Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

XV 1900

New member
kazikw1 ale to właśnie chodzi o to żeby bez kabla się połączyć.
Może nowy model albo "evolution kit" będą miały możliwość lączenia się bez kabli :-?
 

kazikw1

New member
kazikw1 ale to właśnie chodzi o to żeby bez kabla się połączyć.
Może nowy model albo "evolution kit" będą miały możliwość lączenia się bez kabli :-?
Wiem, że o to chodzi; w zaproponowanej konfiguracji masz pada w ręku bez kabla. Kabel HDMI łączy SGS3 z TV po HDMI - zgadzam się, że to niedogodność i też oczekiwałem, że ES8000 będzie miał dongla we środku (szczególnie, że wszystko co potrzeba z hardware-u wydaje się że ma).
Co do Evolution Kit - nie będzie miał AllShare Cast; tak przynajmniej wynika z najszerszego znalezionego przeze mnie opisu: CES 2013 Samsung Evolution Kit - YouTube
 

RafMat

New member
Witam Panów. Testowałem jedną gierkę ok.5 miesięcy temu. Latanie samolotem i strzelanie , widok z góry,wszystko bezprzewodowo połączone działało dobrze.Na modelu es8000 połączony galaxy S2 na starszym androidzie.Odinstalowalem gierkę nie wygodnie się kierowało za mały wyświetlacz, brakowało mi miejsca :).Myślę że to nie problem z Tv tylko z nowym Androidem.Dużo starych aplikacji nie współgra z nowym systemem.jak np.pilot w telefonie.Na starym działa to jeszcze masz podgląd, w nowym został już tylko pilot.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

mystras

New member
Czesc, kupilem kilka dni temu ES558000 i przy ustawieniu "podswietlenie" czyli backlight na chocby 10 mam wielka nieregularna jasna plame w okolicach srodka ekranu (nie dokladnie na srodku, w sumie to sa dwie plamy) i biale smugi w rogach ekranu (w 3 rogach)...czy to tak ma byc?
W moim poprzednim starym szrocie tak nie mialem...
Czy to jest podstawa do reklamacji?
Pozdrawiam
 

zzabek

Member
Czesc, kupilem kilka dni temu ES558000 i przy ustawieniu "podswietlenie" czyli backlight na chocby 10 mam wielka nieregularna jasna plame w okolicach srodka ekranu (nie dokladnie na srodku, w sumie to sa dwie plamy) i biale smugi w rogach ekranu (w 3 rogach)...czy to tak ma byc?
W moim poprzednim starym szrocie tak nie mialem...
Czy to jest podstawa do reklamacji?
Pozdrawiam
Ja mam ES468000 podświetlanie ustawione na 12 i nic takiego nie mam.
 

kazikw1

New member
Czesc, kupilem kilka dni temu ES558000 i przy ustawieniu "podswietlenie" czyli backlight na chocby 10 mam wielka nieregularna jasna plame w okolicach srodka ekranu (nie dokladnie na srodku, w sumie to sa dwie plamy) i biale smugi w rogach ekranu (w 3 rogach)...czy to tak ma byc?
W moim poprzednim starym szrocie tak nie mialem...
Czy to jest podstawa do reklamacji?
Pozdrawiam

Możesz reklamować, ale szanse daję Ci zerowe.
Nie widać tego w normalnym użytkowaniu nawet jak oglądasz film z innym stosunkiem boków przy kontraście dynamicznym strefy rogów są wyłączane. Za tydzień zapomnisz o problemie :)
Rok temu miałem podobną akcję z UE55C8000 i dostałem odpowiedź, że tak po prostu jest. Przeszukałem wtedy najrozmaitsze fora i nigdzie nikomu nie udało się wyegzekwować od Samsunga wymiany, bo po prostu taka jest specyfika wyświetlaczy Samsunga. Tak czy siak nie ma co płakać. Mam teraz taki sam TV jak Ty i widać prześwietlenia na rogach i na środku (lekko na lewo i w dół), ale są widoczne tylko w sytuacjach, gdy telewizor wyświetla czerń z wyłączonym kontrastem dynamicznym. Już np. na radio w UPC, gdy ekran jest czarny i widać tylko skaczące słupki equlizera jest wszystko OK (dźwięk leci przez optyka do kina domowego - dlatego do radia potrzebny TV).

Powodzenia, ale nie wiem czy warto walczyć.
Kupiłeś naprawdę solidny sprzęt z najwyższej półki. Szkoda psuć sobie nerwy nieistotnym mankamentem (to oczywiście moja opinia).

HAWK!
 

noso

New member
Witam czy ktos się orientuje czy jest juz mozliwosc posortowania kanalow wedkug swoich upodoban mam w tym tv modul ci z karta cyfry i niestety lista kanałów jak z cyfry :(

Wysłane z telefonu Samsung Galaxy SIII
 

zzabek

Member
Witam czy ktos się orientuje czy jest juz mozliwosc posortowania kanalow wedkug swoich upodoban mam w tym tv modul ci z karta cyfry i niestety lista kanałów jak z cyfry :(

Wysłane z telefonu Samsung Galaxy SIII
Ja zrobiłem sobie listę jako ulubione i dodałem do niej te programy jakie mam w abonamencie.
Mam jeszcze inne listy ulubione bo posiadam jeszcze obrotnicę.
 
Do góry