Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

janda

New member
dokładnie.
Narazie podpiełem do scart przejsciówke z euro i do tego następną przejsciówkę z wyjciem na chinche i do wieży.Gra, ale jest kolejny problem.
Mam dvd Philipsa- podłączam go przez hdmi, ale dzwięk leci tylko przez głosniki tv. Jak zrobić aby wszystko było podpiete razem i grało na wieży z głośników ( aux ) ??
 

Larus

New member
No tak to się raczej nie da. Analogowe źródło przejdzie po Euro i dobrze zrobiłeś. Ale żeby z DVD mieć dźwięk, to wyjście z DVD podłącz też do wieży. Powinno mieć wyjście stereo... a jak nie to z jego złącza Euro weź.
 

kubasz5

New member
Witam,

A jaki kabel HDMI do tego TV. Pan w euro agd polecil mi taki za 39 zloty 1,8 metra. niestety mam problemy z odbiorem kanalow HD z cyfry i teletekstem przez HDMI
 

janda

New member
Słuchajcie, jakie są rodzaje i róznice w 40vl748 ? czy są dwa modele czy jeden, bo raz widzę vl748 i również vl748-G.. ? jest jakaś różnica między nimi? Bardzo proszę o odpowiedz dzieki
 

djzwierzak

New member
Dobra sluchajcie jakie on ma mocowanie?Vesa 300 x 300 czy 400 x 400 bo szukam na necie i kiki podaje 300 x 300 a w rtveuroagd jest400 x 400 wiec zapewne cos jest nie tak.
Ogolnie cena tam jest za 2600. No i pytanie czy to nie jest jakas sciema z jakoscia wyonania itp.
 
Ostatnia edycja:

janda

New member
Ja kupiłem w Euro agd za 2599 i wszystko gra. Uważam, że cena jest rewelacyjna, a Tv spełnia wszystkie wymagania- szczególnie kablówka analogowa jest świetnie skalowana
 

djzwierzak

New member
No wlasnie jutro bede jechal do RTV z pendrivem z jakimis mkv i obrazami zobaczymy jak sie spisuje:) i jak bedzie nowka sztuka to wracam do domu z tv.
 

destructor

New member
Bez reklam
Witam,

A jaki kabel HDMI do tego TV. Pan w euro agd polecil mi taki za 39 zloty 1,8 metra. niestety mam problemy z odbiorem kanalow HD z cyfry i teletekstem przez HDMI
Po pewnym czasie mogę powiedzieć że nie najtańszy. Nie dlatego że obraz nie jest dobry ale dlatego że po prostu coś w wewnątrz mi strzeliło i raz obraz był a raz nie. Podpiąłem drugi kabel taki właśnie za 39 zł i wszystko ok a oba kable mam taki sam okres czasu.
 

elpasko

New member
No wlasnie jutro bede jechal do RTV z pendrivem z jakimis mkv i obrazami zobaczymy jak sie spisuje:) i jak bedzie nowka sztuka to wracam do domu z tv.

.mkv, xvid i divx chodzą ładnie tylko takie są problemy:
- dźwięk tylko DD i mp3, (dts nie idzie - tak myślę bo możliwe że to też inne kodowanie)
- napisy wbudowane (.mkv) lub taka sama nazwa jak filmu
- bez polskich znaków ( polskich znaków nie uśwadczysz też na you_tube)
 

konrad_k46

New member
witam, mam dwa pytania: czy do tego tv jest dostępny jakiś inny (tańszy) adapter wifi oprócz oryginalnego toshiby? I jak wygląda dostęp do internetu - wszystkie witryny są dostępne czy tylko wybrane (jakie)?
 
Ostatnia edycja:

elpasko

New member
witam, mam dwa pytania: czy do tego tv jest dostępny jakiś inny (tańszy) adapter wifi oprócz oryginalnego toshiby? I jak wygląda dostęp do internetu - wszystkie witryny są dostępne czy tylko wybrane (jakie)?

tylko you tube działa, podobno jest możliwość odpalenia googla i innych instrukcje znajdziesz na tym forum

Ja mam inne pytanie. Czy ktoś podłączył do tego tv moduł CAM ? i jak działa (jeżeli działa)?
 

elpasko

New member
Sorki za post pod postem, ale widzę że możliwość media playera wzbudzają duże emocje. W załączniku więcej informacji o obsłudze filmowych formatów.
Dodatkowo można bez problemu podłączyć dysk z formatem plików NTFS - ale to chyba coraz częściej standard.
 

Attachments

  • filmy.jpg
    filmy.jpg
    130,7 KB · Wyś: 93

djzwierzak

New member
Wiec teraz tak.W domu stoi sobie juz ten model tv. Pytanie dlaczego nie moze on odczytac Hotbirda z satelity?
Wiecie jak to rozwiazac? Moze zwrocic sie do producenta. Bo akurat uzywam Hotbirda i jest lipa :)
 

latonio

Member
Kurczę, kupiłem ten TV dziś i jestem prawie happy. No właśnie. Używam go do dvb-t i CP i tu powala na kolana. Podłączyłem dysk i filmy sobie idą. No ale w żaden sposób nie mogę połączyć się przez dlna z kompem. Ruter wi-fi, a do tv po kablu. Poradźcie, jak to zrobić. Proszę.
 

graby

New member
Witam wszystkich - ja mam 46WL768 od dzisiaj :) wcześniej 52ZF355 - jednym słowem inna jakość na plus oczywiście !!!
Dziś konfigurowałem podłączenie z kompem więc włączam się do tematu - nie udało mi się skonfigurować bezprzewodowo niestety - cały czas był wyświetlany problem a próbowałem na wszystkie możliwe sposoby - najpierw z automatu, potem wpisywałem ręcznie adres mac przez kompa bezpośrednio do routera i pomimo że było widac tośkę nie chciała się dodać do obsługiwanych urządzeń ... :( poszedłem dalej i wpiąłem wtyczkę lan - poszło bez problemu zasugerowałem domyślne wyszukanie adresów mac i od razu mogłem otwierając plik w kompie zobaczyć go na tosi :) całkiem niezły efekt przy chęci pooglądania prostych filmików słabej jakości zgranych z komórki...

natomiast żeby nie było tak różowo mam pytanie co do próby wyregulowania opóźnienia obrazu w stosunku do dźwięku puszczonego z n-ki optykiem. Dziś zauważyłem oglądając Opole że troszkę obraz nie nadążał za muzyką - sprawdzałem inne kanały i własciwie było ok.

drugie pytanie mam co do zwrotnego kanału ARC po HDMI jak go wydobyć - czy tym kanałem uzyskamy przejście dźwięku przestrzennego z n-ki ? czy tylko stereo ? aby korzystać z przestrzennego musimy pójść bezpośrenio z dekodera do ampli ? Zależałoby mi na skorzystaniu z Dolby Volume ale w połączeniu z dźwiękiem przestrzennym a nic nie znalazłem w instrukcji na ten temat.
 

djzwierzak

New member
Fajny błąd telewizora znalazłem. Przy podłączeniu dysku 320 gbtv odpala media player później ładnie przechodzę do filmów pokazuje mi się ładowanie i za chwile na całym ekranie mam fajne paski czerwone białe itp. Przy podłączeniu pendriva i dysku 80 gb działa elegancko. Przy 320 gb lipa. Jak myślicie uszkodzenie czy niestety błąd technologów?
 

Miszkolc

New member
Zawartość opakowania

Witam wszystkich :)

Proszę o infornacje, czy w modelach 40 i 46 VL748 w standardzie na wyposażeniu jest moduł wifi na usb i przewód typu gęś? Pytam, gdyż w moim egrzemplażu 46 nie było, a wg instrukcji na ostatniej stronie w opisie wyposarzenia są wyszczególnione jako standardowe wyposażenie dla modelu VL a dla modeli SL jako opcja. Zastanawiam się czy reklamować zawartość przesyłki?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Miszkolc
 
Do góry