Toshiba 40TL838 - martwy piksel

Morf3usz

Member
Witam,

Ja mam podobny problem. Po zakupie tv po 3 dniach w LG 42LM 620S stwierdziłem 2 subpiksele świecące na zielono. Drażni wieczorem na ciemnym tle. Najpierw próbowałem interweniować w Media Expert w Siedlcach gdzie kupowałem sprzęt ale bez skutku. Zbyli mnie norma ISO dopuszczająca ilość sub-pikseli. Skontaktowałem się więc z LG. Zacytuje emaila którego otrzymałem :
"Informujemy, że wedle normy ISO 13406 odgórnie narzuconej na producentów telewizorów dopuszczalna liczba wypalonych pikseli to:
4 czarne lub 4 białe piksele lub 10 kolorowych subpikseli
2 wypalone piksele mieśczą się w normie.

Telewizor był kupiony 28 Pażdziernika 2012. Dodam że do dzisiaj byłem w delegacji tak więc nie miałem możliwości zajęćia sie sprawą.
Jeżeli ktoś jest w stanie pomóc to niech napisze jak najlepiej załatwić sprawę bo denerwujące jest kupić tv za 2400 i na starćie mieć takie problemy.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Będzie trudno, ew. jeśli Ci w media expert nie proponowali usługi sprawdzenia pikseli to na to się powołaj i poproś o wymianę :)
 

Wrockowiacze

New member
Witam! Wczoraj kupiłem toshibke 40tl933 i wieczorem kabum czerwony hot pixel. Po tym jak zobaczyłem tego hot pixela odpaliłem sobie czarne tło i znalazłem jednego białego szajbusa. Mam dodatkowe ubezpieczenie ale dziś coś kręcili ,w weekend przejade sie do nich z tatą i pogadamy troszke inaczej. Zastanawiam sie nad oddaniem towaru ,bo ogólnie dodatkowa gwarancja miała kosztowac 240zł ,a na umowie(bo na kredyt) ,koszt ubezpieczenia 480zł.
 

bob1969

Member
Bez reklam
I tutaj wyłażą zalety kupowania w internecie - przyjeżdża tv do domu odpalasz widzisz dead/kolor pixela ... odsyłasz więc w h*j grata powołując się na 10 dniowy termin możliwości odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Jesteś do tyłu tylko (?) circa 150 zł wysyłki grata w obie strony ...
 
Do góry