Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

destructor

New member
Bez reklam
Przeczytaj co napisał butcher23. Z tyłu tv jest specjalne gniazdo do dźwięku z tego co widzę (nie widziałem go wcześniej tak szczerze :D).

Menu -> Preferencje -> Podłączenia AV -> PC/HDMI 3 audio
 

labed

New member
Przeczytaj co napisał butcher23. Z tyłu tv jest specjalne gniazdo do dźwięku z tego co widzę (nie widziałem go wcześniej tak szczerze :D).

Menu -> Preferencje -> Podłączenia AV -> PC/HDMI 3 audio

mam tak podłączone i nic:( podejrzewam ze to coś z laptopem, przy instalacji realtek high definition audio wyskakuje: "Żaden sterownik nie był obsługiwany przez ten pakiet sterowników"
 

destructor

New member
Bez reklam
Jeśli masz realteka HD to w opcjach dzwięku w panelu sterowania musisz ustawić domyślne urządzenie audio na takie żeby dźwięk szedł przez ten własnie kabel.
Ja mam w graficznej karcie HDMI i jak chcę żeby przez HDMI szedł dźwięk to muszę przestawiać ręcznie domyślne urządzenie audio na inne (ATI) niż jak chcę żeby szło przez normalne głośniki (Realtek HDA).

Czy ten jack który wkładasz do TV, wkładałeś również do innego urządzenia (np. wieża, głośniki) i było ok?
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Rozumiem że kompa masz podłączonego po HDMI3 a nie 1 czy 2.
Spróbuj podpiąć dźwięk pod to wejście audio z boku TV (chinch lewy. prawy).
 

labed

New member
podlaczone pod hdmi3, slychac lekkie buczenie w glosnikacgh tv przy podlaczonym minijack-minijacki ustawionym dźwięku w tv na analogowy, przy cyfrowym kompletna cisza, przy podłączeniu przez chinch w tv z boku obudowy i minijacku przy laptopie - cisza
 

destructor

New member
Bez reklam
No nie miało prawa chyba działać bo chinche z boku są kiedy TV przestawi się na odbiór z wejscia O->4 a te chinche z tyłu na O->3.
Spróbuj podłączyć innego kompa, innym kablem.

I sprawdź czy w menu PREFERENCJE opcję Podłączenia AV masz ustawioną na PC. Ma być na PC.
A opcja niżej HDMI 3 audio ustaw najpierw na automatycznie, potem jak nie bedzie dźwięku to zmieniaj ja. (strona 59 instrukcji).
Jak nie zadziała, zresetuj TV i spróbuj jeszcze raz.

Strona 65 instrukcji:
Możliwe że format dźwięku nie jest akceptowany. Sprawdź poziom głośności.

Zainstaluj odpowiednie sterowniki, pogrzeb w opcjach w laptopie. Oczywiście spróbuj podłączyć inny komputer, gdzie nie ma problemu ze sterownikami.
 
Ostatnia edycja:

labed

New member
próbowałem już wszystkich możliwości ustawień tv,podejrzewam ze problem tkwi w laptopie. Jak ustawisz PC to nie ma możliwości zmiany opcji audio na cyfrowe lub analog albo automatycznie- funkcje te wtedy są niedostępne, jutro postaram się o innego lapka,
 

immortal32

New member
Witam Wszystkich , posiadam TV-Toshibe 40 XV733 , w jego menu znalazłem ustawienie monitora w systemie 3D , czy jest to możliwe w tym telewizorku , czy źle kombinuje?
 

labed

New member
próbowałem już wszystkich możliwości ustawień tv,podejrzewam ze problem tkwi w laptopie. Jak ustawisz PC to nie ma możliwości zmiany opcji audio na cyfrowe lub analog albo automatycznie- funkcje te wtedy są niedostępne, jutro postaram się o innego lapka,
dziś zauważyłem ze przy ustawieniu na max głośności w tv i laptopie słychać dźwięk ale bardzo bardzo cicho
 

destructor

New member
Bez reklam
immortal32 - możesz podać gdzie jest to ustawienie?

labed - albo coś nie tak z kabelkiem albo ustawieniami dźwięku w lapku, bo wątpię aby ustawienia dźwięku w tv tutaj coś znaczyły skoro z TV dźwięk masz.
 

immortal32

New member
immortal32 - możesz podać gdzie jest to ustawienie?

Menu > obraz > zaawansowane ustawienia obrazu > 3D zarządzanie kolorami ( wł. lub wył.) ,
 

destructor

New member
Bez reklam
Tak, nie jest to do wyświetlania obrazu 3D. Jest to dopasowanie koloru podstawowego. Czyli możemy sobie troszkę pokombinować z podstawowymi kolorami. Strona 27 i 28 instrukcji.
 

destructor

New member
Bez reklam
Ostatnio przestawiłem TV w tryb AutoView i wieczorkiem przy absolutnej ciszy o dziwo słyszę buczenie TV. Wyłaczam dźwięk, buczenie jest nadal. Przestawiam na inne wejścia, nadal jest. Zmieniłem z AutoView na Dynamiczny, buczenia nie ma, na Standardowym i Filmowym również nie ma. Prawie nie ma, bo na ciemnym ekranie/ciemnych scenach delikatnie słychać choć nie tak jak na AutoView. Kombinowałem z różnymi ustawieniami, nie zmieniając ustawień dźwięku. Czyli co się okazuje buczenie nie jest spowodowane ustawieniami dźwięku a zależny od ustawień obrazu. Być może jest to buczenie wydawane przez system podświetlenia TV. Niemniej na każdym innym trybie niż AutoView jest ok, choć czym ciemniejszy obraz tym bardziej można usłyszeć buczenie. I nie zależy to od sygnału, sprawdzałem i TV i BluRay i PC.
 

rkorczyk

New member
Buuuu...

Witam Wszystkich, jako że to mój pierwszy post na forum.

Czy to tajemnicze buczenie nie ma natury falowej :)?
Mój monitor od Samsunga (2243BW) ma tę irytującą przypadłość. Regulując jasność od 0 do 100 buczy - przestaje - buczy - przestaje - buczy. W nocy, gdy jest cicho, mam tylko dwa akceptowalne ustawienia jasności. Może Tośka (też sobie zamówiłem) ma to samo?

P.S. Ze mnie elektronik jak z koziej d... trąbka ale Wy drodzy zapaleńcy powinniście wiedzieć, że nie ma żadnych chinch'y tylko cinch'e...

Pozdrawiam.
 

destructor

New member
Bez reklam
Na tym forum w temacie o pewnym TV Samsunga jest podobny objaw. Także może to jest urok podświetlenia LCD czy jeszcze czegos innego. Tak wiec nie ma sie co tym przejmować. Pamiętam mój monitor CRT miał też taki objaw :)
 

albercik13

New member
Zapodałem kartę do slotu SD o pojemności 32Giga.Weszła cała i niema za co złapać żeby wyjąć.Jest to micro sdhc w adapterze.Ma ktoś jakiś patent?
 
Ostatnia edycja:

matihaj

New member
Witam Wszystkich
Czy ktoś z was ustawiał już DVBT na tym telewizorku?Jak ustawić te parametry bo nie wykrywa mi ani jednego kanału.
Proszę o pomoc.
 
Do góry