TONSIL Fiesta (Siesta) ## Onkyo tx-nr708

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
perfecty zawsze mnie zadziwiały po ustawieniu kolumn na środku pokoju zawsze było zero basu, sprawdzasz czy nie podłączone w przeciw fazie i wszystko ok ale basu nadal nie ma. Po lewej stronie pokoju jest, po prawej też po środku zero, kabaret.
 

pkomp

New member
amra do kina owszem - choć ja lubię czasem odkręcić na full :)

blackninja to juz problem akustyki - ja bas miałem wszędzie tylko kiedyś odkręciłem za mocno i mi membrana wyleciała :) bo trafił się utwór z mocnym i niskim walnięciem w środku kawałka :)..cóż naprawa i sprzedaż bo mocy było za mało a potem wymieniłem na studyjny odsłuch i jest jak marzyłem czyli bosko :)

no i miałem pełen zestaw perfecta czyli lewy i prawy bo czasem widuję na allegro dwie lewe :)
 
Ostatnia edycja:

fargo2

New member
Bardzo się cieszę że powiększa sie grono fanów rodzimej akustyki :D Chyba nie zamieniłbym tak szybko moich frontowych Bolero 200. Przerabiałem już sporo zestawów kolumn ale dopiero na moich poczciwych tonsilach mogłem usłyszeć wcześniej nie znane mi subdźwięki :lol: Nawet sub staje się zbędny. Kocham ten bas.
 

pkomp

New member
bolero akurat ma subwoofer zabudowany w kolumnie :) (powiedzmy - obudowa bandpass) - fajne kolumny ale jak zdechły u koleżki te basowe głośniki to 3 dni walczylismy by sie dobrać do wnętrza
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
no powiedzmy choć nie każda :)

ale co jak co basik prezentuje bardzo przyjemny - naprawdę fajna kolumna

oj kiedys to tonsil robił kozaki
 

pkomp

New member
dokładnie - bolero jest w stanie zapewnić naprawdę niski wręcz subwooferowy bas na nie huk dyskotekowy
nie ta klasa zupełnie

kurde tak ostatnio grzebałem sobie w starych polskich firmach i jesli mam byc szczery to za komuny tylko tonsil był innowacyjny...cemi kopiowała scalaki...elwa klepała te same kondensatory od lat...unitra to samo tez przez lata...radmor czy troszke pokombinował z nowoczesnoscia ale bez szału(choć było pare fajnych szczegolnie eksportowych gratów jak u unitry)...a tonsil sie wykazywał oj wykazywał...szkoda że go UDUPILI (proszę nie zmieniac pisowni - są winni uwalenia najlepszej polskiej firmy w dziedzinie audio i nie ukrywajmy faktów)
 
Do góry