Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

babo1

New member
dziś od sprzedawcy w Poznaniu usłyszałem że owa Toshiba to model bardzo awaryjny i juz mają cały segregator reklamacji i nie będą już prowadzić sprzedaży tych TV, Chciałbym skonfrontować tą wypowiedź z Wami użytkownikami tego Tv, Byłem już prawie przekonany na tą Toshibę a teraz myślę nad Samsungiem c650.
 

ar_com

New member
dziś od sprzedawcy w Poznaniu usłyszałem że owa Toshiba to model bardzo awaryjny i juz mają cały segregator reklamacji i nie będą już prowadzić sprzedaży tych TV, Chciałbym skonfrontować tą wypowiedź z Wami użytkownikami tego Tv, Byłem już prawie przekonany na tą Toshibę a teraz myślę nad Samsungiem c650.


eee. a jakie to ma odniesienie ? wiesz ile zwrotów jest na samsa c650 , masz te dane? albo na sharpa LE z RGBY ? moze tyle samo , moze nawet wiecej? czytales o philu 9705 ? ile tego lezy jzu w serwisach na zachodzie , a tv dopiero co wszedl na rynek przeciez...
nie można tak myślec ze Pan spredawca mówi ze to szajs bo lezy na serwisach duzo, amoze Pan spredawca powiedzial ze to szajs bo nie ma juz tego w ofercie i chcial zdyskredytowc ten model abys wział cos co jest u niego na stanie ?:D wielka jest wola spredawcy w upchnieciu towaru z półki :wink:! a i techniki spredazy maja w 1 palcu , choc moze mało wysublimowane :wink:
Tak czy siak TV jest GOOOD za taką kase warto
 

destructor

New member
Bez reklam
Nie przejmuj się tym co sugerują sprzedawcy, którzy chcą sprzedać to co im zalega na półkach.
shogo - ja miałem takie 2 pojawiające się i znikające piksele a teraz nic już nie ma, tak jakby musiały się dogrzać.

No ale zobaczymy załóżmy po roku jak będzie się sprawował TV.

Parę dni temu oglądając TV wpadło mi w ucho buczenie, takie jak buczenie transformatora, po wyłączeniu dźwięku słyszalne dość dobrze. Nie głośne ale słyszalne i słychać je wciąż. Wydało mi się to dziwne to wysłuchując wrogów w Gears of War była kompletna cisza. No i przełączyłem TV z ciekawości z oglądania TV na blu-ray. Samo przejście w menu na wejście blu-ray nic nie zmieniło. Natomiast po włączeniu sygnału z blu-ray (przez HDMI oczywiście) buczenie ustało. Wyłączyłem dźwięk - buczenia brak. Sygnał HDMI z kompa - buczenia brak. Powrót do anteny (analogowa TV) - buczenie. Także jak widać buczenie nie musi być przypadłością TV a nadawanego sygnału czy okablowania. Niestety nie mam narazie możliwości sprawdzenia na innym kablu antenowym. Niebawem będę miał sygnał cyfrowy od tego samego operatora to zobaczymy czy będzie buczenie.
 

Ciutnik

New member
wpadło mi w ucho buczenie, takie jak buczenie transformatora
Witam. Tego typu atrakcji akustycznych - najwyraźniej będącymi przydźwiękami z sieci elektrycznej - nie doświadczyłem, za to coraz bardziej wkurza mnie rezonowanie obudowy telewizora. Pewnie jest to efekt źle spasowanych/poskręcanych plastików. W związku z tym coraz częściej myślę nad odkręceniem tylnej części obudowy, podokręcaniu wszelkich śrubek, pospinaniu luźnych kabelków trytytkami (plastikowymi opaskami robiącymi "trrrrryt" podczas zaciskania) oraz powtykaniu wykałaczek pomiędzy stykające się plastikowe elementy :)

Do tej operacji zniechęca mnie jedynie ilość śrub koniecznych do odkręcenia, będąca w sprzeczności z moim lenistwem. Czy ktoś zauważył jakieś plomby na nich? Moje wstępne oględziny nie wykazały takowych. A może ktoś z Was już poradził sobie z tym brzęczącym problemem?
 

koszyk24

New member
Nie przejmuj się tym co sugerują sprzedawcy, którzy chcą sprzedać to co im zalega na półkach.
shogo - ja miałem takie 2 pojawiające się i znikające piksele a teraz nic już nie ma, tak jakby musiały się dogrzać.

No ale zobaczymy załóżmy po roku jak będzie się sprawował TV.

Parę dni temu oglądając TV wpadło mi w ucho buczenie, takie jak buczenie transformatora, po wyłączeniu dźwięku słyszalne dość dobrze. Nie głośne ale słyszalne i słychać je wciąż. Wydało mi się to dziwne to wysłuchując wrogów w Gears of War była kompletna cisza. No i przełączyłem TV z ciekawości z oglądania TV na blu-ray. Samo przejście w menu na wejście blu-ray nic nie zmieniło. Natomiast po włączeniu sygnału z blu-ray (przez HDMI oczywiście) buczenie ustało. Wyłączyłem dźwięk - buczenia brak. Sygnał HDMI z kompa - buczenia brak. Powrót do anteny (analogowa TV) - buczenie. Także jak widać buczenie nie musi być przypadłością TV a nadawanego sygnału czy okablowania. Niestety nie mam narazie możliwości sprawdzenia na innym kablu antenowym. Niebawem będę miał sygnał cyfrowy od tego samego operatora to zobaczymy czy będzie buczenie.

A spróbuj zwiększyć podświetlenie. U mnie wraz ze zwiększaniem, buczenie ustępuje.
 

K.A.J.

New member
dziś od sprzedawcy w Poznaniu usłyszałem że owa Toshiba to model bardzo awaryjny i juz mają cały segregator reklamacji i nie będą już prowadzić sprzedaży tych TV, Chciałbym skonfrontować tą wypowiedź z Wami użytkownikami tego Tv, Byłem już prawie przekonany na tą Toshibę a teraz myślę nad Samsungiem c650.


Sugerowanie się takim gadaniem mało da. Sprzedawca nie zablokuje sprzedaży danej marki. Inaczej Samsung w moim mieście w ogóle by się nie sprzedawał bo 80% TV jakie trafiają do serwisów to właśnie Samsung. Pewnie chcieli wcisnąć coś innego.
 

wacekdagama

New member
Jak macie ustaione ulepszacze do ogladania materialu HD z kompa lub BluRay? Chodzi mi o : M100, stabilizajca obrazu, resolution + i redukcja szumow DNR i MPEG. Mozecie tez podac jak macie ustawiona ostrosc.

Chodzi mi o jak najlepsza jakosc obrazu i mozliwie najlepsza plynnosc.
 

destructor

New member
Bez reklam
Musisz dopasować do siebie. Ja blu-ray oglądam na skalibrowanych opcjach i chyba jest gitara. Natomiast obraz z kompa i z TV na tych opcjach jest do bani. Zapewne przez np. to że karta w kompie też ma pewne ustawienia.
 

lekar

New member
Witam. Tego typu atrakcji akustycznych - najwyraźniej będącymi przydźwiękami z sieci elektrycznej - nie doświadczyłem, za to coraz bardziej wkurza mnie rezonowanie obudowy telewizora. Pewnie jest to efekt źle spasowanych/poskręcanych plastików. W związku z tym coraz częściej myślę nad odkręceniem tylnej części obudowy, podokręcaniu wszelkich śrubek, pospinaniu luźnych kabelków trytytkami (plastikowymi opaskami robiącymi "trrrrryt" podczas zaciskania) oraz powtykaniu wykałaczek pomiędzy stykające się plastikowe elementy :)

Do tej operacji zniechęca mnie jedynie ilość śrub koniecznych do odkręcenia, będąca w sprzeczności z moim lenistwem. Czy ktoś zauważył jakieś plomby na nich? Moje wstępne oględziny nie wykazały takowych. A może ktoś z Was już poradził sobie z tym brzęczącym problemem?

Wystarczy nie włączać w ustawieniach dźwięku, "przestrzenny".
 

Ciutnik

New member
Wystarczy nie włączać w ustawieniach dźwięku, "przestrzenny".
Witam. Dzięki za poradę ale niestety manipulowanie różnymi parametrami dźwięku nie zmienia faktu, że obudowa lubi wpadać w rezonas. Nieco zmniejszyło częstość występowania tego efektu wyłączenie "Dynamicznego wzmocnienia niskich tonów", różnież zabawa korektorem pozwala zmniejszyć dokuczliwość tego brzęczenia ale całkowicie wyeliminować go - przynajmniej w moim egzemplarzu telewizora - w ten sposób nie da się.

Poza tym, wszelkie "poprawiacze" dźwięku nie po to są aby z nich nie korzystać w obawie przed efektami ubocznymi wywołanymi wadliwie zaprojektowaną i/lub zmontowaną obudową telewizora, który przecież do najtańszych nie należy. Doraźnie pomaga pougniatanie tylnej pokrywy w okolicy panelu z wejściami/wyjściami, ale nie jest to rozwiązanie, które satysfakcjonowałoby mnie na dłuższą metę :)
 

guzu

New member
Witam,

Obecnie rozważam kupno 42ZV635 lub 46XV733. Pierwotnie zastanawiałem się nad 42XV635 ale jest już bardzo trudno dostępny podobnie jak seria ZV a i cena nie jest atrakcyjna.

Aktualnie cena 42ZV635 oraz 46XV733 jest na podobnym poziomie i mam pytanie, który z tych telewizorów lepiej sprawdzi się w moich warunkach. Bardziej skłaniam się do XV733 gdyż ma fajniejszy wygląd (brak biało czarnej obudowy) no i jest większy :)

odległość od ekranu ? 2 - 3 metrów
jak słońce świeci w pokoju ? nieistotne
Jak duży jest pokój ? 3 x 5
jaki masz obecnie telewizor? CRT 17' Philips :wink:
jakie programy najczęściej oglądasz? Sport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczór
preferowana wielkość telewizora? 42, 46
preferowana marka ? Toshiba, Samsung, Sony, LG
czego nie lubisz w telewizorach? nieistotne
jakie urządzenia będą podłączone ? Xbox360 , DVD, TV siatkowa
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 10% TV , 60% Xbox360 , 30% DVD
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych ? również kąty boczne
telewizor ma mieć wifi ? nie musi
ma czytać przez USB filmy ? nie musi
jakimi złączami i co chcesz podłączyć ? HDMI (xbox) , Euro (tv z dvd)
jaki masz sygnał ? SD z siatkowej anteny
ile programów HD ? zero
ile godzin dziennie ma grać telewizor ? 4-5
ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
ma stać czy wisieć ? stać
jaka klasa cenowa ? do 3.000
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Lepiej spisze się XV733, gdyż sygnał będziesz miał głównie ze źródeł "mocno cyfrowych" tak więc ważne są biel i czerń. Czerny co prawda lepszy w modelu ZV, ale tylko od przodu. Xv świeci tak samo pod każdym kątem. Co prawda jest tylko 120Hz, nie ma tech 240Hz z czarnymi pasami(to co odkupił sony), więc smużenie może występować.
Procesor masz identyczny w obydwóch modelach, więc jakość ze zwykłej anteny będzie identycznie dobra:)
Do konsoli lepiej mieć większy TV.
ZV wypada lepiej z dźwiękiem- brzmi jakby miał wbudowany głośnik basowy:)
 

guzu

New member
Czyli uważasz że ten tv 46 cali spokojnie sobie poradzi z Xboxem, bo głównie do tego będzie przeznaczony?

Gdzieś czytałem że większość LCD do 42" dobrze poradzi sobie z grami, a przy większych rozmiarach LCD to różnie bywa.

O dzwięk się nie przejmuję, gdyż mam kino domowe, więc głośniki nie są dla mnie ważne.

Niby 40' to tylko troszke mniej niż 42 ale skoro można mieć 46' w tej cenie co 42' :)
 

Dober

New member
Po przeczytaniu wielu opinii o 40XV733 i lekturze tego tematu zdecydowałem się na własnie ten telewizorek. W sklepie pan jednak zaproponował mi o 200zł droższy 40SL733 z podświetleniem LED. Ze specyfikacji wynikało by niby, że powinien oferować on lepszą jakość obrazu, ale chciałbym zasięgnąć Waszej opinii w tej sprawie. Czy faktycznie SL ma lepszy obraz niż XV? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, bo jutro zamierzam dokonać zakupu. Z góry dziękuję.:blagam:
 

zasadzka01

New member
Witam

Mam pytanko, mianowicie podlaczam 46xv733 do PC przez hdmi-hdmi i obraz pieknie klonuje na LCDka.
Jest tylko taka kwestia, ze obraz z PC nie wypelnia mi w 100% matrycy. Z gory i z dolu ok 2 cm a po bokach ok 3 cm jest uciete (czarne pasy). Rodzielczosc z kompa 1920x1080.

Ktos podpowie czy to normalne, czy moze cos powinienem poustawiac ? Wydawalo mi sie ze obraz powinien byc idealnie dopasowany.

Pzdr
 
Do góry