The Sound Of High Definition TrueHD 7.1

[Raccoon]

New member
Bez reklam
To ja zacząłem tak. Ściągnąłem prawie wszystkie filmiki, które są w jednej części i jednocześnie trwają przynajmniej 1 minutę (zostały mi działy Sony i Samsung). Potem po odpaleniu na konsoli skasowałem wszystko co ma dżwięk 2.0 lub nieciekawy obraz. Zostało mi 13 filmów, które oceniam (w skali 0-10) średnio na 6+/7. Póki co najlepszy był filmik nt. DTS. Jakiś Azjata jest dyrygentem, a zamiast orkiestry ma głośniki z membranami ustawionymi "do góry" i podbijającymi kolorowe farby na nich rozlane. Ciekawy obraz, ciekawy dźwięk. W drugiej kolejności trailery filmów na Bluray. Ale cały czas "du... nie urywa". Dziś ściągam filmiki tak samo filtrowane od Sony i Samsunga, a od jutra pewnie wezmę się za pliki kilkuczęściowe. Może ktoś coś poleca szczególnie na pierwszy ogień? :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Po odpaleniu kolejnej porcji, już większych plików, jest lepiej :) Ale... jest jeden problem. Te z sekcji DD i DTS, z dodatkowymi opisami "loseless" odpalają się bez dźwięku. Dlaczego? Ma ktoś ten sam problem? Odpalam je już po przegraniu na HDD konsoli. Wygląda jakby nie miała kodeka, ale z drugiej strony nie są one kodowane przecież. Tym bardziej powinna odtworzyć dźwięk... Nie wiem o co chodzi...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie, mam stara fatke i ustawione LPCM, resztą powinien zajac sie ampli. Hmm, pobawie sie ustawieniami. Dziwne, ze tylko te pliki z tej strony nie dzialaja, bo jak odpalalem filmy na BD ze sciezka DTHD lub DTSMA wszystko smigalo.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Właśnie. Dokładnie tak samo myślę. Każda ścieżka 7.1 powinna być przekonwertowana na 5.1. Tak samo każda ścieżka "lossless" powinna być odtworzona przez PS3 i przez ampli (niezależnie od tego czy 5.1 czy 7.1). Mam nawet jeden film ze ścieżką lossless (Helikopter w ogniu) - poza DD jest opcja LPCM uncompressed. I wszystko ładnie odtwarza.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niestety, albo te probki są niestrawne dla PS3, albo z PS3 jest cos nie tak. Mam fat, wiec jest LPCM, ale mimo to dzwieku nie odtwarza z tych probek, bo z plyt BD czy innych jest OK. Kiedy wpialem pendraka z tymi probkami do odtarzacza BD wszystko jest OK.
 
Do góry