TONSIL Fiesta (Siesta) ## Onkyo tx-nr708

maex

New member
Witam,

Chcialbym miec dobre stereo (myzyka) oraz w wydajne 5.1 (Onkyo wg opini jest rewelacyjny na froncie a kwestie KD zalatwia THX)

Z tego co zdazylem sie dowiedziec - Jamo s608 - sa dosyc tanim modelem ktore wlasciwie pieknie wygladaja - jednak dziwiek nie jest juz rewelacyjny - jak to kreslono dresiarskim.

Slyszalem sporo dobrego o Tonsil Fiesta(siesta) - niestety nei na tym Forum :niewiem:

tez tu:
tonsilaudio,com
highfidelity,pl/hydepark/protonsil,html
highfidelity.pl/!ev/artykuly/10_07_2007/tonsil.html

Czy ktos z was mial doswiadczenie lub moze mi polecic/odradzic kolumny do mojego pierwszego zestawu hifi

pokoj ok 24m2 (ale otarty krotkim bokiem na przedpokoj/aneks kuchenny)
chce aby stereo brzmialo jka za starych dobrych czasow - a 5.1 wbijalo w fotel (do tego pewnie dojdzie sporadycznie rozrywka na PS3)

tak jak juz wczesniej wspomnialem caly zestaw mial sie zamknac w okolicach 2500 - ale poki co mam amplituner za 3000 i glosniki za 2000 - 3000 (5.0) a to juz naprawde gooorne granice i wolalbym by kolumny jednak nei kosztowaly az tak duzo - chociaz wiem ze to one sa kluczem do dzwieku - w szcegolnosci frony.

pozdr
Marek

wczesniej poruszalem temat juz tu:
hdtv,com,pl/forum/amplitunery-av/59771-dluuuga-rozgrywka

ale chyba nei zaczynalem z wlasciwej strony :)
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Tonsile są świetnymi kolumnami polskiej produkcji ze świetną stolarką i zajefajnym dźwiękiem.Dziwi mnie to,że na tym forum są pomijane a jak już coś napiszą to tyle,że pewnie i tak Tonsil ogłosi kolejna upadłość,że nie odsprzedasz,że słabe i te chińskie błyskotki typu Jamo 606 są lepsze.W sumie same pierdoły.Są to bardzo dobre kolumny które każdy kto zamierza budować system stereo czy kina w przystępnej cenie a chce uzyskać przyzwoity dźwięk powinien rozważyć.W moim odczuciu są bardzo uniwersalne i można posłuchać na nich każdej muzyki chociaż niektórzy twierdzą że słabo nadają się do ostrzejszej muzy.Ja osobiście polecam.Kolega ma,często mam okazje poszłuchać i jestem nimi oczarowany .
Jak będzie gdzie wstawić to się na nie szykuje:)Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przesadzasz nikt nie pisał, że Jamo są lepsze.

Jak chcecie kupić Tonsila to dobry czas, od nowego roku podwyżka 10-15%
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Może mnie troszkę poniosło ale zastanawiające jest to,że polskie kolumny,naprawdę bardzo dobrze wykonane a pomijane są w propozycjach do zestawów kinowych czy stereo.Praktycznie tylko Monitor Audio albo Klipsch,jak mało kasy to Jamo a jak jeszcze mniej to QQ5000.Ja nie mówię że te kolumny są złe ale Tonsile w niczym im nie ustępują a podejrzewam,że nie jeden kupujący byłby zachwycony ich dźwiękiem.
 

BD

Member
Bez reklam
to zachwalaj na forum polski wyrob STX, Tonsil itd jak znasz sie na rzeczy -zobaczymy co z tego wyniknie- ludzie odsluchaja i na pewno cos napisza czy lipa, jest srednio a moze super graja... ;]
 

damian820927

New member
Bez reklam
Amra Lew mam prośbę żebyś również wypowiadał się w takich wątkach gdzie użytkownicy szukają zestawów KD i stereo widzę, że znasz, słuchałeś Tonsila.
Dobrze żeby użytkownicy mieli więcej możliwości do odsłuchu. Fakt faktem, że polecane są te same marki bo są to dobre kolumny, ja w moich wypowiedziach opieram się tylko i wyłącznie na tym czego słuchałem, miałem i znam. Z Tonsilem miałem tylko styczność z Tonsil Duet i według mnie były to bardzo kiepskie tanie kolumny, może była to najniższa seria nie orientuję się.
Dobrze by było żeby więcej użytkowników zabierało zdanie w tematach wyboru lub doradztwa zestawów forum ma tylu użytkowników którzy mieli styczność z dużo większą ilością marek niż te tylko polecane w kółko. Taka moja mała sugestia ;) Pozdrawiam wszystkich
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
to zachwalaj na forum polski wyrob STX, Tonsil itd jak znasz sie na rzeczy -zobaczymy co z tego wyniknie- ludzie odsluchaja i na pewno cos napisza czy lipa, jest srednio a moze super graja... ;]
Tu nie chodzi o zachwalanie tylko o pokazanie,że jest wybór i że istnieje polska marka produkująca dobre kolumny.Doradztwo typu "bierz Onkyo608 i Klipsch F3 i jest wypas" to nie doradztwo.Przecież w sklepach ludzi z tego forum Tonsila można dostać ale czy można przeczytać gdzieś na forum by je polecano jako alternatywa dla innych zagranicznych marek.Co do Siest(Fiest) to ta kolumna waży 20 kg podczas gdy np:Monitor Audio BX5 tylko 12kg.Wiem kilogramy nie grają ale już tylko ten aspekt pokazuje,że Tonsil Siesta to kawał dobrze wykonanej kolumny.
 

BD

Member
Bez reklam
a mialo byc slowo "pokaz" ;]- sluchales polskie wyroby to reklamuj na forum, niech ludzie sluchaja...
 

pkomp

New member
nie wiem jak te ostatnie ale obecny tonsil to nie to co kiedyś....znacznie bliżej do marketówki niż porzadnych kolumn - może te ostatnie modele coś się poprawiły...
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Tonsil Siesta to nie jest Hi-End tylko kolumny które kosztują 3700 zł za zestaw 5.1 a grają nie gorzej niż Monitor Audio BX5 set za jakieś 6000 zł.Oczywiście masz prawo do swojego zdanie cokolwiek miałeś na myśli mówiąc,że tonsilowskie głośniki to marketówki.Jakie głośniki zaliczyć do takiej "kategorii" jak mógłbyś mi wytłumaczyć to może by mi się coś rozjaśniło?:)
 

don111

Banned
Tonsil Siesta to nie jest Hi-End tylko kolumny które kosztują 3700 zł za zestaw 5.1 a grają nie gorzej niż Monitor Audio BX5 set za jakieś 6000 zł.Oczywiście masz prawo do swojego zdanie cokolwiek miałeś na myśli mówiąc,że tonsilowskie głośniki to marketówki.Jakie głośniki zaliczyć do takiej "kategorii" jak mógłbyś mi wytłumaczyć to może by mi się coś rozjaśniło?:smile:
cenowo trochę przesadziłeś, o jakieś 30% ;)
bo za tyle to ja kupiłem mój zestaw 5.1 z MA BX6, surroundami dipolowymi i dużo lepszym subem od firmowego MA
wątpię aby grały chociaż porównywalnie skoro nawet recenzenci narzekali na liche wysokie tony a użytkownicy na suche, ostre brzmienie i brak basu
 

pkomp

New member
przeczytaj amra jeszcze raz co napisałem....to są jakieś nowe tonsile - może producent wziął się za robotę bo ostatnio robili tylko marketowy szajs w dodatku jako podwykonawca paru firmom :)

pamiętam doskonale parę naprawdę świetnych modeli ale to wszystko jeszcze stary klasyczny tonsil - wtedy sami tez robili głosniki

jak to teraz wygląda?głośnik to autorska produkcja czy coś kupionego?

foty wnętrza by sie przydały...głośników zwrotnic wytłumienia
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Słuchałem, nie szykuje się powrót. Pewne oznaki zaczątku dobrej firmy zaczęły się przy protonsilu wtedy właśnie powstały Siesty i był to dobry start, niestety już po roku upadło wszystko na ryj, teraz znowu zaczyna się budowa marki i życzenia.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Jakie są różnice między Protonsilowskimi Siestami a Tonsilowskimi Fiestami tego nie wiem.Nie miałem okazji słuchać Fiest a swoją opinie wyrażam na podstawie obcowanie z Siestami które w moim odczuciu są bardzo dobrymi kolumnami w tym przedziale cenowym i tyle.Możecie się zgadzać lub nie ale wypadało by chociaż ich posłuchać.Różnice między Siestami a Fiestami są podobno kosmetycznie i w charakterystyce dźwięku nie ma różnic(podobno).Nazwa zmieniona i wygląd bo do Siest prawa posiada Protonsil i za chiny nie chce ich sprzedać.Fiesty produkuje Tonsil Acoustic Company.Tyle w temacie,ja nie zamierzam być jakimś obrońca Tonsila czy coś w tym stylu.
Na stronie Tonsila jest charakterystyka przenoszenia Fiest,jak ktoś się zna może coś wywnioskuje.Dla mnie to czarna magia.:)
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
pasmo wyszło im bardzo ładne - mam nadzieje że mierzyli w tonsilowskiej bardzo dobrej komorze bezechowej...ale patrzę sobie na zastosowane głośniki i już widzę że nie dadzą rady przy 100 watach...skończą góra na 80....
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
One niby mają od 40 do 80 wat,efektywność 88 dB według specyfikacji a dlaczego w kolumnach już niby maja dać 100 wat to cieka sprawa.:)
 

pkomp

New member
przy dobrym wzmaku szybko się kończy ta moc - miałem swojego czasu tonsil perfect 150 - na basie siedział 60 watowy a to było zdecydowanie za mało nawet na 80 watowy wzmacniacz(nominalnej bodajże miały 100 wat) no i biedaczyska (kolumny) nie wyrabiały a lubie głośno :)

oglądałem właśnie filmik z produkcji fiest exclusive - z tego co widać na nim to elementy raczej porządnej jakości i wszystko lutowane łącznie z głośnikami
 
Do góry