Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

latonio

Member
Na pewno działa 5.1 przez optyka. Może zaktualizuj firmware ? Jeśli leci 2.0 to wiadomo, że sub nie zagra poprawnie, bo nie ma swojej ścieżki (LFE). Rozumiem, że źródło na pewno jest AC-3 5.1 ? Nie wiem czy DTS'a ta Tośka puszcza.

A propos firmware'u. Jaki jest najnowszy i jak się sprawuje. U mnie jest 17.2.24.12 z 31 stycznia tego roku. Czy ktoś z Was Forumowicze aktualizował już Tosię?
 

qcar

New member
Witam!
Czy ktoś z posiadaczy tego TV uzywał modułu CI z z TNK?
Proszę o informację. Ew. czy moduł CI z TnK HD.
Pozdrawiam
 

Jarek882

New member
Teraz toshiba 40vl748 w rtv euro agd kosztuje 2699zł. Zamówiłem za 2490zł ciekawi mnie za jaką cenę ją odbiore. czy za tą starą czy za tą nową?
 

Goro99

New member
Właśnie jutro odbieram z Euro Rtv Jeszcze za 2490. Powiedzcie mi czy są na nim jakieś inne serwisy internetowe prócz youtube np Ipla ?? Za odpowiedz z góry dziekuję. Pozdrawiam
 

gula95

New member
Zastanawiam się nad kupnem tego telewizora, ale telewizor będzie stał naprzeciwko okna i nie wiem czy szklana powłoka nie będzie problemem. Słońce świeci tam od 12-20. Zastanawiam się jeszcze nad Panasem TX-L42E30 tylko nie wiem czy będzie dalej problem z podświetleniem matrycy :/
 

djzwierzak

New member
Zastanawiam się nad kupnem tego telewizora, ale telewizor będzie stał naprzeciwko okna i nie wiem czy szklana powłoka nie będzie problemem. Słońce świeci tam od 12-20. Zastanawiam się jeszcze nad Panasem TX-L42E30 tylko nie wiem czy będzie dalej problem z podświetleniem matrycy :/

Co do ustawienia to trochę lipa. Z każdym telewizorem będziesz miał problem ze światłem w tv. u mnie tv wisi na ścianie a po lewej stronie mam okno. Światło od 8 do 17 i rozwiązałem problem dobrymi roletami z materiału które nie przepuszczają słońca za dużo i jest fajnie.

Co do Panasa.Nie wiem jak tam jest w ogóle z dostępnością chyba że chcesz kupić w jakimś sklepie typu mm, saturn itp. To tam będą na pewno ale i za fajna cenę :p
 

Goro99

New member
Dzięki Latonio Dobre i to (-: ważne ,że obraz żyleta w stosunku do ceny. Pozdrawiam. Trzeba blu raya teraz kupić z większe ilości serwisów i będzie ok. Ale jakieś urządzenie multimedialne i po kłopocie. (-:
 

gula95

New member
dzięki, właśnie robię remont więc zainwestuję w fajne rolety :)
Co do kupna to planuje kupić telewizor w sklepie internetowym Euro RTV AGD, a tam cena jest dość przestępna.
 

crimson-pirate

New member
do posiadaczy VL748
Powiedzcie prosze jak ten TV sprawuje sie w grach na PS3 , PC ?
Oraz jak wyglada sprawa plynnosci , na to jestem strasznie uczulony.
Np. W plazmach Panasonica G30 widze klaktowanie czesto w roznych materialach - filmach i to mnie strasznie irytuje ;/
Wole juz efekt teatru niz klatkowania, moje oczy sa strasznie wrazliwe na to.
Jestem w stanie zaakceptowac inen uchybienia ale nie klatkowanie.
 

Zb.L

New member
Mam pytanie do forumowiczów posiadających omawiany tutaj model Toshiby, czy matryca jest za szybą, czy tylko obramowanie jest ze szkła, w sklepach w mojej okolicy nie maja tego modelu.
 

djzwierzak

New member
Cały przód jest ze szkła. Jak chcesz to mogę zrobić foto i dać na forum. Wydaje się że to tylko ramka przez ten czarny pas ale to tylko złudzenie.

PS. Jeżeli mieszkacie z kobietą to nie będzie musiała opuszczać was przy makijażu bo tv idealnie posłuży za lusterko :)
 

Goro99

New member
Cześć od dzisiaj jestem posiadaczem Toshiby. I mam pewien problem. Najpierw nie chciał czytać mi USB ale okazało się ,że to z powodu tego ,że film miał za długa nazwę. Teraz mam inny problem gdy włożę usb i wcisnę guzik media wszystko śmiga , lecz gdy dam wyjście (return) i wcisnę ponownie MEDIA już nie widzi tego USB. Musze znów wyjąc go i włożyć wtedy znów czyta. Czy to jest normalne ?? Czy coś jest w moim TV nie tak ??
Bardzo proszę o pomoc bo trochę mnie to martwi.
Pozdrawiam Serdecznie,
 

Goro99

New member
I jeszcze jeden problem. ( co do USB to tłumaczę sobie , że może faktycznie jest wybredna na niektóre pendrivy nie używam narazie tych z którymi był problem i jest ok. Dysk 500 GB czyta tez OK.
Ale mam pytanie. Czy jest jakaś możliwość , żeby podłączyć dźwięk przez normalny Chiche ?? Zwykły wzmacniacz stereo Bez HDMI bez OPTYKA by dźwięk z filmu na USB szedł przez głośniki wzmacniacza a nie TV ?? Przyznam się szczerze gubię się w tym. W starym kineskopie PANASA byly Chinche i bez problemu (-: Bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc. Pozdrawiam.
 

djzwierzak

New member
Chyba rozumiem o co Tobie chodzi. Mówisz ze przy filmie dzwiek leci z tv a nie do wzmacniacza. Musisz podlaczyc ten caly rozdzielacz co byl w kaplecie z jacka na chincze. Do tego mósisz zmienić w ustawieniach zeby nie był dzwięk na tv tylko wszedł na wzmacniacz to chyba bylo w ustawieniach dzwieku czy w zaawansowanych regza. Chyba raczej w regzie. musisz to włączyći ostatnia linijka. Nie pamiętam dokładnie.
 

kakus19

New member
witam.od tygodnia jestem posiadaczem owej toski.zakupiona w euro za 2499. podlaczone mam pod to telewizje na karte dekoder adb 1180s kablem euro i do telewizora przejsciówka scart.jest to moj pierwszy taki zestaw (tv i antena) takze mam kilka spostrzezen i pytam.prosze o wyrozumialosc:)1.obraz ogolnie ladny tylko czasami nie jest na calym ekranie.np.reklamy czy niektore programy automatycznie sie zmniejszaja a nawet wszystko miga.jest wybrana opcja rozciaganie ale to nie dziala czasami.
2.pilot od telewizora dziala roniez na dekoder.np. jak podglasniam pillotem od tv to lista programow sie wyswietla, jak chce zmienic ustawienia obrazu 16:9,kinowy itp to sie wylacza dekoder dziwne.
3.filmy na usb (dysk lg 500gb) dzialaja ale napisy nie.wszystkie ktore sprawdzalem ok.10 nie zgadzaja sie z filmem-ida albo za wolno albo za szybko-jest na to rada?
4.dzwiek ogolnie slaby i czy dalo by sie podlaczyc zwykle glosniki od kompa 2.1 (creativ g 380) na jacka?probowalem ale nie dzialaja
5.mam lapka toski (a200 1yx) jakim kablem polaczyc go z tv?
to by bylo wszystko chyba.jak cos to napisze.ogolnie tv robi wrazenie i na razie jestem zadowolony z zakupu.pozdro
 

djzwierzak

New member
witam.od tygodnia jestem posiadaczem owej toski.zakupiona w euro za 2499. podlaczone mam pod to telewizje na karte dekoder adb 1180s kablem euro i do telewizora przejsciówka scart.jest to moj pierwszy taki zestaw (tv i antena) takze mam kilka spostrzezen i pytam.prosze o wyrozumialosc:)1.obraz ogolnie ladny tylko czasami nie jest na calym ekranie.np.reklamy czy niektore programy automatycznie sie zmniejszaja a nawet wszystko miga.jest wybrana opcja rozciaganie ale to nie dziala czasami.
2.pilot od telewizora dziala roniez na dekoder.np. jak podglasniam pillotem od tv to lista programow sie wyswietla, jak chce zmienic ustawienia obrazu 16:9,kinowy itp to sie wylacza dekoder dziwne.
3.filmy na usb (dysk lg 500gb) dzialaja ale napisy nie.wszystkie ktore sprawdzalem ok.10 nie zgadzaja sie z filmem-ida albo za wolno albo za szybko-jest na to rada?
4.dzwiek ogolnie slaby i czy dalo by sie podlaczyc zwykle glosniki od kompa 2.1 (creativ g 380) na jacka?probowalem ale nie dzialaja
5.mam lapka toski (a200 1yx) jakim kablem polaczyc go z tv?
to by bylo wszystko chyba.jak cos to napisze.ogolnie tv robi wrazenie i na razie jestem zadowolony z zakupu.pozdro


1. Hmm może to tak nadaje po prostu ta stacja? Nie kiedy tak się zdarza. No albo świruje coś dekoder. Pożycz od kogoś inny dekoder i podepnij pod hdmi ciekawe czy to samo będzie przy hdmi. Ja bym był za tym że to dekoder nie wyrabia.
3. Przekodowanie napisów i dogranie ich czasowo.
4. Dało by rade :) Wyjście słuchawkowe jest pod wyjściem/wejściem cyfrowym.
5. Normalnym kablem monitorowym. Od dołu jest wejście w tv. A w tv ustawiasz kanał PC i działa. Sam mam tak podłączone. Nowsze lapki mają już hdmi i tam nie ma co wymyślać.
 

kakus19

New member
dzieki za odp.niestety to wyjscie sluchwkowe mi nie dziala.ani te glosniki ani zwykle sluchawki.grzebalem cos w opcjach ale nic nie dalo.
jesli chodzi o napisy w filmach to sciagam je programem napi projekt i nazwy plikow (film-napisy) sa co do kropki identyczne i na kompie chodzi wszystko idealnie.kolego djzwierzak mowiac o przekodowaniu co masz na mysli?
 
Do góry