The Sound Of High Definition TrueHD 7.1

cola0760

Member
no i lipa :(

w power dvd 8 mi ni idzie... brak jakiejkolwiek reakcji ze strony programu... nawet sie nie wiesza - poprostu nie idzie

idzie mi za to w media player classic, ale tu dźwieku nie moge uzyskać :( W ogóle mi kodek AC3 nie działa. Z programu nie moge wybrac filtra... nic, a nic... poprostu żadnych ustawień dźwieku nie moge zrobic, bo jest nieaktywny.

ma ktos jakies pomysły? Jakis inny kodek? i dlaczego PWR DVD nie dziala?
 
Ostatnia edycja:

marcin_jot

New member
Witam.
Oficjalny PowerDVD 8 Ultra nie obsługuje płyt HDDVD, ale w wersji 7 i 8 beta obsługiwał.
Trzeba wiec poszukać w google pliku powerdvd8ultra_hd-dvd.rar (w środku jest instrukcja)

Następnie nagrać dwa foldery z rozpakowanego archiwum (ADV_OBJ i HVDVD_TS) jako obraz płyty DVD9 (np. HDDVD.iso)
Zamontować obraz w wirtualnym napędzie (Daemon Tools)
Odtworzyć wirtualny napęd w PowerDVD Ultra.
U mnie tak działa obraz i dzwięk.

Pozdrawiam
Marcin
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No to u mnie na KMPlayer poszło, ale nie mam dźwięku a obraz mocno przycina. Ogólnie filmik dla mocnych kompów... :D Nie potrzebnie ściągałem... :/
 

cola0760

Member
zainstalowalem tego KMPlayer i tnie sie niemilosiernie, a dzwieku nadal nie ma :(

w lewym dolnym rogu KMPlayera jest okienko filtry (u mnie wyswietla H264) ale jak na to klikniesz to masz "INFORMACJA O ODTWARZANIU" i tam mam AUDIO : NO CODEC ...masakra :(
juz mam zainstalowana najnowsza paczke z kodekami i lipa

mozesz sprawdzic co u Ciebie jest tam napisane?

EDIT------------

poradzilem sobie metoda power dvd - hd dvd
dzieki wielkie jeszcze raz

ale i tak mnie mocno zastanawia dlaczego kolega dal rade w KMPlayer odtworzyc dzwiek a ja nie
 
Ostatnia edycja:

marcin_jot

New member
U mnie w PowerDVD chodzi obraz, dźwięk, menu i nic nie tnie na niezbyt szybkim notebooku z T5250 na pokładzie.
Obraz na monitorze i przez HDMI na LCD TV a dźwięk na głośniczkach i przez amplituner w DD.
Niestety dźwięk HD (TrueHD i DD Plus) przez HDMI nie idzie tak jak ktoś wcześniej pisał.
 

cola0760

Member
u mnie tez juz chodzi pieknie i nie tnie (narazie na monitorze) ale po pracy podepne to pod TV i ampli

PS po hdmi dzwiek HD Ci nie idzie w ogole?
a po optyku Ci "zamienia" na DD lub DTS? (tzn do najlepszej jakosci jaka potrafi przemielic ampli?)
 

marcin_jot

New member
Po HDMI idzie dźwięk ale tylko Dolby Digital 5.1.
Przyczyną jest karta dźwiękowa która nie jest w specyfikacji HDMI 1.3. (na początku wątku ktoś to opisywał)
Ampli ma wbudowane dekodery HD (onkyo tx-sr605) ale nie dostaje sygnału HD.
 

cola0760

Member
sprawdzilem i niestety w dd idzie mi tylko to co jest w dd plus, a to co jest w true HD jest puszczane na wzmachol normalnie i juz nic z tym nie moge zrobic poza ustawieniami i wymuszaniem na ampli by rozkladal po kanalach, ale to generalnie lipa taka sama jak w dźwięku stereo rozkladanym po glosnikach
 

Forest89

Active member
Bez reklam
cola0760 napisał:
poradzilem sobie metoda power dvd - hd dvd
dzieki wielkie jeszcze raz

ale i tak mnie mocno zastanawia dlaczego kolega dal rade w KMPlayer odtworzyc dzwiek a ja nie
Mógłbyś opisać tą metodę?
 

cola0760

Member
marcin_jot napisał:
Witam.
Oficjalny PowerDVD 8 Ultra nie obsługuje płyt HDDVD, ale w wersji 7 i 8 beta obsługiwał.
Trzeba wiec poszukać w google pliku powerdvd8ultra_hd-dvd.rar (w środku jest instrukcja)

Następnie nagrać dwa foldery z rozpakowanego archiwum (ADV_OBJ i HVDVD_TS) jako obraz płyty DVD9 (np. HDDVD.iso)
Zamontować obraz w wirtualnym napędzie (Daemon Tools)
Odtworzyć wirtualny napęd w PowerDVD Ultra.
U mnie tak działa obraz i dzwięk.

Pozdrawiam
Marcin

na poprzedniej stronie kolega Marcin wszystko opisał :)
 

d@miano

New member
Odświeżę temat po kilku latach :)
Ma ktoś może: The Sound Of High Definition TrueHD 7.1 lub podobny materiał? Jeśli tak to prośba ogromna o podanie aktywnego linka lub wrzucenie na jakiś serwer, bo bardzo chciałbym zassać coś takiego :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja się przyłączam, z tym, że ja bym coś takiego kupił już na płycie i pod warunkiem, że PS3 to odczyta. Jest taka opcja?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ale one pójdą tylko na kompie i po HDMI (nie dysponuję takim)? Czy można jakoś je odtworzyć z USB podpiętego do amplitunera?
 
Do góry