Toshiba 37XV635DG - opinie

mloxey

New member
Witam, co sądzicie o systemie M100 w xv635? Przyznam że nie moge zauwazyć jego działania. Włączam i wyłaczam a film idzie tam samo. Będę jeszcze to testował, ale chętnie poznam wasze spostrzeżenia.
 

charliee

New member
37XV635DG na (polskiej) stronie producenta

- wiecie może dlaczego nie ma tam modelu 37XV635DG ?
Jest w rozmiarze 32, 42 i 46" ale 37" brak...
 

count

New member
Aa to wielkie dzięki za uświadomienie :)
Akurat z obrazem z PC też nie mogę sobie poradzi. Tzn. mam podłączony przez D-SUB (3 metry) i obraz jest troche rozmazany (mało ostry). Poza tym dziwnie migota (podobny efekt jak 60Hz na monitorach CRT)

Tylko jak podłączysz przez HDMI, będziesz miał z komputera FullHD. A że telewizory LCD tylko w jednej rozdzielczości są ostre i w przypadku tego TV jest to 1920x1080, to nic dziwnego, że puszczenie sygnału przez D-Sub (1280x720, czy 1366x720) będzie nieostre.
Ja miałem tak samo, dopiero jak podłączyłem przez HDMI, nagle zaczęło chodzić w FullHD.
 

zagi911

New member
Witam, co sądzicie o systemie M100 w xv635? Przyznam że nie moge zauwazyć jego działania. Włączam i wyłaczam a film idzie tam samo. Będę jeszcze to testował, ale chętnie poznam wasze spostrzeżenia.

też robiłem tak jak ty czyli włączałem i wyłączałem i też szczerze nie widzę różnicy. Mam MM cyfrową. Sprawdzałem na kanałach zwykłych i hd i w sumie nic nie zauważyłem. Nieraz przy szybkich akcjach obraz jakby się delikatnie haczył i jak WYŁĄCZĘ m100 to mam wrażenie jakby to haczenie troszkę zostało zminimalizowane. Taki dziwny paradoks ale to tylko moje odczucie.
 

gregor72

New member
Na filmie nie widac różnicy ,ale na sporcie przy szybkim przesuwie obrazu logo stacji sie lekko rozsypuje ,myślałem że to wina mojego dreamboxa ,ale jak wyłączyłem tą opcje to jest ok , poza tym nie widze różnicy .
Odnośnie dzwięku buczenie występuje jak dekoder jest ściszony a tv podgłośniony i to na jasnym obrazie . U mnie słychac tylko w nocy, wtedy podkręcam dekoder na full a tv ściszam. Mój stary CRT panasonic też tak robił Można się tez pobawić ta opcja od wyrównywania dzwieku
 

count

New member
Odnośnie dzwięku buczenie występuje jak dekoder jest ściszony a tv podgłośniony i to na jasnym obrazie . U mnie słychac tylko w nocy, wtedy podkręcam dekoder na full a tv ściszam. Mój stary CRT panasonic też tak robił Można się tez pobawić ta opcja od wyrównywania dzwieku

A zapytam tak z ciekawości: jaką głośność macie zwykle ustawioną w TV? Ja mam N-kę ściszoną do jednej kreski, a TV oglądam wieczorem na 20-22, w dzień z reguły około 26-30, z rzadka zgłaśniam do okolic 40. Powyżej 40 mi się nie zdarzyło ani razu podgłośnić, aczkolwiek sam telewizor pracował nawet powyżej 50, bo nastolatki cierpią na "wiekową głuchotę". Później im przechodzi (mam nadzieję). Ale to i tak wciąż jest ledwo ponad połowa kreski.
Wiele osób pisze o buczeniu, ale nikt nie napisał przy jakiej głośności to się dzieje.
 

gregor72

New member
Mam podobnie jak ty ,tyle że Dreambox 500s ma ta przypadłość że ma cichy dzwiek i jak późnym wieczorem tuner jest ściszony o np 1/2 skali a tv to takie buczenie słychac przy jasnym obrazie ,ale tu bym raczej tuner obstawiał
 

iksik2

New member
Moje buczenie nie jest to coś spowodowanego działaniem np. trafo czy "piszczenie" elektroniki słyszalne jak TV jest na minimum z głośnością tylko zwykłe przesterowanie/zniekształcenie dźwięku. Objawia się toto tym, że praktycznie nie można zrozumieć co mówią. Zmiana kanału i powrót do poprzednio oglądanego "resetuje" to buczenie - do następnego razu. Na dłuższą metę jest to jednak upierdliwe. A wracając do pytania - oglądam przy głośności na TV w granicach 20-25 na skali. Nie ma znaczenia czy źródłem jest PS3 czy komputer - na obu jest taki sam objaw. Jak koledzy radzili poczytałem trochę AVF i faktycznie jest to często spotykany objaw. Kurcze a zapowiadało się na TV dla mnie idealny ;)
 

mloxey

New member
poważny problem ze 100Hz w XV635

Forumowicze proszę o informację to dość ważne.
Gnębiło mnie te 100Hz odświeżania i postanowiłem to sprawdzić. Najlepiej sprawdza się to na napisach końcowych filmów. Niestety wygląda na to, że system 100Hz nie działa, a wygląda to tak, że jak wyłączam 100Hz to nie ma różnicy, a jak włączam spowrotem to na dosłownie sekundę napisy stają się płynne i znów skaczą jak przy 50Hz.
Czy gdzieś w ustawieniach należy coś poustawiać żeby te 100Hz załączało sie na stałe? Może coś w ustawieniach koliduje ze 100Hz i je wyłącza?
Będę wdzięczny za pomoc !! ML

p.s. w ramach dalszych obserwacji zauważyłem, że przesuwający się na dole ekranu pasek z informacjami (TVN24) reaguje na zmianę odświeżania. Teraz widzę, że napisy po filmie na TVP1 też na sekundę robia się płynnę jak włączam 100Hz a zaraz potem znów sie trzęsą. Chyba będę musiał skontaktować się z serwisem.
 
Ostatnia edycja:

FivePoints

New member
Tylko jak podłączysz przez HDMI, będziesz miał z komputera FullHD. A że telewizory LCD tylko w jednej rozdzielczości są ostre i w przypadku tego TV jest to 1920x1080, to nic dziwnego, że puszczenie sygnału przez D-Sub (1280x720, czy 1366x720) będzie nieostre.
Ja miałem tak samo, dopiero jak podłączyłem przez HDMI, nagle zaczęło chodzić w FullHD.

No racja, pewnie że tak. Szkoda że niestety nie posiadam HDMI w PC :/
 

FivePoints

New member
Forumowicze proszę o informację to dość ważne.
Gnębiło mnie te 100Hz odświeżania i postanowiłem to sprawdzić. Najlepiej sprawdza się to na napisach końcowych filmów. Niestety wygląda na to, że system 100Hz nie działa, a wygląda to tak, że jak wyłączam 100Hz to nie ma różnicy, a jak włączam spowrotem to na dosłownie sekundę napisy stają się płynne i znów skaczą jak przy 50Hz.
Czy gdzieś w ustawieniach należy coś poustawiać żeby te 100Hz załączało sie na stałe? Może coś w ustawieniach koliduje ze 100Hz i je wyłącza?
Będę wdzięczny za pomoc !! ML

p.s. w ramach dalszych obserwacji zauważyłem, że przesuwający się na dole ekranu pasek z informacjami (TVN24) reaguje na zmianę odświeżania. Teraz widzę, że napisy po filmie na TVP1 też na sekundę robia się płynnę jak włączam 100Hz a zaraz potem znów sie trzęsą. Chyba będę musiał skontaktować się z serwisem.

A możesz mi powiedzieć gdzie się włącza i wyłącza to 100Hz ? Też chciałbym to przetestować ale nie mogę znaleźć tej opcji w menu.
 

piotrflo

New member
A do mnie w piatek przyjezdzaja zabrac Toske do serwisu. Przyczyna: krecha wzdluz matrycy na wysoksci 13 cm od krawedzi matrycy, w trakcie ogladania nie widoczna, jest na tyle subtelna, ze ujawnia sie na szarej planszy, pionowe jasniejsze linie co 6-7 cm na calej szerokosci matrycy widoczne glownie podczas dynamicznych scen w zaleznosci od tla widoczne lepiej lub gorzej, buczenie elektroniki zmieniajace natezenie w zaleznosci od podswietlenia, migotanie obrazu. :) Nic dodac nic ujac. Jestem juz po wszystkich mozliwych testach na wlasna reke.
 
Do góry