z tańszych FullHD na rynku i jeśli tylko matryca 8 ms nie smuży, a elektronika radzi sobie z szybkim ruchem, to X3000 powinno być hitem rynkowym, bijącym na głowę Sharpy, JVC... o koreańczykach nie wspomnę...
Mam nadzieje ze przekonam sie juz w poniedziałek jesli tylko kiki łaskawie mi odpowie co z prezenatcja. Zobacze czy warto brac X3000 z pixel processing 3pro czy C3500 z pixelprocessing 4.
 

d.karolik

New member
Polecam przeczytać

darek64 napisał:
Czy naprawdę nikt na tym forum nie może się wypowiedzieć na temat tych modeli?
1. Jak sobie radzą z odtwarzaniem szybkiego ruchu? (matryca 8 ms, zdaje się - samsungowa)
2. Jak sobie radzą z sygnałem z kablówki? Słyszałem, że słabo, podobno gorzej niż Samsungi, ale to informacja nie zweryfikwana. Potrzebna wypowiedź kogoś, kto ma Toshibę...

PS. Brak wypowiedzi nt. telewizorów Toshiba (nie tylko w tym temacie, popatrzcie na liczbę wątków i wypowiedzi w ramach tych wątków) świadczy albo o małej popularności marki jako takiej na naszym rynku, albo o niechęci do Toshiby (podobnie Philipsa) na tym forum. Są tu zadeklarowani fani (dystrybutorzy?!?!) Sharpa, JVC, może jeszcze Panasa, a zwłaszcza dwóch marek z Korei...
...a Tosia i Filipek są tu chyba źle widziani...



Witam
MEGA-TEST Toshiba 42Z3030 może tam otrzymasz kilka odpowiedzi na swoje pytania. Polecam przeczytać !

P.S Podaj adres emeil na priv to podam stronkę z testem.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

darek64

New member
Wielce by mnie uradowała choćby krótka opinia na temat wyników prezentacji tych telewizorów...
najważniejsza dla mnie jest: 1. kablówka (zwykle widziałem przepaść między LCD i plazmą - na niekorzyść LCD), 2. smużenie, 3. problemy z przetwarzaniem szybkiego ruchu kamery, na co jestem uczulony od kiedy widziałem sypiący się obraz na tanim LCD (Philips serii 3000, bez DNM)...
 

scic05

New member
A czym model TOSHIBA 42X3030D rozni sie od TOSHIBA 42Z3030D i od TOSHIBA 42C3030D?? i Ktora jest lepsza??
 
Ostatnia edycja:

d.karolik

New member
Ru$lan napisał:
TOSHIBA 42C3030D --> TOSHIBA 42X3030D --> 42Z3030D

Modele z serii C są HDReady seria x i z to FullHD
a więcej szczegułów masz tutaj:


Witam
No to ja od siebie dodam oceny tych LCD ( angielski ):

Toshiba 42C3030D Review
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/toshiba_42c3030d.htm

Toshiba 42Z3030D Review
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/Toshiba_42Z3030D.htm


Toshiba 42X3030D Review
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/toshiba_42x3030d.htm

Toshiba 40XF355D Review
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/toshiba_40xf355d.htm
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry