toshiba 42vl963

gafit123

New member
witam,

mam pytanie czy u innych użytkowników tego telewizora również występują przejaskrawienia na ekranie ? np;transjmija tenisa wszedzie występują przejaskrawienia,czcionka eurosport ma rozmazane poszarpane kontury...moze ktos pomóć ? to naprawdę nie wygląda za dobrze a może czego nie włączyłem/wyłączyłem?

Będę wdzięczny za info.
 

Carty

New member
Ten tv, przynajmniej u mnie, miał bardzo niemiłe dla oka ustawienia fabryczne.
Wykopałem skądś tablice Buroscha, co prawda dla ekranów SD a nie HD, ale zawsze pozwoliło to trochę lepiej ustawić tv niż był. Trzeba to zrobić dla każdego wejścia oddzielnie.
Co do czcionki, to hmm, o którą czcionkę chodzi? O logo eurosportHD?
Jak to wygląda u ciebie dokładnie?
Bo włączyłem sobie teraz na chwilę tenis na eurosporcieHD i wygląda to chyba dobrze - napisy są ostre.
 

gafit123

New member
w programach HD wszystko jest pięknie i ładnie :)
jak włącze zwykły kanał to wygląda średnio bardzo...a jak oglądałem mecz tenisa to miałem wrażenie że to Tivik z 50 hz...
ale za to 3D jest piękne ;)

możesz mi podpowiedzieć jak zadziałać z tą tablicą Buroscha ? jestem zielony w temacie ;/
 

gafit123

New member
a i pytanko w trybie natywnym ekran nie obejmuje całej matrycy...mam ustawione 1920/1280 czy ten tivik ma większą rozdzielczość ? jak to ustawić ? musze mieć albo rozciągniety obraz (szeroki kąt) albo obcięty ekran... wiesz jak to ogarnać ?
 

Carty

New member
Test Burosch można znaleźć na necie, np. na niemieckim chip.de
Pomagają lepiej skonfigurować tv, choć na pewno nijak mają się do kalibracji z prawdziwego zdarzenia.
Tylko nie nagrywaj tego na pena i nie podłączaj pod USB w tv, bo nic nie ustawisz.
Trzeba to puścić z zewnętrznego źródła i każde HDMI oddzielnie ustawić.

Obraz mam ustawiony na natywny, zarówno dla Nki, jak i PS3 i Tvixa - nic nigdzie nie obcina.

Sprawdziłem kanały SD, czcionki i nie tylko one są rozmazane. Ale że mam jeszcze w domu moją starą Toshibę 37R3500, to podłączyłem ją obok, i szczerze mówiąc to na obu sygnał SD jest taki. Więc chyba to wina danej stacji - jedne są lepsze, inne gorsze jakościowo. Np. Sportklub to jakaś masakra.

Pojawiła się aktualizacja softu dziś.
Miałem wersje z maja, teraz jest sierpniowa.
Zauważyłem, że doszło WiDi (nie wiem co to za zwierz), menu chyba deczko płynniej działa, a w ustawieniach dźwięku zablokowana została opcja "Kontrola zakresu dynamicznego".
Za to wydaje mi się, że jest sporo lepszy dźwięk.
Co do innych rzeczy to nie wiem.
 

gafit123

New member
może jednak tak działają Ledy...mam w pokoju obok LG 42 h5000 i kanał SD wyglądają lepiej.ściągne dziś aktualizacje i test buroscha-można przez laptopa to puścić ?
to z tym trybem natywnym masakra...polsat ucięty i większość stacji...
a co miałeś na myśli pisząc ''...nijak mają się do kalibracji z prawdziwego zdarzenia''
 

Carty

New member
Możesz puścić z czegokolwiek, byleby po hdmi, bo inaczej nie ustawisz tego wejścia.
Co do kalibracji, to z jakiegoś powodu kosztuje pewną kwotę (sprzęt, itd.). A wg tablic ustawiasz samemu, to co tobie wydaje się dobre. Ja np jestem daltonem :lol:
Ale zawsze lepsze to niż nic.

A jak u ciebie wygląda kwestia podświetlenia?? W innym wątku dodawałem zdjęcia, jak u mnie prześwietla światło przez górną krawędź w trzech miejscach.
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/87660-toshiba-42vl963-vs-philips-40pfl5507-czy-toshiba-42wl863.html
U ciebie jest równo?
 
Do góry