Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

viper-ek

New member
opożnienie dźwięku i obrazu

Nie wiem czy to wina mojego egzemplarza, czy ten model tak ma. Ale zauważyłem , że TV opóźnia zarówno obraz jak i dźwięk (czy to przez HDMI czy przez zwykłe chincze wyjście video 4). Sprawdziłem to poprzez podłączenie np do odtwarzacza TV przez hdmi i zestawu głośnikowego przez optyka. Dźwięk na głośnikach z zestawu jest wcześniej (niż obraz dźwięk w TV). Następnie podłączyłem Tv poprzez chincze wejście 4 i też to samo. Później z kolei wziąłem inny tv podłączyłem go przez chincze i optykiem do zestawu głośnikowego. W tym przypadku wszystko ze sobą jest idealnie zsynchronizowane.
Czy ktoś wie co to za przyczyna i jak to ewentualnie wyeliminować? Czy może ktoś to sprawdzić u siebie?
 

lcz@interia

New member
Różnice między 40 a 37

Witam,
Czy porównywał ktoś z Was przed zakupem jak wyglądają kąty w matrycach? Czy rzeczywiście wersja 37 cali ma panel IPS z lepszymi kątami i gorszą czernią? Pytam bo właśnie bardziej zależy mi na dobrych kątach widzenia.

Pozdrawiam
 

luk23

New member
a ja caly czas mam problem z dlna -tv podpiety przez rj45
no nie potrafie dziadostwa skonfigurowac a ciagle podpinanie laptopa pod hdmi mnie irytuje
za to dzwiek po hdmi idzie bezproblemowo
inne pytanie czy w opcji aktualizacji macie jakis harmonogram ?
 

cassub

New member
Pytanie do uzytkownikow XV733.
Jak intensywne jest smuzenie przy bardzo szybkich scenach?
Czy wystepuja jakies mocno widoczne artefakty?
I jak skaluje SD ( ponoc lepiej od EX500 )?
 

destructor

New member
Bez reklam
Ja nie widzę żadnego smużenia. Artefaktu jeszcze nie napotkałem ani jednego. Skalowanie SD 10/10 można by rzec. Sygnał od tego samego operatora, na identycznym dekoderze na np. Samsung C650 40 calowym i Toshibie 46xv733 nie ma żadnego porównania. Na samsungu wszystko jakby zlepione plasteliną a na xv733 wg mnie jest super, szczególnie widać to po rysach/zmarszczkach na twarzach. Nie wiem jak ex500. Widziałem też obraz na panasonicu LCD, modelu nie pamiętam, podczas wyścigów kolarskich kwadraty. Nie należy się sugerować obrazem w sklepie, to trzeba zobaczyć na żywo w domu.
 
Ostatnia edycja:

cassub

New member
Dzieki, destructor.
Czyli powinno byc lepiej niz na moim G20. Rozmywanie, green ghosting, brak plynnosci w przejsciach tonalnych ( glownie w SD ) jest nie do zaakceptowania.
A co do XV733 to wychodzi na to iz to naprawde dobry tv.
A co z dzwiekiem, podobno nie ma pelnej synchronizacji obrazu z fonia?
Niektorzy narzekaja na lekkie rozmijanie sie. Czy to prawda?
 

destructor

New member
Bez reklam
Tego nie wiem, nie mam sprzętu żeby się tym pobawić. A tak gołym okiem nie zauważyłem tego. Jest natomiast słychać lekkie buczenie przy ciemnych scenach, ale z tego co czytam to nie tylko przypadłość Toshiby. Czy ty piszesz o plazmie Pansonica G20?
 

destructor

New member
Bez reklam
Pytam bo to plazma i nie rozumiem jak może mieć smużenie. Chyba że ma powidoki, które nie znikają odpowiednio szybko i wydaje się że smuży.
 

cassub

New member
Destructor, gdzie ja pisalem o smuzeniu plazmy?
Rozmywanie a nie smuzenie.
Rozmywanie i green ghosting jest szczegolnie widoczny wlasnie w serii G20 a zwlaszcza w pozniejszych softach.
Nie wiem co ludzie widza w G20 ale ja obserwowalem oprocz wlasnego jeszcze dwa inne modele i nie jest to przypadlosc jednego egzemplarza a na dodatek mam informacje od innych uzytkownikow niezadowolonych z G20.
Nie wiem jak z matryca w G20 ale elektronika i oprogramowanie niestety stoja na niskim poziomie. Nie kazdy nabywca plazmy sie do tego przyznaje ale tak jest tym bardziej ze green ghosting i rozne artefakty zawsze wystepowaly w Panasonicach.
Moze i LCD czasami zasmuzy ale generalnie plynnosc nie jest zachwiana i ogolnie oglada sie lepiej.


Szanowny Kiki, prosze o konkretna odpowiedz.
Toshiba 40XV733 czy 42Z3030DG?
Sygnal z tunera HD po HDMI.
Czy starsza Toshiba serii Z ma gorsza plynnosc ruchomego obrazu?
Czy sa wyrazne roznice w jakosci szeroko pojetego obrazu?

 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jak masz na pudełku lub/i na naklejce z tyłu tv dużą literkę "k" to masz panel samsunga (z tego co wiem to tylko takie są w tym modelu montowane). Jest to panel hf11 - ten sam co w c650.
 

cassub

New member
Tak, wiem, SierzantHarris.
Temat obszernie sprawdzilem wczesniej. Toshiba stosowala wlasnie ta matryce w 40xv733.
Warto po dostawie jednak wszystko sprawdzic.
Do tych godzin trudno w 'serwisowym' sie dostac?
 

destructor

New member
Bez reklam
W trybie serwisowym nie uraczysz nic poza binarnymi ciągami. Być może pod którymś z tych binarnych ciągów kryje się ilość godzin tv, być może nie. Gdzieś na rosyjskim forum widziałem jako taki opis tych symboli binarnych.
Jestem ciekaw twojego porównania do tego panasonica co go miałeś.
I jak skaluje SD ( ponoc lepiej od EX500 )
Maiłem ostatnio przyjemność siedzieć przy sony ex710 32 calowym. Mniejszy, czyli generalnie obraz SD powinien być fajniejszy niż na takiej krowie jak 46. Mnie osobiście nie podobał się ten obraz, nie był tak fajnie przeskalowany jak w mojej toshibie 46xv733. Nie bawiłem się ustawieniami, u znajomego chwilkę byłem. Sygnał ma ten sam co ja.
 
Ostatnia edycja:

cassub

New member
Destructor, w piatek ( najdalej w poniedzialek ) dostarcza mi 40XV733 i bede ocenial.
Sporzadze odpowiednie porownania w zakresie skalowania SD, kolorow ( w tym czerni ) i odwzorowania barw, plynnosci ruchomego obrazu. Poddam analizie wyswietlanie dynamicznych scen sportowych i przejscia tonalne ( zwlaszcza w materialach SD ). Zwroce szczegolna uwage jak Toshiba radzi sobie z gradacja barw i odcieni skory. No i napisze o ogolnych wrazeniach. Mam nadzieje ze wyniki beda wiecej niz satysfakcjonujace.
 
Do góry