Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

RafMat

New member
Ostatnimi czasy wyciekły również ceny do serii F8000. Na ile są to prawdziwe dane przekonamy się niebawem. Nowy model z serii 8000 nie jest już flagowym telewizorem Samsunga. Wiele na to wskazuje, że funkcję tą przejmie seria F8500. Jednakże seria 8000 to potężna maszyna z czterordzeniowym procesorem, która ma być 3.6 razy szybsza niż poprzednik.Cennik serii F8000 LED

F8000 LED
Nowością w modelach z 2013 roku jest nowe zarządzanie funkcją MicroDiming, które ma za zadanie wyeliminować efekt cloudingu. Miejmy nadzieję, że tym razem się uda. Telewizory będą wyposażone w kamerę nad ekranem, przydatną podczas sterowania gestami jak również podczas używania różnych aplikacji, np skype. Tym razem kamera jest ukryta, gdy okaże się potrzebna będzie widoczna. Ciekawi jesteśmy tego rozwiązanie, nie wyobrażamy sobie ręcznego podnoszenia kamery w celu zmienienia kanału gestami***:)***. Oczywistym jest, że telewizor będzie wyposażony w łączność WiFi, oraz w gniazdo ethernet. Możliwa będzie w przyszłości aktualizacja dzięki opcji Evolution Kit. Poniżej przedstawiamy ceny poszczególnych egzemplarzy:
UE40F8000 – 1599 euro
UE46F8000 – 1999 euro
UE55F8000 – 2799 euro
UE65F8000 – 4499 euro
UE75F8000 – 7999 euro

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

XV 1900

New member
Więc jak te ceny się potwierdzą to F8000 droższe będą od ES8000 tylko o 200 euro około 800zł. Ciekawe czy ES8000 stanieją?
 

lord_yabol

New member
Porażka...:x Rozumiem cenę gdyby evolution kit poprawiał jakość obrazu clouding, banding itp...
Procesor cztero-rdzeniowy a zdecydowana większość aplikacji i gier jak z przed 20 lat na atari
 

lord_yabol

New member
Kolego podaj mi chociaż jedno zdanie gdzie jest opisane działanie evolution kit poprawiające jakość obrazu. Szybkość działania smart hub, nowy wygląd, lepsze sterowanie głosowe to poprawia evolution kit. Podstawowy jak dla mnie parametr w przypadku tv to jakość obrazu itp (es7000 i 8000 mają często problemy z cloudingirem i bandingiem).
 

lord_yabol

New member
Tu nie ma nic smiesznego. 1200 zl to cena przecietnego nowego telewizora. Do tej pory gry i aplikacje na tv są z minionej epoki. Kazdy telefon z androidem ma lepsze aplikacje ze sklepu play. Mozliwosci multimedialne z evolution kit beda wieksze ale musza byc tworzone lepsze gry i programy. W zeszlym roku modele też miały być super bez cloudingu itp a w rzeczywistość okazala sie brutalna. Trzeba mieć dużo szczęścia zeby trafić na dobry egzemplarz. Poczekajmy na pierwsze testy nowych modeli.
ps. wypowiadaj sie merytorycznie a nie obrażaj innych.
 

woody28

New member
Od paru dni prowadze korespondencje z firma Samsung na temat slabego dzialania polaczenia WiFi w moim telewizorze.

Jestem ciekawy czy coś konkretnego ci powiedział serwis?
Mam podobny problem. Mam rzeczywiste łącze 50/6 Mb/s, ping 12 w speedtest na laptopie po kablu. Na TV ue40es7000 po kablu czy też po wifi wyciągam max ping 300-1000 ms, 2,50 Download/0,7 upload Mb/s. Youtube chodzi fatalnie, skype tragicznie. Soft w tv 2005 uaktualniony po LAN-e.
Co może być nie tak? Czyżby mój nowy 4 tygodniowy TV nadawał się do serwisu? :sad:
 

RafMat

New member
Jest ktoś z użytkowników tego Tv, który poradził sobie lub wie,czy jest możliwe podgląd programu telewizyjnego w przewodniku samsunga po programach Tv?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

kazikw1

New member
Dziwny objaw

Witam, czy ktoś też tak ma?
Od aktualizacji zrobiło się tak 2 razy. Kolory siadły jakby paleta się skróciła do 16 tys. kolorów. Po restarcie jest ok...
<a href=http://zapodaj.net/dd71ee50bb16b.jpg.html>przed_restartem.jpg</a>
<a href=http://zapodaj.net/6e15e50fa8149.jpg.html>po_restarcie.jpg</a>
<a href=http://zapodaj.net/2923f9d591ff6.jpg.html>20130326_213032.jpg</a>
 
Do góry