Ustawienia Toshiba 46lv733g

marban123

New member
Witam,

Bawiąc się ustawieniami tv przez przypadek wszedłem w tryb serwisowy (teraz już wiem że był to tryb serwisowy - "S" w górnym prawym rogu) nie wiem czy czegoś nie pozmieniałem nieświadomie,

Chciałbym prosić kolegów którzy mają Toshiba 46lv733g o pomoc i odczytanie swoich ustawień abym mógł je porównać ze swoimi....

Tryb serwisowy (zajęło mi to dobrą chwilę aby dowiedzieć się jak wejść w ten tryb) - wchodzimy na pilocie raz przycisk "mute" następnie znowu "mute" tylko teraz trzymamy wciśnięty klawisz i w tym samym czasie naciskamy w telewizorze przycisk menu.

Pojawi się literka "S" w prawym górnym rogu, natomiast w lewym wartości chyba binarne. Do przejścia pomiędzy ustawieniami używajcie przycisków zmiany programu (pod żadnym pozorem nie naciskajcie przycisków głośności one zmieniaja wartosci parametrów), aby wyjść z tego trybu wyłącz tv. (to już doczytane z innego forum)

Dzięki wielkie za pomoc (aha pomiary dokonujcie bez podłączonych żadnych urządzeń zewnętrznych, sam tv i antena)

Dzięki za pomoc
 

destructor

New member
Bez reklam
Spokojnie, znajdę chwilę to zajrzę :)
Jeśli obawiasz się że coś pozmieniałeś wejdź w ten tryb, zmień coś a następnie zresetuj TV do ustawień fabrycznych i w meny serwisowym zobacz czy zmieniona przez ciebie opcja wróciła "do normy".
 

marban123

New member
Hej destructor,

Próbowałem resetu ustawień ale niestety nic się nie zmieniło, więc wielka prośba do Ciebie o spisanie i podanie poprawnych wartości...

Pozdrawiam i czekam na inforamcje...
Dzięki...
 

destructor

New member
Bez reklam
Byłem w tych ustawieniach ale one się zmieniają (nie wszystkie) jeśli zmienię np. tryb pracy telewizora, kanał TV.
11 parametrów jest z wartościami innymi niż 0, pozostałe są zerowe. Zauważyłem że 3 spośród tych jedenastu zmieniają się przy np. przy zmianie kanału TV czy przełączeniu z dynamicznego na standardowy. Więcej nie mam sił sprawdzać ciągłym włączaniem i wyłaczaniem TV, może jest jakiś inny sposób na wyjście z tego trybu.

Także nie wiem czy one nie mają czegoś wspólnego z kalibracją. Jeśli kiki nie ma nic przeciwko to oczywiście je podam.

http://www.avguide.bg/forum/index.php?action=printpage;topic=23.0
Są to tego typu parametry jak w w/w linku dla w753:
RCUT : 00H
GCUT : 00H
BCUT : 00H
RDRV : C0H
GDRV : BDH
BDRV : BDH
BRTC : 7FH
COLC : 7DH
UVTT : 80H
CNTX : 7FH
PLVN : 06H
PLSZ : 0CH
OPT5 : 00H
OPT2 : 00H
OPT6 : 00H
OPT7 : 1EH
OPT8 : 00H
HTLID : 00H
VOLX : 64H
 
Do góry