Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

butcher23

New member
Napisałem ostatnio do Toshiby w sprawie: "Czy w najbliższym czasie przewidziany jest nowy firmware?"

Niestety Toshiba nie przewiduje na razie żadnego nowego uaktualnienia
 

josephik

New member
Napisałem ostatnio do Toshiby w sprawie: "Czy w najbliższym czasie przewidziany jest nowy firmware?"

Niestety Toshiba nie przewiduje na razie żadnego nowego uaktualnienia
niby szkoda ale co tam byś chciał ulepszyć?
przez usb i tak nie odtwarza nic poza zdjęciami
a oprogramowanie jest chyba ok ogólnie
 

butcher23

New member
Zjeździłem już parę sklepów w Wawie i nigdzie nie mogę znaleźć tego modelu. Może komuś rzucił się w oczy?

Szkoda jeździ, bo paliwo zmarnujesz
Toshiba jest jedynie w wybranych sklepach
Najlepiej ją dostać w Euro
Toshiba 40XV733G - Telewizor LCD Toshiba w RTV EURO AGD
Zadzwoń na infolinie i zapytaj się gdzie jest dostępny najbliżej od Twojej miejscowości
Ja jak kupowałem to już go nie było na sklepie (kumpel mi zwinął z przed nosa), ale babka sprawdziła na magazynie i zamówiła. Za 2 dni był w domu :lol:

-------------------------------------------------------
Teraz pytanie z innej beczki

Sprawdzałem jakość odbioru na antenie pokojowej żeby spr sygnał dvb-t, bo mam pakiet z kablówki no i oczywiście niebo a ziemia :x Czekam na włączenie reszty kanałów
Przez przypadek włączył mi się zegar z datą w prawym górnym rogu
Jak zmienić datę i godzinę lub jak to wyłączyć?? Nie znalazłem nic w instrukcji
 

dartrz

New member
Dobrze zrozumiałem że sygnał cyfrowy z multipleksu lepiej wygląda niż kanały z kablówki? Miałem taka nadzieję ale ciekaw jestem jak to naprawdę wygląda...
Ile masz cali?
Widziałem 37 w MM i loga TV miały jakąś dziwną poświatę.
Nastawiam się na 40 i tam podobno jest lepsza matryca...
 

dartrz

New member
;-) hmhm... co za pytanie... pewnie masz 40
tak to jest jak się skleca myśli w poniedziałek o 8:41..heh

w każdym razie niepokoja mnie te poświaty przy paskach informacyjnych, logach, literkach...
mam nadzieję że w 40 tego nie ma
 

josephik

New member
Josephik jak się sprawuje twój zestaw onkyo 508 i QQ razem z Toshibą?

ja jestem bardzo zadowolony
mam CP na dekoderze HD5000, zarówno kanały HD jak i SD wyglądają bdb, po BluRayu wiadomo że wypas.
jade na ustawieniach standardowych z małymi własnymi zmianami
u mnie nic nie buczy ani nie trzeszczy tak jak u innych podobno
design tego TV mnie sie podoba
co do wspołpracy z onkyo i qq równiez nie mam zastrzeżen: filmy wypas, muzyka w stereo jak dla mnie tez fajnie gra nawet z vivy, eski tv itp
w pokoju 15m2 ładnie wygladaja, fronty bez maskownic reszta przykryta
za te pieniądze nic lepszego chyba nie dostaniesz
 

komornik320

New member
Witam.

Serdecznie zakupiłem dokładnie taki sam TV jak w tytule tego tematu. Moje pytanko jest następujące jako że z USB nie działają filmy a filmy blu-ray zajmują od 25 GB więc zgranie ich na pendrive'a nie byłoby takie łatwe i konieczny byłby zakup pendrive'a 64 GB. TV ma port RJ45 czy ktoś próbował podłączyć skrętkę i udostępniając film blu-ray na jakimś komputerze w danej sieci lokalnej uruchomił go w jakości Full HD? Jak najtaniej rozwiązać problem blu-ray'ów nie kupując odtwarzacza blu-ray?

Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
 

Zioowo

New member
Zamówiłem model 32XV733G, co oznacza literka G (rynek niemiecki ?) i czy będzie dobrze działał u nas ? jakieś różnice w stosunku do modelu bez oznaczenia G ?
 
Ostatnia edycja:

dartrz

New member
37 czy 40

Witam,

Po przestudiowaniu forum i "wizjach w terenie" :smile: zdecydowałem się na Toshibę xv 733.

Pozostaje duża wątpliwość co do wielkości.
Chciałbym 40` i wiem że raczej nie będzie za duża dla widza (2-2.5 m), ale najprawdopodobniej "przytłoczy" gabarytami mój 15 m2 pokój.

I stąd moje pytanie.
Wiem że 37 ma gorszą matrycę.
W MM tej różnicy widać nie było ale wątpliwość pozostaje.
Jak bardzo może być widoczna ta różnica w jakości obrazu pomiędzy tymi wielkościami i czym się objawia?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Darek T
 

josephik

New member
ja mam pokój 16m2
do tv mam podobnie jak ty 2-2,5 m
tez miałem brać 37 ale wreszcie wziąłem 40 bo była niewielka różnica cenowa i muszę ci powiedzieć ze absolutnie nie jest za duży
bierz śmiało 40, żebyś nie miał później wyrzutów
 

krisder

New member
Bez reklam
Jak puścisz filmik z bd to 40" będzie i tak za mały. Obecnie walczę z moją połówką o pozwolenie na zmianę tv na większy i zawsze słyszę sakramentalne "dla mnie taki wystarczy". A można było od razu kupić 46-47".:cry:
 

Jupiter

New member
chcę kupić 37xv733 obecnie posiadam sharp p50 26" , jest tu kilka opinii nieprzychylnych dla tego rozmiaru ale czy po przesiadce ze starego modelu poczuję różnicę -boję się głownie niebieskiej czerni
odległość od ekranu ? 2 -2,3 metrów
jak słońce świeci w pokoju strona południowo zachodnia
Jak duży jest pokój ? 3 x 4
jaki masz obecnie telewizor? LCD SHARP P50 26"
jakie programy najczęściej oglądasz? EUROSPORT, TVN24 ,discovery
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczór
preferowana wielkość telewizora? 37
preferowana marka ? - sharp
czego nie lubisz w telewizorach? ICH WYBORU
jakie urządzenia będą podłączone ? DVD YAMAHA S550 COMPONENT , PANASONIC NAGRYWARKA PO HDMI
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 60 %TV , 30% DVD
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych ? WPROST
telewizor ma mieć wifi ? nie musi
ma czytać przez USB filmy ? nie musi
jakimi złączami i co chcesz podłączyć ? HDMI ,COMPONENT
jaki masz sygnał ? UPC Z DEKODEREM ALE BEZ PAKIETU HD
ile programów HD ? zero
ile godzin dziennie ma grać telewizor ? 4-5
ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
ma stać czy wisieć ? stać zobaczymy później
jaka klasa cenowa ? DO 2000-2300
 

maciek26

New member
Jupiter... Ja z niecalych 2 metrow ogladam tosie 40xv733 i powiem ci, ze kupujac mniejszy mozesz pozniej zalowac wyboru.. Przed kupnem nie wyopbrazalem sobie komfortowego ogladania 40-calowego TV z odleglosci niewiele wiekszej niz 1.5metra.. Po 2 miesiacach ogladania musze przyznac, ze stosunek wielkosci matrycy do odleglosci ogladania jest IDEALNY :D Moglbym miec nawet wiekszy i specjalnie bym nie narzekal ;D Jestem z niego bardzo zadowolony.
 
Do góry