Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

Cieply75

New member
witam, mam pytanie czy można jakoś sprawdzić jak długo stoi telewizor w salonie, czy może ile godzin już była włączona matryce. Chodzi mi oczywiście o samunga 55es8000, mam zarezerwowanego w MM ale z wystawy i nie wiem czy warto go brać?
 

tdx

New member
Bez reklam
witam, mam pytanie czy można jakoś sprawdzić jak długo stoi telewizor w salonie, czy może ile godzin już była włączona matryce. Chodzi mi oczywiście o samunga 55es8000, mam zarezerwowanego w MM ale z wystawy i nie wiem czy warto go brać?

Tylko z poziomu menu serwisowego jest taka opcja ale czasami PANEL DISPLAY TIME jest ukryty (zależne od softu)
Oczywiście wszystko kwestia ceny, ale jak cena jest dla Ciebie ok to tylko sprawdź czy jakiś martwych pixeli nie ma :)
 

nemko

New member
witam, mam pytanie czy można jakoś sprawdzić jak długo stoi telewizor w salonie, czy może ile godzin już była włączona matryce. Chodzi mi oczywiście o samunga 55es8000, mam zarezerwowanego w MM ale z wystawy i nie wiem czy warto go brać?

Nie wiem ile chcą za powystawowy telewizor, ale stanowczo odradzam. Rok temu kupowałem 40D7000 (nie w MM), i w MM mieli taki powystawowy za cenę nowego (4500 zł). Olałem ze względu na cenę, jak i "powystawowe" wady. I nie mam tu na myśli kurzu czy drobnych rysek na obudowie.
Matryca miała wypalone wzdłuż lewej krawędzi różne loga (znajdź moje fotki sprzed ok roku w temacie http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...sung-d7000-46-wszystko-o-serii-d7000-252.html ), tak jak loga nazw kanałów w plazmach.
Radzę dokładnie obejrzeć matrycę, wrzucając jako tło ciemnoszary albo czarny obraz, i wszystko obejrzeć bardzo dokładnie z bliska.
A poza tym, to jak wygląda sprawa gwarancyjna takiego telewizora?
 

kazikw1

New member
Czy ktoś z Was posiada wiedzę co robi soft 2007 innego niż 2005 czy 2006 (2006 jest z tego samego dnia co 2007). Moje problemy - szczęśliwie bardzo rzadkie - opisywane kilka postów wyżej nie zniknęły wraz z aktualizacją :(
 

Sebczenko

New member
Zainstalowałem nowe oprogramowanie i... różnicy żadnej nie zauważyłem.
Czy ktoś z Was instalował na swoim es8000 jakiś program firmy Adobe bo jak narazie mnie się to nie udaje:x a przydałby się.
 

XV 1900

New member
Czy za granicą (niemcy) na kompie nie mogę oglądać np. VOD, TVN, i innych to na SE8000 lub F8000 będzie to możliwe :?: :niewiem:
 

kazikw1

New member
Potwierdzam działające SamyGO na ES8000S z firmware T-ECPDEUC-2007
z użyciem metody opisanej pod linkiem SamyGO • View topic - [App] Install SamyGO widget from USB
Przetestowałem działanie NFS z serwerem NAS QNAP TS-119 i działa bardzo dobrze :).
Teraz testuje sambe...

Super! Czy wiesz może jak wygląda podejście serwisu Samsung przy ew. naprawie gwarancyjnej do telewizora z SamyGo? To jedyne co mnie blokuje i trochę żal żegnać się z gwarancją, która niestety nie raz już mnie uratowała od konieczności zakupu nowego sprzętu...

Szczerze mówiąc interesuje mnie tylko jedna, nie wiedzieć czemu nie wdrożona przez Samsunga funkcjonalność: obsługa SMB właśnie! Mam NAS i DLNA irytuje mnie raz że koniecznością odświeżania, dwa brakiem obsługi mkv, trzy brakiem obsługi kilku ścieżek audio w avi (tak miałem przynajmniej w C8000, w ES8000 nie sprawdzałem).
 

tdx

New member
Bez reklam
Super! Czy wiesz może jak wygląda podejście serwisu Samsung przy ew. naprawie gwarancyjnej do telewizora z SamyGo? To jedyne co mnie blokuje i trochę żal żegnać się z gwarancją, która niestety nie raz już mnie uratowała od konieczności zakupu nowego sprzętu...

Szczerze mówiąc interesuje mnie tylko jedna, nie wiedzieć czemu nie wdrożona przez Samsunga funkcjonalność: obsługa SMB właśnie! Mam NAS i DLNA irytuje mnie raz że koniecznością odświeżania, dwa brakiem obsługi mkv, trzy brakiem obsługi kilku ścieżek audio w avi (tak miałem przynajmniej w C8000, w ES8000 nie sprawdzałem).

Sam instalowałem Sammy na wielu samsungach kilka zaliczyło serwis i wyszło bez szwanku :) więc relax :D
 

kordian1000

New member
chciałem sciagnac nowy soft ze strony producenta, a tam nie ma mojego modelu UE55ES8000 , max do UE46ES8000 ale to chyba to samo ??
 

RafMat

New member
Tak potwierdzam.To jest ten sam soft.Wcześniej nie było uaktualnienia do 46Es8000 ściągał soft pod Tv Es7000.Nie ma problemu.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

kazikw1

New member
SamyGo i instalacja SMB

Potwierdzam działające SamyGO na ES8000S z firmware T-ECPDEUC-2007
z użyciem metody opisanej pod linkiem SamyGO • View topic - [App] Install SamyGO widget from USB
Przetestowałem działanie NFS z serwerem NAS QNAP TS-119 i działa bardzo dobrze :).
Teraz testuje sambe...

Proszę, wytłumacz mnie jak krowie na rowie jak tą sambę uruchomić. Nie kumam jakoś.
SamyGo odpaliłem, zainstalował się widget. Rozumiem, że powinienem coś (co? skąd?) wepchnąć przez ftp (na jakim porcie?) do telewizora (gdzie? do jakiego katalogu?) i powinno hulać.
Za dodatkowe obrazki stawiam skrzynkę wirtualnego piwka :)

Dzięki!
Andrzej
:blagam:
 

witgit

New member
Instalujesz ten widget. Potem łączysz się np poprzez filezille z telewizorem , odnajdujesz dwa pliczki 03_03_nfsmount.init i 04_04_samba.init. Edytujesz je w notepad++ w miejscach zaznaczonych. Wpisujesz tam swoje dane serwera (ip , login i hasło) i wszystko.
 

kazikw1

New member
instalujesz ten widget. Potem łączysz się np poprzez filezille z telewizorem , odnajdujesz dwa pliczki 03_03_nfsmount.init i 04_04_samba.init. Edytujesz je w notepad++ w miejscach zaznaczonych. Wpisujesz tam swoje dane serwera (ip , login i hasło) i wszystko.

o ja cie!
:blagam:
Dzięki!!!!!
 
Do góry