Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

Zioowo

New member
Bardzo proszę o podanie ustawień kalibracji dla XV733, od paru dni jestem posiadaczem tego TV i muszę przyznajc, że jestem bardzo zadowolony z tego "zwierza" :), jednak jeżeli można coś poprawić poprzez kalibrację to chętnie poznałbym te parametry.
 

viper-ek

New member
A ja mam inne pytanie. Mam ten telewizorek już prawie pół roku. Za te pieniążki naprawdę bardzo dobry wybór. Jestem z niego bardzo zadowolony. Ale pojawił się mały problem. Ze 3-4 tygodnie temu otrzymałem nowy dekoder HD PVR z sieci Vectra. Dekoder połączony z TV za pomocą HDMI. Niestety rozjeżdża mi się dźwięk z obrazem - tak o jakieś 0,5s. Jest to mocno irytujące i trochę przeszkadza mi w oglądaniu TV :( Wydaje mi się, że gdy miałem stary dekoder SD połączony przez euro to nie było tego problemu.
Czy ktoś z Was ma podobny problem? Czy to może być wina TV?A może coś źle TV ustawiam? Bo jak wyłączam "polepszacze" to jakby troszkę jest lepiej, ale nie idealnie.
 

Jupiter

New member
ja mam od kilkunastu godzin 37vx733 podłączone po HDMI z Panasonic DMR EH 65 oraz tą nagrywarkę z amplitunerem Yamahy RX 450 po optyku i mam podobny problem. Istnieje rozbieżność pomiędzy dźwiękiem w głośnikach LCD , a na kinie szczególnie przy systemie 5.1
 

Dymek80

New member
Witam serdecznie

jestem świeżakiem na tym forum i czytając wasze posty,ciesze sie że jest tu taka fajna ekipa.strasznie dużo mądrcy spostrzeżen z których na pewno skorzystam. Toshibe sprawiłem sobie wczoraj pod choineczke,a wybierałem miedzy nowym kompem stacjonarnym a właśnie 40 calowym lcd. Telewizorek bajka,ale mam jedną bolćzke dotyczącą podłączenia mojego nieco juz starszego komputera pod to cudo poprzez kabelek RGB czyli S-Video.Mam karte graficzną Geforce 6600 gt 128 mb,podejrzewam ze nie ma ona wyjścia HDTV.Obraz na poprzednim starym dużym 32 cxalowym pudle był o niebo lepszy niz na nowej Tosi.Mieszałem z rozdzielczością,z częstotliwościa odświeżania itd.Niestety nie uzyskałem ładnego obrazu.Obraz rozmywa sie,mam wrażenie że kursor myszki zdecydowanie wolniej podąża na Tosi niż na moim monitorze.Odpaliłem sobie w sieci moje ukochane cod1 i niestety równiez sie zawiodłem,postacie wyraznie tylko z bliska,słabo widac postacie z dalszej odległości.Wszytsko jest jakby rozmyte.Dodam tylko że Toshibie udało mi sie chyba ustawic najlepszą rodzielczosć 800/600 i 60 mhz.Treaz pytanie: czy jest to wina starej karty,kabla s-video czy złych ustawien? Bede wdzieczny za jakies uwagi w tej sprawie
 

destructor

New member
Bez reklam
Rozdzielczość musisz ustawisz zgodną z rozdzieczościami Tosi. Tylko niektóre rozdzielczości wyświetli ci ostro. Popróbuj. Zajrzyj do instrukcji. Jeśli nie możesz ustawić takich rozdzielczości znaczy że karta graficzna do bani albo sterowniki.
 

marder

Member
jestem świeżakiem na tym forum i czytając wasze posty,ciesze sie że jest tu taka fajna ekipa.strasznie dużo mądrcy spostrzeżen z których na pewno skorzystam. Toshibe sprawiłem sobie wczoraj pod choineczke,a wybierałem miedzy nowym kompem stacjonarnym a właśnie 40 calowym lcd. Telewizorek bajka,ale mam jedną bolćzke dotyczącą podłączenia mojego nieco juz starszego komputera pod to cudo poprzez kabelek RGB czyli S-Video.Mam karte graficzną Geforce 6600 gt 128 mb,podejrzewam ze nie ma ona wyjścia HDTV.Obraz na poprzednim starym dużym 32 cxalowym pudle był o niebo lepszy niz na nowej Tosi.Mieszałem z rozdzielczością,z częstotliwościa odświeżania itd.Niestety nie uzyskałem ładnego obrazu.Obraz rozmywa sie,mam wrażenie że kursor myszki zdecydowanie wolniej podąża na Tosi niż na moim monitorze.Odpaliłem sobie w sieci moje ukochane cod1 i niestety równiez sie zawiodłem,postacie wyraznie tylko z bliska,słabo widac postacie z dalszej odległości.Wszytsko jest jakby rozmyte.Dodam tylko że Toshibie udało mi sie chyba ustawic najlepszą rodzielczosć 800/600 i 60 mhz.Treaz pytanie: czy jest to wina starej karty,kabla s-video czy złych ustawien? Bede wdzieczny za jakies uwagi w tej sprawie
Złączem S-Video wysokiej rozdzielczości i dobrej jakości nie uzyskasz. Spróbuj podłączyć komputer do tv za pomocą złącza VGA, a najlepiej HDMI lub DVI.
 

jancio

New member
Czy 40xv733 to dobry wybór - jako "monitora" do PC?

Witam,
Pytanie jak w temacie - poszukuję "monitora" do PC, wielkość 40-42''.
preferowana cena w przedziale 2-3K, gdyby coś było wyraźnie lepsze, jestem ostatecznie skłonny dorzucić "trochę".
Przewidywane wykorzystanie :
95% PC (z czego 90% programy użytkowe, pozostałe 10% gry/filmy - co nie znaczy ze szybkość (input lag) są bez znaczenia. Rzadko nie znaczy że może być kiepsko ;)
5% dvd/br
Niewykluczone w przyszłości podłączenie kablówki (prawie na pewno UPC HD)
Odległość - około 2m, kąty +-45 st od pozycji centralnej

Wstępnie, po lekturze wieeeelu recenzji/testów/opinii wytypowałem xv733
Pytanie o poradę - czy ten TV to dobry wybór?

Z tego co widziałem w sklepach - to gdybym miał wybierać TV do filmów -
wyborem byłaby plazma V20 lub ostatecznie GT20 panasonica, gdyby to miał być uniwersalny TV o standardowym wykorzystaniu (tv/br/ps3) - to albo D25 panasonica, albo, kto wie, któryś z wyższych philipsów.

Ale temat TV jako monitor do PC - jest chyba najmniej rozpoznany.
Możliwości internetowe/odtwarzanie filmów z usb/sd - to wszystko są nieistotne sprawy w tym przypadku, konsoli do gier raczej też nigdy TV nie uświadczy.

Stąd pytanie do doświadczonych - czy Tośka z tematu to dobry wybór, czy może warto zwrócić wzrok na coś innego?

pozdrawiam
Jancio
 

arko6565

New member
Problem ze wzmocnieniem dźwięku

Witam,

Od kilku miesiecy jestem szczęśliwym posiadaczem 40XV733... mam jednak drobny problem z dźwiękiem. Wzmocnienie dźwieku jest wyraźne ale jedynie do poziomu mniej więcej 30 - 35 na skali. Dalsza próba zwiekszania poziomu dźwieku nie wiele daje. To znaczy na pasku skali dźwieku cyferki rosną ale poziom dźwięku sie nie zwiększa...

Czy może ktoś wie dlaczego?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
 

edkowski

New member
Jakość sd

Czy mi się wydaje czy jakość odbioru TVN24 na tej Toshibie jest bardzo dobry.:?:
Czy polecacie ten tv 100% do oglądania telewizji z N i C+:?:

pozdrawiam
 

dartrz

New member
NAbyłem parę dni temu xv 733 40 cali i faktycznie muszę przyznać że:

1. jakość obrazu oglądana w sklepach i w domu jest bez porównania. (odbieram sygnał cyfrowy dvb-t przez antenę zbiorczą i jestem mile zaskoczony że mam tak dobry obraz, oczywiście w granicach rozsądku - nie jest to HD, ale może za czas jakiś) Reasumując - nie ma większego sensu opierać się jedynie na obserwacji w sklepie bo ten najczęściej wprowadza jednie w błąd.

2. w sprzęcie nic nie trzeszczy i nie mam wrażenia że przez to że był składany w Polsce ma jakieś niedociągnięcia.
3. Przeszkadza odrobinę to że TV nie pamięta ustawionych rozmiarów obrazów przyporządkowanych dla danych kanałów.
4. Aha, zaznaczam że na razie oglądam bez kalibracji
5. Polecam
 

labed

New member
witam
czy ktos podłączał tv pod laptopa przez hdmi-dvi , a dźwięk przez mini-jack - mini-jack, u mnie na tak podłączonym tv nie mam dźwięku,laptop to asus f3ke
 

destructor

New member
Bez reklam
DVI z laptopa rozumiem a HDMI wchodzi do tv. Może masz w ustawieniach TV, że przy podłączeniu tego typu dźwięk leci przez HDMI, wyłącz tą opcję. Polecam zagłębić się w instrukcję bo naprawdę ustawień trochę jest ale da się to ogarnąć, na początku może się wydawać to trudne. Sprawdzić czy laptop daje dźwięk po jacku na jakichś głośnikach.
 
Ostatnia edycja:

butcher23

New member
DVI z laptopa rozumiem a HDMI wchodzi do tv. Może masz w ustawieniach TV, że przy podłączeniu tego typu dźwięk leci przez HDMI, wyłącz tą opcję. Polecam zagłębić się w instrukcję bo naprawdę ustawień trochę jest ale da się to ogarnąć, na początku może się wydawać to trudne. Sprawdzić czy laptop daje dźwięk po jacku na jakichś głośnikach.

Pisałem o tym kiedyś
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/41808-brak-glosu-podlaczenie-dvi-pc-hdmi-tv.html#post596153

Ja mam podpięte DVI - HDMI (obraz i dźwięk) !!!

1. Kabel DVI-HDMI podpięty jest odpowiednio laptop-tv
W lapku przełączam kombinacja klawiszy (klawisz windows + p) - 4 opcje do wyboru: np. duplikuj obraz. Kabel w TV jest podłączony do HDMI 3

2. Kabel jack-jack podpięty jest do laptopa (mam przejściówkę, bo są też głośniki do kompa) i do tv - wejście PC/HDMI3
W ustawieniach TV musisz zmienić dźwięk na HDMI3 w innym razie nie usłyszysz dźwięku !

Wskazówka:
Jeśli chcesz, żeby dźwięk był równo odtwarzany np. na głośnikach od komputera i w TV - musisz podpiąć w tv bezpośrednio do wejścia słuchawkowego !
Jeśli będzie jack wpięty w HDMI3 to będzie on spóźniał
Oczywiście zależy to od Ciebie

Zaznaczam, że opis jest na moim przykładzie (Toshiba xv733) i u mnie jest DŹWIĘK I OBRAZ bez problemowo
 

labed

New member
Pisałem o tym kiedyś
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/41808-brak-glosu-podlaczenie-dvi-pc-hdmi-tv.html#post596153

Ja mam podpięte DVI - HDMI (obraz i dźwięk) !!!

1. Kabel DVI-HDMI podpięty jest odpowiednio laptop-tv
W lapku przełączam kombinacja klawiszy (klawisz windows + p) - 4 opcje do wyboru: np. duplikuj obraz. Kabel w TV jest podłączony do HDMI 3

2. Kabel jack-jack podpięty jest do laptopa (mam przejściówkę, bo są też głośniki do kompa) i do tv - wejście PC/HDMI3
W ustawieniach TV musisz zmienić dźwięk na HDMI3 w innym razie nie usłyszysz dźwięku !

Wskazówka:
Jeśli chcesz, żeby dźwięk był równo odtwarzany np. na głośnikach od komputera i w TV - musisz podpiąć w tv bezpośrednio do wejścia słuchawkowego !
Jeśli będzie jack wpięty w HDMI3 to będzie on spóźniał
Oczywiście zależy to od Ciebie

Zaznaczam, że opis jest na moim przykładzie (Toshiba xv733) i u mnie jest DŹWIĘK I OBRAZ bez problemowo

dalej nic, dźwięk na zewnętrznych głośnikach podłączonych mini jackiem,jest ale nie na tv:(
a gdzie wyłączyć ta funkcje o której pisał destructor - "Może masz w ustawieniach TV, że przy podłączeniu tego typu dźwięk leci przez HDMI, wyłącz tą opcję"
 
Do góry