Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

cassub

New member
Kilka subiektywno-obiektywnych ocen jakosci 40XV733 i TX-P42G20.

1. Plynnosc ruchomego obrazu.
Toshiba radzi sobie naprawde dobrze, nie gorzej niz plazma Panasonica.
Drugi plan co prawda traci ostrosc ale w G20 rowniez mamy do czynienia z efektem rozmywania sie drugiego planu w ruchu, zwlaszca szybszym. Rzeczy oczywiste wiec nie ma co duzo pisac.
2. Odzwierciedlenie kolorow i przejscia tonalne.
Toshiba ma wieksza palete barw i niekiedy potrafi zachwycic. Relacja w tym zakresie pozostaje remisowa ale XV tak jak plazma pokazuje naturalne, zywe kolory i cieszy oko.
G20 przegrywa natomiast pod wzgledem przejsc tonalnych. Dostrzegamy to wyraznie zwlaszcza w materialach wysoko skompresowanych gdzie Toshiba plynnie dokonuje gradacji barw i odcieni, widoczne jest to zwlaszcza na twarzy czy w swietle. W analogicznej sytuacji plazma Panasonica buduje pierscienie falszujac tym samym wyswietlany obraz. Duzy plus dla LCD.
3. Czern.
XV ma przyzwoita czern ale jej glebia jest slabsza niz w G20. Wiadomo ze ten LCD nie buduje perspektywy ciemnej barwy ale skoro dotyczy to drugiego planu przynajmniej dla mnie nie jest to bardzo istotne. Ogolnie tekstura i jednolitosc ciemnych kolorow jest gorsza wiec tu wygrywa Panasonic.
4. Skalowanie SD.
Bez zarzutu. XV i G20 prezentuja zaawansowany poziom.

Na Toshibie oglada sie lepiej bo nie ma ( bo byc nie moze ) 'bledow technologii plazmowej' ktorych skala wystepowania w G20 byla poza granica akceptacji. XV oferuje naprawde dobry obraz i moim zdaniem po zbilansowaniu zalet i wad okazuje sie lepszym telewizorem od G20.
Dodatkowy atut to niskie zuzycie energii. Przy moich ustawieniach telewizor wraz z tunerem pobiera ponizej 100W.
Slaba strona to kiepski wyglad. Naprawde amatorskie wykonanie.
Glosniki nie sa zle ale w polaczeniu z plastikowa obudowa ( tudziez innymi plastikowymi elementami ) po prostu sie nie sprawdzaja co potwierdzaja uzytkownicy.


Mam wylaczona funkcje Resolution+ (ktora wyostrza niedoskonalosci obrazu) co daje przyjemniejszy i lepszy efekt.
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
@cassub - w tej klasie tv nie mozna wymagac cudow w kwestii czerni. na tej polce cenowej jest dobrze. Czern w lcd i plazmie jest zupelnie inaczej budowana ale to juz inna bajka...
 

kapsell

New member
Bez reklam
Nie wierz w ani jedno słowo co w tym rankingu jest napisane. To stek bzdur do kwadratu. Gdybym niektorych z tych tv nie porownywal to moze bym to lyknał. Totalny kosmos.
 

cassub

New member
Tak czy siak G20 i XV733 porownywalem i lepiej oglada mi sie telewizje na Toshibie.
A ranking Chipa jak kazdy ma pozycje sluszne i mniej sluszne.
 

temek75

New member
panowie chciałbym podłączyć aktywnego suba pod tv, regulacja głośności bedzie na pilocie tv? podłączyć to przez wyjście audio chinch L-R, czy tylko tym pojedyńczym wyjsciem na suba ?

czy opis na wyjściach "variable" (zmienny) oznacza możliwość sterowania pilotem ?
 
Ostatnia edycja:

temek75

New member
...i po zawodach - pod telewizorem chodzi JBL Sub 333 + satelity Yamaha NX-E 130, zestaw jest bezobsługowy - zał wył auto, regulacja głosu z TV

...brałem jeszcze pod uwage taki gadżet jak Toshiba SW1000G, ale to chyba popierdółka jakaś jest, już wszyscy w kamienicy wiedzą że kupiłem suba:D
 
Ostatnia edycja:

josephik

New member
dla zainteresowanych właśnie wpadła mi w łapy gazetka Auchan
maja w promocji 40xv733 za 1700 zl !!!!
kto się waha TO BRAĆ najszybciej jak się da bo to świetna cena a TV tez konkretny
 

viper-ek

New member
Dziwne. Na stronie Auchana: "Szanowni Klienci, nie ma w tej chwili gazetki Auchan Polska". Najbliższa 4 maja :) czyli jutro.
 

Andersh

New member
TV faktycznie jest w sklepach Auchan od 4 maja w cenie 1699zł, właśnie jeden sobie zakupiłem i wcale nie brałem ostatniego pudełka;

wybór TV spory, jak to w dużym sklepie, ale sam fakt zejście z ceny 2100zł na 1699zł przykuł moją uwagę właśnie do 40XV733

przed ostatecznym wyborem zerkałem jeszcze na Sony KDL-40EX402 który stał obok jakby do porównania w cenie 1998zł a sprawdzam w necie i widzę, że można go wyrwać za 1700zł

chwilkę odpocznę i pewnie jeszcze dziś wyjmę z pudełka moją nową REGZE :)
 

BiegiHD

New member
Witam,

Czy ta Toshiba ma gdzieś w zaawansowanych opcjach włączanie / wyłączanie zasilania 5v na wejściu antenowym ???? Ktoś może tego szukał albo korzystał w innych telewizorach.
Chodzi o zasilenie wzmacniacza anteny do DVB-T. Można to zrobić na 2 sposoby:
- podłączyć do prądu na stałe dołączony do anteny wzmacniacz chodzi 24h
- skorzystać ze wzmocnienia tylko wtedy kiedy TV włączony i wtedy pojawia się w gnieździe ten prąd.

Szukam TV w rozmiarach 42-40 cali z taką opcją. Tunery do DVB-T zwykle takie coś mają np. Not Only TV LV4........
 

zet11976

New member
Witam,

Ja również kupiłem Toshibę 40XV733 ( w Auchan w Płocku w dniu wczorajszym, mieli 4 sztuki, zostały 3 ) za 1699 zł i na razie podłączyłem "na szybko" kablem euro do cyfrowego polsatu ( SD ). Obraz jest niezły z 2,5 - 3 metrów. Później napiszę wrażenia po przesłaniu lepszego sygnału.

Ponad pół roku zastanawiałem się jaki TV kupić i już kilka razy prawie dokonałem wyboru dużo droższych TV, ale po opiniach na tym forum, zawsze się wstrzymywałem za względu na wymieniane wady.

Teraz stwierdziłem, że za takie pieniądze i niezłe opinie, warto spróbować, bo łatwiej będzie mi przymknąć oczy na niedoskonałości, które by mnie wpieniały w TV za cenę powyżej 3000 zł.
 
Do góry