Toshiba 37 R3500 - najtańsza 100 Hz 37 na rynku

zbyniu4

New member
Dzięki bardzo

Dzięki głosny. U mnie też tv będzie stał na wys. 40cm. Podałem ok 30st. w pionie, bo tyle m.więcej wychodzi gdy wstaję z kanapy z odl. ok 3-3,5m. No i właśnie mówisz że jest problem-niedobrze.:hmm: Będę musiał to sprawdzić. Tylko mam problem, bo u mnie w Koszalinie nigdzie nie mogę trafić na ten TV.
I jeszce mam pytanko. Pod co masz podpięty TV / mój będzie pod PC HD Samsung /.
Może kąty przy dobrym sygnale zmienią się na +. a może się mylę.
Dzięki za odpowiedź!!!!!
 

glosny

New member
hmmm

no dobra, ale z drugiej strony to jaki procent czasu przed tv spedzasz w postawie "wstając" ? :)

na kanapie 2.5 od tv, czy to siedze czy to leże w jedna czy drugą stronę jest git, z krzesła obok kanapy tez problemu nie ma, a na stojaka tv nie oglądam.

a co do sygnału to nie ma znaczenia czym jest źródło. praw fizyki i technologii w jakiej jest zbudowana akurat ta matryca nie przeskoczycz. Czy to kablowks UPC SD czy tez jakies HD z kompa nie ma różnicy co do kątów.

Osobiście uważam, że nie mam problemów z kątami w mojej nowej zabawce :)

Pozdro
 

zbyniu4

New member
kolejne dzięki

glosny dzieki jeszcze raz . Sory, chciałem się tylko upewnić/ zreszta i tak sprawdzę sam/ a teraz mi deko rozjasniłeś. Pewnie że nie oglądam TV na stojąco, ale bywało, że stałem dłuższą chwilę zanim usiadłem, tobie zresztą też się to zarzało/ z moich obserwacji zreszta chyba wszystkim/dlatego zapytałem. Co do sygnału poprostu myślałem że na cyfrowym sygnale TV reaguje inaczej-no myliłem się.No zreszta te pytania wynikają z tego że nie miałem jeszcze LCD. Wcześniej oglądałem plazmę u rodziców- to był koszmar. No i po tych wszystkim jestem zdecydowany na R3500. Zakupu dokonam na dniach. O wrażeniach napiszę na bank.
Po za tym jeszcze mam pytanie. Gdzie obejrzeć w/w tv w ok Koszalina? Może ktoś wie?
 

zbyniu4

New member
i jeszce jedno

glosny, czy mógłbyś mi podać podstawowe ustawienia dla tego LCD-ka.
No wiesz tak żeby mi świecił w miare dobrze, przynajmniej na początku. Oczywiście później ustawię go dla potrzeb własnych i rodziny.
Z góry dzieki za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
teraz zaczynamy od najczęściej wykorzystywanego sygnału - SD.
Juz na pierwszy rzut oka cieszy nasycenie i wyrazistość skalowaniea borazu i to z odległości 1, 5 metra.
1fbbed78ad3d19e5med.jpg


Filmy rysunkowe to w każdym telewizorze -są jak poezja . Aczkolewiek wyżej ustawiona plazma Pioneera pokazywała ja zawsze większe nasycenie i paleta barw oraz czerń i głębia obrazu - ale Pioneer kosztuje dwa ray wiecej.
088531fe518c0272med.jpg


Jeśli obraz jest skalibrowany - to seria R 3500 gra rewelacyjnie w klasie cenowej. Możesz zamówić sobie prezentację do domu.

87792b6172a34402med.jpg

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475
 

Benedek

New member
Witam,
szukam tego telewizora od początku lutego i gdzie nie zadzwanię (te tańsze sklepy internetowe) to słyszę, że niestety nie ma:( Co jest? taki popyt? Czy jakieś problemy techniczne firmy?

pozdrawiam
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wczoraj w sklepie oglądałem 32R3500 ...na prawdę super :) ale zastanawiam sięjeszcze nad Sonówką 32D3000. Dzisiaj jade zobaczyc do sklepu jak chodzi.
Jak na razie jestem za Sonówką ale różnica cenowa to jakies 500zl.
Czy ktoś może w kilku słowach porównać te 2 lcd? czy warto dopłacić i wziąść sonówke? ...bede wdzięczny ... (aha myslałem jeszcze o Shapie 32WD1...choć to nie 100Hz...)
moje możliwości to w pokoju 4x4 ... niestety głównie SD (antena), oraz DVD i filmy z kompa. Za kilka miesięcy (dopiero :() bedzie jakas n-ka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w tym wątku powienienem powiedzieć że Toshiba gra lepiej , ale nie.
Sony obraz w tej klasie ma bardziej dopracowany. Ma lepszą czerń i lepsze kąty . I ostrzej rysuje kontury.
 

zbyniu4

New member
Witam
Dzieki Kiki. Fotki z testu sa super. Jak bym tak miał na żywo u siebie to bajka. Zauważyłem tez jedną ciekawą dla mnie sprawę. Na jednym foto oddane są kąty pionowe / może nie tak dokładnie jakbym chciał /ale są i jest bardzo dobrze wg mnie. Dla mnie TV super:eek:k: do wzięcia za tą kasę.
Moje wrażenia już niebawem.
 

glosny

New member
a ustawienia mojej tośki to:

(z głowy lecę)
poziom czerni OFF (duza poprawa jakosci SD)
kontrast 90
podswietlenie 35
jasnosc 50
kolor 55
redukcja szumów medium
dnr auto
paleta ciepła
kolory bez zmian
Ustawione dla SD, HD z kompa baaardzo zadawalające to już przestalem się bawić w strojenie.

UPC leci głównie w trybie Super Live 1 (tryb skakania po kanalach aby na czymś oko zawiesić :) ) i na 95% łapie odpowiednie ustawienie, jeżeli jeszcze robi panoramę na panoramie to daję Kino 1

Więcej grzechów nie pamiętam. Ustaw jak Tobie pasuje. Zacznij od wyłączenia poziomu czerni, zjechania podświetlenia do jakiś małych wartości 30-40 i reszte dopasuj do oka.

pozdro
 

zbyniu4

New member
Witam

No wielkie dzieki. Wiersz jak sie patrzy, wyrecytowany- HEJ.
Ustawienia na początek jakieś muszę mieć. No a później tak jak mówisz do "oka" i będzie dobrze.
Nie mogę się już doczekać TV. Jakoś to wszystko długo trwa.
hejka!
 

Mats

New member
Mam pytanko ,mam lapka Tośkę z kartą ATI HD2600 i mam problem nie mogę ustawić wyższej rozdziałki na TV tylko 1024 jak ustawię wyższą 1280 na R3500 PG to obraz robi mi się zielony i nic nie widać znikają ikonki z pulpitu czy to wina sterów od karty podłączenie D-SUB D-SUB ręce opadają:(Kabel sprawdzany dobry!!
 

Proofit

New member
Mats napisał:
Mam pytanko ,mam lapka Tośkę z kartą ATI HD2600 i mam problem nie mogę ustawić wyższej rozdziałki na TV tylko 1024 jak ustawię wyższą 1280 na R3500 PG to obraz robi mi się zielony i nic nie widać znikają ikonki z pulpitu czy to wina sterów od karty podłączenie D-SUB D-SUB ręce opadają:(Kabel sprawdzany dobry!!
U mnie tez tak sie robi gdy mam podłączony tv z kompem kablem D-sub, tyle ze na rozdzialkach 720/1080, a na natywnej rozdzialce tv (1360x768 ) obraz jest jak zyleta ;)
 

rampa_g

New member
A jak jest z tym trybem dopasowania się do obrazu 4/3 bo jakos nie za bardzo to u mnie działa, przełączam różnie w menu i mam stale dwa czarne paski po bokach na większości kanałów z Nki, podłączone componentem bo po hdmi błąd hdcp niestety, za kabel dałem 99 zł pozłacany niby i efektu HD nie ma?
 

rampa_g

New member
Tak z ciekawości poszedłem zapytać się do znajomego pracującego w sklepie ze sprzetem tv, zadałem mu pytanie odnośnie sygnału nadawanego z Nki i problemów z HDMI, otóż sprawa wygląda mnie więcej tak, to czy TV poprawnie odtwarza sygnał lub pokazuje komunikat o błędzie HDCP zależy od wersji portokólu, czyli jeśli mój TV ma wersje 1.1 a Nka nadaje np. 1.3 to nie ma zgodności i nic tu nie da złoty kabel, ot raczej łut szczęścia bo jesli producent telewizora w danej parti zastosował protokół 1.2 i Nka nadaje też 1.2 to mamy zgodnosć i jest sygnał poprawny. Pytanie tylko dlaczego technicy z Nki nie opracowali wersji która by się dostrajała automatycznie?
 

ArtemisPL

New member
Czyli jednak Sony. A jak wypada toshiba 32r3500 i ten soniacz w porównaniu z panasoniciem 32LX70P? Szczerze przyznam, że najbardziej to on chodzi mi po głowie.

kiki napisał:
w tym wątku powienienem powiedzieć że Toshiba gra lepiej , ale nie.
Sony obraz w tej klasie ma bardziej dopracowany. Ma lepszą czerń i lepsze kąty . I ostrzej rysuje kontury.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też wybrałbym Sony.
Dopiero porównanie możesz zrobic w klasie cenowej Czyli Panasonic 32 LX 700 i JVC P80. I tu już nie jest takie proste.
 

ArtemisPL

New member
Rozumiem, że w klasie cenowej, ale nie zawsze tańszy sprzęt oznacza gorszy i oto pytałem. Czy lepiej dopłacić i wziąść sonego czy też JVC, a mozę jednak nie dopłacać i Panasonic, bo róznica nie warta zachodu.
Natomiats Kiki powiedz jaki twoim zdaniem jest najlepszy tv 37 cali a jaki 32 ?
Chodzi mi o twoją subiektywną ocenę wyrażoną przez twoje doświadczenie.
Pozdrawiam
kiki napisał:
Też wybrałbym Sony.
Dopiero porównanie możesz zrobic w klasie cenowej Czyli Panasonic 32 LX 700 i JVC P80. I tu już nie jest takie proste.
 

facet

Member
Bez reklam
Też muszę mieć ten TV :)
Już jestem nareszczie zdecydowany :)
Może jeszcze PS3 do tego wezmę :)
 
Ostatnia edycja:

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skupiając się na Toshibie która wg was (x3000 czy R3500 ?) lepiej pasowałaby gdy w grę wchodzi niestety sygnał najbardziej popularny jakim jest SD?
- R3500 jest 100Hz i HDready natomiast X3000 fullHD i ma coś jak DCDi - czy nadrabia tym te brakujące 100Hz? pytam o SD, bo zakładam że pozostałe wychodzą porównywalnie...
:hmm:
 
Do góry