Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

Larus

New member
Mam pytanko do posiadaczy i ogladajacych DVB-T. Jaki poziom SNR (C/N w Toshibie) osiagacie i z jakiej anteny ? Dokladne parametry transmisji mozemy znalezc w menu System Information (ostatnia zakładka w menu). Ja mam chyba jakies bardzo slabe. MUX2 to okolo 27 db, MUX3 ledwo lapie i jest raptem 22 dB.

Nikt nie ogląda DVB-T ? No zlitujcie się Panowie :)

A dodatkowo jeszcze jedno pytanko - wiadomo, że dźwięk tej Tośki jest mocno przeciętny delikatnie mówiąc - macie jakieś swoje ulubione ustawienia tego equalizera ? Def jest fatalny, zero basu jak dla mnie. Moje podejście było mało wyrafinowane. Pierwsze 2 częstotliwości EQ na max (na +20) i w końcu idzie słuchać tego TV :) Ale może wy macie lepsze ? Chętnie posłucham.
 

latonio

Member
Nikt nie ogląda DVB-T ? No zlitujcie się Panowie :)

A dodatkowo jeszcze jedno pytanko - wiadomo, że dźwięk tej Tośki jest mocno przeciętny delikatnie mówiąc - macie jakieś swoje ulubione ustawienia tego equalizera ? Def jest fatalny, zero basu jak dla mnie. Moje podejście było mało wyrafinowane. Pierwsze 2 częstotliwości EQ na max (na +20) i w końcu idzie słuchać tego TV :) Ale może wy macie lepsze ? Chętnie posłucham.

Moje ustawienia dźwięku, to:
sound navi - podobnie jak u Ciebie
dolby volume - wyłączony
kontrola zakresu dyn. - włączony
sorrund - przestrzenny
wzmocnienie głosu - włączony
dynam. wzmocnienie tonów niskich - wysokie
 

Larus

New member
Dlatego od razu podłączyłem swoje 5.1:) Inaczej nie da rady oglądać:)

Ja też podłączyłem po optyku do ampli ;-) Ale dla rodziców trudniejsza sprawa się w tym wszystkim połapać i wolą głos z TV...

Moje ustawienia dźwięku, to:
sound navi - podobnie jak u Ciebie
dolby volume - wyłączony
kontrola zakresu dyn. - włączony
sorrund - przestrzenny
wzmocnienie głosu - włączony
dynam. wzmocnienie tonów niskich - wysokie

Dzięki, widać chyba więcej nie da się z tych mikro-głośniczków wyciągnąć. Mam tak samo resztę z wyjątkiem surround - wypróbuje ten drugi tryb.


A co do porównania z Sharpem - ja wolę matryce S-PVA (Samsungowe), a skoro są tańsze to tym bardziej :)
 

djzwierzak

New member
Hmm co do głośnikow to dziwne bo mój sub jak by w ogóle nie wydawał i nie wydaje z siebie dźwięku. Może dlatego ze nic nie po ustawiałem:) Hmm co do tłumaczenia ze rodzice nie umieją włączyć ampli to trochę dziwne. Jak zostawiłeś źródło dźwięku takie samo to co to za problem Power i jest dźwięk na ampli ale luzik.

Hmm co do porównania. Trochę takie dziwne jest. Jak można porównywać tv z tamtego roku i tego. Wiadomo samo przez się że Tosia wygrywa :)
Fakt faktem jest inna matryca niż sharp. Chodź to jest sprawa indywidualna kto co woli.

Szkoda tylko że ten tv to jedno wielkie lustro ( jak jest wyłączony). No ale chociaż kobiety nie muszą wychodzić z pokoju żeby się umalować :):)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ma dobrą powłokę więc nie ma problemów większych niż inne plazmy czy lcd w tej klasie.
Wygląda rewelacyjnie.
A po kalibracji gra super o czym w ostatnim okresie przekonało się wielu użytkowników forum.
 

djzwierzak

New member
Avatar na niebieskiej płycie i jazda. Tak naprawdę coś robiłem na hollywood 1 tam sobie ustawiłem kontrasty itp. Takie trochę amatorskie. Teraz będę inne filmy oglądał i jeszcze zmieniał.
 

Goro99

New member
Witam serdecznie. Mam takie z pozoru może głupie pytanie. Widzę ,że w teście tej toshiby jest ,że kabel zasilający jest zamontowany na stałe. Chciałem się zapytać posiadaczy tego telewizora jaką jest wtyczka do zasilania czy gruba czy cieńka ?? ( własnie remontują pokój i mam zrobiony peszel na kable w ścianie ale nie na tyle szeroki by przełożyć tam grubą końcówkę (-:. Gdy kabel jest wyjmowany z TV to nie było by problemu a tak mam trochę problem a chciałbym własnie kupić ten TV. Za pomoc z góry bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
 

Goro99

New member
Wielkie dzięki. (-: uspokoiłem się. Bo już myślałem ,ze cały skrupulatny plan pozbycia się kabli poszedł na marne (-: Pozdrawiam serdecznie.
 

djzwierzak

New member
No a ja mam taki problem bardzo denerwujacy:/
Nie mam jeszcze ampli gdzie będą wyjścia / wejścia hdmi dlatego dźwięk jest przesyłany między tv a ampli przez optyka.I jest problem niby przerabia sygnał na 5.1 ale nie ma suba. Nie działa sub mimo ze odpalę na ampli płytkę z filmem i jest okej wszystko. Jakaś blokada w tv czy jak?Pomoże ktoś bo niestety ale jeszcze kilka miechów będę na tym dupnym ampli i będzie problem dla mnie i to wielki :(
Pilnie proszę o pomoc

EDIT: dźwięk idzie jako 2.0 od optyka do ampli. Co przestawić zrobić żeby dobrze działało?
 
Ostatnia edycja:

latonio

Member
Może trzeba ustawić w preferencjach wyjście dźwięku cyfrowego na automatycznie. Powinieneś także przełączać dźwięk na wielokanałowy, jeśli taki jest dostępny. Przełącza się pierwszym przyciskiem pilota pod wyłacznikiem.
 

Larus

New member
Na pewno działa 5.1 przez optyka. Może zaktualizuj firmware ? Jeśli leci 2.0 to wiadomo, że sub nie zagra poprawnie, bo nie ma swojej ścieżki (LFE). Rozumiem, że źródło na pewno jest AC-3 5.1 ? Nie wiem czy DTS'a ta Tośka puszcza.
 
Do góry